Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

@pomczyk @luki776

Na gsmarena podają właśnie informację o fast battery charging. Nie ma nic napisane o Quick Charge 2.0 od Qualcomma. 

Na jakiejś stronce znalazłem: "Although there’s no Qualcomm Quick-Charge support, it does charge quickly using 5V/2A fast charging."

Na forum en.miui.com potwierdzają informację, że jest szybkie ładowanie 5V/2A a nie ma Qualcomm Quick Charge 2.0

Źródło: http://9to5google.com/2016/01/11/xiaomi-redmi-3-official/

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216680&extra=page%3D2&mobile=2

@promczyk

Trochę lipa ze nie ma qc, tam jest 4100mAh. Mam oryginalną ładowarkę z xiaomi do swojej mi4 i ma 5V/2A, 9V/1.2A, 12V/2A.

Ładowarkę która brat dostał do redmi 2 to 1A, mylące jest podane na ładowarce 200mA dla strony zasilania.

Niech mi jeszcze ktoś napisze jak długo ładuje się redmi 3.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 h od około 20% do 100% ładuje :) Polecam w opcjach developera włączyć memory optimalization na high. Wydaje mi się że lepiej ram czyści :) Bateria i czas ładowania mega:) Przy moim użytkowaniu 2 dni to spokojnie a jak mniej korzystam to tak jak na screenie (gdzieś godzina spotify, kilka godzin przeglądania neta, trochę YT, kilka rozmów, messenger, wifi, synchronizacja cały czas) 

Panowie wgranie oryginalnego romu jest dość proste ale trzeba poświęcić trochę czasu. Sam dostałem z tym pseudomiui ale poradziłem sobie i telefon śmiga perfekcyjnie:) Testuję już ponad 2 tyg i jak na razie fajnie się spisuje.

bateria.jpg

Edytowane przez Shadocke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

Wgrywałem z en.miui.com od razu jak gość zamieścił i sam się tam udzielałem. Tutaj na forum jakoś mocno ktoś to przeinterpretował moim zdaniem. Tzn na pewno dobrze i właściwie opisane ale sama czynność przeinstalowania roma jest dość prosta. Później kwestia zainstalowania googlowskiego oprogramowania może jeszcze sprawić trudność:) ale na en.miui.com jest to jakby przystępniej opisane.

edit: jest prosta jeżeli nie ma problemów (nie wiem z czego mogą wynikać) i wtedy jest ta dalsza część, bardziej skomplikowana.

Edytowane przez Shadocke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chce kupic jutro telefon, tylko w grę wchodzi jedynie polska bo bedzie na fakture to podobnie wyjdzie cenowo jak z chin. Mam pytanie gdzie najlepiej(czyli najpewnien i w miare tanio) kupic w pl zeby dostac fakture. Kupowal ktos na allegro lub w innym sklepie internetowym i moze kogos polecic, dziekuje za pomc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackops, ja dopiero od kilku dni śledzę to forum i też będę brał na fakturę, ale jeszcze nie wiem, czy Redmi 3 czy Redmi Note 3 Pro (ale to raczej za drogie). Czytam, że polecane są 2 polskie sklepy, ale chyba tylko tu mają w tej chwili ten telefon:

http://accessories4you.pl/pl/c/Telefony/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już wiecie dlaczego chińskie telefony kupuje się w Chinach, a nie PL ;)

A coby niektórych podenerwować powiem że kupiłem go za 510 zł, choć i tak drogo ( w stosunku do realnej ceny jaka powinna obowiązywać). A teraz Goldi podniósł cenę o 10$...  ;D

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić downgrade do wersji 7.1.1.0, którą można pobrać z tej strony: http://en.miui.com/

Jednak nie bardzo rozumiem tą instrukcję http://en.miui.com/a-232.html Przy downgrade mam zrobić wipe czy nie? I jeśli tak to w jaki sposób? Gdy wchodzę w recovery przez Updater pojawia mi się obrazek telefonu i kabla usb, kiedy podłączę telefon nic dalej się nie dzieje. Uruchamiając telefon przez power i vol+ pojawia mi się kilka okienek i tylko trzy z nich są po agielsku: fastboot, recovery i download. Recovery wygląda tak samo jak w Updaterze.

Chcę całkowicie przeinstalować system gdyż bateria mi krótko trzyma. Mam teraz 7.1.2.0., czy jest to w ogóle możliwe przy zablokowanym bootloaderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli ktoś chce wliczyć telefon w koszty, zakup z Chin jest średnim pomysłem. Po odliczeniu VATu i podatku dochodowego wychodzi w uproszczeniu jakieś 550 zł przy cenie brutto 800 zł. Okej. Zakupiony w Chinach telefon można również odliczyć od dochodowego i wyjdzie nadal taniej, ale czy jest sens bawić się w takie kombinacje, trzeba odpowiedzieć sobie samemu.

14 godzin temu, blackops napisał:

witam, chce kupic jutro telefon, tylko w grę wchodzi jedynie polska bo bedzie na fakture to podobnie wyjdzie cenowo jak z chin. Mam pytanie gdzie najlepiej(czyli najpewnien i w miare tanio) kupic w pl zeby dostac fakture. Kupowal ktos na allegro lub w innym sklepie internetowym i moze kogos polecic, dziekuje za pomc

Ja swój zakupiłem z FVAT w accessories4you na Allegro. Nie było żadnych problemów.

Edytowane przez yankees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jarekm95 napisał:

xiaomi.com.pl, w sumie mają chyba najtaniej, ale wgrywali rom z niedziałającym gps - zapytaj ich jak jest teraz albo czekaj na miuipolska.

W ostatniej dostawie był tylko oryginalny ROM, po wpadce z Polskim już nie wgrywają. Kupiłem z pierwszej dostawy srebrny z oryginalnym i nie maiłem kłopotów z tego co wiem mieli partię z wgrywanym Polskim dlatego obawiałem się kolejnego zakupu dla siebie ale dostałem info że będzie z oryginalnym. Dostałem paczkę tym razem z grafitowym i faktycznie osoba z obsługi była słowna i ponownie był tylko oryginalny ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysiek12k napisał:

Czy jest wersja ROMu do tego modelu z językiem Polskim nie powodująca żadnych problemów ?

No jak nie ma jak jest. Goldway wgrywa i narazie nikt nie narzeka - inna sprawa że nie jest to całkowite tłumaczenie (ktoś tu strzelał że jakieś 80%), ale jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Demolka10 napisał:

I nikt nie narzeka powiadasz ... Dziwne, bo czytamy ten sam wątek i chyba widzimy to inaczej. Osoby które go mają chcą wrócić na oryginalny ROM. No ale może ja nie czytam ze zrozumieniem =) 

Nikt nie narzeka na ten od Goldwaya. Tylko na ten z xiaomi.com.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany, na xiaomi.com.pl pojawiła się nowa dostawa Redmi 3 (srebrna, grafitowa, złota) w niższej cenie - 679 zł. ;) Ostatnio została mi udzielona informacja, że telefony z tego rzutu będą miały oryginalny soft oraz zafoliowane pudełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie tak, że jak popukacie palcem obok aparatu to słychać jak szkiełko lekko drga? Nie jest to nic niepokojącego, ale z ciekawości pytam. Zaktualizowałem też wczoraj telefon do wersji 7.1.2.0 i na razie jedyna zmiana jaką zauważyłem to to, że MiPCSuite w angielskiej wersji nie wykrywa telefonu - chińska jak najbardziej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi angielska wersja Mipcsuite nie wykrywa (to znaczy wykrywa ale zatrzymuje się na 30%) ani Redmi3 (oryginalny chiński rom) ani Redmi2 z najnowszym MiuiPolska. Próbowałem już chyba wszystkiego i nie "rabotajet". Chińskiego na razie uczyć się nie będę, chyba za stary jestem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cukru napisał:

Też macie tak, że jak popukacie palcem obok aparatu to słychać jak szkiełko lekko drga? Nie jest to nic niepokojącego, ale z ciekawości pytam. Zaktualizowałem też wczoraj telefon do wersji 7.1.2.0 i na razie jedyna zmiana jaką zauważyłem to to, że MiPCSuite w angielskiej wersji nie wykrywa telefonu - chińska jak najbardziej działa.

możesz podać linka do chińskiej wersji mi pc suite, bo mam taką samą sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cukru napisał:

Też macie tak, że jak popukacie palcem obok aparatu to słychać jak szkiełko lekko drga? Nie jest to nic niepokojącego, ale z ciekawości pytam. Zaktualizowałem też wczoraj telefon do wersji 7.1.2.0 i na razie jedyna zmiana jaką zauważyłem to to, że MiPCSuite w angielskiej wersji nie wykrywa telefonu - chińska jak najbardziej działa.

Też to zauważyłem i wydaje mi się że jest to dźwięk z wyłączonego silniczka od wibracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...