Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.02.2016o09:07, Redmi2 napisał:

 

Dla mnie bez różnicy xfs dodał mi inną, ale z polskimi bolcami. Nie muszę kombinować ani z chińską listwą ani adapterami. Działa już rok, komórka ładowana codziennie, a czasem jak siedze to parę godzin na komie to też podłączona i super ładuje.

Na gearbest i u goldiego dostaniesz z chińskimi bolcami i adapter. Chociaż nie zawsze dają eu plug. Ładowarka xiaomi także ulega awarią jak inne, np potrafi się spalić. Nic w niej szczególnego.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

 

Bo swietuja ? Ile bedzies szlo to juz tez zalezy od Ciebie zamowisz kurierem i masz w 7 dni max. Zamawiasz zwykla poczta ekonomiczna masz od 7-90dni.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

ładowarka ma znaczenie tym bardziej w tym telefonie, chciałbym dostać co najmniej oryginał który ma funkcje quick charger. Z tego co pamiętam to mój brat do redmi 2 dostał ładowarkę 200mA i zamawiał właśnie z xiaomiforsale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, luki776 said:

ładowarka ma znaczenie tym bardziej w tym telefonie, chciałbym dostać co najmniej oryginał który ma funkcje quick charger. Z tego co pamiętam to mój brat do redmi 2 dostał ładowarkę 200mA i zamawiał właśnie z xiaomiforsale

Ja dostałem do R3 ładowarkę 2A, ale bez opcji Quick Charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić sobie redmi 3, ale zniechęciło mnie to jak ktoś wyżej napisał, że MIUI zużywa dużo ramu. Po kilku miesiącach użytkowania pamięć nie będzie zapchana i czy telefon nadal będzie płynnie działał? Ktoś może podzielić się swoim doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić sobie redmi 3, ale zniechęciło mnie to jak ktoś wyżej napisał, że MIUI zużywa dużo ramu. Po kilku miesiącach użytkowania pamięć nie będzie zapchana i czy telefon nadal będzie płynnie działał? Ktoś może podzielić się swoim doświadczeniami?

Przecież system w razie potrzeby sam zwolni sobie ram, tyle ile będzie potrzebował. To nie jest tak że jak się zapcha to koniec i eksplozja :) im więcej ramu jest zajęte tym większa pewność że jest dobrze wykorzystany :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obserwuje wątek od początku, plus kilka innych dotyczących redmi 3. Sam osobiście mam 1s który mi fajnie służy, ale przymierzam się na r3.  Chciałbym abyście mi odpowiedzieli czy dobrze rozumiem jaka jest sytuacja z redmi 3.         1. Powstał telefon z zablokowanym bootloaderem. Trzeba go odblokować. 2. Żeby zainstalować Miui Polska które jest w trakcie tworzenia trzeba zainstalować chińską wersje dev, której także jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy powstanie. Reasumując. Nici póki co z miui polska,bo nie ma wersji chińskiej dev.    Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Redmi 3 ma nanoSIM oraz microSIM, prawda?

2. Wiem że niby to samo... więc nie ma różnicy którą wybiorę? ;) Czy któraś z nich ma numer "1." w telefonie ? (slot)

3. Mam pozwolenie na odblokowanie bootloader'a. Czy jak przyjdzie Redmi 3 od Goldway'a z syfiastym romem, to tak czy siak będę mógł go odblokować? ( na przyszłość, bo jak narazie i tak w zmianę romu nie będę się bawić, do czasu aż MIUIPolska nie zawita). 

Poprosze ładnie o rozjaśnienie sytuacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem Redmi3 od Goldwaya (zamówiony 02.02). Pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę to bardzo słabe wibracje. Zmiana poziomu niewiele daje. Bardziej słychać bzyczek niż czuć wibracje. Ten typ tak ma czy może trafiłem na wadliwy egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamówiłem od Goldwaya i teraz pytanie - jak wygląda sprawa przywrócenia oryginalnego ROM`u. Wymagany jest odblokowany bootloader czy z tym problemu nie ma?

W internecie znalazłem informację, że poniższy poradnik działa również bez odblokowania - pytanie czy faktycznie:

1. To install MiFlash, I followed these instructions: http://en.miui.com/thread-189369-1-1.html

2. Then I downloaded this: http://bigota.d.miui.com/V7.1.1.0.LHPCNCK/ido_xhdpi_images_V7.1.1.0.LHPCNCK_20151221.0000.11_5.1_cn_ed00d29f38.tgz

3. Extract to folder (I used WinRAR) and find that folder in MiFlash.

4. Power off your Redmi, and then hold the power button and volume up buttons until you boot into recovery.  (If your Redmi is soft bricked, try pressing the power and volume up and down buttons all at once until your Redmi has a blank screen and is recognised by your computer - it might take a few gos to get into the mode.  If that fails try flashing from within Fastboot mode (power and volume down) - however this can throw up errors due to the locked bootloader).

5. Select Download mode

6. Plug your USB into your computer and press the refresh button in MiFlash.  It should show the COM port of your Redmi.

7. Hit Flash. 

 

---------------------------

Wiadomo - nie chcę "uceglić" telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jatsek napisał:

Otrzymałem Redmi3 od Goldwaya (zamówiony 02.02). Pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę to bardzo słabe wibracje. Zmiana poziomu niewiele daje. Bardziej słychać bzyczek niż czuć wibracje. Ten typ tak ma czy może trafiłem na wadliwy egzemplarz?

No f*ck logic, szybko jakoś :P Ja zamówiłem 2 - srebrny 1 lutego - jeszcze nie wysłany, odezwali się że będą wysyłać na dniach i złoty - 2 lutego - jest już w wer warszawa
Nie rozumiem czemu wcześniej zamówiony srebrny dopiero teraz wysyłają. Mam nadzieję że dojdzie równie szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napewno 200mA hehe. Redmi 2 nie osbluguje gc to raz, a dwa xfs wysylal zamienniki ladowarki chinskiej czyli nasza EU albo 1000 lub 2000 mA i na redmi 2 nie ma różnicy.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Temat jest o redmi 3 które obsługuje qc a mogę wysłać zdjęcie tego co mi wysłali z xiaomiforsale.com i na pewno to nie było 1000mAh tylko gdzieś w okolicach 250 i to już ma znaczenie

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamawiam Redmi 3 od Goldwaya. Telefon brać z tym niby spolszczonym softem czy poprosić żeby zostawili oryginalny? 
Będzie to miało jakieś znaczenie w przyszłości? Chodzi mi przede wszystkim o bezproblemowe wgranie MIUI Polska kiedy już się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No f*ck logic, szybko jakoś Ja zamówiłem 2 - srebrny 1 lutego - jeszcze nie wysłany, odezwali się że będą wysyłać na dniach i złoty - 2 lutego - jest już w wer warszawa

Nie rozumiem czemu wcześniej zamówiony srebrny dopiero teraz wysyłają. Mam nadzieję że dojdzie równie szybko

Jak przyjdą oba podzielisz się opinią który kolor lepiej wygląda, bo też się zastanawiam biały czy złoty.

Tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, p3x! napisał:

Również zamówiłem od Goldwaya i teraz pytanie - jak wygląda sprawa przywrócenia oryginalnego ROM`u. Wymagany jest odblokowany bootloader czy z tym problemu nie ma?

W internecie znalazłem informację, że poniższy poradnik działa również bez odblokowania - pytanie czy faktycznie:

1. To install MiFlash, I followed these instructions: http://en.miui.com/thread-189369-1-1.html

2. Then I downloaded this: http://bigota.d.miui.com/V7.1.1.0.LHPCNCK/ido_xhdpi_images_V7.1.1.0.LHPCNCK_20151221.0000.11_5.1_cn_ed00d29f38.tgz

3. Extract to folder (I used WinRAR) and find that folder in MiFlash.

4. Power off your Redmi, and then hold the power button and volume up buttons until you boot into recovery.  (If your Redmi is soft bricked, try pressing the power and volume up and down buttons all at once until your Redmi has a blank screen and is recognised by your computer - it might take a few gos to get into the mode.  If that fails try flashing from within Fastboot mode (power and volume down) - however this can throw up errors due to the locked bootloader).

5. Select Download mode

6. Plug your USB into your computer and press the refresh button in MiFlash.  It should show the COM port of your Redmi.

7. Hit Flash. 

 

---------------------------

Wiadomo - nie chcę "uceglić" telefonu. 

Przyłączę się do pytania, z tym że ja chciałbym wgrać ponownie oryginalną chińską wersję. Aktualnie mam 7.1.2.0. i tak jak na wcześniejszych wersjach bateria wytrzymuje mi max 2 dni przy niewielkim użytkowaniu.

Czy taki zabieg w ogóle pomoże? Przeinstalowanie systemu pomoże w takim wypadku czy to może kwestia hardwareowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luki776 napisał:

Temat jest o redmi 3 które obsługuje qc a mogę wysłać zdjęcie tego co mi wysłali z xiaomiforsale.com i na pewno to nie było 1000mAh tylko gdzieś w okolicach 250 i to już ma znaczenie

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Redmi 3 nie obsługuje quick charge. Oryginalnie dodawana ładowarka to zwykła 5V/2A, a więc bez obsługi quick charge. Taka sama jest dodawana do Redmi Note 2 (ładuje się prądem około 1,5A) i Redmi Note 3.

CIeżko uwierzyć w 250mA, to jest połowa prądu jakie dostarcza zwykłe gniazdo USB w komputerze. Telefon na takiej będzie się ładował 8 razy dłużej niż na oryginalnej (16 godzin). Niektóre telefony (np Moto G), w ogóle nie będą się ładować przy tak małym prądzie.

Edytowane przez pomczyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 nie obsługuje quick charge. Oryginalnie dodawana ładowarka to zwykła 5V/2A, a więc bez obsługi quick charge. Taka sama jest dodawana do Redmi Note 2 (ładuje się prądem około 1,5A) i Redmi Note 3.

CIeżko uwierzyć w 250mA, to jest połowa prądu jakie dostarcza zwykłe gniazdo USB w komputerze. Telefon na takiej będzie się ładował 8 razy dłużej niż na oryginalnej (16 godzin). Niektóre telefony (np Moto G), w ogóle nie będą się ładować przy tak małym prądzie.

Szukałem właśnie informacji o tym quick charge i gdzie cokolwiek jest coś wspomniane o ładowaniu to przewija się słowo fast charge albo quick charge w opisie procesora również pisze ze wspiera quick charge 2.0, podaj źródło gdzie znalazłeś że nie obsługuje szybkiego ładowania wiem ze w motorolach samsungach (np note 4) maja inny woltarz (9V) ale mi chodzi o funkcje która mam w mi4 czyli ładowanie do 50% w krótkim czasie (pół godziny chyba). A co do tej ładowarki to sprawdzę jutro

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luki776 napisał:

Szukałem właśnie informacji o tym quick charge i gdzie cokolwiek jest coś wspomniane o ładowaniu to przewija się słowo fast charge albo quick charge w opisie procesora również pisze ze wspiera quick charge 2.0, podaj źródło gdzie znalazłeś że nie obsługuje szybkiego ładowania wiem ze w motorolach samsungach (np note 4) maja inny woltarz (9V) ale mi chodzi o funkcje która mam w mi4 czyli ładowanie do 50% w krótkim czasie (pół godziny chyba). A co do tej ładowarki to sprawdzę jutro

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Z tego co widzę, to MI4 też ma specjalną ładowarkę, która obsługuje tryby:  5V/2A, 9V/1.2A, 12V/1A. 

Na pewno na oryginalnej ładowarce nie osiągnie się szybkiego ładowania w rozumieniu Qualcomm Quick Charge 2.0 (bo do tego potrzeba właśnie ładowarki ze zmienny napięciem). Ładowanie przy pełnej sprawności ładowarki będzie niewiele szybsze (tam jest taka sama ładowarka, maksymalny zmierzony prąd to 1,67A) do Redmi Note 2 i Redmi Note 3, które w ogóle nie obsługują szybkiego ładowania.

Według strony Qualcomma procesor snapdragon 616 powinien obsługiwać quick charge 2.0, ale najwidoczniej Xiaomi nie zaimplementowało obsługi tego w swojej baterii.

Nad tym samym zastanawiali się w wątku http://en.miui.com/thread-216680-1-1.html .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

Jak przyjdą oba podzielisz się opinią który kolor lepiej wygląda, bo też się zastanawiam biały czy złoty.

Tap tap

Niestety, jeden jest dla siostry, drugi dla mnie (zamawiane na inny adres). Oba na raz będę widział dopiero na święta. Ale i tak pewnie nie umiałbym ocenić który ładniejszy - kwestia gustu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Czytaj dokładniej watek i nie zadawaj tych samych pytań.

~80% po PL, wszystkie główne funkcje i ustawienia ( poza SMS - opcje po ang )

 

Odnośnie GPS nie robiłem dokładnych pomiarów ale wydaje mi się że pomieszczeniach działa minimalnie gorzej niz Redmi 1S

Edytowane przez kaloks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...