Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Sifo Dyas napisał:

to nie jest w ustawieniach, osobna aplikacja security

dzięki:)

miałem to wrzucone do folderu ze śmieciami i nawet nie przeszło mi przez myśl że to może być przydatne. a jednak!

wygląda na to że synchronizacja wróciła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze mam taki błąd w systemie jeśli chodzi o diodę LED i jej kolory, przypisuje do każdego powiadomienia inny kolor i w przypadku sms i połączeń kolor jest zawsze ok, ale w przypadku powiadomień z aplikacji czasem jest kolor taki jak ustawie a czasem miga zielony z przewagą na ten zielony :P to akurat taka pierdoła ale też związana pewnie z wersją systemu.
Generalnie chyba do piątku poczekam czy mi bootloadera odblokują a jeśli nie to zwracam i kupie gdzie indziej z oryginalnym romem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

 

Koledzy, czy Redmi 3 od Goldway jest polecane i czy brać wersję wielojęzyczną, czy może lepiej oryginalna Miui? Wierzę, że zanim do mnie dotrze to będzie już miuipolska :)

Co doradzacie?

i jak u Ciebie z synchronizacją? Spływa wszystko teraz na bieżąco? Bo ja miałem ten sam problem, poustawiałem wszystko co się dało (autostart, kłódki itp.), zazwyczaj działa dobrze, ale zdarzają się opóźnienia w docieraniu maili.

 

@johnybiu @jarek87 Odnośnie odblokowania bootloadera, dostałem dziś taką wiadomość:

Thank you for the information update with us,

Please do follow all the steps for the bootloader set up process :)

Kindly noted that since the mobile device currently only official selling within China Mainland market,

Therefore the process have not yet been process as English at this moment unfortunately.

We appreciate your understanding and cooperation.

If you have any further question, please feel free to contact us.

May you experience a lifetime of love, happiness and joy!

 

Nie bardzo ich rozumiem :) Chodzi o to, że jeszcze się nie da czy co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saracynek napisał:

i jak u Ciebie z synchronizacją? Spływa wszystko teraz na bieżąco? Bo ja miałem ten sam problem, poustawiałem wszystko co się dało (autostart, kłódki itp.), zazwyczaj działa dobrze, ale zdarzają się opóźnienia w docieraniu maili.

 

@johnybiu @jarek87 Odnośnie odblokowania bootloadera, dostałem dziś taką wiadomość:

Thank you for the information update with us,

Please do follow all the steps for the bootloader set up process :)

Kindly noted that since the mobile device currently only official selling within China Mainland market,

Therefore the process have not yet been process as English at this moment unfortunately.

We appreciate your understanding and cooperation.

If you have any further question, please feel free to contact us.

May you experience a lifetime of love, happiness and joy!

 

Nie bardzo ich rozumiem :) Chodzi o to, że jeszcze się nie da czy co? :)

W sumie też tak rozumiem...a czy już ktoś ma odblokwany bootlader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, saracynek napisał:

i jak u Ciebie z synchronizacją? Spływa wszystko teraz na bieżąco? Bo ja miałem ten sam problem, poustawiałem wszystko co się dało (autostart, kłódki itp.), zazwyczaj działa dobrze, ale zdarzają się opóźnienia w docieraniu maili.

Czy możesz mi napisać jak ustawiasz te kłódki na aplikacjach? To mój pierwszy telefon z androidem i nie ogarniam jeszcze :) I gdzie konkretnie mogę sprawdzić czy mam zablokowany bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzę na Goldwaya w aliexpress - świetna cena na tle konkurencji tylko widzę, że wgrany mulilang i trochę mnie to martwi ;< dalej dostawa tylko zwykłą pocztą - 15-30dni no i ewentualny vat chyba bardziej prawdopodobny jak nie DHL? 

Z jednej strony kusi mnie niezmiernie ten telefon jednak boję się problemów z GPS (tak jak mają Panowie, którzy zakupili na xiaomi.com.pl) no i ten vat. Ktoś z Was kupował od Golda ten telofonik z multilang? wszystko działa dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi napisać jak ustawiasz te kłódki na aplikacjach? To mój pierwszy telefon z androidem i nie ogarniam jeszcze I gdzie konkretnie mogę sprawdzić czy mam zablokowany bootloader?

Wchodzisz do ostatnio otwieranych aplikacji/ lewy przycisk i Gmaila przeciągasz w dół :-) wygląda to tak

898eb473fc052daf0fe18e2350677fd5.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, awenger120 napisał:

Chciałbym kupić Redmi 3 u Goldwaya. Wie ktoś czy vat jest wliczony w cenę i czy przy kupnie 2 sztuk mogą mi otworzyć paczkę?

W jaki sposób niby vat miałby być wliczony w cenę...  przecież chińczyk nie rozlicza się w PL to jak może vat płacić. Tak, mogą ci  otworzyć paczkę

A  u goldiego ja kupiłem - 2 sztuki, jedną wysłali, drugiej nie. I chyba ściema że pracują w ten MonkeyNewYear, bo na wiadomość mi nie odpisali. A wcześniej ktoś zamawiał od Goldiego, ale jeszcze nie wgrywali multilanga.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, p3x! napisał:

Też patrzę na Goldwaya w aliexpress - świetna cena na tle konkurencji tylko widzę, że wgrany mulilang i trochę mnie to martwi ;< dalej dostawa tylko zwykłą pocztą - 15-30dni no i ewentualny vat chyba bardziej prawdopodobny jak nie DHL? 

Z jednej strony kusi mnie niezmiernie ten telefon jednak boję się problemów z GPS (tak jak mają Panowie, którzy zakupili na xiaomi.com.pl) no i ten vat. Ktoś z Was kupował od Golda ten telofonik z multilang? wszystko działa dobrze?

Pisałem do nich z pytaniem czy mogą wysłać z oryginalnym softem.

Odpowiedzieli że tak, ale dopiero po 3 dniach i w międzyczasie zamówiłem ze spemall z opcją bez vatu.

Po 4 dniach od zamówienia jest już w Paryżu - liczę że drugie tyle i będzie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do spemall goldweya i GearBest czy w zestawach tych sprzedawców dostaje się oryginalna ładowarkę, pytam bo np w xiaomiforsale.com dostaje się jakieś zamienniki nie wiedzieć dlaczego

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra udało mi się wgrać oficjalny rom na telefony z xiaomi.com.pl

Wszystko według tego linku, trochę słabo bo jest po wietnamsku. Ale daje radę ogarnąć z Google Translate.

http://www.bachkhoashop.com/tin-tuc/unbrick-cuu-xiaomi-redmi-3-treo-logo-198.html

Moje uwagi są takie, po pierwsze używałem romu ze strony miui tego oficjalnego, jest jeden. Nie ufam jakimś wietnamskim unbrickom.

Więc ten: http://bigota.d.miui.com/V7.1.1.0.LHPCNCK/ido_xhdpi_images_V7.1.1.0.LHPCNCK_20151221.0000.11_5.1_cn_ed00d29f38.tgz

Po drugie, w momencie kiedy autor coś pisze o przyciskach to nie wiem za bardzo o co chodzi, ja rozumiem że trzeba jeszcze raz uruchomić go w trybie download.

No i to jest strasznie stresujące, a trwa koło 4 minut. A ekran w trybie download jest czarny.

Nie oczekujcie po mnie profesjonalnych odpowiedzi, sam jestem jeszcze zestresowany, ale jak co to chętnie odpowiem na jakieś niejasności.

Edytowane przez domi.nos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domi.nos napisał:

No dobra udało mi się wgrać oficjalny rom na telefony z xiaomi.com.pl

Wszystko według tego linku, trochę słabo bo jest po wietnamsku. Ale daje radę ogarnąć z Google Translate.

http://www.bachkhoashop.com/tin-tuc/unbrick-cuu-xiaomi-redmi-3-treo-logo-198.html

Moje uwagi są takie, po pierwsze używałem romu ze strony miui tego oficjalnego, jest jeden. Nie ufam jakimś wietnamskim unbrickom.

Więc ten: http://bigota.d.miui.com/V7.1.1.0.LHPCNCK/ido_xhdpi_images_V7.1.1.0.LHPCNCK_20151221.0000.11_5.1_cn_ed00d29f38.tgz

Po drugie, w momencie kiedy autor coś pisze o przyciskach to nie wiem za bardzo o co chodzi, ja rozumiem że trzeba jeszcze raz uruchomić go w trybie download.

No i to jest strasznie stresujące, a trwa koło 4 minut. A ekran w trybie download jest czarny.

Nie oczekujcie po mnie profesjonalnych odpowiedzi, sam jestem jeszcze zestresowany, ale jak co to chętnie odpowiem na jakieś niejasności.

@domi.nos rób kumplu poradnik krok po kroku co zrobiłeś a osobiście Ci browara lub nawet flaszkę wyślę :D Myśle że zainteresowanych będzie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Redmi2 napisał:

 

Ten z bigota czy obigota to oryginalny rom china od xiaomi. Ale to jest pod fastboot, bie wgrywasz go tak samo jak inne. Uruchamiasz tel w trybie fastboot i uzywasz programu miflash

Wszystko masz w faq tutaj na forum.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Nie da się

59 minut temu, wzr1one napisał:

@domi.nos rób kumplu poradnik krok po kroku co zrobiłeś a osobiście Ci browara lub nawet flaszkę wyślę :D Myśle że zainteresowanych będzie więcej

Okej, zrobię jak znajdę chwilkę. Za słowo będę trzymać :)

Edytowane przez domi.nos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko - zamówiłem wczoraj ten telefon na aliexpress od  Hong Kong Goldway - niby dostawy tylko zwykłą pocztą chińską, a dziś dostałem informację z DHL`u, że wpłynęło do nich zgłoszenie i trochę jestem zaskoczony - pozytywnie. Pomyłka czy mogę liczyć na szybką dostawę ? xd Jak sądzicie z doświadczenia ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, p3x! napisał:

A ja mam inne pytanko - zamówiłem wczoraj ten telefon na aliexpress od  Hong Kong Goldway - niby dostawy tylko zwykłą pocztą chińską, a dziś dostałem informację z DHL`u, że wpłynęło do nich zgłoszenie i trochę jestem zaskoczony - pozytywnie. Pomyłka czy mogę liczyć na szybką dostawę ? xd Jak sądzicie z doświadczenia ? 

Jak dostałeś info od DHLa to dlaczego miałaby to być pomyłka?

Panowie - jak każdy będzie opisywał na forum jak idzie na pocztę odebrać swoją paczkę, to może lepiej zamknąć wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pozamykać i tyle - po co forum... ehh ludzie. Pytam, ponieważ w necie można znaleźć informacje o osobach podszywających się pod dostawców np. DHL w celu zarżenia komputera "ofiary", a tu zaraz naskakiwanie na mnie ;< 

Nie było pytania jak jest "niestosowane" ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cincin27 napisał:

Nie chciało mi się czekać kolejnych tygodni (+2-4 tygodnie oczekiwania na przesyłkę), bo już obecny telefon LG L90 mnie za bardzo irytuje (chociażby długo wczytuje się aplikacja Kontakty, Telefon).

Czarę goryczy przelało to jak wziąłem do ręki Motorolę(Lenovo) Moto E 2nd gen LTE , którą wczoraj kupiła sobie mama. Różnica w działaniu tych dwóch telefonów ogromna. Niestety z korzyścią dla Motoroli.

Wracając do tematu: w cenie do 500-650zł (z ewentualnym podatkiem VAT) ten Xiaomi ma świetną specyfikację. 2GB RAM można spotkać w telefonach kosztujących 800-900zł, do tego procesor, którego poprzednik Snapdragon 615 znajdował się w Motoroli Moto X Play kosztującej 1200zł. 

Zobaczymy, czy telefon będzie taki dobry jak wskazuje na to specyfikacja :D

 

Będzie :) Z oryginalnym ROMem ten telefon pracuję świetnie, o ile nie przeszkadza Ci brak j. polskiego to na pewno będziesz zadowolony. Samo MIUI też miło zaskakuje możliwościami:
http://en.miui.com/thread-47569-1-1.html

http://en.miui.com/thread-117599-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cincin27 napisał:

Wracając do tematu: w cenie do 500-650zł (z ewentualnym podatkiem VAT) ten Xiaomi ma świetną specyfikację. 2GB RAM można spotkać w telefonach kosztujących 800-900zł, do tego procesor, którego poprzednik Snapdragon 615 znajdował się w Motoroli Moto X Play kosztującej 1200zł. 
 

Ja też na dniach mam zamiar kupić Redmi 3. W moim przypadku nie chodzi o specyfikację i płynność działania bo Nubia Z5S Mini którą obecnie posiadam jest całkiem wydajna. Jednak najbardziej irytuje mnie słaba bateria. Czasami mam problem żeby dociągnąć do wieczora pomimo tego, że nie katuję telefonu. Wymiary Redmi 3 również jak dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy R3 ma tap to wake? 

2. Odbieranie poprzez przyłożenie do ucha?

3. Czy ktoś wie jak się sprawuje rom od Goldiego ?

Lepiej wgrać oficjalkę Xiaomi ? Dla starszej osoby, jednak ten Pl język byłby ok... tylko nwm jak z ogólnym działaniem takiego zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eragon napisał:

1. Czy R3 ma tap to wake? - nie ma

2. Odbieranie poprzez przyłożenie do ucha? - nie

3. Czy ktoś wie jak się sprawuje rom od Goldiego ? - jeszcze chyba nikt nie dostał z PL językiem

Lepiej wgrać oficjalkę Xiaomi ? Dla starszej osoby, jednak ten Pl język byłby ok... tylko nwm jak z ogólnym działaniem takiego zestawu.  - też zamówiłem da znajomego nie znającego angielskiego i czekam na PL, żeby mu wgrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum miui są instrukcje i linki do trzeba wgrać żeby xposed ruszyło, dla każdej wersji androida. Z tego co pamiętam od andka 5.0 trzeba mieć custom recovery żeby dodać frameworka. Sam xposed installer nie daje rady ogarnąć tematu.

Klepnięte z Redmi2 2GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Gdzie najlepiej kupić ?

 

  1. Spemall z EU z kodem „speqq” co daje nieco mniej niż 600zł
  2. Goldway - wychodzi jakieś 500zł ( MIUI z językiem PL)

Ale telefon kupowany dla osoby starszej, no i cena całkiem spoko. 

Gdyby nie to, brałbym wersję z oryginalnym softem. 

Czy na tej wersji oprogramowania od Goldiego, będe mógł w przyszłości wgrać MIUI PL? 

(widząc powyższe posty, sądzę że tak, ale upewniam się…. chcę kupić póki cena ok, i tak tel dojdzie za 3 tyg… )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...