Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, tpawel napisał:

Minus jest taki, ze nawet kupujac dzis z chin, w lutym telefonu nie dostaniesz. Swietują

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Goldway napisał, że nie świętują (na stronie sklepu i na fanpage fb). A z tego co wiem to wysyłają z Holandii, więc jest gicior.
 

4 minuty temu, Eragon napisał:

U Goldway'a kosztuje 128$, co daje na nasze 513zł.

VAT:631

Dalej 100zł taniej niż w PL :D 

Kosztuje 130 USD - mimo że cena poszła w dół to nie dają rabatu 5$ tylko zniżają do ceny 129,99 (potwierdzone info, bo zamawiałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus jest taki, ze nawet kupujac dzis z chin, w lutym telefonu nie dostaniesz. Swietują

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Goldway napisał, że nie świętują (na stronie sklepu i na fanpage fb). A z tego co wiem to wysyłają z Holandii, więc jest gicior.

 

U Goldway'a kosztuje 128$, co daje na nasze 513zł.

VAT:631

Dalej 100zł taniej niż w PL  

Kosztuje 130 USD - mimo że cena poszła w dół to nie dają rabatu 5$ tylko zniżają do ceny 129,99 (potwierdzone info, bo zamawiałem).

Wysylają przez Holandie, a nie z Holandii. Poza tym co z tego ze Oni pracują ( w co wątpie, moze ktos bedzie mial dyzur i odp na maile) ,skoro ich poczta nie pracuje

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, hUBI napisał:

[hubi@hubus ~]$ adb shell
shell@ido:/ $ su
root@ido:/ # id
uid=0(root) gid=0(root) context=u:r:init:s0
root@ido:/ #

 

ta apka robi chyba tylko roota... zainstalowalem rom od wietnamczykow bez polskiego, root dziala, nie wiem jak sprawdzic czy bootloader jest odblokowany

Edytowane przez jozek661
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redmi2 napisał:

No ale nic, koniec z mojej strony w tym temacie :-) 

Coś obiecałeś... :)

Ludzie chcą mały telefon z dużą baterią i slotem na kartę a ty uparcie polecasz im Mi4...  może i to jest "wyższa półka" ale dla osób które wyszukały sobie Redmi 3 na pewno nie liczą się punkty w benchmarku.

Tymczasem w moim teście standby-time, minęła druga doba, telefon (Redmi3) zaliczył dziś godzinę rozmówi i bateria spadła do 85% - jak tak dalej pójdzie to dobiję do 12 dni. A 10 powinno być osiągalne bez problemu.

Okrutny test bo zakłada nie-bawienie się nową zabawką :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wszystko fajnie od tego golda a mi dalej nikt nie odpowiedział jak się ma sprawa ewentualnej gwarancji :D bądź co bądź telefonik ma ją na rok (takie przepisy w Chinach, u nas jest minimum 2) czyli zamawiając od golda to muszę mu wysłać na jego adres :D ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując tablet LG w sklepie xkom mam gwarancję producenta na dodatek typu door to door - wiem bo raz musiałem wysłać. Więc niezależnie od kogo kupuję załóżmy fonik to gwarancja producenta jest. I to jest normalne :) W takim wypadku niestety dość mocno się ryzykuje że kasa wydana na fonik będzie jedynie przedsmakiem tego co będzie trzeba wydać żeby wysłać na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez około 15 lat używam telefonów komórkowych i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się nic reklamować, oczywiście jakaś szansa jest, że coś będzie nie tak, ale w totka też niektórym trafi się wygrać ;) ... a i żeby nie było, że jestem odosobniony to u mnie w rodzinie też się nie zdarzyło

Edytowane przez ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletu też nie chciałem oddawać a musiałem... taki ze mnie szczęściarz. Licząc że awaryjność telefonów ogólnie to w tych czasach jakieś 5% mniejszych lub większych wad to dość duży procent możliwości. Fonik fajny jest póki się nie okaże że trzeba zapłacić ileśdziesiąt zł za wysłanie na gwarancję. Z jednej strony kusi R3 bo bardzo fajny fonik a z drugiej trochę odstrasza gwarancja. 

A tak gwoli ścisłości to szukałem fonika za 75-800 a nie 800-900 :D bo tak za bardzo to budżetu rozszerzać nie mogę choć propozycja dość ciekawa tylko czy skok wydajności będzie aż tak zauważalny między R3 a Mi4 przy normalnym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z xiaomi, ale jak raz  inny fon chciałem oddawać (na pandawill) to się pytali za ile mi to w PL naprawią. I jeżeli i się to kalkuluje to sam sobie naprawiam w PL a oni chajs oddają. Tyle  że wtedy to się nie kalkulowało i odsyłałem :P

A goldi właśnie mi wysłał złotą sztukę - jednak SG postem.
Zamawiałem dwie - złotą i srebrną,  co ciekawe srebrną dzień wcześniej i jeszcze nie wysłana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu kupowałem 1S w Golda
Gwarancja 6 miesięcy chyba że w ciągu 5 dni od dostania dam mu  5 gwiazdek dostane kolejne 6 miesięcy.
Jakiś handlarz doradził mi żeby nie dawać tylko poczekać te 60 dni gdzie chroni nas Aliexpress i łatwiej z nimi załatwić wszelakiego rodzaju zwroty $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus jest taki, ze nawet kupujac dzis z chin, w lutym telefonu nie dostaniesz. Swietują Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka
Goldway napisał, że nie świętują (na stronie sklepu i na fanpage fb). A z tego co wiem to wysyłają z Holandii, więc jest gicior.  
U Goldway'a kosztuje 128$, co daje na nasze 513zł. VAT:631 Dalej 100zł taniej niż w PL  

Kosztuje 130 USD - mimo że cena poszła w dół to nie dają rabatu 5$ tylko zniżają do ceny 129,99 (potwierdzone info, bo zamawiałem).Wysylają przez Holandie, a nie z Holandii. Poza tym co z tego ze Oni pracują ( w co wątpie, moze ktos bedzie mial dyzur i odp na maile) ,skoro ich poczta nie pracujeWysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Jak nie pracuja jak pracuja :-) moja onda dodatra wlasnie do belgii. No i kazda paczke ktora zamowilem dostalem numer trackingowy z fotkami juz spakowanych lezacych na wadze. A nastpenego dnia juz pierwsze statusy sie pojawily.

Takze kto zamowil jakos 1-2 lutego istnieje szansa ze wyslali i dojdzie w normalnym czasie..

A co do goldwaya to sie mylisz. Oni maja punkty wysylkowe w europie. Zalezy kto jak kupil. Autor posta napisal nie jasno, czy wyslali z chin nl postem czy wyslali z pkt wysylkowego w europie.

Co do romu to bym sie nie przejmowal, provowalem juz nawet kilka romow typowo chinskich na xiaomi i dziala bardzo dobrze. Zero problemow. Wiekszosc chinskiego badziewia da sie odinstalowac. Minus nie wszystko. Jezyk eng lepiej ustawic, bo PL przewaznie taki jakis dopasowany od innego...

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Na ich glownej stronie jest napisane ze niby pracują,ale jak kupisz po 6 to wysylka i tak po 15. Czyli nie pracują. Siedzi jakis ludek na dyzurze i klepie tylko numery trackingowe po kolei, ewentualnie na maile odpisje

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wzr1one napisał:

Ktoś kupował na xiaomi.com.pl? Dajcie znaka na PW, mam kilka pytań bo właśnie przyszła moja wersja z j. polskim, ale mam zainstalowane np. clean master, czy  360 security check lite i nie mogę odpalić aplikacji "update" 

Bo masz syfiaste MIUI z wgranym szajsem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nezumi napisał:

Bo masz syfiaste MIUI z wgranym szajsem...

Właśnie tego się obawiałem, jesteś w stanie mi podpowiedzieć jak wrócić do oryginalnego roma, który jest przy kupnie? Zanim miui Polska będzie to wole na j. angielskim siedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2016o21:14, Sławek napisał:

Wiesz to jest twoja opinia. Co to znaczy low end?

Dla jednych (np. dla mnie) 720p to zaleta. Uważam 1080 w telefonie za głupotę (a więcej za zupełny idiotyzm). Tylko przypomnę, że parę lat temu to nie mieliśmy takiej rozdzielczości w komputerach, a i dziś jest optymalna dla 24".

Ekran 5"  uważam za zbyt duży. Miałem dosyć długo G2 mini. On miał 4,7" i jego naprawdę wygodnie obsługiwało się jedną ręką. To jest wg. mnie optymalna wielkość dla telefonu. Szkoda że dziś większość informacji o nowym modelu zaczyna się od informacji że ekran ma 5.5" dla mnie oznacza to że można przestać czytać.

Przy okazji: odłączyłem Redmi3 z ładowarki dziś o 7:30, teraz jest 21:15 a telefon wskazuje 97% !!!  (oczywiście tylko kilka połączeń wykonanych, żadnej zabawy z telefonem) 

Pokażcie mi drugi taki telefon (oprócz Nokii 6310i :)

 

Monitora nigdy nie będziesz trzymał tak blisko twarzy co smartfona. B)

smartphone_2115605b.jpg

A co do fonka, który długo trzyma:

http://www.androidheadlines.com/2016/01/featured-review-oukitel-k10000.html

With the device sipping its battery over Wi-Fi and for testing purposes, I decided to play XCOM on the handset and use the Wi-Fi network wherever possible. After twenty-three hours of screen on time and a weekend with the device on standby, the battery was sitting at 8%.

Na Aliexpresu za max 200 dolków z darmową wysyłką. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marvinka napisał:

Monitora nigdy nie będziesz trzymał tak blisko twarzy co smartfona. B)

smartphone_2115605b.jpg

A co do fonka, który długo trzyma:

http://www.androidheadlines.com/2016/01/featured-review-oukitel-k10000.html

With the device sipping its battery over Wi-Fi and for testing purposes, I decided to play XCOM on the handset and use the Wi-Fi network wherever possible. After twenty-three hours of screen on time and a weekend with the device on standby, the battery was sitting at 8%.

Na Aliexpresu za max 200 dolków z darmową wysyłką. ;)

 

13.8mm grubości, to jest ponad pół centymetra więcej od Redmi 3 :) W dodatku 5,5 cala.

Są smarfony mające dużo lepszą baterię od Redmi 3, ale są albo mega grube, albo mają 5,5-6 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdBloczek napisał:

13.8mm grubości, to jest ponad pół centymetra więcej od Redmi 3 :) W dodatku 5,5 cala.

Są smarfony mające dużo lepszą baterię od Redmi 3, ale są albo mega grube, albo mają 5,5-6 cali.

Prpana, Marvinka się ustonko... uskont... odniosła do kwestii baterii, którą poruszył kolega wcześniej.

Zresztą, skoro wystawił jako przeciwwage Nokię 6310i, to raczej nie o estetykę mu chodziło. :grin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, wzr1one napisał:

Właśnie tego się obawiałem, jesteś w stanie mi podpowiedzieć jak wrócić do oryginalnego roma, który jest przy kupnie? Zanim miui Polska będzie to wole na j. angielskim siedzieć

Pobierz na chwilę obecną zwykły china dev/stable ze strony en.miui i zainstaluj robią Wipe.

@Redmi2 Wgrałem na Redmi 2 China dev i nie mam tego syfu, jesteś pewien, że ściągałeś z en.miui, czy może z forum en.miui? Może coś zaczęli dodawać... Na Redmi 2 wgrywałem w listopadzie... Nic to, na Redmi 3 nie powinno tego być, a przynajmniej nic o tym nie piszą na forum. Czy tutaj trzeba odrazu flashować? Wydaje mi się, że zwykła instalacja przez aktualizacje po uprzednim Wipe załatwi sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

5,5 cala to zadna tragedia. Tez myslalem podobnie jak Ty do poki nie trafil w moje lapy redmi note 2. A grubosc hmm jest bardzo cienki.. Mowisz ze mi4 kiepski bo ma mala baterie, ale jest znacznie lepszej jakosci niz seria redmi. I ma w samym miui wiecej fjuczerow niz pod redmi. Zreszta w redmi 2 mam baterie 2400 i jakos zyje.. Wszystko zalezy kto czego oczekuje od tela. Ja osobicie majac kupic w PL redmi 3 za niebotyczne jak na ten tel pieniadze czyli 800zl to juz wolalbym dolozyc na ten ewentualny vat i kupic w china mi4. Ty uwazasz inaczej i wszyscy sa szczesliwi :-)

A uwierz mi 4,7 to mega juz za mali czyt. redmi 2, 5 cali ok czyt zte v5 ale dostajac w rece note 2 zakovhalem sie w 5,5 cala.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

W którym miejscu napisałem, że Mi4 jest kiepski? Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wypowiadał się na temat tego modelu.

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko z innej beczki. Pisałby się ktoś na wspólne zamówienie telefonu w XFS jak już będzie dostępny? Powyżej 296 EUR i zamówieniu min. 2 produktów jest zniżka 15 eurasków, więc zawsze te 30 parę złotych taniej wyjdzie ;)

Chociaż w sumie podobnie wychodzi jak się dołoży przejściówkę UE do telefonu :) To będzie korzystniejsze.

Edytowane przez Bercik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redmi2 napisał:

A uwierz mi 4,7 to mega juz za mali czyt. redmi 2, 5 cali ok czyt zte v5 ale dostajac w rece note 2 zakovhalem sie w 5,5 cala.

A teraz jeszcze raz to samo, ale po polsku poprosimy :)

26 minut temu, Redmi2 napisał:

 Ja osobicie majac kupic w PL redmi 3 za niebotyczne jak na ten tel pieniadze czyli 800zl to juz wolalbym dolozyc na ten ewentualny vat i kupic w china mi4.

Porównywanie zakupu w PL, z fakturą i opłaconym vatem z prywatnym importem z chin - odważna konstrukcja myślowa :)

 

Poza tym między 5 a 5.5" jest przepaść jeśli chodzi o użytkowanie jedną ręką. Nawet między 4,7 a 5 jest zauważalna różnica na minus. Ja np. używając klawiatury TouchPal (pisanie przez przeciąganie palcem nad literami) nie mogłem się nadziwić, że teraz żeby pisać muszę się dużo więcej namachać, bo odległości między literami są większe. Na mniejszej klawiaturze pisałem szybciej.

Co jednak ważniejsze mi4 należy do tej drugiej grupy telefonów: bez slotu na kartę SD.

Więc nie powinieneś go proponować komuś, kto slot na kartę chce mieć. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...