Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu telefonu Xiaomi, jednak w każdym mi czegoś brakowało. Redmi 3 mi się bardzo spodobał i chyba się na niego zdecyduję. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy ktoś kupował owy telefon ze strony xiaomi.com.pl i czy długo czekał od momentu zakupu na dostarczenie? 649zł to bardzo dobra cena jak na wysyłkę z Polski, jednak opinie o sklepie są różne. Dorzucają oni przejściówkę?

2. Czy redmi z tego sklepu ma oryginalny chiński rom? To będzie moja pierwsza styczność z androidem i nie chciałbym paść ofiarą jakiegoś chińskiego złośliwego oprogramowania.

3. Czy sklep google jest domyślnie zainstalowany na telefonach z xiaomi.com.pl? Czy może trzeba tak jak ktoś wcześniej pisał w chińskim sklepie wpisać 'google' i tak zainstalować sklep? I czy dużo jest na nim chińskich aplikacji? Łatwo można je usunąć?

4. Czytałem, że oprogramowanie chińskie ma więcej opcji i możliwości od wersji EU i do tego umożliwia aktualizację OTA w odróżnieniu od tego drugiego, to prawda?

5. Jak działają telefony xiaomi po 1-2 roku eksploatacji? Obecnie mam od ponad dwóch lat lumię 720 i niestety tnie się niemal wszystko, aż strach instalować windows 10.

6. Czy przy rozdzielczości 720p na 5 calach faktycznie nie widać pojedynczych pikseli? Moja lumia ma 217 ppi i piksele są dosyć widoczne.

7. Czy język angielski na oryginalnym chińskim romie jest wszędzie? Czy może można znaleźć miejsca gdzie są jednak krzaczki (pomijając chińskie aplikacje)?

8. Odnosząc się do recenzji majster pirzu i wzmianki o gpsie. Używam bardzo często endomondo i zależy mi na co najmniej przyzwoitym zapisie tras treningu, nie zawiodę się? Ktoś z obecnych posiadaczy testował już może endomondo lub jakąś podobną aplikację?

9. Czy Redmi wspiera OTG? Wg wklejonej wyżej recenzji tak, ale jestem ciekaw w jakim stopniu? Ktoś podłączał już coś do niego? Najbardziej mi zależy na wsparciu AMP/DAC.

10. Czy Redmi 3 dostanie aktualizację do androida 6?

11. Czy nie ma problemu z odtwarzaniem FLAC?

z góry dziękuję!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

Czy ktoś kupował owy telefon ze strony xiaomi.com.pl i czy długo czekał od momentu zakupu na dostarczenie? 649zł to bardzo dobra cena jak na wysyłkę z Polski, jednak opinie o sklepie są różne. Dorzucają oni przejściówkę?

Ja kupowałem, zamówiłem w czwartek, w sobotę dostałem do paczkomatu. Zawsze możesz zamówić pobraniowo. Przejściówkę dorzucili.

5 minut temu, Sifo Dyas napisał:

Czy redmi z tego sklepu ma oryginalny chiński rom? To będzie moja pierwsza styczność z androidem i nie chciałbym paść ofiarą jakiegoś chińskiego złośliwego oprogramowania.

Oryginalny

5 minut temu, Sifo Dyas napisał:

Czy sklep google jest domyślnie zainstalowany na telefonach z xiaomi.com.pl? Czy może trzeba tak jak ktoś wcześniej pisał w chińskim sklepie wpisać 'google' i tak zainstalować sklep? I czy dużo jest na nim chińskich aplikacji? Łatwo można je usunąć?

Jest tak jak mówisz, wpisujesz w ich sklepie "google" - ściągasz installer, który instaluje wszystko, albo pobierasz z neta plik i wrzucasz na tel (było w tym wątku). Chińskie apki po prostu odinstalowujesz

8 minut temu, Sifo Dyas napisał:

Czy przy rozdzielczości 720p na 5 calach faktycznie nie widać pojedynczych pikseli? Moja lumia ma 217 ppi i piksele są dosyć widoczne

Nie widać

9 minut temu, Sifo Dyas napisał:

Czy język angielski na oryginalnym chińskim romie jest wszędzie? Czy może można znaleźć miejsca gdzie są jednak krzaczki (pomijając chińskie aplikacje)?

W ROMie nie znalazłem nic po chińsku, wszystko po angielsku

10 minut temu, Sifo Dyas napisał:

Odnosząc się do recenzji majster pirzu i wzmianki o gpsie. Używam bardzo często endomondo i zależy mi na co najmniej przyzwoitym zapisie tras treningu, nie zawiodę się? Ktoś z obecnych posiadaczy testował już może endomondo lub jakąś podobną aplikację?

Jeśli chodzi o GPS to dzisiaj kawałek testowałem google maps, zasięg praktycznie od razu łapie (Warszawa), na bocznych uliczkach długo przeliczał nową trasę. Z endo nie wiem jak jest 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sifo Dyas napisał:

 

5. Jak działają telefony xiaomi po 1-2 roku eksploatacji? Obecnie mam od ponad dwóch lat lumię 720 i niestety tnie się niemal wszystko, aż strach instalować windows 10.

 

Posiadam prawie 3 letniego Mi2s, sam mam go.od prawie 2 lat - działa nadal cały czas dobrze, bez problemu, bez ścin.

I też się zastanawiam, czy nie zmienić na Redmi 3, bo 4,3 cala trochę za małe już jest no i LTE, oraz wygląd zachęca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W jaki sposób uruchomić "quick charge"?

I znalazłem w Redmi 3 nieoczekiwaną zasadzkę: gdy korzysta się z niego przy pomocy piórka (w postaci zwykłego dlugopisu z gumką dla smartfonów) - to obraz na ekranie się nie przesuwa lub słabo reaguje. Coś o tym wiecie? W innych smartfonach to działało mi idealnie.

 

Pozdro,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, herrek napisał:

A czy, Panowie uważają, że te 11GB pamięci wystarczy (przy dwóch simach tyle jest zdaje się) ..." The internal 16 GB eMMC offers about 11 GB of free space for the end-user. "...  -  notebookcheck.com

 

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć, bo przecież każdy ma inne zapotrzebowanie :)

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

4. Czytałem, że oprogramowanie chińskie ma więcej opcji i możliwości od wersji EU i do tego umożliwia aktualizację OTA w odróżnieniu od tego drugiego, to prawda?

Nie wiem jaką wersję EU masz na myśli, ale wersja standardowa od MIUIPolska różni się tym brakiem OTA, poza tym system od Acida ma zwykle parę dodatkowych funkcji. 

52 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

5. Jak działają telefony xiaomi po 1-2 roku eksploatacji? Obecnie mam od ponad dwóch lat lumię 720 i niestety tnie się niemal wszystko, aż strach instalować windows 10.

No więc tak, ja mam od 2 lat pierwszego Red Rice. Nie miał lekkiego życia, ale cały czas działa :P Co prawda udało mi się dwukrotnie uszkodzić wyświetlacz. Raz poprzez wgniecenie - przespałem się na nim (:D) i została taka podłużna, półprzezroczysta plama na wyświetlaczu. Drugi raz, po upadku na kafelki zaczął wariować wyświetlacz - czasem jak się nim pieprznie to zaczyna działać normalnie, ale i tak przyszedł czas na nowy telefon. Tak czy inaczej, stwierdzam że Red Rice jest bardzo wytrzymałym telefonem, przeżył dziesiątki, jeśli nie setki upadków i wypadków, mimo że był to model budżetowy, plastikowy, i wyprodukowany 2 lata temu. Tutaj może być tylko lepiej.

52 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

6. Czy przy rozdzielczości 720p na 5 calach faktycznie nie widać pojedynczych pikseli? Moja lumia ma 217 ppi i piksele są dosyć widoczne.

Nie, nie widać pikseli. Co prawda różnicę między 720 a 1080 na 5 calach zauważysz, ale jest to zupełnie akceptowalna rozdzielczość, szczególnie po przesiadce z 217 ppi :)

52 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

9. Czy Redmi wspiera OTG? Wg wklejonej wyżej recenzji tak, ale jestem ciekaw w jakim stopniu? Ktoś podłączał już coś do niego? Najbardziej mi zależy na wsparciu AMP/DAC.

Pierwszy Red Rice nie miał problemów z: padem do gier, podświetlaną klawiaturą, bezprzewodową klawiaturą i myszką na raz, odtwarzaczem mp3, generalnie wszystko, co podłączyłem, działało bez zarzutu.

Przy okazji, znalazłem taką informację:

http://www.pc-tablet.co.in/2016/01/10/20603/xiaomi-redmi-3-release-date-specs-dual-sim-4100-mah-battery-q1-2016/

"Xiaomi Redmi 3 will also offer reverse charging feature, which enables you to charge other devices via USB OTG."

Więc myślę że może być nieźle :)

52 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

10. Czy Redmi 3 dostanie aktualizację do androida 6?

Za wcześnie żeby to przewidzieć, ale obstawiam że tak.

52 minuty temu, Sifo Dyas napisał:

11. Czy nie ma problemu z odtwarzaniem FLAC?

Nie wiem czy jest sens odtwarzania bezstratnych plików na telefonie, ale jak kupię ten telefon to na pewno sprawdzę, bo sam jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, websiteseba napisał:

Czy kiedy bedzie oficjalne wsparcie dla jezyka polskiego, to pojawi sie jakas oficjalna aktualizacja, ktora zainstaluje wersje polska na wszystkich "angielsko-chinskich" urzadzeniach? 

Wybaczcie, nie znam sie :-)

Nie. Będziesz to musiał samodzielnie wykonać z poziomu komputera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jimmy Quiet napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi na temat jakości wykonania. Mam jeszcze pytanie do właścicieli. Jak wygląda w Redmi 3 współczynnik SAR? Powinno być wspomniane w instrukcji. Z góry dzięki za odpowiedź.

A ktoś mi powie, czemu ludzie się tym tak przejmują? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, jeszcze takie szybkie głupie pytanie co do spemall mam, wysyłkę powinienem brać "Expedited Shipping 60% OFF"? To jest DHLem? Czy lepiej "EU Express" - czym to się różni? Niby tam jest wyjaśnione ale patrzę i patrzę i coś zrozumieć nie mogę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako że ibuygou ma serwis we Wrocławiu i sklep jest chyba godny polecenia, dodatkowo Majster Pirzu udostępnił kupony rabatowe, zainteresowałem się kupnem Redmi 3 właśnie tam. Mam 2 pytania do osób znających ten sklep: 1. czy opcja z dodatkową gwarancją (za 5$) oznacza 24 miesiące gwarancji? 2. Jaka opcja dostawy jest najkorzystniejsza (nie zależy mi na czasie, ale nie chciałbym żeby telefon zaginął gdzieś na poczcie itd.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, d4niell0 napisał:

Witam wszystkich. Jako że ibuygou ma serwis we Wrocławiu i sklep jest chyba godny polecenia, dodatkowo Majster Pirzu udostępnił kupony rabatowe, zainteresowałem się kupnem Redmi 3 właśnie tam. Mam 2 pytania do osób znających ten sklep: 1. czy opcja z dodatkową gwarancją (za 5$) oznacza 24 miesiące gwarancji? 2. Jaka opcja dostawy jest najkorzystniejsza (nie zależy mi na czasie, ale nie chciałbym żeby telefon zaginął gdzieś na poczcie itd.)

Pozdrawiam

Na forum masz caly dzial dotyczacy tego sklepu, znajdziesz tam odpowiedz na swoje pytania:

https://miuipolska.pl/forum/forum/107-ibuygou/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, volt napisał:

wow, tak napisali? Każdy kolor czy tylko nie-białe? Eh, no to z Chin zamawiam, w spemall widzę jakieś ~640 DHLem wychodzi, albo Pirzu też jakieś kupony do ibuygou wstawiał.

odpowiedź od  xiaomi.com.pl :

"kolor grafitowy będzie dopiero pod koniec lutego, w piątek lub poniedziałek będziemy mieć dostawe koloru złotego i srebrnego"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...