Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, saracynek napisał:

to też moje pierwsze MIUI, trochę na początku jest do ogarnięcia, ale angielski nie przeszkadza :) bardziej MIUI :) np. miałem problem z działaniem aplikacji po wyłączeniu WIFI, włączyłem dane roamingowe czy coś takiego a apki dalej nie działały, trzeba każdej z osobna dać pozwolenie na działanie z "transferem" 

Wyższa szkoła jazdy z Miui...a jest coś takiego jak hm...instrukcja użytkowania Miui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, saracynek napisał:

to też moje pierwsze MIUI, trochę na początku jest do ogarnięcia, ale angielski nie przeszkadza :) bardziej MIUI :) np. miałem problem z działaniem aplikacji po wyłączeniu WIFI, włączyłem dane roamingowe czy coś takiego a apki dalej nie działały, trzeba każdej z osobna dać pozwolenie na działanie z "transferem" 

Nie jest to normalna sytuacja. Normalnie powinny po prostu działać - mieć ten swój transfer w tle. Chyba że Play, roaming... to się komplikuje nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2016o22:15, tpawel napisał:

Będzie i Ciebie dotyczyl. Orange na wiosne zaczyna budowę LTE 800. To nie jest tak ze lte plusa jest z doopy bo korzysta z dziwnych częstotliwości,oni wprowadzają wszystko komercyjnie jako pierwsi na rynku, co niektorych moze dziwic bo ilosc hejtu na tą siec jest porazająca. Z resztą dzis opublikowany raport uke pokazuje ze Plus zmiazdzyl reszte operatorow jesli chodzi o zasieg i predkosc internetu mobilnego.

Sorry za ot

A jak tam SoT?

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Plus zrezygnował z LTE 800 na rzecz innych częstotliwości

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1286

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle to interpretujecie jeśli chodzi o temperatury. Sam procesor może spokojnie podczas pracy przekraczać 80C, fakt że nagrzewa się obudowa, która jest metalowa i dobrze odprowadza ciepło jest akurat pozytywny bo pomaga to w utrzymaniu znośnych temperatur wewnątrz. Najgorszą możliwą sytuacją jest jak procesor się nadmiernie nagrzewa a obudowa jest plastikowa i nie odprowadza ciepła, wtedy jedynym ratunkiem jest throttling i lagowanie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie i Ciebie dotyczyl. Orange na wiosne zaczyna budowę LTE 800. To nie jest tak ze lte plusa jest z doopy bo korzysta z dziwnych częstotliwości,oni wprowadzają wszystko komercyjnie jako pierwsi na rynku, co niektorych moze dziwic bo ilosc hejtu na tą siec jest porazająca. Z resztą dzis opublikowany raport uke pokazuje ze Plus zmiazdzyl reszte operatorow jesli chodzi o zasieg i predkosc internetu mobilnego.

Sorry za ot

A jak tam SoT?

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Plus zrezygnował z LTE 800 na rzecz innych częstotliwości

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1286

Zrezygnowal z zakupu nowych. Ciagle ma na podstawie umowy ze Sferią

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, schreder napisał:

@adbloczek jak tam gps bo na recenzji majsterpirzu coś słabo fix łapał

I co byś powiedział o nagrzewaniu się telefonu. Ponoć snapdragon 615 to był niezły grzejnik, a 616 to to samo tylko podkrecony.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj przetestowałem GPS i za pierwszym razem załapał po około minucie, a później trwało to już maksymalnie kilkanaście sekund (w różnych miejscach).

Co do nagrzewania się, to Redmi 3 maksymalnie obciążony mógłby z powodzeniem chłodzić Lumię 925.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdBloczek teraz działasz na j. angielskim? bo jestem ciekaw jak to jest, przy zablokowanym bootloaderze [cokolwiek to znaczy] czy da rade wrzucić na to miuipolska

 

Podobna syutacja jest chyba w Note3, mam rację? Tylko niestety nie śledziłem na tyle, aby to ogarnąć i nie wiem na czym ten temat stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wzr1one

Tak, bez kombinowania dostępny jest tylko język angielski (i dwa rodzaje chińskiego).

MiuiPolska jeszcze nie ma dla tego modelu i raczej nikt Ci nie powie kiedy będzie. Nie znam się na tym wszystkim, jestem zwykłym użytkownikiem telefonu, ale z tego co widzę na zagranicznych forach jest już root na ten model: http://en.miui.com/thread-215325-1-1.html

Wnioskuję, że oznacza to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Bootloader z tego co wiem jest zablokowany i zapewne na razie można go odblokować tylko w taki sposób jak w Redmi Note 3 (nie próbowałem jeszcze tego robić).

Tak czy siak telefon nawet na standardowym ROM'ie jest świetny i jedyną barierą może być brak znajomości języka angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AdBloczek napisał:

Tak czy siak telefon nawet na standardowym ROM'ie jest świetny i jedyną barierą może być brak znajomości języka angielskiego.


Myśle że bez problemu bym sobie poradził z takim użytkowaniem, ale nie oszukujmy się... :D Lenistwo przede wszystkim 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saracynek napisał:

mnie dobija ta synchronizacja gmaila, kombinowałem już na wszystkie sposoby i nie jest tak jak powinno być :/ czasem synchronizuje się od razu, czasem po dłuższym czasie

To nie była wina usług google. Wciąż nie mam stuprocentowej pewności, ale wejdź w "Settings->Additional settings->Battery & performance->Power->Battery profile->Default (lub dowolny z którego korzystasz)" w "Clean memory" musisz ustawić "Never". Standardowo jest to chyba ustawione na 10 minut i po tym czasie Gmail przestawał mi się synchronizować. Teraz synchronizuje mi się nawet jak przez dłuższy czas telefon jest nieużywany.

Pewnie szybciej bateria przez to się zużywa, ale nieznacznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdBloczek napisał:

To nie była wina usług google. Wciąż nie mam stuprocentowej pewności, ale wejdź w "Settings->Additional settings->Battery & performance->Power->Battery profile->Default (lub dowolny z którego korzystasz)" w "Clean memory" musisz ustawić "Never". Standardowo jest to chyba ustawione na 10 minut i po tym czasie Gmail przestawał mi się synchronizować. Teraz synchronizuje mi się nawet jak przez dłuższy czas telefon jest nieużywany.

Pewnie szybciej bateria przez to się zużywa, ale nieznacznie.

ooo spróbuję, bo tego chyba nie robiłem. Dzięki :)

PS mam też maila firmowego i w nim bez żadnych kombinacji wszystko spływa na bieżąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem szkło hartowane na allegro od sklepu VegaCom i przyszło kompletnie niewymiarowe, tak więc nie polecam.

Kupiłem taki zestaw na aliexpress i cierpliwie zaczekam aż mi przyjdzie:

http://www.aliexpress.com/item/9H-Premium-Matte-Tempered-Glass-Film-For-Xiaomi-Redmi-3-Screen-Protector-5-0inch-Redmi3-No/32600155732.html

http://www.aliexpress.com/item/MSVII-Brand-Xiaomi-Redmi-3-Case-Brushed-PC-Back-Cover-Aluminum-Metal-Frame-Set-Phone-Cases/32597399153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajne te plecki, możesz dać znać jak przyjdą czy wszystko pasuje i jak są wykonane.

@Incbus można wiedzieć, gdzie zamawiałeś telefon? Ja się właśnie zbieram, pewnie dzisiaj albo jutro kupię, trochę szukam jeszcze czy w chinach gdzieś taniej można dorwać, ale przy obecnym kursie dolara słabo to wygląda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, jako, że jestem tu nowy nie mam za dużo wiedzy na temat telefonów Xiaomi, nigdy żadnego nie miałem w rękach, oglądałem jedynie recenzje. W niedługim czasie chciałbym zamówić sobie Redmi 3 tylko czekam na ten polski soft. Z tego co tu widzę może to być na prawdę rewelacja. Mam tylko pytanie do użytkowników tego modelu. Czy ten telefon jest dobrze spasowany? tzn. chodzi mi o te plastiki na górze i dole które łączą się z tylnymi aluminiowymi pleckami. Nie wieją tandetą? Czy nie mają luzu i nie trzeszczą? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jimmy Quiet napisał:

Czy ten telefon jest dobrze spasowany? tzn. chodzi mi o te plastiki na górze i dole które łączą się z tylnymi aluminiowymi pleckami. Nie wieją tandetą? Czy nie mają luzu i nie trzeszczą? Pozdrawiam.

Bardzo dobrze jest spasowany, nic nie trzeszczy. Na żywo o wiele lepiej wygląda niż w necie i daleko mu do tandetnego wyglądu :) też miałem trochę obawy o wygląd jak go zamwaiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...