Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem z ekranem Nexusa 5, który ma FHD i praktycznie żadnej różnicy nie byłem w stanie gołym okiem dostrzec. Tekst w Nexusie był nieco bardziej ostry, ale to całe FHD to jak dla mnie chwyt marketingowy. Coś muszą ulepszać, ale oko ludzkie ma ograniczoną zdolność rozróżniania detali.

Świadomie wybrałem ten model, a niższa rozdzielczość była dla mnie atutem, bo dzięki temu czas pracy na baterii jest jeszcze lepszy.

_________

Jasność ekranu jest przez cały czas automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odłączyłem od ładowarki jakoś po godzinie 2 i mam ustawione, aby telefon przechodził mi między 0:30 a 6:30 w tryb samolotowy (jakiś tryb oszczędny, coś takiego da się zrobić w ustawieniach - dzisiaj to przed pójściem spać o 4 ustawiłem, dlatego jest ta 2,5 godzinna przerwa).

Poza tymi godzinami synchronizacja i wifi są cały czas włączone.

A powiesz mi gdzie to się ustawia, ten tryb samolotowy? Dzięki

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odłączyłem od ładowarki jakoś po godzinie 2 i mam ustawione, aby telefon przechodził mi między 0:30 a 6:30 w tryb samolotowy (jakiś tryb oszczędny, coś takiego da się zrobić w ustawieniach - dzisiaj to przed pójściem spać o 4 ustawiłem, dlatego jest ta 2,5 godzinna przerwa).

Poza tymi godzinami synchronizacja i wifi są cały czas włączone.

A powiesz mi gdzie to się ustawia, ten tryb samolotowy? Dzięki

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Miui sprawdzić to, czy telefon ma podczerwień.

_____

Co do tego trybu "nocnego". Wchodzisz w Settings->Additional settings->Bettery & performance->Power->Schedule profile switch

Można tam wybrać o której profil ma zostać włączony/wyłączony, a profile do wyboru są takie:

- domyślny

- marathon (podejrzewam, że to jakiś tryb mega hiper oszczędny, albo oszczędny z obsługą sieci)

- sleep (ten, który ja mam włączony na noc, z między innymi trybem samolotowym)

Można też ustawić godziny w których telefon ma sam się wyłączyć, a później włączyć, ale tego nie testowałem jeszcze.

Edytowane przez AdBloczek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem z ekranem Nexusa 5, który ma FHD i praktycznie żadnej różnicy nie byłem w stanie gołym okiem dostrzec. Tekst w Nexusie był nieco bardziej ostry, ale to całe FHD to jak dla mnie chwyt marketingowy. Coś muszą ulepszać, ale oko ludzkie ma ograniczoną zdolność rozróżniania detali.

Świadomie wybrałem ten model, a niższa rozdzielczość była dla mnie atutem, bo dzięki temu czas pracy na baterii jest jeszcze lepszy.

_________

Jasność ekranu jest przez cały czas automatyczna.

Ja na 5 calach roznicy nie widzę, ale na 5,5 juz tak. Nieznacznie, ale jednak. Ale to moze akurat przez telefony, ktore sprawdzalem. Tak to by trzeba było sprawdzić najlepiej na ekranach tego samego producenta i wyprodukowanego w tej samej techonologii

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Czy wiadomo coś o tym, czy będzie wsparcie MIUI Polska? Bo dopiero co zamówiłem Mi3, i się zastanawiam czy nie anulować (chyba się jeszcze da) i nie brać Redmi 3, jak zobaczyłem że pokazał się na forum osobny dział Redmi 3 https://miuipolska.pl/forum/forum/177-redmi-3/
Dylematy, dylematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, altowiolista napisał:

Witajcie.
Czy wiadomo coś o tym, czy będzie wsparcie MIUI Polska? Bo dopiero co zamówiłem Mi3, i się zastanawiam czy nie anulować (chyba się jeszcze da) i nie brać Redmi 3, jak zobaczyłem że pokazał się na forum osobny dział Redmi 3 https://miuipolska.pl/forum/forum/177-redmi-3/
Dylematy, dylematy...

To pytanie do Acid...w sumie też jestem ciekaw. I dlatego jeszcze powstrzymuje sie z kupnem R3:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat

@saracynek Gdzie kupowałeś swój Redmi 3, jeśli można wiedzieć? Obecnie jak szukałem najlepszą ofertą wydaje się być xiaomi.com.pl, tylko opinie ten sklep ma "różne", że tak powiem. Srebrny (biały front) jest już dostępny za 649, pytałem kiedy będą inne to odpisali że pozostałe kolory będą pod koniec tygodnia, ale mają być trochę droższe. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym sklepem? Jak wygląda tam ewentualna reklamacja (niby 2 lata dają)?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volt Ja właśnie kupiłem w tym sklepie. Nie miałem z nimi żadnych problemów, co prawda nie dzwoniłem, ale na wszystkie maile odpowiadali. Czytałem, że wysyłają tel. bez folii itd., ale mój był "w pełni" zapakowany. No i zamówiłem go w czwartek ok. 20, w sobotę o 11 był w paczkomacie. Jakby co to nie mam, żadnych powiązań ze sklepem, piszę po prostu jako zadowolony klient, bo też naczytałem się opinii o nim.

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saracynek napisał:

@AdBloczek a nie masz problemów z synchronizacją maila? Bo ja mam tel od wczoraj i maile (gmail) przychodzą z opóźnieniem. Nie wiesz czy da się gdzieś zmienić częstotliwość na push? 

Też zauważyłem ten problem i udało mi się znaleźć rozwiązanie. Usuń wszystkie usługi/aplikacje google (razem ze sklepem itp.), a następnie zainstaluj je zgodnie z instrukcją znajdującą się tutaj: http://myandroidous.blogspot.my/2015/12/getting-google-play-store-for-redmi.html

Wysłałem na komputerze z innego konta pocztowego około 10 maili i powiadomienie na telefonie przychodziło mi maksymalnie po 3 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdBloczek napisał:

Też zauważyłem ten problem i udało mi się znaleźć rozwiązanie. Usuń wszystkie usługi/aplikacje google (razem ze sklepem itp.), a następnie zainstaluj je zgodnie z instrukcją znajdującą się tutaj: http://myandroidous.blogspot.my/2015/12/getting-google-play-store-for-redmi.html

Dzięki spróbuję tak zrobić, bo nawet jak wejdę w info o synchronizacji, to wyświetla mi się, że ostatnia była kilkanaście minut temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saracynek

Włącz też automatyczne uruchamianie wybranych aplikacji po uruchomieniu telefonu, bo bez tego też czasami nie będzie powiadomień:

http://xiaomininja.com/2015/08/10/miui-tip-enable-autostart-to-never-miss-a-notification-again/

 

Zauważyłem też, że "zabijanie" uruchomionych aplikacji zabija również powiadomienia w przypadku Gmaila. Ale za mało testów wykonałem aby mieć pewność.

@altowiolista

Angielski jest dobrze przetłumaczony. Nie spotkałem się nigdzie z chińskimi krzaczkami (oprócz chińskich aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, altowiolista napisał:

Moze zapytam o oczywistą oczywistość, ale nie da mi to spokoju ;) telefon funkcjonuje wam z oryginalnym ROMem, prawda?

Zalezy skąd się kupuje. Czasem jest to oryginalny ROM od Xiaomi, czasem jednak tzw. "syfiasty ROM" od sprzedawcy, którego używanie jest wysoce niezalecane (wysokie prawdopodobieństwo programów szpiegujących, bloatware, brak aktualizacji, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saracynek

Niestety nie wiem, bardzo mi się podoba jeden z tych 5 domyślnie pobranych wyglądów o nazwie "High Life" i nie miałem potrzeby ściągania innych. Ale są obrazki, więc nie jest źle.

 

5 minut temu, latet napisał:

Zalezy skąd się kupuje. Czasem jest to oryginalny ROM od Xiaomi, czasem jednak tzw. "syfiasty ROM" od sprzedawcy, którego używanie jest wysoce niezalecane (wysokie prawdopodobieństwo programów szpiegujących, bloatware, brak aktualizacji, itp).


Myślę, że wszyscy mają oryginalny ROM, bo 12 dni temu była premiera, a bootloader jest zablokowany. Zbyt mało czasu mieliby sprzedawcy na obejście tego i wgranie swojego ROM'u.

Miałem też już jedną aktualizację systemu.

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdBloczek napisał:

Myślę, że wszyscy mają oryginalny ROM, bo 12 dni temu była premiera, a bootloader jest zablokowany. Zbyt mało czasu mieliby sprzedawcy na obejście tego i wgranie swojego ROM'u.

Myślę, że masz rację.

Zwróć jedna uwagę - w przypadku Redmi Note 3 z tzw. syfiastymi ROM-ami, bootloader nadal jest zablokowany. Oni go nie odblokowują wgrywając te swoje syfiaste wersje. Z tym że Redmi Note 3 to Mediatek i tam jest to możliwe i łatwe. W przypadku Snapdragona ponoć już nie (albo - na razie chwilowo jeszcze nie). Zresztą głównym celem wdrożenia blokad BL było utrudnienie życia pośrednikom wgrywającym masowo syf do sprzedawanych telefonów, a nie użytkownikom końcowym. Tyle że w przypadku Mediateka obejść blokady okazało się dziennie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że pojawił się ten telefon - mój Redrice w końcu się popsuł, i czas na zmianę, a te 650 złotych to raczej rozsądna propozycja, szczególnie że to nowość (może do wpłaty pojawi się gdzieś jeszcze taniej :D)

Pytanie mam tylko do posiadaczy tego modelu, grzeje się? Czy poprawili ten procesor w porównaniu z 615?

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Drobnoustrój napisał:

Pytanie mam tylko do posiadaczy tego modelu, grzeje się? Czy poprawili ten procesor w porównaniu z 615?

mam go od wczoraj, raz się zagrzał jak jakąś grę sprawdzałem, przy normalnym użytkowaniu, chociaż wyciskam z niego ile się da, nie grzeje mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, altowiolista napisał:

Czy warto czekać na polskiego ROMa w tym wypadku? W angielskim jestem względnie dobry, więc brak języka nie jest problemem. Jak wygląda sprawa użytkowania telefonu bez polskiego MIUI?

Ja z MIUI mam pierwszy raz do czynienia. Nawet przy minimalnej znajomości ang, nie powinno być problemów z obsługą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, johnybiu napisał:

Ja nie miałem nigdy do czynienia z Miui i boję sie mieć anglojezyczny ROM mimo, że znam trochę angielski

to też moje pierwsze MIUI, trochę na początku jest do ogarnięcia, ale angielski nie przeszkadza :) bardziej MIUI :) np. miałem problem z działaniem aplikacji po wyłączeniu WIFI, włączyłem dane roamingowe czy coś takiego a apki dalej nie działały, trzeba każdej z osobna dać pozwolenie na działanie z "transferem" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...