Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślę nad recenzją, chociaż nigdy tego nie robiłem.

Co do jakości rozmów nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Nie ma żadnych szumów itp, a głośność można sobie bez problemu dostosować. Z tego co się orientuję, to telefon nie łapie jednej częstotliwości LTE (bodajże jakiejś z Plusa), ale ten problem mnie nie dotyczy, bo jestem w Nju Mobile i korzystam z zasięgu Orange.

 

Będzie i Ciebie dotyczyl. Orange na wiosne zaczyna budowę LTE 800. To nie jest tak ze lte plusa jest z doopy bo korzysta z dziwnych częstotliwości,oni wprowadzają wszystko komercyjnie jako pierwsi na rynku, co niektorych moze dziwic bo ilosc hejtu na tą siec jest porazająca. Z resztą dzis opublikowany raport uke pokazuje ze Plus zmiazdzyl reszte operatorow jesli chodzi o zasieg i predkosc internetu mobilnego.

Sorry za ot

A jak tam SoT?

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Z resztą dzis opublikowany raport uke pokazuje ze Plus zmiazdzyl reszte operatorow jesli chodzi o zasieg i predkosc internetu mobilnego.

Mogą sobie wsadzić taki raport. Ja wiem swoje - niedawno uciekłem z Plusa po 17 latach. Powód? Tylko jeden - dramat z prędkością internetu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą dzis opublikowany raport uke pokazuje ze Plus zmiazdzyl reszte operatorow jesli chodzi o zasieg i predkosc internetu mobilnego.

Mogą sobie wsadzić taki raport. Ja wiem swoje - niedawno uciekłem z Plusa po 17 latach. Powód? Tylko jeden - dramat z prędkością internetu!

Nie ma reguly, u mnie non stop powyżej 50 Mb/s. U mnie Nadajniki maja wszyscy operatorzy majaą praktycznie w jednym miejscu i tam gdzie wszystkich zasieg lte1800 sie konczy, tam tylko zostaje plus za lte800 i mozna komfortowo serfowac, reszta opow ma umts900, ktore nie raz nie chce tapatalka zaladowac. No ale oczywisce napewno są miejsca w PL gdzie plus kuleje. Wg raportu podczas testu ponad 95 % polaczen internetowych plusa bylo nawiazywanych w lte, u konkurencji w ty mch samych miejscach bylo kilknascie procent mniej. Zeby nie bylo, tez ucieklem z plusa,ale z powodów taryfowych, ale teraz wiem ze lepiej zaplacic tą dyche wiecej i zapomnieć o problemach, a tak mam poltora roku jeszcze z Orange

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdBloczek napisał:

Z minusów mogę jeszcze nadmienić dosyć długi czas ładowania. Nie wiem ile dokładnie wynosi w praktyce, bo tylko raz go ładowałem (w nocy), ale z tego co wyczytałem to trwa to jakieś 3,5h. Ale to jest niczym w porównaniu do genialnej baterii schowanej w pudełeczku o grubości 8,5 milimetra.

Podobno telefon obsługuje szybkie ładowanie więc trochę to niepokojące. Jeśli tak jest to albo masz słabą przejściówkę do ładowarki (miałem tak już) albo może ładowałeś pod usb i dlatego tak jest. Chyba, że jest inny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fake4r napisał:

Podobno telefon obsługuje szybkie ładowanie więc trochę to niepokojące. Jeśli tak jest to albo masz słabą przejściówkę do ładowarki (miałem tak już) albo może ładowałeś pod usb i dlatego tak jest. Chyba, że jest inny powód?

W nocy drugi raz ładowałem telefon i od 30% do 100% ładował się nie dłużej niż 2 godziny, więc jednak nie jest tak źle z tym ładowaniem. Kolejnym razem spróbuję dokładniej to sprawdzić, ze stoperem (ale to za kilka dni, jak rozładuję do ~15%).

39 minut temu, jarekm95 napisał:

AdBloczek, mógłbyś przeprowadzić "test suwmiarki"? Jakiś strasznie gruby wydaje mi się ten telefon na filmach

Niestety nie mam suwmiarki, ale telefon jest na prawdę "cienki" i z całą pewnością grubość nie przekracza 8,5mm, tak jak deklaruje producent. Nie wiem jakim cudem upchnęli tutaj taką baterię, ale czas pracy na niej sugeruje, że rzeczywiście jest to 4100mAh. Mam jeszcze stary telefon LG P970, który ma grubość 9,2mm i wizualnie jest zdecydowanie grubszy od Redmi 3 (fizyki i matematyki się nie oszuka).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na szybkie ładowanie to jest źle. Tak to każdy telefon się ładuje, także mój poczciwy Note około 3h. Mógłby ktoś inny posiadający redmi 3 sprawdzić jak to jest z tym szybkim ładowaniem? Jest czy nie, działa czy nie działa?

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego nie znam się na tym dokładnie. Wiem tyle że u mnie na jednej przejściówce za długo ładowało, potem zmierzyłem takim usb doctorem tzw. i faktycznie nie szło przez nią tyle prądu ile przez inną. Zmieniłem i już mi ładnie ładuje od tamtej pory. Jak ktoś może niech wrzuci też zdjęcie ładowarki od Note 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AdBloczek napisał:

Taka ładowarka jest dołączona standardowo. Kupując od A4Y dostałem też przejściówkę i może to przez nią nie ma szybkiego ładowania.

 

IMG_20160123_131218.jpg

Przecież jak koń stoi tam tylko 5V. Nie ma 9V = nie ma szybkiego ładowania. Przejściówka to prosta rzecz - dwa kawałki metalu zatopione w plastiku, trzeba mieć pecha, aby trafić na aż tak źle wykonaną, że przeszkadza w normalnym przepływie prądu - zapewne wtedy, gdy ma strasznie luźno w "slotach" i bolce ledwie się stykają punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież pisałem wam że ładowarka ładuje 5V-2A, ładowarki quick charge maja napisane zazwyczaj różne napięcia i moja od mi4c ma 5V-2A/9V1,2A/12V-1A. Przejściówka nie ma nic do szybkiego ładowania... Jak chcecie to zrobie test redmi 3 na ładowarce z mi4c. Szybkie ładowanie to nie tylko ładowarka ale też telefon, redmi 3 może wspierać quick charge a ładowarke ma zwykłą bez quick charge. Telefon wysyła do ładowarki informację że może być ładowany większym prądem i wtedy ładowarka taki prąd podaje a jak ładowarka ma napisane że 5V-2A to znaczy że tyle poda i koniec kropka.

Edytowane przez MrLarva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mnie zastanawia to to, że kumplowi któremu zamówiłem Note 2 w jesieni pisał mi potem, że fajny telefon, jest zadowolony itd. i że fajnie bo szybko się ładuje w około godzinę. A pytałem dziś z ciekawości o ładowarkę i ma właśnie taką 5V/2A. Ktoś kto ma Note 2 może się wypowiedzieć czy też ma takie szybkie ładowanie?

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, widziałem na youtube gdzie jakiś typ pokazywał iż klawisze są podświetlane. Jeżeli nie ma faktycznie takiej opcji to jak tylko dostanę ten fon odsyłam go natychmiast. O ile w redmi 2 nie było to liczyłem że robiąc coś takiego wezmą sobie ten detal pod rozwagę i dodadzą podświetlanie klawiszy. Wygląda na to że S4 mini wróci do łask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem ze nie ma mozliwosci wgrania polskiego miui i przez to sa ciagle aktualizacje ktore utrudniaja uzytkowanie, czy jest mozliwosc wylaczenia tych chinskich aktualizacji miui? Pozatym zastanawiam sie czy nie lepiej kupic jednak redmi 2 ze wzgledu na to ze tam miui polska dziala bez problemu, doradzi ktos? jesli chodzi o xiaomi moja wiedza jest znikoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cichq napisał:

RN2 ładuje się około 2h 10min, chociaż w praktyce telefon może "nabić się" do nawet 110% trzymając dłużej.

Bateria to nie balon. Nie rozciągnie się i nie nabije bardziej. To że wydaje się że 100% po 2.5 godziny ladowania jest inne niż 100% po 1.9 godziny to inna kwestia. Nie chce mi się o tym pisać.

2A to wydajność prądowa ładowarki ale prąd ładowania zależy od układu ładowania w telefonie. Telefon nie wysyła żadnej informacji do ładowarki. Bierze ile "chce".

Mimo to fizyki się nie oszuka. Takiej baterii ładowarka 2A 5V NIE DA się naładować szybciej niż 2h.

Co do samego telefonu i Miui. Mi przeszkadza to że ustawienia są rozrzucone w różnych miejscach. Np. do powiadomień można dość z kilku różnych miejsc.

Chińskie aktualizację i powiadomienia można wyłączyć. Część aplikacji da się odinstalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje co do systemu, póki nie pokaże się Polska wersja MIUI angielska wystarczy..chyba masz rację co do klawiszy. Za bardzo się przyzwyczaiłem po prostu, a z tego co widzę dziewczyny dwie różne Nokie też nie mają podświetlenia i żyje bez tego i jest z nich zadowolona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szybkie ładowanie jest zbędne. Wiadomo, fajnie byłoby je mieć, ale po co, jak telefon będę ładował co 3 dni?

Oto moje zużycie baterii po 20h od odłączenia od ładowarki i 1h 49min włączonego ekranu (w tym czasie przeglądałem internet, pocztę, messenger itp.)

 

Screenshot_2016-01-23-21-27-41_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-01-23-21-27-53_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odłączyłem od ładowarki jakoś po godzinie 2 i mam ustawione, aby telefon przechodził mi między 0:30 a 6:30 w tryb samolotowy (jakiś tryb oszczędny, coś takiego da się zrobić w ustawieniach - dzisiaj to przed pójściem spać o 4 ustawiłem, dlatego jest ta 2,5 godzinna przerwa).

Poza tymi godzinami synchronizacja i wifi są cały czas włączone.

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...