Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

@AdBloczek

E to nie będzie problemu. Szkoda, że nie podświetlane, ale tak jak już tu pisali użytkownicy - po tygodniu będzie się klikać na pamięć. A jak tam prędkość tego telefonu? Obecnie mam LG Nexus 5, więc naprawdę szybki telefon, ale z uwagi na tą baterię i ekran podobnej wielkości chciałbym się przesiąść na redmi 3. Obawiam się jednak, że Snap616 może niewyrabiać, bo mimo 8 rdzeni to są one mniej wydajne niż 4 w Snap800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości nie potrafię ocenić, bo przez ostatnie kilkanaście miesięcy miałem Lumię 925, więc nie mam odniesienia do innych słuchawek z androidem.

Wszystko chodzi płynnie, ale kilka razy zdarzyły mi się mikro przycięcia podczas animacji. W najnowszym Antutu wczoraj robiłem test i było coś w okolicy 32000 punktów.

Jeżeli chodzi o baterię to jest zdecydowanie za wcześnie aby to ocenić, ale chyba jest genialna :) Telefon przyszedł do mnie z baterią naładowaną w 47% i wczoraj dałem radę rozładować do 18%, a wyświetlacz był włączony łącznie przez 3,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam przed zakupem szkła na ekran do Redmi 3 od sprzedawcy z Allegro pavlickixxx sklep nazywa się VegaCom, szkło nie pasuje na Redmi 3, otwory na czujnik, kamerke i głośnik nie pasują a samo szkło jest za małe i brakuje 0,5cm aby zakryło całą powierzchnię ekranu. Jak by ktoś chciał to prześlę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MrLarva napisał:

Uprzedzam przed zakupem szkła na ekran do Redmi 3 od sprzedawcy z Allegro pavlickixxx sklep nazywa się VegaCom, szkło nie pasuje na Redmi 3, otwory na czujnik, kamerke i głośnik nie pasują a samo szkło jest za małe i brakuje 0,5cm aby zakryło całą powierzchnię ekranu. Jak by ktoś chciał to prześlę fotki.

Dzisiaj się wybieram do paczkomatu aby odebrać to szkło... ale lipa. Pisałeś już do niego?

Odebrałem i rzeczywiście szkło się nie nadaje do niczego...

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, AdBloczek napisał:

Dzisiaj się wybieram do paczkomatu aby odebrać to szkło... ale lipa. Pisałeś już do niego?

Odebrałem i rzeczywiście szkło się nie nadaje do niczego...

Tak pisałem, twierdzili że takie dostali i pasuje na Redmi 3 ale będę zwracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad recenzją, chociaż nigdy tego nie robiłem.

Co do jakości rozmów nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Nie ma żadnych szumów itp, a głośność można sobie bez problemu dostosować. Z tego co się orientuję, to telefon nie łapie jednej częstotliwości LTE (bodajże jakiejś z Plusa), ale ten problem mnie nie dotyczy, bo jestem w Nju Mobile i korzystam z zasięgu Orange.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wolałbym mieć pełną kontrolę nad telefonem i mieć możliwość bezproblemowego odblokowania bootloadera. Mimo to, bardzo podoba mi się Miui i dla osoby znającej angielski obsługa nie będzie sprawiała najmniejszych problemów. Szczerze mówiąc nie wiem czy przeszedłbym na MiuiPolska, jak zostanie wydane, bo wtedy nie będę dostał oficjalnych aktualizacji.

Zdecydowanie brakuje mi tego, że nie można obsługiwać telefonu w rękawiczkach. Do innych rzeczy ciężko mi się w sumie przyczepić. Podejrzewam, że działa tak samo jak każdy inny smartfon z Miui. Fajna jest dioda led i to, że można sobie ustawić inny kolor do nieodebranych wiadomości, inny do połączeń i inny do innych powiadomień.

Telefon z wyglądu bardzo elegancki i solidnie wykonany, chociaż tył jest nieco kobiecy.

Z minusów mogę jeszcze nadmienić dosyć długi czas ładowania. Nie wiem ile dokładnie wynosi w praktyce, bo tylko raz go ładowałem (w nocy), ale z tego co wyczytałem to trwa to jakieś 3,5h. Ale to jest niczym w porównaniu do genialnej baterii schowanej w pudełeczku o grubości 8,5 milimetra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez najmniejszych problemów. Sklep i wszystkie usługi Google instaluje się za pomocą wbudowanego chińskiego sklepu App Store. Ogranicza się to do wpisania w wyszukiwarkę "google" i zainstalowania jednej aplikacji, która samodzielnie instaluje wszystko co potrzebne do obsługi usług google (co jakiś czas trzeba zatwierdzać, ze się zgadzasz itp.)

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...