Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj telefon rom przejściowy wgrany teraz czekam na odblokowanie BL

Szybkie pytanie. Jak zmienić rozmieszczenie przycisków które pokazują sie po przesunięciu w dół. W redmi 1s zrobiłem je pod siebie teraz już nie pamiętam ;)
Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj telefon rom przejściowy wgrany teraz czekam na odblokowanie BL

Szybkie pytanie. Jak zmienić rozmieszczenie przycisków które pokazują sie po przesunięciu w dół. W redmi 1s zrobiłem je pod siebie teraz już nie pamiętam

Dzięki 

Ustawienia>powiadomienia>układ przełączników

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego na Redmi 3 nie działa prawidłowo aplikacja Web Alert ? Testowałem te aplikacje na LG h340n i wszystko działa ok. Konkretnie chodzi mi o to ze ta aplikacja służy to automatycznego monitorowania zmian na konkretnej stronie i niestety na Redmi 3 nie działa ona automatycznie. Za każdym razem należy dać "odśwież" ręcznie. Dodałem już te aplikacje do whitelist i mam ją w autostart. Mimo to dalej nie działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, korbielow napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego na Redmi 3 nie działa prawidłowo aplikacja Web Alert ? Testowałem te aplikacje na LG h340n i wszystko działa ok. Konkretnie chodzi mi o to ze ta aplikacja służy to automatycznego monitorowania zmian na konkretnej stronie i niestety na Redmi 3 nie działa ona automatycznie. Za każdym razem należy dać "odśwież" ręcznie. Dodałem już te aplikacje do whitelist i mam ją w autostart. Mimo to dalej nie działa jak należy.

Zadaj to pytanie twórcy aplikacji. Widzę że odpowiada na zapytania, a w jednej z odpowiedzi pisze że aplikacja nie ze wszystkimi stronami działa. Dodatkowo musisz mieć w przeglądarce w ustawieniach witryny ustawione: JavaScript Dopuszczone, bo to po prostu skrypt Javy odświeżający stronę automatycznie w założonych odstępach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FromWP napisał:

Zadaj to pytanie twórcy aplikacji. Widzę że odpowiada na zapytania, a w jednej z odpowiedzi pisze że aplikacja nie ze wszystkimi stronami działa. Dodatkowo musisz mieć w przeglądarce w ustawieniach witryny ustawione: JavaScript Dopuszczone, bo to po prostu skrypt Javy odświeżający stronę automatycznie w założonych odstępach czasu.

Kontaktowałem się już z twórca aplikacji i on nie wie czemu to nie działa na Redmi 3. Strona której potrzebuje działa w tej aplikacji na LG h340n wiec można stwierdzić ze powinna ta strona również działać na Redmi 3. A gdzie dokładnie się ustawia tą Jave? w tej aplikacji Web agent nie widze tych ustawień. Oprogramowanie to ma tak jakby w sobie swoja przeglądarkę.

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, korbielow napisał:

Kontaktowałem się już z twórca aplikacji i on nie wie czemu to nie działa na Redmi 3. Strona której potrzebuje działa w tej aplikacji na LG h340n wiec można stwierdzić ze powinna ta strona również działać na Redmi 3. A gdzie dokładnie się ustawia tą Jave? w tej aplikacji Web agent nie widze tych ustawień. Oprogramowanie to ma tak jakby w sobie swoja przeglądarkę.

W przeglądarce, w chromie to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem znajomemu Redmi 3. W "długi weekend" przyszła paczka i zdołałem zainstalować MIUI Polska (o zgodę na odblokowanie BL wystąpiłem wcześniej) i skonfigurować podstawowe rzeczy. Potem telefon oddałem znajomemu do normalnej eksploatacji. Jest bardzo zadowolony poza jedną rzeczą - mówi, że dźwięk dzwonka ustawiony na najniższą możliwą głośność to dla niego zdecydowanie za głośno (może budzić małe dziecko), a z kolei sama wibracja to za mało. Nie mam teraz telefonu, żeby to sprawdzić, ale czy ktoś z Was próbował może czy na Redmi 3 działa kalibracja głośności tak, jak opisano to tutaj?

http://en.miui.com/thread-54215-1-1.html

To by chyba załatwiło problem, ale boję się, że ten kod może nie działać i wolę to wiedzieć z góry zanim telefon znów wpadnie mi w ręce.

Wiem, że zawsze są możliwe obejścia w postaci dedykowanych aplikacji (Fine Volume+ - czytałem tylko opis, ktoś używał z Redmi 3?) albo po prostu ustawienia cichszej muzyki jako dzwonek, ale szczerze mówiąc wolałbym chyba to rozwiązanie z kalibracją.

Sprawdzi ktoś, czy to działa albo poleci jakiś inny sposób, o którym może dotąd nie pomyślałem? Z góry dzięki.

A przy okazji - nieźle się nabiedziłem z Google Play. Na ROM 7.3.2.0 od xiaomi.eu wszystko działało pięknie do pierwszego reatartu telefonu. Potem zaczynałem dostawać komunikat, że muszę się zalogować na konto Google (choć oczywiście byłem zalogowany). Jak ktoś będzie miał podobny problem, niech zmieni ROM na inny. Po sflashowaniu 6.5.19 Google Play działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bieniu79 napisał:

czy ktoś z Was próbował może czy na Redmi 3 działa kalibracja głośności tak, jak opisano to tutaj?

http://en.miui.com/thread-54215-1-1.html

To by chyba załatwiło problem, ale boję się, że ten kod może nie działać i wolę to wiedzieć z góry zanim telefon znów wpadnie mi w ręce.

To nie zadziała bo to kod do opcji serwisowych telefonu z MTK, nasz ma Snapdragona.

Najprościej i najbezpieczniej wybrać cichszy dzwonek, albo przerobić dowolny zmniejszając głośność w jakimś programie do edycji plików muzycznych.

Dodatkowo może sobie ustawić żeby telefon błyskał fleszem przy połączeniach przychodzących.

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy romy oficjalne posiadają, że tak to nazwę pełnoprawny j. angielski, tzn. czy wszystko jest dobrze przetłumaczone? Jeśli tak to czy w tych romach występują jakieś chińskie apki/krzaki, których nie da się usunąć? Jak na tych romach zrobić rota? Przez supersu da radę? Jest tam w ogóle recovery? Używa ktoś na co dzień tego romu? Jak z baterią i bezpieczeństwem?

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 wersja MIUI idoV7.1.1.0(LHPCNCK), przy próbie update'u do wersji  V7.3.2.0.LHPCNDD lub dev 6.5.26 przed updater pojawia się "getting info..." i aplikacja się po chwili wyłącza. Czemu się tak dzieje, w jaki sposób mam wgrać którąś z tych wersji?

Chciałem wgrać dev, żeby potem odblokować bootloadera (bo zakładam, że jest zablokowany) i potem zainstalować MIUI Polska

Ktoś pomoże?

 

edit: na razie ogarnąłem 7.1.3.0 z tego poradnika 

i z tego ROMu https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

 

Edytowane przez Absztyfikant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 wersja MIUI idoV7.1.1.0(LHPCNCK), przy próbie update'u do wersji  V7.3.2.0.LHPCNDD lub dev 6.5.26 przed updater pojawia się "getting info..." i aplikacja się po chwili wyłącza. Czemu się tak dzieje, w jaki sposób mam wgrać którąś z tych wersji?

Chciałem wgrać dev, żeby potem odblokować bootloadera (bo zakładam, że jest zablokowany) i potem zainstalować MIUI Polska

Ktoś pomoże?

 

edit: na razie ogarnąłem 7.1.3.0 z tego poradnika 

Przeczytaj i wszystko będzie jaśniejsze.

ROM dev pierwszy musisz wgrać przez miflash

Redmi 3 wersja MIUI idoV7.1.1.0(LHPCNCK), przy próbie update'u do wersji  V7.3.2.0.LHPCNDD lub dev 6.5.26 przed updater pojawia się "getting info..." i aplikacja się po chwili wyłącza. Czemu się tak dzieje, w jaki sposób mam wgrać którąś z tych wersji?

Chciałem wgrać dev, żeby potem odblokować bootloadera (bo zakładam, że jest zablokowany) i potem zainstalować MIUI Polska

Ktoś pomoże?

 

edit: na razie ogarnąłem 7.1.3.0 z tego poradnika 

[/url] i z tego ROMu https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

 

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompedium-wiedzy-redmi-3-rom-root-recovery-bootloader-faq/

Sorki coś TapaTalk mi świruje

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed zakupem telefonu i wybór padł na redmi 3. W związku z tym mam 2 pytanka. Czy zakup w firmie technos to bezpieczny wybór? I czy Oprogramowanie które tam jest na pokładzie tych telefonów jest pozbawione chińskich śmieci? Dziękuję bardzo za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też stoję przed wyborem zakupu telefonu Redmi 3. Co do telefonu już się chyba jakoś przekonałem, choć myślę jeszcze

nad Redmi Note 2, ceny są zbliżone, ale natomiast pogubiłem się z tym oprogramowaniem. Są jakieś roomy chińskie, jakieś multi

lub roomy tylko z częściowym tłumaczeniem gdzie nie działa np. gps jak wyczytałem, czy jakiś room xiaomi.eu , czy zablokowany, 

Czy ten z poniższej aukcji jest ok, gdzie nie trzeba już czegoś dogrywać i jest pozbawione chińskich śmieci ?

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-16gb-wysyl-z-pl-gratis-sluchawki-i6120602711.html

Szukam czegoś już gotowego bez chińskich śmieci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też stoję przed wyborem zakupu telefonu Redmi 3. Co do telefonu już się chyba jakoś przekonałem, choć myślę jeszcze

nad Redmi Note 2, ceny są zbliżone, ale natomiast pogubiłem się z tym oprogramowaniem. Są jakieś roomy chińskie, jakieś multi

lub roomy tylko z częściowym tłumaczeniem gdzie nie działa np. gps jak wyczytałem, czy jakiś room xiaomi.eu , czy zablokowany, 

Czy ten z poniższej aukcji jest ok, gdzie nie trzeba już czegoś dogrywać i jest pozbawione chińskich śmieci ?

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-16gb-wysyl-z-pl-gratis-sluchawki-i6120602711.html

Szukam czegoś już gotowego bez chińskich śmieci.

Pozdrawiam

O sprzedawcy pierwszy raz czytam. A ROM będzie raczej ten syfiasty z 70% tłumaczeniem, chyba że sprzedawca odpakowuje każdy telefon wygrywa ROM na zablokowany BL i pakuje go z powrotem

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jak to jest. Bo jedni piszą że "Miui Polska nie jest nakładką jest pełnym roomem", czyli rozumiem

że jak kupie taki telefon z Miui Polska to będę miał telefon z polskim językiem i bez chińskich śmieci ?

A jak kupię z oprogramowaniem Xiaomi.eu, to jak to wygląda ?

To to lepiej kupić z Miui Polska tak jak ten w ofercie

http://allegro.pl/xi...6120602711.html

czy lepiej brać z oprogramowaniem Xiaomi.eu wraz z językiem polskim jak ten w ofercie

http://technos-onlin...ah-(szary).html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jak to jest. Bo jedni piszą że "Miui Polska nie jest nakładką jest pełnym roomem", czyli rozumiem

że jak kupie taki telefon z Miui Polska to będę miał telefon z polskim językiem i bez chińskich śmieci ?

A jak kupię z oprogramowaniem Xiaomi.eu, to jak to wygląda ?

To to lepiej kupić z Miui Polska tak jak ten w ofercie

http://allegro.pl/xi...6120602711.html

czy lepiej brać z oprogramowaniem Xiaomi.eu wraz z językiem polskim jak ten w ofercie

http://technos-onlin...ah-(szary).html

Pozdrawiam

Ja bym brał od technos-online. Bardziej znany i pewny sprzedawca

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiuiPolska jest pełnym romem, a nie jakąś tam nakładką. Ogólnie teraz romy wychodzą pod nazwą xiaomi.eu. Technos wgrywa rom xiaomi.eu na zablokowany bootloader, teraz robi tak sporo sprzedawców, ale niektórzy też wgrywają syfiaste romy które nie są do końca spolszczone, albo zamawiają z takim i nie raczą nawet go zmienić. De facto zakup u technosa będzie lepszym wyborem. Nie będzie żadnych chińskim aplikacji i będzie j. polski. Jeśli nie wiesz u kogo zamawiać, na forum jest temat o zaufanych sprzedawcach. Ja ze swojej strony mogę polecić accessories4you, kupowałem u niego dwie sztuki Redmi 3.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Baca86 napisał:

a xiaomi.com.pl ? warto stamtąd ? bo jest po 619,-

Poczytaj opinie o nich na naszym forum.

W skrócie: Jeśli wolisz oszczędzić 20zł, a potem się denerwować w razie problemów, to xiaomi.com.pl. Jak chcesz mieć spokój, to inne sklepy polecane na tym forum.

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za podpowiedź. W takim razie by zakupić telefon z dobrym roomem i jęz. polskim bez chinkich śmieci można brać w ciemno z :

http://accessories4you.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-3-2GB-RAM-16GB-ROM-LTE/153

lub

http://technos-online.pl/xiaomi-redmi-3-lte-2-16gb-dual-sim-4100-mah-(szary).html

Ceny bardzo zbliżone. Czy po zakupie w jednym z powyższych sklepów bedę musiał coć dogrywać czy kasować chińskiego ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...