Skocz do zawartości

Jakaś szansa na LTE w Xiaomi MI4LTE - CMCC


Patrykwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem mi4. Telefon kupiłem bezpośrednio w Chinach i nie ogarnąłem, że mogą być jakieś problemy z LTE. Czy jest jakakolwiek możliwość, żeby w tym telefonie śmigało LTE? Na razie mam tylko 2G co jest dość uciążliwe. Może da się wgrać jakiegoś innego ROMa albo cokolwiek zrobić, żeby działało LTE? 

Jeśli napisałem to w złym dziale, lub jednoznaczna odpowiedź już jest to z góry przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kulig007 napisał:

 

To nie kwestia ustawień. Już@ZduneX25 dobrze to określił.....

W Mi4 chyba jeszcze nie było tego "uniwersalnego" LTE, jak teraz Xiaomi ma w niektórych modelach.

TapTap Tapatalk+MI4W

są bodajże 2 wersje, 1 uniwersalna (przynajmniej na 2Gb RAM mam i FDD i TDD) i 1 typowo only china pod tą ichnią sieć, autor najwyraźniej kupił pod bodajże China Mobile (chyba to ta sieć... zawsze mi się merdają :P). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patrykwal napisał:

A jak mam to sprawdzić?

Na pudełku masz podane zakresy, jeżeli masz tam FDD-LTE to masz LTE w Polsce, jeżeli masz tylko TD-LTE to.. niestety, ale wtedy musisz przeżyć na 2G bo wtedy masz pasma China Mobile(?) i zostaje Ci.. sprzedać tel komuś w Azji? Wątpie, aby ktoś w polsce chciał telefon za ~800zł bez 3G i 4G xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. :)
Od wczoraj mam czarny 2/16, zarówno na pudełku, jak i na klapce jest wyraźnie napisane "TD-LTE". I 3G działa. Choć po przeczytaniu powyższych wypowiedzi już miałem lekki zawał, że mam nienadający się do używania telefon, bo faktycznie dziś rano mi nie chciało się połączyć. Jednak jak już przeczytałem, popatrzyłem w ustawieniach, zmieniłem preferowwany typ sieci na 3G, apn na t-moblie i działa bezproblemowo. Nie wiem jak z LTE nie mam jak tego sprawdzić, ale tutaj jest raczej pewność, że nie będzie działać. (dla mnie-mała strata, nawet nie wiem jak to włączyć u operatora). Swoją drogą, ibuygou totanie zawaliło sprawę, bo w tytule aukcji z telefonem jest napisane FDD-LTE. Trzeba ich poinformować, że w czarnym modelu jest FD-LTE, bo skoro u @Nezumi działa, to tylko w czarnym jest problem.
@Patrykwal zrób to o czym pisałem; preforwany typ sieci na 3G i prawidłowe apn.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, damian12332146 napisał:

Nieprawda. :)
Od wczoraj mam czarny 2/16, zarówno na pudełku, jak i na klapce jest wyraźnie napisane "TD-LTE". I 3G działa. Choć po przeczytaniu powyższych wypowiedzi już miałem lekki zawał, że mam nienadający się do używania telefon, bo faktycznie dziś rano mi nie chciało się połączyć. Jednak jak już przeczytałem, popatrzyłem w ustawieniach, zmieniłem preferowwany typ sieci na 3G, apn na t-moblie i działa bezproblemowo. Nie wiem jak z LTE nie mam jak tego sprawdzić, ale tutaj jest raczej pewność, że nie będzie działać. (dla mnie-mała strata, nawet nie wiem jak to włączyć u operatora). Swoją drogą, iboygou totanie zawaliło sprawę, bo w tytule aukcji z telefonem jest napisane FDD-LTE. Trzeba ich poinformować, że w czarnym modelu jest FD-LTE, bo skoro u @Nezumi działa, to tylko w czarnym jest problem.
@Patrykwal zrób to o czym pisałem; preforwany typ sieci na 3G i prawidłowe apn.

Jeżeli masz TD-LTE i masz telefon w wersji 2/16 (tak jak ja), a nigdzie na pudle nie masz info o FDD-LTE to nie masz 4G w PL, a do tego się okazuje, że są w sumie 4 modele Mi4, albo nawet 6, bo jeszcze są modele WCDMA, które pasm LTE w ogóle nie posiadają :P. Ja na pudle mam i FDD-LTe podane i TD-LTE, a do tego wszelkie zakresy 3G i 2G.

Z tego co widzę na IBG to mają FDD-LTE, więc albo nie spojrzałeś dokładnie, albo podmienili Ci pudełko :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 4G nie będzie działać. Ale wyżej napisałeś, że w TD-LTE działa tylko 2G, więc mówię, że tak nie jest, bo u mnie bez problemu działa 3G po ustawieniu wszystkiego. Możesz dać zdjęcie, w którym miejscu na opakowaniu jest napisane FDD-LTE i TD-LTE? Dopatrzyłem się, że u mnie też są obydwa, tylko w innym miejscu, po prawej stronie pomiędzy chińskimi krzaczkami. Natomiast z lewej na dole jest jedynie TD-LTE, tak samo jak na dole tylnej klapki telefonu.

5 minut temu, Nezumi napisał:

Z tego co widzę na IBG to mają FDD-LTE, więc albo nie spojrzałeś dokładnie, albo podmienili Ci pudełko :P.

No właśnie o tym mówię. Na aukcji jest FDD-LTE, a mi przysłali TD. Problem w tym, że ty masz biały 2/16, a ja czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, damian12332146 napisał:

Wiem, że 4G nie będzie działać. Ale wyżej napisałeś, że w TD-LTE działa tylko 2G, więc mówię, że tak nie jest, bo u mnie bez problemu działa 3G po ustawieniu wszystkiego. Możesz dać zdjęcie, w którym miejscu na opakowaniu jest napisane FDD-LTE i TD-LTE? Dopatrzyłem się, że u mnie też są obydwa, tylko w innym miejscu, po prawej stronie pomiędzy chińskimi krzaczkami. Natomiast z lewej na dole jest jedynie TD-LTE, tak samo jak na dole tylnej klapki telefonu.

No właśnie o tym mówię. Na aukcji jest FDD-LTE, a mi przysłali TD. Problem w tym, że ty masz biały 2/16, a ja czarny.

Masz po prawej stronie kolumnę z krzaczkami i tam masz "FDD-LTE" i zaraz obok "B1/B3".

Co do 3G, być może, nie mam pudła od wersji TD, nie wiem dokładnie jakie tam są pasma, ale być może są tam np pasma 3G bez 900Hz (jak w Redmi 2 813) i dlatego nie łapie autorowi 3G. Przydałoby się zdjęcia z pudełka od autora tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, damian12332146 napisał:

@Nezumi Patrz: http://imgur.com/xyt4FD4&l5T5bMY&xIrSa5U
W dwóch miejscach na pudełku stoi TD-LTE, jedynie po lewej na górze, są obydwa + na klapce również jest FD-LTE, klapki mi raczej nie podmienili. :wink: Mimo to, 3G działa.

No według pudełka masz LTE przecież :P. FDD-LTE: B1/B3 :P. Mam ten sam model, tylko biały :P. Tutaj masz i wszystkie 3G i LTE nasze i 2G :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damian12332146 napisał:

^To dlaczego na klapce oraz na pudełku na lewo od zdrapki jest TD-LTE? >.< Może tam na górze to tylko informacja, że jest i taki i taki wariant. Nie znam chińskiego.

Xiaomi oznacza wszystkie swoje telefony znakami "TD", a FDD jest "dodatkiem" :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...