Skocz do zawartości

Zapis na karcie sd


Frty

Rekomendowane odpowiedzi

Zapis możliwy z zainstalowanym xposed i modułem obb on SD. 

 

Format karty sd do systemu plików ext4 

Pobieramy program 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.xmister.hermestool

Dajemy roota, autostart

*Robimy backup sd na pc 

Odpalmy apkę wchodzimy w others format to ext4

Następnie mount ext4 on boot

I jest czysta karta z ext 4. 

Jeśli chcemy przenieść apk na sd polecam darmowe apps2sd

Windows (7) widzi kartę, da się kopiować >4gb 

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lamcza napisał:

polecam zrobic 2 partycje na karcie jedna w formacie ext4 np. mini tool partition wizzard free a drufga zostawic normalna a do przenoszenia uzywac aplikacji link2sd :P

Gadam z autorem i twierdzi że trzeba ingerować w ramdisc i jest to ogólnie niebezpieczne aby móc instalować na sd. Mi osobiście nie brakuje, tylko z ciekawości. Fat32 w 2016 roku to noeporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z czystej ciekawości zapytam o sens tej modyfikacji?? czy naprawdę instalujecie ponad 10GB aplikacji na waszych telefonach??

A lamcza dobrze radzi, zrobienie dwóch partycji powoduje że jedna jest EXT4 dla link2sd a druga Fat32 jako normalna karta tylko odpowiednio mniejsza. to link2SD już sobie poradzi że ma zapisywać na ext4, a telefon będzie korzystał z Fat32. tak robiło się parę lat temu jak telefony miały wydzieloną pamięć na aplikacje, tj całe od 500 do 1000 MB.

 

Edytowane przez Marcin.M
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że zgrywałem wczoraj z PC na kartę SD foldery z muzyką po kilkanaście piosenek w każdym folderze i zaraz po tyt przeniesieniu miałem wszystkie utwory w odtwarzaczu muzyki. Dzisiaj chciałem sobie posłuchać muzy a tam w każdym folderze tylko od 4 do 6 piosenek reszta wyparował. Mieliście taką przypadłość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to przez aplikacje i nie dało rady. Ja np czesto korzystam z tel do pobierania torrentów albo trzymania filmów. Nie ma prostszego sposobu na format ext4. Minus że trzeba montować. W cyanie już tego nie ma

A spróbuj exfat

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bobo-1 napisał:

Ja mam taki problem, że zgrywałem wczoraj z PC na kartę SD foldery z muzyką po kilkanaście piosenek w każdym folderze i zaraz po tyt przeniesieniu miałem wszystkie utwory w odtwarzaczu muzyki. Dzisiaj chciałem sobie posłuchać muzy a tam w każdym folderze tylko od 4 do 6 piosenek reszta wyparował. Mieliście taką przypadłość??

Tak, zwłaszcza na kartach sformatowanych gdzie indziej niż w tym fonku, w którym miały chodzić - pewnie adresacja (czy jak się tam to tąłatajstwo nazywa) się pokapućkało. Ale to, rzecz jasna, tylko jedna z możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marvinka napisał:

Tak, zwłaszcza na kartach sformatowanych gdzie indziej niż w tym fonku, w którym miały chodzić - pewnie adresacja (czy jak się tam to tąłatajstwo nazywa) się pokapućkało. Ale to, rzecz jasna, tylko jedna z możliwości.

Wywalam cyferki w nazwach utworu (te na początku) zobaczę, czy pomoże.

Ale to trochę bezsensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lamcza napisał:

grozisz mu ? : o

Nie no, skąąąąąąąąąąd...

...ale konsekwencje niezgadzania się z Marvinką są koszmarnie przeraźliwe, sięgające trzeciego pokolenia wstecz i w ogóle koszmar, Carramba, nawet Wiedźmin nie pomoże w uporaniu się z ta klątwą, ło! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lamcza napisał:

Musze się z tobą niezgodzic wiedźmin to doskonale wyszkolony specjalista i na pewno by sobie poradził. ; )

Pffff, Wiedźmin taki hono hono hono tutaj, misiu, a taki d*pa, że sobie z Dżennifer nie dawał rady. Na baby nie ma rady, panie kotu! Łot co.8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lamcza napisał:

Jak sobie nie dawal! Kiedy on wlasnie sobie dawal tak dobrze ze az Yennefer zloscil ^^ to ona nie mogla okielznac wiedzmina :o nawet czary mary i jednorozce nie pomagaly : P Kobiety slaba plec ot co ; )

Propaganda! W dodatku fałszywa! Protest! Bunt! Srebrnym mieczem go po ciemieniu!

...I sformatować mu wszystkie partycje! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lamcza napisał:

Własnie o tym mowa!  Brak argumentów i juz groźby! Mieczem srebrnym to jeszcze zniosę ale zeby tak komuś po partycjach no to juz przesada... to jest cios pasa poniżej on jest ! 

 

<trzaska drzwiami i opuszcza temat>

I niech to będzie nauczka, żeby nie zadzierać z Marvinkami! (krzyczy w kierunku zatrzaśniętych drzwi)

Barman: kufel ciemnego, novigradzkiego portera, pieczone udko i niech bardowie zagrają coś skocznego (to do barmana)

...choroba, roota odmówił... (to do siebie)

:mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lamcza napisał:

<wraca po kapelusz rozgląda sie>

725d0155536498a4ce75c694e1e1044f.jpg?ito

<spogląda z pogarda>

nie masz czego oblewać, nie wygrałaś po prostu nie mam czasu udowadniać ze się myślisz.

< tym razem najpierw wychodzi a potem trzaska drzwiami>

Pfffffff, gdyby nie to, że Marvinka choruje i wizje ma przesłoniętą oparami Vicksa cytrynowego, oraz miksturami domowej produkcji, byłaby kocia skórka na ogrzewanie stópek i korzonków. Ło! 8-)

00003310.png.396ae6b650a01a073b5dcf5757c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...