Skocz do zawartości

Mi Pad 2 nie ładuje sie po podlaczeniu do pradu


jareklpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczow,

DHL dostarczyl mi tablet (wersja 64GB) w piatek 08 stycznia. Po wlaczeniu wszystko bylo ok (no oprocz tego chinskiego softu :-)) tablet dzial i wskaznik baterii pokazywal 51% energii. Uaktualniłem sobie system to ostatniej wersji i korzystalem normalnie z tabletu az bateria spadla do 0%. Podlaczylem go przez kabel usb i nic.Nie laduje ani zadna dioda sie ne pali po podlaczeniu do pradu. Napisalem przed chwila maila do sklepu Gear Best i czekam na odpowiedz.

Moze ktos podpowie jak poradzic sobie z problemem ładowania.

Dzieki z gory

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma znaczenia czy zejde do zera z bateria czy do 5%. Poza tym tablet by podlaczony do pradu prawie 8 h w nocy wiec powinien sie troche naladowac,poza tym ma funkcje quick charge jesli sie nie myle.Chyba trafilem jakis felerny egzemplarz.

Mam kolor zloty i musze powedziec ze b.fajnie sie prezentuje.

Pozdro

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Udalo mi sie powrocic do zycia moj tablet, hurray!!!
Kompletnie bylem zaskoczonym prostym rozwiazaniem a mianowicie podlaczylem tablet przez kabel usb do power banka tez firmy Xiaomi. Jest to pb model 10000 mah i tablet zaskoczyl. Jak podladowal sie do 8% podpialem go do pradu z gniazdka i dalej laduje.Co za przygoda z tym tabletem, myslalem ze juz bedzie kiszka.

Teraz musze poczekac az bedzie dostepny rom MIUI Polska bo chinski to takie badziewie ze nie da sie korzystac ze sprzetu.Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to MIUI zamknęli czy co?

http://www.miui.com/download-309.html

Kurde nie widziałem i w dodatku sugerowałem się brakiem linku w tutku do instancji miui polska ze nie ma. bo tam jest tylko do rn3. Aaaaaaa i tak nie ma jeszcze instrukcji instalacji.... ja z tych zielonych. Co muszą mieć krok po kroku hehe. Dobra poczekam na miui od Ciebie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI PAD 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid jest szansa na instrukcje wgrania stabla/ deva? Co po kolei jakie recovery itd? Ja rozumiem ze zarobiony jetes ale dla ciebie to 10min zeby napisac. .bateria w mipadzie bez uzywania w dobe leci o 70% ładowanie zatrzymało sie na 60% pomoglo ponowne podłączenie ładowarki. masa reklam. Czesto laguje lub wgl zwiesza tablet.

Wysłane z mojego MI PAD 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do instalacji ich romu nie trzeba nic zmieniać sam Updater wystarczy.

Czyli wrzucam zipa i uruchamiam jako aktualizacje?

Wysłane z mojego MI PAD 2 przy użyciu Tapatalka

Mipad 2 ma zablokowanego bootloadera.

Ale acid pisal ze jest na "guzik" bez takiej jazdy jak z rn3

Wysłane z mojego MI PAD 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca...rano było 80% baterii przychodzę z pracy i tablet martwy, po podpięciu do ładowarki żadnej reakcji...a 3 dni działał noramalnie..ktoś miał taką przygodę a nie posiada powerbanka xiaomi, tak jak jareklpu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wypróbuj jakikolwiek power bank, musi tylko zaskoczyć, obserwuj diodę łładowania.  Daj znać jak poszło. 

jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca...rano było 80% baterii przychodzę z pracy i tablet martwy, po podpięciu do ładowarki żadnej reakcji...a 3 dni działał noramalnie..ktoś miał taką przygodę a nie posiada powerbanka xiaomi, tak jak jareklpu??

Czy masz zainstalowany miui PL? Czy używasz oryginalnego na swoim mipad2

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

hhunter22 jaką masz wersję miui? ja mam 77.0.8.0... u mnie jakiś dziwnych zachowań nie mam, bateria chyba trzyma tak jak powinna..

ktoś już w Mipad 2 przechodził na oficjalny chiński rom?

Masz może info kiedy będzie Miui PL na mipad2, jaki ROM zainstalować aby pozbyć się tych niepotrzebnych chińskich apek. Pozdrawiam Jarosław

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 77.0.8.0 zwieszki sa nadal mniejsze i wieksze ale sa. Jak w dzien nie uzywam tabletu wyłączam go bo tak bateria leci. Co do miui pl pewnie sie odwlecze bo acid ma teraz jazde z tymi romami do tel i tam te blokady. Tak mi sie wydaje. Co do wgrania stabla na nowo to widzialem watek na angielskim forum ale nie robilem. Slabo z czasem ostatnio. Odblokowalem tylko bootloader i tyle.

Wysłane z mojego MI PAD 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz kilka razy w wersje miui w opcjach potem w ustawieniach tabletu masz juz opcje odblokowania. Developers options odznaczasz odblokowanie I tyle. Pobralem miui stable wrzucilem przez zipa, zrobilem reset factory wgralem na nowo Google service I tablet nie zacina sie. Nie mam juz tych smieciowych apak Jak dubatery itd, zostaly chinskie I jezyk angielski, ale to mi nie przeszkadza.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

ad8cadeaff0d5869a60ef048c74a54c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mipad się obudził - ładowałem go różnymi ładowarkami - bez reakcji (żadna dioda się nie świeciła), kilka razy podczas ładowania próbowałem go włączyć (dłużej wciśnięty power, potem power + vol up) i nic...dopiero jak już go odłączyłem to kombinacja power + vol up wciśnięta przez ~20s zadziałała, i od razu pokazuje 100% baterii - więc ładowanie działało...

teraz pytanie do mądrych ludzi - takie zachowanie to wina softu czy po prostu sprzęt felerny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, tc1985 napisał:

mipad się obudził - ładowałem go różnymi ładowarkami - bez reakcji (żadna dioda się nie świeciła), kilka razy podczas ładowania próbowałem go włączyć (dłużej wciśnięty power, potem power + vol up) i nic...dopiero jak już go odłączyłem to kombinacja power + vol up wciśnięta przez ~20s zadziałała, i od razu pokazuje 100% baterii - więc ładowanie działało...

teraz pytanie do mądrych ludzi - takie zachowanie to wina softu czy po prostu sprzęt felerny??

winą może byc ten śmieciowy multilang niewiadomwgo pochodzenia. u mnie np tablet ładował się do 60% potem musiałem odłączyć podłączyć znowu ładowanie i wtedy leciał dopiero do 100%. odblokuj BLa, ściągnij czystego stabla od xiaomi, wrzuć go, zrób reset factory, wgraj na nowo usługi google. mi tablet od wczoraj spisuje się nieźle. zobaczymy z 2-3 dni jeszcze co bedzie dalej. czy winą był ten syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dzisiaj znowu się zwiesił - od razu pomogło power + vol up przez dłuższą chwilę, zainstalowałem miui 7.1.5.0, potem usługi google, tylko co chwilę wyskakuje komunikat: "unfortunately, google services has stopped" instalować z  sklepu play można, tylko jest to trochę upierdliwe. Zobaczymy jak będzie ze stabilnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

ja mam to samo co tc1985, wszystko zainstalowałem z twojego linku i du**pa zbita, wyskakuje ten nieszczesny komunikat  "unfortunately, google services has stopped"  i to badzo czesto choc po wcisnieciu "OK" wszystko dziala normalnie w Google Play. Wkurzajacy jest ten komunikat.

JZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2016o06:54, tc1985 napisał:

Jareklpu zaktualizuj uslugi Google, jak zainstalowalem gmail to wyskoczyl komunikat, ze trzeba cos tam zaktualizowac, teraz wydaje sie ze jest ok

witam,

juz chyba zaktualizowalem usługi Google gdyz narazie nie widze tego wkurzajacego komunikatu!!!Dzieki.

JZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...