Skocz do zawartości

Betatesterzy MIUIPolska


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nabór na betatesterów chętnych do korzystania z dziennych kompilacji romu MIUIPolska. 

Po przemyśleniu paru spraw będzie to chyba dobre rozwiązanie by uniknąć błędów wynikających z mnogości urządzeń Xiaomi.

Czym są dzienne kompilacje?

  • Jako jedyna osoba z forum mam dostęp do dziennych wersji beta MIUI. Wersje te wychodzą od poniedziałku do czwartku gdzie czwartkowa wersja staje się ostateczną do publikacji w piątek. Wersje te mogą zawierać nowe funkcje, nowe tłumaczenie ale nie wszystko ukończone. Na ogół wersje dzienne są bezproblemowe i można je używać normalnie. W tych wersjach mogą pojawiać się braki w tłumaczeniu, które oczywiście zostaną uzupełnione w następnych kompilacjach w ciągu tygodnia.

Kogo potrzebuję?

  • Do testów potrzebuję jedynie kilka osób z różnymi urządzeniami (spis na dole postu). Osoby te muszą posiadać minimum wiedzy jak w przypadku awarii czy jakiegoś FC naprawić sobie to samemu :) przez adb shell (podmiana aplikacji) lub zwykły backup z twrp. Tak czy inaczej osoba ogarnięta. Osoby świeże na forum oczywiście nie są brane pod uwagę. Wszystkich muszę kojarzyć z forum. 

Jak to się będzie odbywać?

  • Wybrane osoby dostaną ode mnie linka (wspólny dla wszystkich) gdzie będą (w miarę możliwości) pojawiały się dzienne kompilacje. Postaram się jakoś przerobić skrypt by wykonywał romy i robił upload. Testy będą polegały w sumie tylko na zgłaszaniu błędów na maila którego podam już indywidualnie na PW. Wszystkie maile będę odczytywał ale zastrzegam sobie, że nie będę odpowiadał na wszystkie, chyba, że będę chciał się dopytać.

Z racji mojego braku czasu i doby wynoszącej jedynie 24h dostęp do romów będzie jak się z tym uporam. Ale wybrać osoby mogę już teraz.

Dodatkowe ważne informacje:

  • Może się tak zdarzyć, że jakiś rom kiedyś będzie miał bootloopa. Niestety przez zmiany w MIUI musimy się z tym liczyć. Warto się uzbroić w TWRP i możliwość odtwarzania backupu. 
  • Może się tak zdarzyć, że jakieś urządzenie z małą ilością pamięci dostanie bootloopa. Warto we własnym zakresie od czasu do czasu sprawdzać ilość wolnego miejsca na /system komendą "df" w terminalu. 
  • Nie pomagam w przypadku awarii i problemów (brak czasu)
  • W przypadku np. rozjechanego tekstu gdzieś w romie dla telefonów 720p lub brzydko układających się wyrazów proszę o screena z tego miejsca na maila. 
  • Nie trzeba zgłaszać braków tłumaczenia (chyba, że jest to czwartek ;p)
  • Można zgłaszać literówki, gramatykę, wszystko co uważacie, że może być lepsze.
  • Ważne: w przypadku FC proszę o screenshota z raportu MIUI lub wycinek logcata na maila.
  • Kto zada pytanie "a co do adb" lub "a która nazwa kodowa jest pod mój telefon" odpada z miejsca ;p

 

Potrzebne urządzenia do betatestów:

  • Mi4c (2 osoby)
  • Redmi Note 2 (2 osoby)
  • Redmi Note 3 (1 osoba)
  • Redmi 2 813 (2 osoby)

Może się tak zdarzyć, że do pobrania nie będzie któregoś z modeli Redmi albo niczego ;) Wtedy trudno. Sam nie wiem na ile mi się uda zautomatyzować ten proces. 

Nabór potrwa do momentu aż wybiorę osoby i zamknę wątek ;) 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, jestem krótko na forum, ale jestem ogarnięty jeżeli chodzi o te sprawy, wiele telefonów z andkiem przeszło przez moje ręce, każdy zmodyfikowany, w tym RN2

proszę o rozważenie mojej propozycji

mam duuużo czasu, telefonu używam nonstop, wszystkie błędy wyłapię

moje urządzenie to Xiaomi Redmi Note 2 :3

Edytowane przez mateusz20465
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2016o23:31, Suchy_PL_ napisał:

Jako posiadacz RN3 oraz wiedzy wyniesionej z 8 lat pracy w serwisie GSM chętnie pomogę w robieniu "lepszego" Miui Polska :)

Jeśli mogę coś zasugerować, to radzę sobie zrobić backup FlashToolem te obszary:

- partition_index: SYS3
  partition_name: nvram
  file_name: NONE
  is_download: false
  type: NORMAL_ROM
  linear_start_addr: 0x380000
  physical_start_addr: 0x380000
  partition_size: 0x500000

oraz

partition_index: SYS6
  partition_name: seccfg
  file_name: NONE
  is_download: false
  type: NORMAL_ROM
  linear_start_addr: 0x1c80000
  physical_start_addr: 0x1c80000
  partition_size: 0x40000

 

Tutaj jest wszystko o blokadzie bootloadera i inne ustawienia.

Jakbyś niechcący zbrickował tel w "dziwny" sposób, to Ci twrp nie pomoże bez odblokowanego boota.

Mając backup możesz zawsze wgrać go FlashToolem :)

Możesz jeszcze z głównego katalogu zabrać "unlock_key"

 

PS. Sorki za OT, ale myślę, że może się to przydać "w razie czego"

Edytowane przez kaczorgsm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...