Skocz do zawartości

Czytnik lini papilarnych bez blokady kodem


Major

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy da się odblokowywać telefon bez włączania blokady na kod? Chciałbym móc odblokowywać telefon poprzez linie papilarne nie musząc wpisywać żadnych kodów, wzorów, pinów przy standardowym odblokowywaniu przez guzik, da sie to zrobic?

Edytowane przez Major
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ZduneX25 napisał:

Opcje programistyczne > Bezpośredni dostęp?

Opcje programistyczne? To chyba za wysokie progi dla mnie :P

30 minut temu, zehell napisał:

Dobra będzie trywialne pytanie ale musze :D 

a jaki to ma sens ? bo nie rozumie w takim przypadku blokowania na linie papilarne bo albo "zabezpieczasz" urządzenie albo i nie :)

Chodzi o to że nie mam potrzeby wielkiego zabezpieczania telefonu, a dzieki czytnikowi jest duzo szybsze odblokowanie, wystarczy wziąć telefon do ręki i już, a te wzorki w przypadku konieczności odblokowania przyciskiem to tylko strata czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież tak to działa! Po ustawieniu blokady na kod i dodaniu odcisku cytuję: "wystarczy wziąć telefon do ręki i już". Kod ustawia się, aby w razie awarii czytnika dało się odblokować telefon kodem (przedwczoraj miałem tak, że po spacerze godzinnym na mrozie czytnik odmówił posłuszeństwa). Nie da się ustawić samego odcisku, bo podejrzewam, że ma on niższy priorytet – nie służy odblokowaniu urządzenia bezpośrednio, tylko służy do pominięcia kodu przy odblokowywaniu (tym samym odblokowuje urządzenie pośrednio). I dlatego musisz ustawić kod, który jest alternatywną metodą odblokowywania.


I żadnego guzika naciskać nie musisz – dotykasz czytnika i jesteś na ekranie home.

Edytowane przez woland85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woland85 nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, ja chciałbym po porostu żeby nie było tego kody czyli jak telefon leży na stole i nie mam dojścia do czytnika to klikam guzik odblokuj i żeby wystarczyło slide to unlock bez żadnych kodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Posłużę się analogią: kupujesz pancerne drzwi z możliwością otwierania ich czytnikiem lini papilarnych, i w razie gdybyś nie miał dojścia do czytnika, to chcesz aby dało się je otworzyć klamką? Co to w takim razie za zabezpieczenie? To jeden z najgłupszych pomysłów, jakie w tym roku słyszałem :D Dobrze, że nie ma takiej możliwości – to, co proponujesz przeczy całkowicie zasadom bezpieczeństwa i skreśla sens istnienia takiego zabezpieczenia jak czytnik lini papilarnych.

Bardziej zrozumiała analogia: Masz samochód otwierany zdalnie na pilot i chcesz móc w razie zaginięcia lub awarii pilota otworzyć samochód klamką, bez potrzeby wkładania i przekręcania kluczyka?

Edytowane przez woland85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie analogii żyje w Norwegii i nie muszę go zamykać samochodu bo wiem ze mi się z nim nic nie stanie i mam pilot który jak podchodzę otwiera mi drzwi, no ale pilot się zepsuł i muszę nacisnąć klamkę. (ale bez żadnych kodów)
Trochę dużo tych analogi się zrobiło. Ja po prostu chce używać lini papilarnych jako łatwy sposób odblokowania a nie jako zabezpieczenie mojego telefonu. Jeżeli ktoś chce to miec jako zabezpieczenie to bardzo dobrze że jest ten kod czy wzór ale mi to nie potrzebne.
Żeby może już nie przedłużać da się czy nie da sie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podbijam temat. Czy w Miui 8 pojawiła się możliwość traktowania czytnika linii papilarnych wyłącznie jako dodatkowy sposób na odblokowywanie telefonu (bez wnikania w bezpieczeństwo - to jest telefon domowy. Poza tym od 8 lat nie mam żadnych blokad w smartfonach i żyję)?

Bardzo przydała by się taka opcja bo odblokowywanie tylko bocznym przyciskiem jest niewygodne.

Edytowane przez trevelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2016 o 18:34, trevelian napisał:

Podbijam temat. Czy w Miui 8 pojawiła się możliwość traktowania czytnika linii papilarnych wyłącznie jako dodatkowy sposób na odblokowywanie telefonu (bez wnikania w bezpieczeństwo - to jest telefon domowy. Poza tym od 8 lat nie mam żadnych blokad w smartfonach i żyję)?

Bardzo przydała by się taka opcja bo odblokowywanie tylko bocznym przyciskiem jest niewygodne.

nie i nikt tego nei wprowadzi. ten sposób przeczy jakiejkolwiek logice.
Chcesz mieć ciastko (chroniony czytnikiem linii papilarnych) i zjeść ciastko (nie mieć blokady).
w jaki sposób odblokowanie telefonu czytnikiem z tyłu jest bardziej wygodne niż przyciskiem z boku? 
Przecież i tak musisz podnieść ten telefon to co za problem kliknąć w przycisk z boku? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, Major napisał:

Po przyciśnięciu pojawia sie ekran z godziną, powiadomieniami itp, nie wchodzi od razu na ekran główny tak jak przez czytnik linii papilarnych

Ale możesz to zmienić w opcjach programistycznych.

I wtedy wchodzisz przyciskiem power na ekran główny.

Spoiler

Screenshot_2016-12-29-17-27-22-203_com.android.settings.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...