Skocz do zawartości

Słuchawki z przyciskiem [wybieranie głosowe Google przy zablokowanym ekranie]


woland85

Rekomendowane odpowiedzi

Problem:

Mam zwykłe słuchawki z mikrofonem i jednym przyciskiem. Jedno naciśnięcie to pauza/play i to działa świetnie. Długie przytrzymanie uruchamia usługę głosową Google, ale to działa tylko na odblokowanym ekranie. Przy zablokowanym ekranie przytrzymuję przycisk i nic się nie dzieję.

Moje próby rozwiązania problemu:

Kiedy trzymam i odblokowuje palcem urządzenie, to przez ułamek sekundy widać pole wybory akcji (jak wtedy, gdy wykonujemy coś pierwszy raz i system pyta nas, jakiej aplikacji użyć do wykonania danej czynności). Wygląda więc na to, że nie ma wybranej/przypisanej domyślnej czynności po wciśnięciu/przytrzymaniu guzika na słuchawkach przy zablokowanym ekranie (przy odblokowanym ekranie czynność jest przypisana prawidłowo). Grzebałem już w Permission i  Google Services Framework, Synchronizacji kontaktów i oczywiście Aplikacji Google, dając im uprawnienia na wykonywanie połączeń, ale nic to nie dało. W ustawieniach słuchawek też nic zrobić nie mogę.

Skończyły już mi się pomysły, a możliwość wykonania zimą połączenia bez potrzeby wyciąganie telefonu z kieszeni byłaby przydatną i przyjemną funkcją.

O systemie:

MIUI7 6.1.7 | Beta (wciąż czekam na SMS :D)

Edytowane przez woland85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na MIUI Polska jest trochę lepiej... Wygląda na to, że przycisk na słuchawkach uruchamia wyszukiwarkę Google (menadżera głosowego), jednak telefon kobiecym głosem syntezatora mowy informuje mnie, że "Aby użyć wyszukiwania głosowego Google odblokuj telefon". W ustawieniach konta Google znalazłem opcje wyszukiwania głosowego Google, ale nie mogę włączyć wyszukiwania głosowego na dowolnym ekranie (chociaż też nie o to mi chodzi. Chcę aby wyszukiwanie uruchamiało się dopiero wtedy, gdy nacisnę przycisk w słuchawkach).

Myślę, że problem jest bardziej ogólny, więc prosiłbym administrację o przeniesienie tego wątku do działu [MIUI>Dyskusje o aplikacjach>Problemy techniczne], może tam mi ktoś pomoże...

Problem sprowadza się do jednego zdania:

Jak wymusić działanie wyszukiwnia Google na zablokowanym telefonie po wciśnięciu przycisku na słuchawkach?

Edytowane przez woland85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po 4 miesiącach podaję rozwiązanie:

Ustawienia Google>Wyszukiwarka i Now>Wyszukiwanie głosowe>Obsługa bez użycia rąk>Przez przewodowy zestaw słuchawkowy (to ostatnie aktywujemy)

+ Aplikacja Google w autostarcie

Od teraz można dzwonić bez wyciągania telefonu z kieszeni :D

Edytowane przez woland85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...