Mowca

Redmi Note 3 ze Snapdragon`em 808. Pytanie

Recommended Posts

A w meizu nie siedzi jakies 20mpx od Sony? No to teraz mamy zagadke. Jeden kolega rzucil ze zdjecia gorsze niz w g2, ale reszta sugeruje ze bardzo ladne. Widzialem pare zdjec z mx5 i jak dla mnie to juz gorna polka mobilnej fotografii

Wyslane z G7 przez Tapatalk

myślę, że opinię @kedar1333 możemy traktować jako rzetelną, skoro ma i Mi4c i RN3 Pro przed sobą (zakładam, że tak jest bo masz w informacji o użytkowniku Mi4c), więc może porównać te same fotki. A jak wypadają te fotki w oświetleniu z żarówki? Dałbyś radę wrzucić coś? A porównanie tych samych zdjęć z Mi4c to byłaby bajka (z tego, co można przeczytać, Mi4c robi przyzwoite zdjęcia właśnie w gorszych warunkach).

A co ciekawe mi4c i rn2 i zwykly rn3 mają te same aparaty. I to jest dowod na to xiaomi potrafi dobre sterowniki aparatu dac do romu, tylko celeowo w pewnych modelach tego nie robi

b999c7e80486177b2106bb926b6cdc15.jpg

Zdjęcie z lampą przy słabym oświetleniu meizu mx5 wszystko na automacie

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

3bab6fe5ac97b70195e2a6010c45d470.jpg

A to zdjecie rn3 pro takie same parametry

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Dzięki za fotki, coś zawsze można porównać. W mojej opinii Meizu jednak wypadł lepiej (owszem, oni zawsze mają świetne aparaty w telefonach, szczególnie tych droższych), ale RN3 Pro też bez tragedii. Mimo wszystko, jako były posiadacz Lg G2 muszę się zgodzić ze stwierdzeniem, że G2 miał lepszy aparat ;) 

Ja uważam że redmi ma lepsze ponieważ są wyraźne i pokazują faktyczne kolory. Te z mx5 są nie naturalne. Różnice widzę porównując zdjęcie z rzeczywistością.

Co jest bliższe rzeczywistości to już musisz sam ocenić, my nie wiemy, ale popatrz chociażby na te książki w lewym górnym rogu: na fotce z Meizu można policzyć ile sztuk tam jest, a Xiaomi strasznie próbuje usunąć szum, przez co się zlewają. Kwiatek oraz figurka(?) też ładniejsze, moim zdaniem, na MX5. 

Ale szczerze mówiąc myślałem, że będzie gorzej. Fotki są porównywalne, obie nie najgorsze.

PS Mógłbym jeszcze prosić o fotkę tego samego kadru z Mi4c? Może ona by coś pomogła ocenić ;)

Tutaj jeszcze ten test, przez to ze na wprost telewizora tez nie jest obiektywny, wystarczy ze przez chwile obraz jest jasniejszy i aparat juz glupieje. Nie mam porownania do rn3 na x10,ale w porownaniu do rn2 jest zdecydowanie lepiej. W wolnej chwili mozesz sprawdzic teraz ktory lepiej gra :-)

Xiaomi ma zawsze słabe podejście do sterownika aparatu i dlatego zdjęcia są ziarniste. Może pójdą po rozum do głowy, zobaczymy. Jak dla mnie to aparat dużo lepszy od Rn2/3 ale to wiadomo może być subiektywne odczucie :)

43c464d667cd3c4421f104b8346afc44.jpg

Meizu mx5

c5869fcb78bcd4c1f13c3aef2199f7cb.jpg

Redmi note 3 pro

No tutaj meizu wygrywa szczegolowoscią, mozna na powiekszeniu przeczytać wszystkie literki z klawiatury. Xiaomi za to jak dla mnie ma ladniejsze kolory

Tutaj to wręcz Meizu deklasuje Xiaomi. Na klawiaturze (na foto z MX5) można odczytać literki bez problemu, Xiaomi kiepsko. To samo z kluczem - na Meizu ładny, wyraźny wzorek, a na Xiaomi tylko prześwietlone srebrne "coś". Pilot w wykonaniu Xiaomi rozmazany, na Meizu ładny. Dodatkowo biurko w Xiaomi rónież wygląda fatalnie, prześwietlone, a w Meizu wygląda normalnie. Całkowity pogrom to ten kubek zielono biały, przecież tam to już Xiaomi praktycznie zostało ośmieszone :sad:

Rozumiem, że mamy tu forum MIUI ale błagam, nie chwalmy czegoś, co jest słabe. Pozostaje mieć nadzieję, ze poprawią coś te sterowniki, albo przez przypadek koledze RN3 Pro dobrał taki, a nie inny balans bieli.

Edited by arekini

Jak Xiaomi ma dobre bebechy, tak programowo nie za bardzo potrafi wykorzystać potencjału aparatu. I to chyba niezależnie od modelu. Na moje potrzeby, obecny Mi4(a wcześniej Mi2s) zdjęcia robi wystarczająco dobre... Ale nigdy wielkiego WOW nie było. Taki trochę słaby punkt telefonów Xiaomi.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Z tą deklasacja bym się wstrzymał ponieważ patrząc na zdjęcie wydrukowane to te z mx5 wydają się być przeswietlone. Może i szczegolowosc jest na wyższym poziomie ale tak jak wcześniej pisałem zdjęcia nie odwzorowuja rzeczywistości chodzi o kolory. Te z xiaomi ogląda się lepiej szczególnie laikowi który nie zwraca uwagi na rzeczy z tła.

• Like 1

Tutaj jak dla mnie na obu dwjeciach jest zadowalająca szczegółowość. Za to mx5 ma wyrazniejsze kolory na zdjęciach, troche wyglada jakby xiaomi lampe wlaczylo?

Dnia 13.02.2016o23:27, kedar1333 napisał:

4715da6ac47621bd151f360dcc20e769.jpg

Mx5

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Taptalk

aca0e1e1b1c7184bfe7921f2c2bc7a7e.jpg

Rn3 pro

Dla mnie na tych zdjeciach meizu używa flasha a redmi note nie. Na poprzednich zdjęciach od ciebie tez tak to wyglada

Nie oszukujmy się, każdy tel robi podobne fotki. A jakość, zależy od bardzo wielu czynników. Tym bardziej te foty sa robione z ręki czyli nie są dokładnie w tym samym miejscu co poprzednik, inaczej też łapie się wtedy światlo i ostrość. Ręka też przecież potrafi się ruszyć minimalnie. Ostrość też można łapać dłużej lub krócej. Także na innym elemencie.

Aby tak naprawdę porównać oba tele, zdjęcia ze statywu, ta samą długością nastawiania ostrości i i na tym samym punkcie.

Dla mnie rn wypada lepiej niż meizu. Kolory naturalne a nie prześwietlone z nienaturalnym zimnym niebieskim odcieniem.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Oprócz statywu to kolory zdjęć powinny być porównywane na skalibrowanym monitorze :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Dnia 14.01.2016 o 11:10, marcinj6 napisał:

Ja tam kupiłem redmi note 3 3gb/32gb z helio x10 i patrząc na różne testy benchmarki to jeśli chodzi o procek to helio jest na poziomie snapdragona 800,801 a grafika w MT6795 jest wydajniejsza od snapa 800,801 i taktowana jest na 700mhz a nie max 650mhz.

I tak jak narazie ten procek z redmi note 3 ma zapas mocy i wszystkie aplikacje oraz gry nawet te najnowsze powinny chodzić płynnie.

No właśnie nie jest wydajniejszy od snapa s800

X10 ma grafikę obsługująca niecałe 90gflops

Snapdragon s 800 to 150gflops a 801 160gflops

Snapdragon s650 to 180gflops

Dla przypomnienia procesor w iPhone 6 to 170gflops

Ale np helio p10 tylko 49gflops

A x25 bodajże też coś około 160gflops

Dla przykładu PlayStation 4 1800gflops a wersja pro ponad 4000

Guest
This topic is now closed to further replies.