Skocz do zawartości

Redmi Note 3 ze Snapdragon`em 808. Pytanie


Mowca

Rekomendowane odpowiedzi

No cena spoko, nie powiem :) 

Link jakby ktoś szukał:

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362397.html

Czekam na jakieś testy na necie.

Edytowane przez marandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem z wysyłką DHL na geekbuying - zaryzykowałem, zobaczymy czy obejdzie się bez VAT.

wersja 32/3, płatność PayPal, kupon 5% = 925 zł

 

jeszcze wczoraj miałem decydować się na Mi4c (ta sama cena), ale w sytuacji niemal tych samych procesorów (wobec benchmarków które znalazłem 650 wydaje się być nawet lepsze), obecność metalowej obudowy, 16mpx, 5,5", fingerprint, baterii o 25% większej pojemności w RM3 Pro, to mnie przekonało totalnie... Wersja 16/2 jest jeszcze bardziej opłacalna, jednak mi zależy na RAM, bo zwyczajnie mi się przydaje. W obecności tego smartfona nie widzę sensu czekać na Mi5.

Edytowane przez HGH
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi do pełnoprawnego następcy brakuje tylko microsd slota, takto jakos mało w stylu note jest. Dosłownie jak samsung galaxy note 5.  

Przywołanie Samsunga ma tu chyba uzasadnione miejsce. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Xiaomi robi teraz jeden telefon za drugim, jak właśnie seria "kosmiczna" w której ciężko się połapać przez ilość modeli?

Sent from my Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr469 napisał:

Przywołanie Samsunga ma tu chyba uzasadnione miejsce. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Xiaomi robi teraz jeden telefon za drugim, jak właśnie seria "kosmiczna" w której ciężko się połapać przez ilość modeli?

Sent from my Redmi Note 2

Nie przesadzaj, tam jednego modelu jest 5 wersji xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego cześć ma być odblokowana a część zablokowana? Blokują bl w aktualnych smartfonach, będą zablokowane w nowych. Robią to dla bezpieczeństwa użytkowników, i po to by smieciowi sprzedawcy nie sprzedawali telefonów ze śmieciowym ROMem. Pamiętasz może, afera to za dużo powiedziane ale były artykuły wszędzie że Xiaomi szpieguje a to się okazało że ROM sprzedawcy wysyłał jakieś rzeczy na chińskie serwery.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to trochę mnie śmieszy ten argument Xiaomi ze śmieciowymi ROMami. Ile czasu potrzebowali majfrendzi na obejście blokady? Tydzień? :-D 

Odblokowujesz za zgodą Xiaomi, dopiero wtedy można było działać na bl.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to trochę mnie śmieszy ten argument Xiaomi ze śmieciowymi ROMami. Ile czasu potrzebowali majfrendzi na obejście blokady? Tydzień? :-D 

Bo mamy syfiastego MTK. Na normalnym snapdragonie tylko JTAGiem można wgrać soft.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem z wysyłką DHL na geekbuying - zaryzykowałem, zobaczymy czy obejdzie się bez VAT.

wersja 32/3, płatność PayPal, kupon 5% = 925 zł

 

jeszcze wczoraj miałem decydować się na Mi4c (ta sama cena), ale w sytuacji niemal tych samych procesorów (wobec benchmarków które znalazłem 650 wydaje się być nawet lepsze), obecność metalowej obudowy, 16mpx, 5,5", fingerprint, baterii o 25% większej pojemności w RM3 Pro, to mnie przekonało totalnie... Wersja 16/2 jest jeszcze bardziej opłacalna, jednak mi zależy na RAM, bo zwyczajnie mi się przydaje. W obecności tego smartfona nie widzę sensu czekać na Mi5.

Ja już mam mi4c i się zastanawiałem nad zamianą na tego note 3 pro, ale ostatecznie raczej odpuszczę...

Dlaczego?

1. Brak edge control (bardzo wygodna funkcja, brakowało by mi jej)

2. Usb typu a, zamiast c

3. Seria mi jest lepiej wspierana niż seria redmi (już to że wyszedł fabrycznie z androidem 5.0 zamiast 5.1 chyba o czymś świadczy...)

4. Redmi note 3 to już większy gabaryt w każdym wymiarze i nie jestem do końca pewien wygody porównywalnej z wyżej wspomnianym mi4c

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszędzie piszą że nie ma slotu na karty microSD, a na stronie producenta jak byk, że ma

http://www.mi.com/note3/pro/ (na samym dole). Google tłumaczy, że " Opcja 3 obsługuje również gniazdo karty SIM 2, można umieścić dwie karty telefoniczne mogą być również dać gniazda karty SIM darmowe rozszerzenie karty pamięci Micro SD.". Co o tym myślicie?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to żeby zrobić oddzielny wątek o Redmi 3 i ew. Redmi Note 3 Snap... ? Tak żeby nie pisać o dwóch telefonach w jednym.Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Przeciez jest az 3 tematy o redmi note 3 i note 3 pro. Wiec po co kolejny?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Chodziło mi o nowy dział (tak jak jest oddzielone xrn2 i xrn3) bo będzie później w każdym temacie tutaj potem mnóstwo pytań czy działa dana rzecz na wersji pro.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2016o19:43, AndropaX napisał:

Ja już mam mi4c i się zastanawiałem nad zamianą na tego note 3 pro, ale ostatecznie raczej odpuszczę...

Dlaczego?

1. Brak edge control (bardzo wygodna funkcja, brakowało by mi jej)

Co ta za funkcja ? Jak ja włączyć ?

 

Czy ktoś ma porównanie snapdragon-a 808 z 650 ? (CPU i GPU)

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, zatem witam serdecznie wszystkich.

Jestem zainteresowany kupnem mojego pierwszego telefonu Xiaomi - myślałem nad modelem Mi 4c, ale z racji pojawienia się na rynku modelu Xiaomi Redmi Note 3 Pro ze Snapdragonem i nowym aparatem 16 mil pix to zdecyduję się na niego.
Plusy jak dla mnie większy ekran 5,5 cala i czytnik linii papilarnych który się przydaje. Teraz przy nowych podzespołach już nie będzie takiej przepaści do Mi 4c.

Pytanie moje są następującej treści :

1. Z tego co wyczytałem na form to na tą chwilę nie ma romu MIUIPolska dla tego modelu - zatem czy w ogóle będzie i ewentualnie jak długo będzie trzeba na ten rom czekać (jakiś przybliżony czas miesiąc, pół roku)?

2. Czy po zakupie  telefonu będę mógł go używać w języku angielskim? Raczej nie sądzę żeby miał zainstalowany multilanguage?

3. Czy dobrze rozumiem, że ten model również będzie miał zablokowany bootloader i czy będzie możliwość tak jak w modelu Redmi Note 3 zastosować rozwiązanie o którym pisze kolega "Martek993" tymczasowe rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli "spolszczyć" (zamienić język lokalny z angielskiego na polski) prawdopodobnie wszystkie aplikacje, które zostały udostępnione przez twórców w języku polskim.?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi na moje pytania - pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Rafaello
koretka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko odpowiedziec Ci na pytania bo nikt go nie ma jeszcze, ale:

1) Miui polska pojawi sie szybko, do tej pory praktycznie w przeciagu miesiąca bylo

2) Na start telefony xiaomi mają angielski i chiński

3) Na 99% bedzie zablokowany BL,ale jak to bedzie w tym modelu wygladalo-musimy chwile poczekać. Ja osobiscie nastawiam sie na to ze mozliwe jest calkowite jego zablokowanie. Tak jak w Meizu. Jak bedzie-zobaczymy. Wole sie milo zaskoczyc

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "tpawel" za odpowiedzi na moje pytania.

W związku z tym masz jeszcze kilka następnych pytań.

1.) Wiem, że to tylko gdybanie, ale co wówczas gdy BL będzie jednak całkowicie zablokowany - czy będzie szansa na MIuiPolska?

2.) Czy obsługiwane częstotliwości przez ten model FDD-LTE: B1/B3/B7 będą działały z sieciami komórkowymi u nas w kraju? Sądzę, że tak, ale wolę się upewnić :)

3.) Czy ten model wspiera usb OTG nie zmalałem info na ten temat jak myślicie?

Na tą chwilę to tyle, raz jeszcze dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "tpawel" za odpowiedzi na moje pytania.

W związku z tym masz jeszcze kilka następnych pytań.

1.) Wiem, że to tylko gdybanie, ale co wówczas gdy BL będzie jednak całkowicie zablokowany - czy będzie szansa na MIuiPolska?

2.) Czy obsługiwane częstotliwości przez ten model FDD-LTE: B1/B3/B7 będą działały z sieciami komórkowymi u nas w kraju? Sądzę, że tak, ale wolę się upewnić

3.) Czy ten model wspiera usb OTG nie zmalałem info na ten temat jak myślicie?

Na tą chwilę to tyle, raz jeszcze dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

 

 

1) no cos robic muszą :-) skoro xiaomi.eu dalo sie zrobic to moze i miuipolska tez,choc Acid dementuje

2) dziala na lte w PL, szkoda braku b20, ale zadne xiaomi go nie ma, a i w Polsce tylko plus poki co korzysta tez z tego. Niby reszta operatorow tez bedzie w tym roku to uruchamiac,ale jesli mieszkasz w mieście to juz pewnie masz lte1800,wiec braku lte800 nir odczujesz

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...