Skocz do zawartości

Redmi Note 3 ze Snapdragon`em 808. Pytanie


Mowca

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post, więc przy okazji chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Cześć!

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o RN3 ze Snapdragonem. Myślicie, że warto czekać?

Nie warto . nie będzie dużej różnicy wydajności. 

@Smigoll

http://www.myxiaomi.pl/newsy/xiaomi-redmi-note-3-ze-snapdragonem-808/

Tutaj znalazłem jakieś info . oczywiście brak źródła informacji. 

Edit

http://swiatandroid.pl/xiaomi-redmi-note-3-2/

Tutaj piszą o tym że wersja że snapem ma 2 GB RAM 

Proszę cię bardzo, oto twoja odpowiedź.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym do końca, że ma odpowiedź :P. Ile serwisów informacyjnych na necie tyle rozbieżności informacji. Nic nie jest pewne. Na coniektórych stronach widziałem info, że ma być microSD na coniektórych nie, to samo z ramem, jedna strona 2 gb druga 3gb... Z prockiem zresztą podobnie, jedni piszą o snapie 808 a idzie też znaleźć doniesienia o snapie 615 i innym modelu 6xx (nie pamietam dokladnego numeru). Widziałem gdzieś info, że mają zaprezentować go w lutym jakoś z Mi5, trzeba w każdym bądź razie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym do końca, że ma odpowiedź . Ile serwisów informacyjnych na necie tyle rozbieżności informacji. Nic nie jest pewne. Na coniektórych stronach widziałem info, że ma być microSD na coniektórych nie, to samo z ramem, jedna strona 2 gb druga 3gb... Z prockiem zresztą podobnie, jedni piszą o snapie 808 a idzie też znaleźć doniesienia o snapie 615 i innym modelu 6xx (nie pamietam dokladnego numeru). Widziałem gdzieś info, że mają zaprezentować go w lutym jakoś z Mi5, trzeba w każdym bądź razie czekać.

Snap615 ma być w redmi 3. Premiera 12.01

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mailem zamiar kupic RN3 Pro. Ale po przeczytaniu artykulu jestem w kropce. Jesli bylaby dostepna wersja 3gb ze snapdragonem 808 to wtedy wzialbym taka... do tego niby ma byc juz odblokowany fabrycznie BL. Chociaz zniecheca mie te 5.5cala. bo to juz niezla patelnia. Do 5cali jeszcze ujdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zehell napisał:

Zależy czego oczekujesz moje potrzeby spełniał by dual core :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tu już nawet nie chodzi o to czego oczekuję tylko o fakt, że jeżeli za +- te same pieniądze będzie można mieć poprawioną wersję, to czemu nie? Telefon nie jest mi potrzebny na teraz, więc miesiąc czekania mnie nie zbawi - może do tego czasu już się wszystko wyjaśni. A jeżeli nie, to przynajmniej może z odblokowywaniem bootladera nie będzie takich cyrków jak teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest NEWS Redmi Note 3 Snapdragon Variant Snapdragon 650

Dane: 

  • Qualcomm Snapdragon 650
  • Supports all Mobile Carriers in China
  • Supports 4G+ network
  • 16 MP rear camera, 0.1s ultra-fast PDAF  (Phase Detection Auto Focus), 5 MP front camera
  • Supports Voice over LTE (VoLTE)
  • Sunlight display
  • 4050mAh (typ) battery
  • 16GB/2GB RAM @ ¥999 (151USD)
  • 32GB/3GB RAM (Price yet to be announced)
Edytowane przez leonov
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem redmi note 3 3gb/32gb z helio x10 i patrząc na różne testy benchmarki to jeśli chodzi o procek to helio jest na poziomie snapdragona 800,801 a grafika w MT6795 jest wydajniejsza od snapa 800,801 i taktowana jest na 700mhz a nie max 650mhz.

I tak jak narazie ten procek z redmi note 3 ma zapas mocy i wszystkie aplikacje oraz gry nawet te najnowsze powinny chodzić płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, procek widać mocniejszy od MediaTeka jeśli te 77 tysiaki w Antutu benchmarku to prawda :). Cena 2/16gb względem starej wersji jest o 20$ wyższa. Różnica w 3/32gb pewnie również będzie taka sama w cenie :) . Kusi.

Ciekawe kiedy będzie w sprzedaży, czekam niecierpliwie.

 

Coprawda nadal mam dylemat czy nie wystarczy mi poprostu kupić Redmi3 :P , zapas mocy nawet w nim raczej powinien być wystarczający, jedyny minus że 2gb ram zamiast 3.

Edytowane przez marandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem redmi note 3 3gb/32gb z helio x10 i patrząc na różne testy benchmarki to jeśli chodzi o procek to helio jest na poziomie snapdragona 800,801 a grafika w MT6795 jest wydajniejsza od snapa 800,801 i taktowana jest na 700mhz a nie max 650mhz.

I tak jak narazie ten procek z redmi note 3 ma zapas mocy i wszystkie aplikacje oraz gry nawet te najnowsze powinny chodzić płynnie.

Bzdura, popatrz ile te gpu ma flopsów, bo same MHz to nie wszystko...

Liczą się również jednostki cieniujące i inne rzeczy. W rzeczywistości adreno 330 jest wydajniejsze.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znowu reklamy jaki to focus nie bedzie szybki xD a za 4 aktualizacje wszytko wezmie w leb xD zreszta i tak nie ma slota na sd ... meh Taptalcze cze cze ehe Redmi Note 2P

Zawsze w razie czego można wrócić do starszej wersji romu

wysłane z RN2

Ale chcąc poprawić jakiś jeden uciążliwy bug mogą zepsuć aparat. I wtedy wybierasz aparat albo bug przez którego nerwicy dostajesz ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ją wiem czy ta nowa wersja jest dużo lepsza, fakt aparat 16 mpx ale nie o same pixele zawsze chodzi a snapdragon 650 to inna nazwa snapdragona 618. Qualcomm dostał teraz mocno po kieszeni i zmienia nazwy procesorów by przyciągnąć uwagę.

Przecież ta 650 jest mocniejsza od Snapdragona 808, więc co za różnica czy rebrand czy nie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A gdzieś jest wątek z potwierdzonym gorszym działaniem aparatu w RN2 czy tak każdy tak sobie mówi i nic nie jest potwierdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ją wiem czy ta nowa wersja jest dużo lepsza, fakt aparat 16 mpx ale nie o same pixele zawsze chodzi a snapdragon 650 to inna nazwa snapdragona 618. Qualcomm dostał teraz mocno po kieszeni i zmienia nazwy procesorów by przyciągnąć uwagę.
Przecież ta 650 jest mocniejsza od Snapdragona 808, więc co za różnica czy rebrand czy nie.Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A gdzieś jest wątek z potwierdzonym gorszym działaniem aparatu w RN2 czy tak każdy tak sobie mówi i nic nie jest potwierdzone?

A po co Ci osobny watek? Mam rn2 i zdjecia sa w miare ok ale mega duza kaszka na kazdym jest. Takze to przeszkadza uzttkownika, bo psuje cale zdjecie. U jednych mbiej u innych wiecej ale wystepuje.

Mam nadzieje ze jak kupie rn3 nie zaznam tego na tym telefonie.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Wątek mi po to czy po prostu rozeszła się plotka że Xiaomi zepsuło aparat czy jest tak naprawdę i porównanie zdjęć z ROMu z np października i stycznia.

A nie wiem czy wiesz ale RN3 ma identyczny aparat S5K3M2 więc nie wiem czego oczekujesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ją wiem czy ta nowa wersja jest dużo lepsza, fakt aparat 16 mpx ale nie o same pixele zawsze chodzi a snapdragon 650 to inna nazwa snapdragona 618. Qualcomm dostał teraz mocno po kieszeni i zmienia nazwy procesorów by przyciągnąć uwagę.
Przecież ta 650 jest mocniejsza od Snapdragona 808, więc co za różnica czy rebrand czy nie.Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu TapatalkaA gdzieś jest wątek z potwierdzonym gorszym działaniem aparatu w RN2 czy tak każdy tak sobie mówi i nic nie jest potwierdzone?

A po co Ci osobny watek? Mam rn2 i zdjecia sa w miare ok ale mega duza kaszka na kazdym jest. Takze to przeszkadza uzttkownika, bo psuje cale zdjecie. U jednych mbiej u innych wiecej ale wystepuje.Mam nadzieje ze jak kupie rn3 nie zaznam tego na tym telefonie.Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Wątek mi po to czy po prostu rozeszła się plotka że Xiaomi zepsuło aparat czy jest tak naprawdę i porównanie zdjęć z ROMu z np października i stycznia. A nie wiem czy wiesz ale RN3 ma identyczny aparat S5K3M2 więc nie wiem czego oczekujesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tyle ze to nie wina aparatu a oprogramowania.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

No i właśnie dlatego chcę potwierdzenia twoich słów a nie rzucania ich na wiatr że Xiaomi na pewno popsuło. Ciekawa zagrywka marketingowa jak wszystkie recenzje RN2 dawno temu zrobione, i przed wyjściem RN3 nagle zepsuli aparat.

Po prostu chce dowodu na to.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wcześniejsza wersja Redmi Note 3 została zrobiona jako wersja przejściowa, którą chciano wdrożyć do produkcji jak najszybciej by zdążyć na świąteczne szały zakupów.

Ze swojego telefonu jestem bardzo zadowolony ale strasznie mnie wkurza to, że gdybym poczekał z miesiąc dłużej miałbym jeszcze lepszy.

Gdyby chociaż powiedzieli,  że niedługo ma pojawić się ulepszona wersja to bym się dłużej zastanawiał.

Zwłaszcza, że ponoć nowsza wersja ma też mieć lepszy aparat i nieco lepszą baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...