Skocz do zawartości

kamera do samochodu


Pete67

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowany najnowszy soft. Dokładnie: 6.3.24 EU (rozwojowa).

No po zmianie języka na angielski softu telefonu apk tez jest po angielsku.

Do tej pory szukałem wyłącznie w kamerze i aplikacji. Na zmianę języka całego telefonu nie wpadłem.

Powrót na polski powoduje powrót aplikacji na krzaki.

Edytowane przez lucypher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Wam tak marny patent, skoro to nie działa jak należy.

Zmienimy na ENG - mamy ENG w app, zmienimy na PL telefonu i mamy ponownie krzaki.

Przecież wystarczy znaleźć na YT filmik o tej kamerce (nie będę prowadził za rękę - szukajcie) i tam gość pokazuje opcje po ENG.

Patent z ustawieniem telefonu na ENG jest dobry tylko do początkowej konfiguracji kamerki, ale i tak po tej konfiguracji do tych opcji się w ogóle nie zagląda ;)

Resztę robimy z poziomu kamerki, a tam opcje są obrazkowe i nie potrzeba języka ENG, wystarczy pomyśleć chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Endriu napisał:

Po co Wam tak marny patent, skoro to nie działa jak należy.

Zmienimy na ENG - mamy ENG w app, zmienimy na PL telefonu i mamy ponownie krzaki.

Przecież wystarczy znaleźć na YT filmik o tej kamerce (nie będę prowadził za rękę - szukajcie) i tam gość pokazuje opcje po ENG.

Patent z ustawieniem telefonu na ENG jest dobry tylko do początkowej konfiguracji kamerki, ale i tak po tej konfiguracji do tych opcji się w ogóle nie zagląda ;)

Resztę robimy z poziomu kamerki, a tam opcje są obrazkowe i nie potrzeba języka ENG, wystarczy pomyśleć chwilę.

A po co się głupio pytasz?

Jeśli  nie masz nic ciekawego do powiedzenia.

Mam, bo lubię. Pisanie na forum: wiem ale nie powiem to (chyba) jednak jest idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bzdura. Telefon w tej roli ma wiele ograniczeń:

1. Trzeba zamocować go w odpowiedni uchwyt. Mocowanie go w odpowiednim dla tego celu miejscu, czyli w okolicach lusterka jest mocno problematyczne.

2. Musi posiadać odpowiednią ilość miejsca w pamięci na filmy - na pewno 90% telefonów go tyle nie ma.

3. Działa jedynie gdy jedziemy samochodem - wszelkiego rodzaju zdarzeń parkingowych nie zarejestruje.

4. Funkcjonalność podczas prowadzenia rozmowy jest znacznie ograniczona - dotyczy to także, a może przede wszystkim funkcji nawigacji.

5. Brak szerokiego kąta mocno ogranicza widoczność na boki. 

6. Działanie w nocy praktycznie niemożliwe.

 

Osobiście cały czas jeżdżę na yanosiku, :) którego używam głównie do oszczędzania kasy i czasami jako navi ;)

DVR używam od roku i na szczęście na razie mi się nie przydał. Czasami wysyłam jedynie odpowiednim służbom wybryki innych.

Kilka dni temu wymieniłem urządzenie na XiaoYi i muszę przyznać, że to świetne urządzenie, aczkolwiek nie pozbawione wad...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Nie musi spokojnie tam gdzie GPS działa ładnie i widać

2. Jeśli ktoś używa Navi na 90% ma kartę SD więc dla mnie problemu nie ma.

3.  Zgadza się

4. No dobra ogranicza ci nawi ale przecież ta kamera nie ma navi ? Więc jaki tu związek. Bo rejesrowanie obrazu w tym momencie nie ma nic do rzeczy. Mówimy o ograniczeniu navi a nie rejestracji obrazu.

5. i 6 Ok Jest to porównywalne z tanimi kamerami.

7. Funkcje antykolizyjne itp są w telefonie znacznie bardziej zoptymalizowane i mają więcej możliwości 

. Czasami wysyłam jedynie odpowiednim służbom wybryki innych.

Czyli menda i donosiciel z ciebie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na taką reakcję :)

Ciekawe ile pokoleń jeszcze musi wymrzeć zanim Polacy zmienią mentalność i będziemy mieć prawdziwe społeczeństwo obywatelskie, gdzie nie będzie tolerancji dla przestępców i będą nas obchodzili inni ludzie, ich dobro, mienie i bezpieczeństwo.

Tolerowanie i przymykanie oka na wykroczenia/przestępstwa jest niczym innym jak wspieraniem przestępców. Na drogach ich nie brakuje i pewnie nie zrozumiesz tego zanim nie przytrafi Ci się nic złego z ich powodu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Obcy napisał:

Tolerowanie i przymykanie oka na wykroczenia/przestępstwa jest niczym innym jak wspieraniem przestępców.

Wszystko byłoby spoko, gdyby nie to że przepisy czasami mijają się z bezpieczeństwem całkowicie. A nawet bywa że mają przeciwne skutki niż zamierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wtbn napisał:

Wszystko byłoby spoko, gdyby nie to że przepisy czasami mijają się z bezpieczeństwem całkowicie. A nawet bywa że mają przeciwne skutki niż zamierzone.

Skoro tak odważna teza to może jakiś odważny przykład, no przynajmniej 2 przykłady takich przepisów ruchu drogowego (skoro piszesz o przepisach to jest ich przynajmniej 2) które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to że za nagranie kogoś możesz zapłacić do 42 tyś złotych kary.

 

A co do donosicielstwa jw. Jeśli ktoś faktycznie szaleje, hamuje na stłuczkę itd ok.

Ale jeśli ktoś podaje głupoty w stylu przejeżdżanie podwójnej ciągłej to nic tylko bić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o konkretne przepisy, tylko miejsca ich... implementacji. Ile razy widziałeś szeroką drogę, gdzie np. nie było wzniesienia, zakrętu, zjazdów do domów itp, a mimo to podwójna ciągła? A do tego jeszcze ograniczenie 50kmh, gdzie spokojnie bezpiecznie można jechać 120kmh. Albo odwrotnie - zakręt i linia przerywana. Ja jakoś bardzo dużo nie jeżdżę (15k/rok, tyle co przeciętny człowiek) ale takie miejsca są dość powszechne w moich okolicach.

Albo np. jest ulica, ruch praktycznie zerowy, stoisz (jako pieszy) na czerwonym. Przechodzisz - okazuje się że obserwował Cie Pan Policjant który lepiej wie co jest dla Ciebie dobre, dlatego daje Ci mandat 100zł żebyś więcej nie ryzykował swojego życia przechodząc przez pustą ulice.

Ślepe przestrzeganie prawa jest głupie, bo prawo jest stanowione przez ludzi którzy wcale nie są jacyś wybitnie inteligentni, a czasami wręcz przeciwnie.

 

 

edit. A co do niebezpiecznych przepisów - niebezpieczne jest to co mieli wprowadzić (nie wiem kiedy to wejdzie) z tymi okresami próbnymi jak ktoś jest świeży po zdaniu prawka - osoba taka miałaby zakaz przekraczania 50kmh w terenie zabudowanym nawet gdyby dozwolona była wyższa. Nie powiesz mi chyba że to jest dobry przepis. Przecież to ewidentnie prowokuje do najbardziej niebezpiecznego manewru jakim jest wyprzedzanie. Można znaleźć więcej takich sytuacji - ten przykład jako (chyba jeszcze) martwy jest dość słaby. Ale są przepisy które powodują podobny skutek.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się offtop zrobił. Robię jakieś 4 tys. miesięcznie i dość często spotykam się z wykroczeniami na drogach. W tej chwili w kamerce mam nagrane:

1. Wyprzedzanie na ciągłej kolumny samochodó wraz z objechaniem wysepki dla pieszych pod prąd - teren zabudowany.

2. Przejazd na czerwonym świetle wraz z zablokowaniem skrzyżowania.

3. Blokowanie lewego pasa przez TIRa przed zwężeniem drogi.

Które z tych sytuacji wg was nadają się do zgłoszenia, a które nie i dlaczego?

 

Wracając do tematu dyskusji:

4 godziny temu, homman napisał:

1 Nie musi spokojnie tam gdzie GPS działa ładnie i widać

2. Jeśli ktoś używa Navi na 90% ma kartę SD więc dla mnie problemu nie ma.

3.  Zgadza się

4. No dobra ogranicza ci nawi ale przecież ta kamera nie ma navi ? Więc jaki tu związek. Bo rejesrowanie obrazu w tym momencie nie ma nic do rzeczy. Mówimy o ograniczeniu navi a nie rejestracji obrazu.

5. i 6 Ok Jest to porównywalne z tanimi kamerami.

7. Funkcje antykolizyjne itp są w telefonie znacznie bardziej zoptymalizowane i mają więcej możliwości 

 

ad. 1. Zależy gdzie masz zamontowany telefon. W samochodach klasy średniej i wyższej szyba jest dość daleko i niepraktyczne jest mocowanie na niej. Ja mam uchwyt przyczepiony do kratki i telefon jest bardzo nisko. Widać to na załączonym zdjęciu.

ad. 2. Mi3 nie ma karty SD :)

ad. 4. W sytuacji gdy prowadzimy rozmowę następuje zdarzenie, które chcemy zachować. DVR ma do tego zawsze gotowy przycisk, a w dotarcie w tym momencie do odpowiedniej opcji w yanosiku może być problematyczne...

ad. 5. Totalna bzdura. Na potwierdzenie załączam fotkę z kamerki. 

 

Mi3.jpg

Yi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gdzieś słyszałem, że są problemy z ostrością - zwłaszcza jak się nagrzeje kamera. Potwierdzacie?

Generalnie Xiaomi Yi (Action camera) miała słabo wyregulowany pierścień ostrości i ostrzyła bardzo blisko, więc drugi plan był nieostry - w wersji Dash Cam chyba jest podobnie z tego co widzę i czytam - jak Wy, właściciele, uważacie? Tło nie jest trochę w nieostrości, zwłaszcza w porównaniu z pierwszym planem (maską itd.)?

 

I jeszcze jedno - czy obraz jest całkowicie płynny i nie klatkuje? Możecie zobaczyć gdzieś w programie do montażu np., czy każda klatka jest inna, nieduplikowana?

Ewentualnie, może moglibyście gdzieś wrzucić surowe pliki z kamery? Byłbym mega wdzięczny - najlepiej z jazdy w dzień i po ciemku.

 

Muszę kupić sobie coś do auta i chyba nic sensowniejszego w rozsądnej cenie nie ma - jest Gitup Git 1, który radzi sobie świetnie po ciemku, ale XiaoYi chyba jeszcze lepiej wypada. Są jakieś alternatywy do 600 zł powiedzmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostrości.

Zauważ jaki jest cel stosowania kamery samochodowej. Na pewno nie filmowanie zachodu słońca nad lasami, czy klucza bocianów na horyzoncie. Ma ona zapewnić dowód w przypadku wypadku, kolizji itd. I tutaj istotne jest wyraźne pokazanie uczestników zdarzenia wraz z ich szczegółami identyfikacyjnymi. Co mi po pięknym wyraźnym kominie w oddali, gdy pojazd który spowodował wypadek i odjechał z miejsca zdarzenia ma niewyraźny numer.

Istotą jest użyteczność, nie walory artystyczne obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ale w tych kamerach matryce są i tak na tyle małe, że numery tablic i tak byłyby wystarczająco ostre (ba, bardzo ostre!) gdyby teoretyczna ostrość była ustawiona na 1m-nieskończoność. Jestem ciekawy co napiszą właściciele Yi. Najchętniej sam zobaczyłbym na samplach, ale nie wiem, czy ktoś będzie miał czas to wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych problemem przegrzewania się i utraty ostrości:

"Yes, so the focus does change under heat. I tested it at 60°C / 140°F and the camera lost focus and eventually the image cut out. I posted photos on Dash Cam Talk.

When it cooled down the focus returned to normal and the camera continued to record.

I’ve mentioned in the video that it should only be used in non-hot environments but I’m going to emphasize it. As well to avoid using it while parked with windows rolled up.

I don’t think I’m going to stop the recommendation as I believe in XiaoYi looking after customers should there be a widespread problem with reliability"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatecznym werdyktem trzeba zapewne poczekać do 40-o stopniowych dni lata, ale na pewno stosunek jakości do ceny jest tu bardzo dobry. Niemniej jednak w związku z licznymi informacjami o utracie ostrości ja ten model sobie odpuszczam. I życzę Xiaomi, żeby podobnej wtopy nie zaliczyli z nowym action camem, Yi 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało która elektronika w temperaturze powyżej 60 stopni będzie prawidłowo działała, a o takiej pisał ten koleś. Przy takiej temperaturze człowiek też mięknie i raczej nie poprowadzi samochodu. To żadna wtopa. Ani  Action Cam ani Dash nie mają żadnego pierścienia ostrości. Kilka dni się bawiłem  Xiaomi Yi Action i była całkiem spoko, nawet w nocy. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to brak jakiegokolwiek LCD i mało widoczna dioda która pokazuje w jakim trybie w danym momencie działa. Dash ma chyba jeszcze lepszą matrycę i ekran dotykowy . Za tą cenę nie ma niczego lepszego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używam tej kamery od miesiąca. Ogólnie jestem zadowolony, jakość zarówno obrazu jak i wykonania jest OK, lepsza niż się spodziewałem. Bajer z podglądem przez smartfona fajny.

Mam jednak jedno zastrzeżenie i pytanie do użytkowników. Chodzi o opcję emergency, czyli zachowanie filmu (przeniesienie go do innego, zabezpieczonego przed nadpisywaniem folderu) po naciśnięciu przycisku na kamerze. Wielkim minusem jest długość tego zabezpieczonego filmu. Otóż zapisywane jest 10 sekund przed naciśnięciem oraz 10 sekund po. Jest to bezsensowne, bezużyteczne i sprzeczne z zamierzeniem. 

Przecież kiedy zauważę jakieś zdarzenie na drodze, znajdę bezpieczny moment do wciśnięcie przycisku, to sama akcja (nie mówiąc już o poprzedzającej ją sytuacji) nie zostanie zapisana. Mam kartę 32 BG, lecz przy podróży np. 6-godzinnej całość zastaje nadpisana, tym samym nie ma innej możliwości powrotu do wcześniejszych, interesujących nas zdarzeń.

Pytanie: Czy można zmienić długość zapisywanego w trybie emergency materiału (ja nie znalazłem takiej opcji)? 

Edytowane przez trevelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że:

1. Zdążysz nacisnąć przycisk w 10s po zdarzeniu

2. Nieczęsto będziesz jeździł w samochodzie powyżej 6h bez przerwy, aby nadpisał Ci się potrzebny fragment.

Używam kamery od kilkudziesięciu dni i z powodzeniem zarejestrowałem dziesiątki interesujących zdarzeń. Poprzednio używałem kamery, która blokowała aktualnie zapisywany fragment. Nie ważne, czy ustawiłem długość fragmentu na 1, 2 lub 3 min. dość często blokowałem następny film tuż po zdarzeniu tj. po rozpoczęciu nowego fragmentu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Obcy napisał:

Zapewniam, że:

1. Zdążysz nacisnąć przycisk w 10s po zdarzeniu

OK, zdążę nacisnąć 10s po zdarzeniu, ale co mi to daje? Nagrane 10s przed naciśnięciem i 10s po naciśnięciu, także z dużym prawdopodobieństwem akcji, o którą mi chodzi nie będzie na filmie.

6 godzin temu, Obcy napisał:

2. Nieczęsto będziesz jeździł w samochodzie powyżej 6h bez przerwy, aby nadpisał Ci się potrzebny fragment.

Tego o mnie nie wiesz. W żaden sposób nie odniosłeś się do rozwiązania problemu, tylko twierdzisz, że da się z tym żyć. Tyle to i ja wiem. Ale zawsze może być lepiej.

 

4 godziny temu, lucas7911 napisał:

Do autorów dwóch poprzednich postów, macie chińską wersję językową, czy zmienialiście może na angielską ( jeśli tak to wg jakich poradników?

Nie używałem żadnych poradników. W kamerce nadal mam chińskie krzaki. Zainstalowałem dedykowaną aplikację YI Dashcam (link). Jest po angielsku. Łączy się po wifi z kamerą (kamera sama tworzy sieć) i z poziomu smartfona można wszystko skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...