Skocz do zawartości

kamera do samochodu


Pete67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

nie mogęnic konkretniejszego doszukać się na temat powyższego.

tutaj jest preorder...

http://www.banggood.com/Xiaomi-Original-2_7-Inch-165-Degree-1296P-Car-Recorder-Support-ADAS-p-1016478.html

wygląda zachęcająco ale zanim zamówię chciałbym wiedzieć jak to sobie radzi w nocy, ( moje trasy to głównie 3-8 rano i powroty 17-23)

cena wygląda do przyjęcia, 60fps przy FHD to akurat wystarczające imho aby móc coś z tym robić.tyle że nie widzę nic o GPS n i wogóle mało informacji..

Ktoś coś wie?

Niby wkrótce ma wystartować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się na nią czaje, mam uzbierane punkty które pozwolą mi jeszcze zbić cenę o 15%. na YouTube próbowałem coś znaleźć, nic nie ma o niej. jednak myślę że firmie Xiaomi można zaufać w ciemno, przecież te ich kamerki sportowe dają rade. Zastanawiam się nad preorderem, zadecyduję gdy dostanę wypłatę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się na nią czaje, mam uzbierane punkty które pozwolą mi jeszcze zbić cenę o 15%. na YouTube próbowałem coś znaleźć, nic nie ma o niej. jednak myślę że firmie Xiaomi można zaufać w ciemno, przecież te ich kamerki sportowe dają rade. Zastanawiam się nad preorderem, zadecyduję gdy dostanę wypłatę default_smile.png

Ciężko coś znaleźć bo nowy produkt. Jak jakością nie odbiega od sportowej to będzie rewelacja.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mymi napisał:

Huh. To chyba nie jest Xiaomi, tylko tak sobie nazwali aby sciagnac klientow. Nawet obrazek nazywa to XiaoYi

(chyba ze xiaomi oglosi to za kilka dni, do tej pory w miare dobrze trzymali sekrety)

Ich kamerki sportowa i IP też są tej "podmarki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic Xiaomi Yi i zestaw bajerów wyjdzie taniej i jeszcze bedzie jak cos sportowa kamerka na wakacje. A spisuje sie bardzo dobrze jako samochodowa.

Ale chyba typowe kamerki włączają się i włączają automatycznie jak kręcisz kluczykiem. A sportową będzie musiał ręcznie włączać i włączać. Aczkolwiek to też wyjście.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no, jednak automatyczne włączanie/wyłączanie jest czymś niezbędnym według mnie w kamerce samochodowej. Obecnie mam to w swojej i jest to po prostu wygodne, nawet zapominam, że takie urządzenie mam w samochodzie. A wiadomo, los lubi płatać figle i już wyobrażam sobie sytuację w której nie włączyliśmy kamerki, bo 'to tylko kawałek do sklepu', a akurat wtedy ona mogłaby zarejestrować dane zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, szatano napisał:

wątpię bo bateria to tylko 240 mAh, chyba że podpięta ciągle pod powerbank. I takie kamerki zazwyczaj kręcą jakąś tam długość i cięcie

Niekoniecznie, mam kamerkę samochodową ( nie polecę jej, była dobra jakieś 3-4 lata temu) i można wybrać 2, 3, 5, 10 minutowe nagranie lub nagrywanie ciągłe, więc to zależy od oprogramowania. To już musi się wypowiedzieć kto już ma kamerkę xiaomi. Powerbank jest konieczny w kamerkach tego typu jeśli wybierasz się na wycieczkę. Zależność - mała kamerka to i mała bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie odebrałem i rozpakowałem tą kamerkę. 

UWAGA wszystko wskazuje na to że jest ona tylko po CHIŃSKU !  - help :( jak zmienić język w aplikacji i samej kamerce ?

(albo ja jestem na tyle głupi że nie potrafię włączyć jezyka angielskiego).

 

Jeżeli chodzi o jakość nagrań bardzo dobra, tylko co z tego jak obsługa tylko "po omacku"

Edytowane przez TePe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji zmiany na angielski bo takowego nie ma. Miał być no ale jakoś tak im wyszło. Może po którejś aktualizacji będzie.
Póki co pozostaje Ci tylko włączyć YT i wg poradnika skonfigurować co nawet po chińsku jest łatwe bo masz obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś do mnie dotarła, szybkie zapoznanie i takie oto mam wyniki :D

Ogólnie wszystko wygląda extra, długi kabel, wtyczka pod zapalniczkę z diodą, dzięki czemu wiem kiedy jest wpięta poprawnie, łatwy dostęp do karty pamięci (wystarczy kliknięcie paznokciem i mamy kartę w dłoni).

Regulacja kamerki pod każdym (logicznym) kątem oraz dostęp do najważniejszych funkcji poprzez przyciski kamerki bez użycia telefonu ;)

Telefon rejestruje obraz oraz dźwięk.

Nagrywanie rozpoczyna się w momencie przekręcenia kluczyka w pozycje zapłonu, zaś kończy się jakąś minutę po wyłączeniu zapłonu (przez minutę około trzyma nam jeszcze malutka bateria, która znajduje się w kamerce).

Kamera rejestruje obraz z 3min cięciami, tj. co 3 minuty obraz jest zapisywany do nowego pliku i dzięki temu mamy możliwość nagrywania w pętli, czyli nasza karta pamięci nigdy się nie skończy :D

To powyżej o karcie oczywiście jest naciągane, ale jeśli nie wydarzy się na drodze nic interesującego i możemy o tym w przyszłości zapomnieć, to kamerka z czasem ten dany moment sobie nadpisze i zastąpi go nowym.

Każdy 3 minutowe nagranie możemy podejrzeć poprzez aplikację w telefonie i w każdym z tych nagrać mamy kilka klatek, dzięki czemu możemy podejrzeć daną sytuację bez pobierania filmiku (filmików nie da się oglądać bez pobrania).

Jutro zainstaluję ją w aucie, a na razie ode mnie to tyle.

W razie pytań mogę się wypowiedzieć dalej, gdyż chyba wiem o niej wszystko :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież sama kamerka przekierowuje na tą stronę http://www.xiaoyi.com/yi_driving_recorder/app.html tylko trzeba ustawić w systemie język angielski.

 

Dodam tylko że działa HDR (widać w WMP, w VLC ciemno nie wiem o co chodzi), jakość wydaje mi się że jest znacznie lepsza niż na przykładach jakie krążą po necie, jadąc w dzień 80km/h i mijając samochód jadący jakieś 50-60km/h jestem w stanie przeczytać tablice rejestracyjną nawet jakieś 100pix od krawędzi ekranu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ari93 napisał:

Ustawienia/urządzenie/język i klawiatura/język i z pośród polskiego, angielskiego i dwóch chińskich wybrać angielski...

Najwyraźniej ciężko napisać w którym to miejscu. No nic, będę szukał w chińskich krzakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...