Skocz do zawartości

Mi4 - losowe rebooty random reboots


Saber158

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w dniu wczorajszym otrzymałem mój telefon - jest on napewno oryginalny, co do tego nie mam wątpliwości, mogę spokojnie wejść w MiRecovery oraz wgrywać romy MiUI Polska, po otrzymaniu telefonu odrazu wgrałem najnowszy polski soft.

Przejdźmy do problemu, wieczorem, gdy naładowałem telefon do pełna i położyłem go na biurku, sam się zresetował, teraz resetuje się co 5-30 minut, ale tylko i wyłącznie kiedy:

- nie jest podpięty na ładowarkę

- nie korzystam z niego
Próbowałem już zainstalować system od nowa, wyczyścić cache oraz wszystkie inne dane poprzez MiRecovery, nie mam pojęcia co mogę zrobić, znalazłem podobny wątek na stronie anglojęzycznej.

http://54.243.194.135/thread-196674-1-1.html

Problem ten jest bardzo irytujący, ponieważ powoduje błyskawiczne wyładowywanie się baterii w Mi4, w ciągu 2 godzin naładowanie potrafi spaść o 30%.

Dziękuję za każdą udzieloną pomoc,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kulig007 napisał:

No to możliwe, że problem leży w hardware?!

TapTap Tapatalk+MI4W

 

6 godzin temu, skay77 napisał:

a to czasem  nie wina   baterii   skoro tak leci w dol    ,przy kombinowaniu napieciami przy kernelu  mialem restart  :grin:  ,wiec  moze nalezy pobrac  ampere  z  GP  i sprawdzic co zrzera baterie   i jakie jest napiecie  hmmm

Nie zmieniałem żadnych napięć, też w tym momencie zacząłem podejrzewać hardware... Niemniej, sprawdzę i dziękuję

 

 

#edit ale dziwne w takim razie, ze wystepuje problem tylko i wyłącznie podczas nieaktywnosci telefonu

Edytowane przez Saber158
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

No poprawka wyszła w piątek, także "teraz" :P.

Wystarczy ze zainstaluje rom 5.12.11? czy ta poprawka jest do zainstalowania w jakis inny sposób?

przepraszam za głupie pytania lecz już się zgubiłem, o ile pamiętam, w czwartek najnowsza była 5.12.04 wiec to 5.12.11 to ta z poprawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Saber158 napisał:

Wystarczy ze zainstaluje rom 5.12.11? czy ta poprawka jest do zainstalowania w jakis inny sposób?

przepraszam za głupie pytania lecz już się zgubiłem, o ile pamiętam, w czwartek najnowsza była 5.12.04 wiec to 5.12.11 to ta z poprawka?

normalnie instalujesz jak każdą aktu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Nezumi napisał:

pozostaje Ci chyba gwarancja, jeżeli po fixach, dalej szaleje, to coś widocznie jest nie tak z hardem... ew. ostatnia deska ratunku, spróbuj MiFlash...

idzie flash na 5.12.11 jezeli nie pojdzie, bede odsylal na reklamacje (kupiony na allegro od xon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem tego zdania, ze powiniennes caly telefon na nowo ustawić na piechote, czyli zgraj na pc co potrzebujest z mi4, zanotuj jakie apps używasz lub smigaja ci na smartphonie. 

Potem walnol bym jakis pewny rom przez fastboot przez co bedziesz mial kompletny wipe telefonu. I dopiero jak to sie cacy wgra, dla pewnosci 2x dalvik + data wipe. 

Wtedy możesz spokojnie smignac miui polska lub na testa rom z xiaomi.eu gdzie jest global vers. tez po polsk (po flashu znowu dla pewnosci 2x wipe z rebootem pomiedzy wipe.  Przetestuj czy dalej dochodzi do restartow. 

Jezeli bedzie wszystko oki to na piechote ustawiasz caly system, recznie, nie przez backup! zeby ewtl. to co smiecilo i wylaczalo system nie wkradlo sie na poklad. 

Mysle, ze jezeli przyczyna jeyt jakis śmieć w systemie to bedzie wszystko gralo, jezeli nadal reboots beda to telefon back to sender. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również mam ten sam problem, telefon kupiony już  z MIUI od zakupu w wersji 7,3 rozwojowa 6.3.3. Godzinę po kupnie zrestartował się 2 razy, dziś rano raz. Jest to słabe bo jak się zrestartuje karta SIM wymaga kodu i nie mam zasięgu, nikt się nie dodzwoni jeśli nie wiem że tel jest po restarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@montana

Możesz wyłączyć kod pin. Nie mówię, że to rozwiązanie problemu, ale zmniejszy uciążliwość trochę. Ja na twoim miejscu zainstalowałbym rom przez fastboot, żeby telefon się normalnie wyczyścił. Co do ładowarki to na google grafika widzę, że mają aby 1A. Pewnie się ładuje z sporo ponad 3h telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, montana napisał:

Również mam ten sam problem, telefon kupiony już  z MIUI od zakupu w wersji 7,3 rozwojowa 6.3.3. Godzinę po kupnie zrestartował się 2 razy, dziś rano raz. Jest to słabe bo jak się zrestartuje karta SIM wymaga kodu i nie mam zasięgu, nikt się nie dodzwoni jeśli nie wiem że tel jest po restarcie.

Zlikwiduj sobie pin do karty sim, ustaw pin do odblokowania ekranu i nawet nie zauważysz restartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...