Skocz do zawartości

Install failed! Podczas instalowania MIUI 5.12.31


Axles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję panowie pomocy, już któryś raz próbuję zainstalować aktualizację i dostaję komunikat "Install failed!". Próbowałem ściągać z poziomu telefonu, z PCta i to samo.

System wstaje, ale najgorsze, że konsekwencją jest "proces com.android.phone" - Aplikacja zakończyła działanie w niepoprawny sposób. Wybieranie Anuluj ponawia błąd i tak w kółko.

Nie mogę pinu przez to wpisać. Raz na kilka resetów z przycisku power telefonu komunikat nie występuje i można normalnie korzystać.

Co z tym mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, proszę łopatologicznie, muszę mieć innego recovery tzn. tego TWRP, żeby mi aktualizacje dobrze działały? To od tej wersji tak wymagane?

Co jest tego powodem, do tej pory wszystko mi dobrze działało, a miałem domyślne recovery tzn. chyba te MiRecovery, nie wiem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno mnie tyczy, robiłem z nowym Xiaomi jak pisali mi na forum, zaktualizowałem MIUI na MIUI Polska w październiku i wszystko hulało bez problemów (z 10 aktualizacji?) a teraz się okazuje, że coś mam nie tak, nie te Recovery, a te jest błędne i powoduje z błąd w 11 z kolei aktualizacji? Coś to nie logicznie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, pytasz się, dostajesz radę. Ok? Jak piszę byś poszedł do instrukcji to nie wymyslam tego. Zrób to a będzie ok.

Recovery zostało zablokowane jakiś czas temu w Note 2. Wystarczyło, że wgrałeś jakiś rom z nowszym recovery i już nie obejdzie się bez twrp.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, zrobię tak jak w instrukcji, po prostu chciałem wiedzieć czy to konieczne i czy istnieje inny powód takiego a nie innego zachowania mojego telefonu. Ogólnie trochę wolę nie grzebać na gwarancji, ale jak jest konieczność to mus to mus.

Póki co mam problem, bo Flashify monituje o braku roota, a w Panelu Sterowania do roota nie wskakuje aplikacja Flashify. Coś źle robię? Znalazłem podobny problem w jednym wątku na forum, ale tam dotyczyło RN3. Czy w takim wypadku muszę chiński rom instalować jak w instrukcji aby mieć dostęp dla Flashify do roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Axles napisał:

Ok ok, zrobię tak jak w instrukcji, po prostu chciałem wiedzieć czy to konieczne i czy istnieje inny powód takiego a nie innego zachowania mojego telefonu. Ogólnie trochę wolę nie grzebać na gwarancji, ale jak jest konieczność to mus to mus.

Póki co mam problem, bo Flashify monituje o braku roota, a w Panelu Sterowania do roota nie wskakuje aplikacja Flashify. Coś źle robię? Znalazłem podobny problem w jednym wątku na forum, ale tam dotyczyło RN3. Czy w takim wypadku muszę chiński rom instalować jak w instrukcji aby mieć dostęp dla Flashify do roota?

 

 

Wystarczy przeczytać dokładnie poradnik i postąpić według opisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja, próbuję zainstalować z Aktualizacje ten chinski dev rom, p wybraniu telefon wyłączył się. Włączyłem i następuje aktuqalizacja i przy 99% Instal update .zip failed Signature veryfication Failed. .. Szlag człowieka trafia, co mam robić, a co robię źle, a robię wszystko wg. instrukcji Flashify:

Instalacja recovery

    1. Przechodzimy do aplikacji Updater (katalog Tools)
    2. Menu 3 kropki > Select installation pack
    3. Wybieramy pobrany wcześniej chiński rom dev (o ile nie robiliśmy MiFlash)
    4. Po instalacji romu dev przechodzimy do aplikacji Pliki (Files) i próbujemy zainstalować Flashify (zgadzając się na odblokowanie instalacji z nieznanych źródeł), klikamy na plik .apk, a następnie musimy odczekać kilka sekund aż przycisk Allow once stanie się dostępny.
    5. Uruchamiamy Flashify (przycisk Launch w instalatorze). Po informacji o braku root wychodzimy (przycisk Home)
    6. Przechodzimy na pulpicie do Security > Permissions > ROOT i zaznaczamy dostęp do root dla Flashify (będziemy musieli wybrać „Next” kilka razy i na końcu „Accept”)
    7. W aplikacji Flashify > Recovery image > Choose a file > File Explorer następnie klikamy na storage > sdcard0 i wybieramy pobrane wcześniej recovery (plik twrp_xx.img), a na końcu potwierdzamy YUP!
    8. W komunikacie Flashify wybieramy Reboot now co w efekcie przeniesie nas do recovery TWRP.
    9. Dalsze kroki są opisane w Metodzie 1: Pierwsza instalacja MIUIPolska

Pomocy.

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież:

"Póki co mam problem, bo Flashify monituje o braku roota, a w Panelu Sterowania do roota nie wskakuje aplikacja Flashify. Coś źle robię? "

Próbuję teraz Wipe zrobić i ..... Data wipe failed!. Nosz ku..... jedynie Wipe Cache dał się zrobić, a tak wszystko Failed

Może mieć wpływ na to fakt, że urządzenie jest zaszyfrowane wbudowaną opcją z menu MIUI?

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panowie mam po kilku problemach w końcu wymarzonego TWRP, chcę teraz zrobić pełną czystkę ale nie da się w poziomu TWRP zrobić

Problem z wipem:
"Wipe Complete: Failed
Updating partition details .. done
E: Unable to mount storage
Full SElinux support is present.
E: Unable to mount settings storage duringGUI startup.
E: Failed to load package '/data/media/TWRP/theme/ui.zip'
E: Failed to wipe dalvik ...cache ... data czy co tam wskażę ..... jednym słowem nie można zrobić wipe'a niczego.

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest na serio tak wszystko skomplikowane czy ja mam zawsze pod górkę, próbuję wybrać w TWRP Install by zainstalować MIUI, wybieram kartę zewnętrzną:

  • Przechodzimy poziom wyżej i wybieramy Install
  • Wybieramy pobrany wcześniej rom MIUIPolska
  • Przesuwamy Swipe To Install lub Swipe to confirm Flash
  • Po zakończonym procesie urządzenie wybieramy Reboot system.

No ale, nie u mnie oczywiście nie da się, coś tam miga chwile że failed czy zaznaczę weryfikację sygnatury czy nie i wraca momentalnie do początku TWRP czyli wyboru języka. Próbuję zrestartować do 'system', ale komunikat, że nie mam roota i pytanie czy instalować SuperSU. Czy zaakceptuje czy nie wisi mi na logo MI....

Edit: Ten failed uchwyciłem aparatem i brzmi identycznie jak przy próbie wipe czyli:

"E: Unable to mount storage
Full SElinux support is present.
E: Unable to mount settings storage duringGUI startup.
E: Failed to load package '/data/media/TWRP/theme/ui.zip' "

 

@Acid pomocy :/

 

Edit: Winą jest chyba zaszyfrowane urządzenie, w opcjach mount chce hasło i wtedy coś się zmienia, ale nie jestem w stanie powiedzieć co, system dalej nie chce się instalować, a przynajmniej wystartować po rebocie.

Edit2: Opanowałem już te szyfrowanie, odszyfrowuje urządzenie, wipe przechodzi - successfull - wybieram w Install rom MIUI 5.12.31 restartuje urządzenie do System i wisi logo MI z 15 minut więcej nie czekałem, co źle robię?

Edit3: Nowy dzień nowe pomysły, postanowiłem sprawdzić z innymi wersjami MIUI tj. najnowsza 6.1.7_v7-5.0
Przez jakieś 10 sekund weryfikowało sygnaturę po czym błąd:
"Failed to extract dir from "system" to "/system"
E: Error excluding updater binary in zip '/external_sd/MIUI_Polska_hermes_6.1.7_v7-5.0.zip'
Error flashing ..."

Edit4: Wszystko wskazuje na to, że na 40 prób jakimś cudem przeszła w końcu instalacja najnowszego romu. Może przypadek, a może kolejność ma znaczenie nie wiem, ale opiszę bo może ktoś też się będzie tak męczył jak ja. Wszystko dzieje się na zaszyfrowanym urządzeniu i sądzę, że przez to większość problemów u mnie wynikło.

1. Skopiowanie romu na kartę SD
2. Przejście do TWRP, nie wpisujemy hasła rozszyfrowania na głównym ekranie, te wpisujemy dopiero po przejściu do Mount i zamontowaniu partycji /system.
3. Następnie wykonałem wipe wszystkiego poza kartą SD
4. Instalacja romu poprzez Install (z odznaczoną weryfikacją)
5. Wipe Dalvik i cache
6. Reboot systemu i oczekiwanie, u mnie na logo MIUI wisiało z 10 minut
7. Ostatecznie konfiguracja MIUI
 

Na koniec pytanie, czy przywrócenie ustawień fabrycznych już z samego MIUI usunie ostatecznie szyfrowanie? Wipe kompletny w TWRP nawet tego nie usunął.

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...