Skocz do zawartości

zdjęcia z HDR i bez HDR


2zerozero7

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie hdr ustawiony na zywy nie robi praktycznie żadnej różnicy, a zdjęcia wychodzą nawet gorsze i niedoświetlone. Dodatkowo widać że sam aparat strzela tylko jedną fotke. HDR Pro robi zdjęcia bardzo mocno nasycone kolorami,, jest robione kilka zdjęć i chwile telefon myśli.

 

Wydaje mi sie że w trybie żywy podbijane są po prostu programowo niektóre ustawienia, a na Pro dopiero jak pan bóg przykazał robione kilka zdjęc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co mogę powiedzieć. Podczas mojego ubiegłorocznego wyjazdu robiłem zdjęcia moim nowym nabytkiem tj MI4 i co mogę powiedzieć? Zdjęcia robiłem w trybie auto jak i HDR. Zdjęcia w normalnym trybie wychodziły ładnie, zaś w trybie HDR aż szczena opada (oczywiście przy dobrym oświetleniu!).

Poniżej wstawiam 2 zdjęcia, pierwsze to tryb normalny, a drugi to HDR

IMG_20150921_180705_1.JPG

IMG_20150921_135147_HDR.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie radze robic selfi w trybie hdr zdjecia sa tak naswietolone ze wyglada sie jak kosmita :P a nie czasem freedy kruger wszystkie pory i inne bzdety sa tak naswietlone jednym slowem nie naturalnie to wyglada;p zwlaszca osoby ktore maja jakies niedoskonalosc i allergiczne zmiany na skorze ... ten tryb moze spowodowac ze bedziecie 10 razy gorzej wygladac niz rzeczywiscie

 

Tryb hdr jak kolega wyzej robi kilka zdjeci i laczy je w calosc ma too , dac efekt jak widzimy oczami jednak nie zalecamy fotografowac  pojedynczych obiektow boo zdjecia sa raczej naswietolone ...

Ten tryb spisuje sie raczej do fotografowania krajobrazow terenow i inny architektory ... w zamknietych pomieszczenia raczej naswietla zdjecia niz je poprawia .. sprawdzalem to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę kotleta.

Oglądając powyższe zdjęcia widzę, że działa Wam HDR tak jak powinien. U mnie na Redmi Note 3 KATE z romem Global DEV nie ma kompletnie żadnej różnicy w zdjęciach z HDR i bez. Może wypowie się ktoś użytkujący ten sam model? Zrobiłem już wiele zdjęć HDR w życiu tradycyjnym aparatem i wiem że zdjęcie choć trochę inaczej powinno wyglądać. Mój telefon jednak robi zawsze identyczne fotki. Nie widzę również w menu aparatu uszczegółowienia o którym piszecie wyżej" Żywy i pro...

Oświeci mnie ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 na android 4.4 i Miui7 miał HDR Auto, Pro, Żywy. Jednak żywy odpowiada praktycznie ustawieniom Auto

Zdjęcia robione prze ze mnie   na  Ukrainie

HDR Auto po lewej                           HDR Pro po Prawej

HDRauto.jpgHDRPro2.jpg

HDR Auto.jpgHDRPro.jpg

auto.jpgHDR3.jpg

Teraz Redmi Pro mam Wył, Auto, Włącz. Robione przed chwilą przy żarówce :D 

IMG_20161024_233059.jpgHDR.jpg

 

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 24.10.2016 at 8:20 PM, fred said:

Redmi Note 3 Pro ma oba tryby. Przynajmniej w opcjach. Żywy nic nie daje, jakby go nie było.

Ja tam w moim Redmi Note 3 Pro SE nie widzę żadnych opcji - jest tylko HDR lub przekreślone HDR. Mam MIUI 8 Global DEV.

Różnicy w zdjęciach nie ma żadnej (oczywiście nie liczę na różnicę jak w lustrzance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...