Skocz do zawartości

sMiui, Miui 5.11.19


Deriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się zapytać o 2-ie rzeczy.

1. Mam Miui 5.10.29 (Rozwojowa). Kiedyś chciałem zaktualizować Miui do najnowszej wersji, jednak przez moją nieuwage, pominąłem ważną aktualizacje 5.11.19. I przez to że pominąłem tą akt. wystąpił fail instalacji.

I pytanie, czy jeżeli zrobie wipe_all i zainstaluje 5.11.19, to czy nie wystąpi fail

 

            1. Mam ściągnąć paczkę 5.11.19. Nie wiem skąd ściągnąć

            2. Mam skopiować paczkę na kartę SD, zmienić nazwę na update.zip.

            3. Włączyć miui'owe recovery, kliknąć "Install update.zip to system"

            4. Cieszyć się połączonym miejscem

 

Dobrze napisałem ?? Jak nie to proszę poprawić

 

2. Jak już będe miał 5.11.19 to czy będę mógł zainstalować sMiui 5.12.31 ??

     Odnośnie tego sMiui. Czy ten system jest po Polsku ?? Chodzi mi o sMiui ze strony smiui net.

Proszę o szybką pomoc, bo w środę to będe robił. Proszę też o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możecie go wgrać od Sebscha, podejdzie pod każde MIUI chyba. W dziale mods na smiui.net . Tylko trzeba wybrać pod konkretną wersję i tak byś musiał instalować co aktualizację ten mod przez TWRP...

Wgrywaj sMIUI i nie żałuj :) Ja nie wyobrażam sobie już MIUI bez CenterClock, skasowanej Pogody i upośledzonego Xiaomi Framework (trzeba odznaczyć - wtedy nie będzie działać synchronizacja pierdół typu sms, notatki, kopie - ale jak się tego nie potrzebuje to jest to przydatne).

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiutor działa, zmniejsza max taktowanie. Czasem jak będzie pokazywało źle na innych rdzeniach, to trzeba zrestartować hotplug.

Nie mam porównania do aktualnych wersji MIUI Polska, ale gdy się przesiadałem wieki temu to było dużo lepiej :) Bez pogody i z odznaczonym w smiui.net Xiaomi framework na pewno będzie dobrze.

Działają motywy, wszystko się zmienia, nawet z upośledzonym Xiaomi Framework (czyli ustawienie jak wyżej w smiui.net)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wiem co to zrestartować hot plug :/. Będę musiał więcej poczytać. To na której wersji siedzisz? Osobiście nie chcę się przenosić na V7, ale jeśli bateria byłaby lepsza niż na 4.11.21 to jakoś wytrzymam. Na mojej mam bardzo dużo wakeloków od kernela i trochę z systemu oraz usług Google (po aktualizacji sklepu :(, auto aktualizowanie mam wyłączone). Kernel Adiutor nie pokazuje nawet 4 rdzeni w sekcji CPU tylko 2.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nazywa się to Termiczne (to jest pod CPU jak na screenie z marketu, na Mi4C też nie mam CPU HotPlug) i mam tam tylko 1 wajchę opisaną jako Temperature Throttle (SoC temperature limit toogle).

ps. Byłbym wdzięczny jakbyś mógł jeszcze sprawdzić czy możesz pobrać motyw  http://zhuti.xiaomi.com/detail/56a83197-aa44-4beb-b2e4-ca8a3294125b

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak (kilka razy próbowałem wysłać post ze zdjęciem - bezskutecznie) :

CPU

CPU HotPlug

Thermal

...

Próba ściągnięcia motywu kończy się na "Nie udało się wczytać zasobu"

Pamiętajmy że jestem na Lollipop 5.0.2 i Kernel pewnie nie raz uległ zmianie...

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyw jest pod V5. Nie wiedziałem tylko czy jest dostępny na V7. Szkoda bo lubię te ikony.

Ps. @AddamasSą na sMIUI wakeloki ? Na ostatnim v5 jest bardzo dużo. Wg. Xda pochodzą od czujników i 3g. Tyle, że ja mam włączone 2g z wyłączonymi danymi i ledwo 2 apki z marketu. Chyba, że mi2s już tak ma na każdym romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to dawno nie sprawdzałem, ale po całym dzisiejszym dniu było tyle co nic wakelocków. Raptem 2 pochodzace z telefonu.
Te zwykle generują się gdy jest problem z zasięgiem sieci (u mnie to przełączenie się z 3G za 2G w niektórych miejscach).

Ja osobiście wyłączam niepotrzebne usługi w Usługach Google Play wg. tego tematu:


Jakbyś chciał się tym pobawić to przeczytaj co tam napisałem, bo pewne rzeczy mogą teoretycznie nie działać (bo zablokowałem ich wiele).
Wyślij mi na PW jakie to wakelocki :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...