Skocz do zawartości

Redmi Note 3 : wady i zalety


mFMkrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zgodzę z przedmówcą.

Dodam jedną wadę. Póki co, na 7.1.6.0. internet 4G z plusa działa ospale, z przerwami, jakby soft był lichy.
Po przełożeniu karty do Samsunga net śmiga jak szalony. Testy są takie że RN3 wyciąga 1/3 vmaxa samsunga s4mini. Nawet w centrum dużego miasta.

 

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ale mi nie chodziło że wcale nie działa tylko zamula. Gdyby pasma nie było to wcale by się nie łączył..

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ps. Miałem kiedyś modemy internetu mobilnego. Też były takie jaja a gdy serwis zaktualizował soft problemy minęły.. pytanie czy tylko ja to zaobserwowałem bo jeśli tak to albo moja okolica jest kiepska dla RN3 albo moja sztuka RN3.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play jestem zadowolony, w pracy nie mam zasięgu Play to siedzi na T-Mobile i pomimo pełnego zasięgu (H+) chodzi tak sobie a w domu LTE Play i tataj pomimo słabego zasięgu chodzi rewelacyjnie, co ciekawe mój poprzedni telefon iPhone 5, LTE łapał tylko na dworze.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA:

Sprawdziłem w mieście.

Ufff. Te dziadowskie transfery wynikają z zadupia. Zobaczcie screen z okolic miasta, jest dobrze, mimo że nie zalogował się do 4G. Ogólnie mam takie wrażenie, że rozmowy w zadupiach stoją ja lepszym poziomie niż w innych telefonach, natomiast internet słabiej chodzi niż w innych komórkach w kiepskiej okolicy.feff3be7a7e79eb118876a851a1ebfa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz Nju ma fajna promocje i chyba spróbuję ich, działają na Orange a to u mnie najbardziej stabilna sieć.

Ja mam ofertę z nju mobile za 39 zł. Przez pierwsze pół roku mam 5 GB internetu na pełnej prędkości, po połowie roku będę mieć 10 GB, a po roku 12 GB. Jestem zadowolony i szczerze polecam. Płaci się tyle ile wygada - np. mój wujek mało korzysta z neta i z MMS i płaci coś z przedziału 12-20 zł. Ja MMS, SMS i net bez ograniczeń i płacę 39 zł. Lepiej dopłacić tą dychę, bo to się serio opłaca

Co do zasięgu - nie mam żadnych problemów :)

:)

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie, ale chciałbym mieć 100% pewności

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ja robiłem identyfikacje przez aplikacje od xiaomi i ani nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło jego oryginalności bo go tak jakby całego nie zweryfikowało :/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem identyfikacje przez aplikacje od xiaomi i ani nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło jego oryginalności bo go tak jakby całego nie zweryfikowało :/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mam dokładnie to samo... Brak wystarczających informacji na temat telefonu w wolnym tłumaczeniu :/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypowiem się jako użytkownik zarówno RN2 jak i RN3 i to już od dłuższego czasu.

Co do zalet - każdy je zna, lub widzi, więc nie ma sensu ich pisać. Największą zaletą jest na pewno stosunek cena/jakość (porażająca) oraz wygląd (moim zdaniem, nie ma się czego wstydzić). 

Tzw. zady... Pisane zupełnie subiektywnie, ale ja mam specyficzne podejście.

  • Problem z głośnością rozmów, który występował do jakiegoś czasu. Ostatnio jakby się uspokoiło, chyba że to tylko placebo...
  • Makabryczny i niedopuszczalny problem z Bluetooth. Ustawiczne rozłączanie, zrywanie połączeń. Do tego niekompatybilność z niektórymi modelami słuchawek BT (np. zupełnie nie da się korzystać z Jabra Mini, ponieważ nie da się rozmawiać przez tą słuchawkę).
  • Sporadyczne, ale bardzo irytujące błędy w działaniu czujnika linii papilarnych. Potrafi nie działać, tzn. nie robi zupełnie nic (nie odblokuje telefonu). Potrafi się scrashować, co powoduje zupełne ODBEZPIECZENIE telefonu (tak, jakby nie było zupełnie blokady - NIEDOPUSZCZALNE).
  • Bardzo skomplikowany, zupełnie bezsensowny i zagmatwany, nakładający się na siebie z częścią funkcji system zezwoleń/uprawnień/oszczędności baterii/zamykania aplikacji który na domiar złego czasami potrafi nie działać lub działać nieprawidłowo, dla przykładu:
    • Facebook miałem poblokowany wszędzie, bez autostartu, z czyszczeniem go z pamięci, z brakiem zezwolenia na cokolwiek - a i tak mi wyskakiwały powiadomienia
    • z kolei MiFit mam wszędzie "zezwolony", nie usuwany z pamięci, wszelkie uprawnienia i poziomy baterii miał, a i tak system go nie trzyma w pamięci, co powoduje a) nie dostaję powiadomień; B) statystyki snu i kroków często są "gubione" - MEGA irytujące - szczególnie że Redmi Note + Mi Band + MIUI + Mi Fit to przecież jeden "ekosystem", ale na MIUI to nie działa - a na telefonach innych producentów - działa...
  • głupie i upierdliwe "przywiązywanie" użytkownika na siłę do aplikacji systemowych - jak używam innego launchera niż domyślny (który jest dla mnie zły i mało konfigurowalny) to nie mogę zmienić np. tapety ekranu blokady; żenuła pełną gębą

 

Edytowane przez raven66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zalety: 
- niezła szybkość działania
- rzadko się wiesza
- jakość zdjęć i filmów przyzwoita

Wady:
- mam internet w plusie i niestety koszmarnie powoli chodzi
- po załadowaniu ponad połowy pamięci zdjęciami i filmami (wersja 32gb) telefon chodzi wolniej i aparat często traci ostrość (?!) 
- jest okropnie ŚLISKI, bez etui nie ma mowy o tym żeby go trzymać bez narażenia na upadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej55 ja niestety rozważam sprzedanie telefonu przez to, że internet tak powoli chodzi. Na normalnym wifi w domu jest ok, ale sieć komórkową łapie tylko 3G, LTE nie łapie (a na samsungu śmigało bez problemu), jak się podłączam przez wifi do mobilnego internetu (również z plusa) to nadal to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...