Skocz do zawartości

Redmi Note 3 : wady i zalety


mFMkrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Po ponad dwóch latach użytkowania telefonu LG G2 zdecydowałem się na zmianę.
Początkowo myślałem o LG G4, ale w obliczu nadchodzącej premiery LG G5, zdecydowałem się na coś pośredniego.

I tak oto doszedłem do Redmi Note 3.
Używam go już ponad tydzień, bardzo intensywnie.

Postanowiłem założyć ten wątek by osoby które wahają się czy kupić tel czy też nie, przeczytały jak telefon sprawuje się na co dzień.

I moja uwaga na początek: warto po kupnie kupić szkło hartowane oraz nawet najtańszą osłonę silikonowa (może być przezroczysta)
telefon jest bardzo śliski i bardzo prosto o upadek, całość (szkło + etui ) to koszt ok 19zl na allegro - warto.

ZALETY:
1) czytnik linii papilarnych
- czytnik jest świetny, odblokowanie następuje błyskawicznie, genialna funkcja. Umieszczony z tyłu - sprawia że użytkownicy flagowców LG poczują się jak w domu

2) bateria 4000mah
- trzeba mocno się postarać by wykończyć ją w jeden dzień przy standardowym użytkowaniu. 1.5 dnia nie jest żadnym wyczynem, zapas mocy jest b dobry

3) dual sim
- wiadomo, dla osób aktywnych zawodowo będących pod dwoma numerami, rzecz niezbędna, tak samo jak przełączania się na internet między kartami

4) ekran
- wystarczająco jasny, czytelny - nie jest to cukierkowaty sAMOLED, jednak tutaj naprawdę OK, 5.5 cala wcale nie jest aż tak ogromny jeśli ktoś korzystał wczesniej np z 5'

5) 32gb na dane
- wystarczające, jeśli ktoś ma mało wystarczy za kilka zł na allegro kupić przejściówkę USB na OTG i można zgrać w parę chwil (lub podłączyć) pendrive 64gb 

6) cena
- w tej cenie, nie znajdziemy nic łączącego to, na czym mi akurat zależało :)

WADY:
1) oprogramowanie
- mogło by być lepsze. w przypadku mojego softu, jest on częściowo spolszczony, jest tam trochę chińskich aplikacji, nie do końca ustalona sprawa z odblokowaniem bootloadera, pewno to kwestia czasu


Zastanawiałem się gdzie umieścić aparat : z jednej strony nie jest zły, z drugiej - w porównaniu z S6, jest znacznie poniżej oczekiwań.
Na plus - szybkość działania, autofocus, hdr, mocna lampa błyskowa
Na minus - trzeba pamiętać że aparat nie ma stabilizacji optycznej i na czas robienia zdjęcia małe poruszenie wystarczy by zdjęcie wyszło nieostre, menu aparatu tez nie jest rozbudowane, ot dostęp do najważniejszych funkcji

Jako bonus - zdjęcie zrobione w całkowitej ciemności w pełnej rozdzielczości :-)

804a324156cb5.jpg


Reasumując : ciężko znaleźć coś poniżej 1000zł (a po odliczeniu VAT i wliczeniu w koszty poniżej 700zł) o takich parametrach. 

Edytowane przez mFMkrakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest, ale z małym (albo dużym) haczykiem, o czym chyba każdy posiadacz RMN3 wie.

Moje pytanie do autora wątku, piszesz że czytnik jest genialny, jest, to prawda, ale tylko wtedy kiedy działa, nie miałeś z nim żadnych problemów? Zerknij do wątku z działu technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wyczerpuje. Każde odblokowanie bootloadera jest w pewien sposób "nadzorowane" przez Xiaomi. Do nich trzeba wysłać formularz ze zgłoszeniem aby umożliwili odblokowanie bootloadera przez program na PC. Problem w tym że Xiaomi tych zgłoszeń nie sprawdza (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kubapl66 napisał:

to nie jest tak do końca, że nie sprawdzają zgłoszeń, bo niektórym się udało, może to po prostu kwestia czasu.

To wytłumacz, czemu jedni dostali SMS w ciągu kilku minut (na tym forum czyli chyba w całej polsce 2 osoby)  a inni wogóle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rzadzu napisał:

Sprzedawca musiałby naprawdę chcieć pójść Ci na rękę, żebyś tym argumentem wygrał.

To nie jest jego "chęć" a według prawa "obowiązek" , cytat z gazety prawnej :

" Żądanie obniżenia ceny oraz odstąpienie od umowy są następnymi w kolejności żądaniami jakie przysługują konsumentowi. Są też obwarowane pewnymi wymogami. Konsument może domagać się obniżenia ceny za towar niezgodny z umową, jeśli naprawa albo wymiana nie mogą być zrealizowane w odpowiednim czasie albo narażałyby kupującego na znaczne niedogodności. W przypadku odstąpienia od umowy musi być spełniona dodatkowa przesłanka: niezgodność towaru z umową musi być istotna.

Okres odpowiedzialności sprzedawcy

Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem 2 lat od wydania tego towaru kupującemu. Termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, ale nie poniżej jednego roku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób była skonstruowana ta obietnica, ale jeżeli tylko coś na zasadzie: "będzie soft z językiem polskim", to sprzedawca w tym momencie jest już czysty. MIUIPolska jest. Kijowego multilanga z językiem polskim możesz wgrać już od jakiegoś czasu. Pomijam już fakt, że najprawdopodobniej nie obiecał kiedy ten soft będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leonov napisał:

Ja się zastanawiam nad oddaniem sprzętu do sprzedawcy, jako nie zgodny z umową, bo polski soft miał być !

Kupiłem na Allegro u "topkamerki_pl" (czy jakoś tak) i mam polski soft i mi to wystarczy. 

Jesli chodzi o czytnik odcisków jest świetny i mi działa jak należy, w Galaxy S6 jest z przodu i to mi bardziej pasuje. Problemem dla mnie jest brak wsparcia dla aplikacji takich jak Millenet, czy SafeInCloud, bo Xiaomi na razie nie udostępnia czytnika developerom. Aparat rzeczywiście nie ma startu do S6, reszta jest na bardzo dobrym poziomie, szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Kwestia pamięci wbudowanej, tutaj jest lepiej niż w S6, zostaje jej znacznie więcej, może to zasługa cleanera ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fakeeus napisał:

U mnie czytnik również bez problemu.

Do wad dodaj zasięg.
I RN2 i RN3 mają gorszy zasięg od każdego innego telefonu jaki sprawdzałem i na Plusie i na Orange.

Jak porównywałeś ? Bo jeśli po liczbie kresek to test nie jest wiarygodny. Sam porównywałem np. RN2P z jakimś LG (sorki nie pamiętam modelu, chyba G2). Rzeczywiście LG radziło sobie troszkę lepiej. Ale różnice z rzędu -1dBm czy -2dBm nie mają znaczenia. W RN2 nie używajcie klapki ze szklanymi pleckami i pseudo metalową ramką. Gdy z oryginalną klapką miałem -93 dBm to z tą szklaną -108 albo całkowicie znikał. 

 

Zobaczcie na porównanie aparatu w RN2 i RN3: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=7769&idPhone2=6992&idPhone3=7211 

RN3 lepiej wyostrzy na środku. Za to przy krawędziach jest dużo gorzej niż w RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem żadnych suchych wykresów czy kresek, po prostu w praktyce.
W domu RN2 jak i RN3 ledwo łapie mi Edge+ i rozmowy praktycznie nie da się prowadzić, kiedy na każdym innym telefonie mam w domu LTE i rozmowy są wręcz idealne.
Na ulicy czasem złapie 3G, czasem nie, rozmowę da się prowadzić ale często przerywa (dalej mówie tu i o RN2 i o RN3) kiedy na innych telefonach nie ma ŻADNEGO problemu czy to z LTE czy z rozmową.

Nie jest też to kwestia jednej sztuki bo małe prawdopodobieństwo, że trafił mi się RN2 jak i RN3 z jakimś nadzwyczaj słabym zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam RN3 nie mieszkam w żadnym dużym mieście ani obok dużego a mam prawie cały czas 4G. Nie mam żadnego problemu z zasięgiem. Jeżdżę także po całej Polsce i mój poprzedni telefon htc610 częściej tracił zasięg.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że wkładając kartę sim do slotu 2 - telefon tak naprawdę może używać obu slotów. Często w dual sim po włożeniu samej drugiej karty - pierwszy slot loguje sie do sieci jako "tylko połączenia alarmowe", czyli:

slot 1: alarmowe

slot 2: orange/play itd.

A gdy telefon musi zmienić sieć, przelogować na obu nadajnikach i na bierząco szukać sąsiadujących nadajników (razy 2) - trwa to troszkę dłużnej niż w telefonie z jedną kartą sim

Polecam włożenie karty do 1 slotu. A jeśli nie używacie drugiego to: *#*#4636#*#* ---> sim 2 --->  jeśli moc zasięgu wacha się od tych -50dBm do 100 (na slocie w którym nie ma karty sim) zmienić typ sieci na : unknown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mFMkrakow 

Cześć mógłbym cię prosić o kilka innych zdjęć wykonanych tym telefonem bo z tego co widziałem na tym które podrzuciłeś ze aparat w sumie do normalnego użytkowania jest wystarczający fajerwerków nie ma ale najgorszy tez nie jest chętnie zobaczył bym więcej zdjęć bo póki co mam wrażenie że aparat może być nawet lepszy niż się spodziewałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mFMkrakow 

Cześć mógłbym cię prosić o kilka innych zdjęć wykonanych tym telefonem bo z tego co widziałem na tym które podrzuciłeś ze aparat w sumie do normalnego użytkowania jest wystarczający fajerwerków nie ma ale najgorszy tez nie jest chętnie zobaczył bym więcej zdjęć bo póki co mam wrażenie że aparat może być nawet lepszy niż się spodziewałem 

Jasne.

Rozne warunki oswietleniowe :

086819ae1741865a12c8f6cc799250ec.jpg

347f76d8aa2e08563b1adf978d296dbc.jpg

714d3cae3e84dfac5eaacf2884e98174.jpg

313ea3b0830f72320c96322778de59df.jpg2a74650dc920a4538917284fa9a01c9c.jpg

55feda88d9a8a1321747dba448a4b147.jpg

Dodam, ze dzis odebralem zdjecia wywolane z redmi 3 w formacie 10 x 15 mat

I wyszly super.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Monra napisał:

@mFMkrakow 

Cześć mógłbym cię prosić o kilka innych zdjęć wykonanych tym telefonem bo z tego co widziałem na tym które podrzuciłeś ze aparat w sumie do normalnego użytkowania jest wystarczający fajerwerków nie ma ale najgorszy tez nie jest chętnie zobaczył bym więcej zdjęć bo póki co mam wrażenie że aparat może być nawet lepszy niż się spodziewałem 

Co prawda zdjęcia z Redmi note 2 Prime. Ale gołym okiem różnicy w RN2 a RN3 nie zauważysz. Dodałem też filmik w slow motion. Większość zdjęć zrobionych na zewnątrz sfotografowałem przy kiepskim świetle. Jutro podeśle te, które zrobiłem w ładną pogodę. 

https://app.box.com/s/j4hvfuq4h597txaymb2kk97a9vduxyi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mFMkrakow 

Cześć mógłbym cię prosić o kilka innych zdjęć wykonanych tym telefonem bo z tego co widziałem na tym które podrzuciłeś ze aparat w sumie do normalnego użytkowania jest wystarczający fajerwerków nie ma ale najgorszy tez nie jest chętnie zobaczył bym więcej zdjęć bo póki co mam wrażenie że aparat może być nawet lepszy niż się spodziewałem 

Co prawda zdjęcia z Redmi note 2 Prime. Ale gołym okiem różnicy w RN2 a RN3 nie zauważysz. Dodałem też filmik w slow motion. Większość zdjęć zrobionych na zewnątrz sfotografowałem przy kiepskim świetle. Jutro podeśle te, które zrobiłem w ładną pogodę. 

https://app.box.com/s/j4hvfuq4h597txaymb2kk97a9vduxyi4

Mógłbyś wstawić ten filmik gdzieś indziej albo wysłać mi go na pw? Nie wiem czemu nie mogę go odtworzyć ani pobrać 😞

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Ogólnie trochę strach go trzymać jak ma się całkiem suche ręce. Nie lubię silikonowych etui i nigdy ich nie używałem ale przy tym telefonie mam już od samego początku prawie. Dzięki temu pewniej trzyma się telefon 

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalety:

- czytnik linii papilarnych (działa świetnie, można skonfigurować pod kilka palców a nie tylko jeden),

-GPS szybko łapie fix-a (nawet wewnątrz pomieszczeń)

- Niewątpliwie bateria 4000mAh,  SOT na poziomie 7-8h (przy moim użytkowaniu bez gier, bez włączonej synchronizacji, w noc tryb samolotowy, 2 karty sim w 2G, jasność w dzień 50%, wieczorem około 10-20%),

- Szybkie ładowanie (od 0 do 50% w 1h),

- obudowa wykonana z metalu 

- mocna, dwutonowa dioda LED, 

- pomimo metalowej obudowy radzi sobie całkiem dobrze z wifi przy słabym zasięgu (Chociaż w RN2 było minimalnie lepiej),

-świetnie działa host usb. Odczyta pendrve-a, a nawet dysk HDD2,5 :-) 

- wersja 3/32GB,

Wady:

-pogódźmy się z troszkę gorszym zasięgiem. To je amelinium :-) biorąc pod uwagę cały tył wykonany z aluminium - zasięg jest naprawdę dobry.

- Bez etui wyślizguje się z ręki, lepiej używać trzymając w obu rekach - lub założyć przezroczyste, cieniutkie etui,

- Dziwnie podświetlenie przycisków w wersji białej, czerwone podświetlenie w RN2 prezentowało się ładniej,

- Dziwne podświetlenie diody powiadomień (rozświetla się), wolałem gdy dioda świeciła punktowo (np jak w RN2),

-Po dwóch tygodniach tacka sim po stronie tej dziurki :-D  troszkę odstaję, ale używam etui które nie posiada wycięcie wi miejscu tacki sim :-) 

- Cieniutka obwódka wokół LCD - nie wiem czemu, ale pojawiło się na niej wgniecenie (tel nigdzie nie spadł). Więc po dłuższym czasie może (nie musi!) schodzić lakier jak np w Samsungu S3, S4

-brak czytnika kart micro sd, chociaż posiadając wersję 32Gb uważam że nie jest mi potrzebny. Zawsze można podłączyć pendrive przez małą przejściówkę i np przechowywać na nim filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...