Skocz do zawartości

Różne wersje systemów miui - prośba o wyjaśnienie.


M1k0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie, proszę o objaśnienie czym romy podane niżej różnią się miedzy sobą, który na bazie którego zostaje modyfikowany, jaki zbędny syf na którym leży itd. oraz skąd można je pobrać, bo o niektórych tylko słyszałem, a może jakiś system ma dwie nazwy(4,5).
1. MIUIPolska - wiem skąd pobrać, ale na bazie jakiego jest modyfikowany?
2. Wersja Global stabilna - z tego co zauważyłem zajmuje jak najwięcej, pewnie przez ilość języków i niepotrzebnych chińskich aplikacji, tyle z wnioskowania, a fakty są takie, że w FAQ można przeczytać, że w tej wersji nie ma żadnego języka europejskiego, prawda czy pomyliłem ten system z innym? http://en.miui.com/download-274.html
3. Wersja Global dev - różnica tak jak w cotygodniowych romach z miuipolska? + wersja stabilna nie zawiera roota?
4. xiaomi.eu multi stable - czym ta wersja stable różni się od polskiej i global? http://xiaomi.eu/community/threads/5-12-31.29247/
5. xiaomi.eu multil weekly/dev - czy wersja xiaomi.eu dev to kompletnie co innego niż weekly ze strony w pkt 4.? pytam serio, bo gubię się w tych wszystkich systemach.

Z góry dzięki za objaśnienie :)

Edytowane przez M1k0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na bazie chińskich wersji dev, zawiera root

2. Jeżeli się nie mylę, jest to wersja stabilna chińskiego romu, chyba tylko z j.chińskim i angielskim, nie zawiera root

3. Niemal to samo, co w punkcie pierwszym, bez j.polskiego

4. Bazuje na 2, ma dodanych wiele języków.

5. 1 i 3 z dodanymi językami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O tym dowiesz się najwięcej na stronie http://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/
Przy czym masz podział na wersje rozwojowe (co tygodniowe z wyjątkiem świąt itp.) i stabilne (wydawane co miesiąc, dwa czy ileś tam). Ilość dodatków, usprawnień i usuniętych niepotrzebnych chińskich śmieci względem oryginalnej wersji jest naprawdę spora.
2. Global stable jest w wersji z językiem chińskim i ewentualnie dodatkowo angielskim, zawiera sprawdzone zmiany z wersji dev, może nie mieć części nowych funkcji.
3. Global dev to wersja rozwojowa z kolejnymi usprawnieniami i nowymi funkcjami - dla tych, którzy chcą być na bieżąco.
4. Xiaomi.eu stable to wersja Global stable z dodanymi językami, dodatkami oraz bez roota. Różnic pomiędzy MIUIPolska i Xiaomi.eu jest opisana w linku w pkt. 1. Niby różnią się szczegółami, a jednak całkiem sporo.
5. Xiaomi.eu dev - j.w. tylko co tygodniówka.

Ważny szczegół - MIUIPolska nie ma aktualizacji OTA (trzeba robić ręcznie), reszta taką funkcjonalność posiada.

Ogólnie to nas interesują wersje MIUIPolska i Xiaomi.eu (zależy od upodobań, tego czy chce mieć OTA, tego czy chce mieć jak najbardziej "fabryczną" wersję, ot szczegóły). No i do wyboru wersje rozwojowe i stable - pod względem stabilności systemu się praktycznie nie różnią, ale dla tych, którzy używają tylko "jedynych słusznych" wersji stable takie coś musi być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, M1k0 napisał:

Witam!

Jak w temacie, proszę o objaśnienie czym romy podane niżej różnią się miedzy sobą, który na bazie którego zostaje modyfikowany, jaki zbędny syf na którym leży itd. oraz skąd można je pobrać, bo o niektórych tylko słyszałem, a może jakiś system ma dwie nazwy(4,5).
1. MIUIPolska - wiem skąd pobrać, ale na bazie jakiego jest modyfikowany?
2. Wersja Global stabilna - z tego co zauważyłem zajmuje jak najwięcej, pewnie przez ilość języków i niepotrzebnych chińskich aplikacji, tyle z wnioskowania, a fakty są takie, że w FAQ można przeczytać, że w tej wersji nie ma żadnego języka europejskiego, prawda czy pomyliłem ten system z innym? http://en.miui.com/download-274.html
3. Wersja Global dev - różnica tak jak w cotygodniowych romach z miuipolska? + wersja stabilna nie zawiera roota?
4. xiaomi.eu multi stable - czym ta wersja stable różni się od polskiej i global? http://xiaomi.eu/community/threads/5-12-31.29247/
5. xiaomi.eu multil weekly/dev - czy wersja xiaomi.eu dev to kompletnie co innego niż weekly ze strony w pkt 4.? pytam serio, bo gubię się w tych wszystkich systemach.

Z góry dzięki za objaśnienie :)

1. Jest na bazie romu Dev China.
2. Global Stable to specjalna wersja głównie na Indie, praktycznie China tylko z wyłączonymi funkcjami.
3. To samo co Global Stable, tylko częściej i z rootem.
4. Oparty na Stable China (MIUI Polska stabilne to najbardziej stabilny z dotychczasowych, nie ma nic wspólnego z ROM-ami Stable).
5. Tak jak MIUI Polska, oparty na Dev China, tylko bez dodawanych tweaków i z większą ilością języków. Dev to inaczej weekly, bo są wydawane właśnie cotygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli źle piszę ale pierwszy Global Stable (chiński) miał oznaczenie V7.0.12.0, a Stable z Xiaomi.eu był już V7.0.6.0 i V7.0.8.0.

Jeśli tak na to patrzeć to Stable z Xiaomi.eu oparte jest o wczesne wersje Global pewnie jego Dev - Najbardziej stabilnego Dev coś jak Stable w MIUI Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, d3tr0 napisał:

Poprawcie mnie jeśli źle piszę ale pierwszy Global Stable (chiński) miał oznaczenie V7.0.12.0, a Stable z Xiaomi.eu był już V7.0.6.0 i V7.0.8.0.

Jeśli tak na to patrzeć to Stable z Xiaomi.eu oparte jest o wczesne wersje Global pewnie jego Dev - Najbardziej stabilnego Dev coś jak Stable w MIUI Polska

Nie nie. Z tego co wiem, Xiaomi.eu nie opiera się na Global, tylko na China, stąd różnice w numeracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość pisze, że xiaomi.eu pochodzi od Global + dodatki + inne języki. To teraz pytanie, skoro jest to Global + coś to jakim cudem Global zajmuje 932MB, a xiaomi.eu tylko 684MB ???? Chyba ktoś tu się myli.... Uwzględniając ostatnią wypowiedź pojawia się kolejny system do tej mojej 5, a mianowicie China, skąd można ją wziąć, czegoś się o niej dowiedzieć? Jeśli ktoś instalował proszę o opinie na temat wersji Global, co takiego posiada, jakie dodatki, że zajmuje aż tyle pamięci, bo większość ludzi snuje spekulacje co gdzieś tam wyczytali, a ja również je przeczytałem i jest to dla kontrowersyjne, dlatego proszę o pewne i w 100% prawdziwe informacje.

Edytowane przez M1k0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

z racji tego, że słabo się orientuję w w tematyce romów do telefonów, mam pytanie. Jaka jest różnica między MIUIPolska stabilne a tym aktualizowanym co tydzień? Stabilny też jest co jakiś czas aktualizowany czy nie?

Dzięki za wyjaśnienia i proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hunter 30-06 napisał:

Ok, dziękuje za odpowiedź.

A czy ta "stable" jest co jakiś czas aktualizowana?

 

Tak. Jak cotygodniowa wersja bedzie na tyle stabilna i zarazem nowsza/świeższa od poprzedniej stabilnej, ze bedzie można ja nazwać wersja stabilna na tyle aby ja nazwać wersja stabilna. Kminisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tych porównań czy ktoś mógłby bardziej szczegółowo opisać różnicę pomiedzy:
-MIUIPolska dev
-Xiaomi EU dev
obecnie wgralem do RN2 wersje 6.1.7 i jestem zadowolny  ("oryginalnie" był starszy xiaomi.eu ale z jakmiś trojanami),
Teraz z tego co widze na Xiaomi.eu ogarneli blokade i wydali 6.1.14 i sie zastanawiam czy są jakieś znaczące różnice w aplikacjach / zajętości RAMu / wgranym syfie itp?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć wszystkim. Sorry, że odkopuje, ale jestem świeżak i mam trochę wątpliwości. Rozumiem, że najlepszym wyborem będzie MiuiPolska/Xiaomi.eu. Na razie interesuje mnie wersja stable, może później zainteresuję się na tyle, żeby korzystać z rozwojowych. Najnowsza stable jaką znalazłem to:   xiaomi.eumultiMI5V7.5.6.0.MAACNDEv7-6.0

Czy do tej wersji da się doinstalować dodatki miui polska, które są w wersjach rozwojowych? Czy one już tam są ? Czy jeżeli wyjdzie kolejna wersja stable dostane jakieś powiadomienie? (następna chyba będzie w wersji miui8 o ile dobrze się orientuje). Nie odsyłajcie mnie proszę o faq, bo wszystko przeczytałem i nie wszystko jest dla mnie jednoznaczne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...