fatis

Gmail / Synchronizacja

Recommended Posts

Czy w miui są jeszcze jakieś tajne ustawienia dotyczące synchronizacji. Otóż nie mam często synchronizacji gmaila w związku z czym nie widzę na bieżąco nowych wiadomości. 

Dla mnie to powinno działać tak że przychodzi mail i jest informacja o nowy mailu - tu niestety tak nie działa - coś przywisa i nie synchronizuje. 

Masz włączoną opcję synchronizacji? Jest na pasku z przełącznikami.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Ritzel napisał:

Masz włączoną opcję synchronizacji? Jest na pasku z przełącznikami.

to oczywiste. Jak wyłącze na chwilę synchro i włącze to informacje o nowych majlach schodzą. 

No niestety jest tak trochę z tym że MIUI gryzie się z usługami google. Głównym problemem może być wolny transfer w tej kwestii. Spróbuj wyłączyć część synchronizacji (tą część usług z których nie korzystasz). Zobacz też czy taka sama sytuacja jest na Wi-Fi i danych pakietowych.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

7 minut temu, makovic napisał:

No niestety jest tak trochę z tym że MIUI gryzie się z usługami google. Głównym problemem może być wolny transfer w tej kwestii. Spróbuj wyłączyć część synchronizacji (tą część usług z których nie korzystasz). Zobacz też czy taka sama sytuacja jest na Wi-Fi i danych pakietowych.

hmm też o tym myślałem żeby powyłączać nie potrzebne usługi synchronizacji googla bo tak na prawdę używam tylko gmail oraz kontaktów. Problem zauważyłem i na danych pakietowych i na wifi. Może problemem nie jest wolny transfer (mam solidne łącze a i w danych jestem pod LTE) a blokowanie czegoś przy dużych ilościach, próbach wielu osobnych wątków tej synchro. 

Tak czy siak dobra rada - zobaczę jak to wygląda i dam cyne

Uwierz mi że początek problemu to wolny transfer. Z jaką prędkością ściągasz apki z GP?

Ja też mam szybkie łącze lub jestem w zasięgu LTE i czasem po Wi-Fi synchro zdjęć Google to niespełna 70kb.

Było niestety już wcześniej że MIUI jakby obcięło transfer w niektórych ROMach, teraz jest coraz lepiej ale faktycznie synchronizacja dużej ilości danych do chmury Google może być problematyczna.

hmm rozumiem. Ciekawe bo teraz zaobserwowałem że to nei tylko google. Taka popularna gra jak quizwanie też raz zadziałają powiadomienia a raz nie...

U mnie gmail po ostatniej aktualizacji miuipolska przestał działać i nie mam pomysłu jak to naprawić. Mam komunikat "Nieznany problem z usługami goole play". Ktoś też tak ma i ewentualnie wie jak zrobić żeby gmail działał??

U mnie gmail po ostatniej aktualizacji miuipolska przestał działać i nie mam pomysłu jak to naprawić. Mam komunikat "Nieznany problem z usługami goole play". Ktoś też tak ma i ewentualnie wie jak zrobić żeby gmail działał??

Próbowałes wyczyścić dane aplikacji?

On 1/7/2016 at 2:09 PM, qmax said:

A żeby to raz:)

udało się coś zdziałać w tym temacie? :)

No już jest OK. Mam aktualnie 6.1.21.

I znowu lipa. Ostatnia aktualizacja 6.3.24 i 6.3.31 i nie działa gmail.

A myślałem że tylko ja mam z tym problem. Po włączeniu wi-fi powiadomienia przychodzą, ale przy danych pakietowych już nie.

xiaomi.eu, 7.1.3.0, Redmi 3.

Znalazł ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu?

Na 6.2.25 nie synchronizuje mi się ani przez wi-fi ani przez dane pakietowe. Testowałem googlowy Inbox, to samo. Nie znalazłem rozwiązania, musiałem zainstalowac inny program pocztowy.

Dnia 26.05.2016 o 10:50, mino napisał:

U mnie pomogło wyłączenie inteligentnego oszczędzania baterii

U mnie też, na wszystkie powiadomienia jakich mi brakowało (sms, whatsapp, fb messenger, gmail itd.) :)

Ktoś wie jak to naprawić

Pokazuje się za każdym razem kiedy włączę Gmaila 0a23203f76db6b4300c136a1e16c2fe7.jpg

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16

Kto przeniosl post? Wątpię czy ma to coś wspólnego z synchronizacja bo maile wyświetlaja się prawidłowo tylko ten błąd się pokazuje

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16

Guest
This topic is now closed to further replies.