Skocz do zawartości

Czy warto kupic redmi note 3?


mihaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że oryginalnie jest opcja w języku angielskim i jest ona poprawnie przetłumaczona z chińskiego? Jeżeli zostawie telefon na oryginalnym sofcie to tracę przez to jakąs funkcjonalność? I ostatnie pytanie czy orignalny soft też jest regularnie aktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w oryginalnym sofcie są dwa chińskie języki oraz angielski, na potwierdzenie zdjęcie ;)

Co do tłumaczenia - większych błędów czy problemów z tym nie zauważyłem ;)

Czy traci funkcjonalność w stosunku do MIUI Polska nie wiem, bo nigdy nie miałem ;)

Jasne, że się aktualizuje, nawet łatwiej niż MIUI Polska (tutaj trzeba wgrywać przez recovery), a normalny soft idzie przez OTA (ściągasz normalnie po Wi-Fi i aktualizujesz).

Ja już miałem kilka wersji: 7.0.9, 7.0.11, 7.0.19 i od dwóch dni mam 7.0.22.

Screenshot_2016-01-06-16-11-45.png

Edytowane przez Tajniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tel przyszedl z stock 7.0.11 i po uruchomieniu przez OTA aktualizowal sie do 7.0.22... Dev wrzucilem bez problemow 😎

Obecnie przyzwyczajam sie do softu po 3 latach uzytkowania nexusa 4 nie jest latwo. Tel szybki, nie rozumiem braku mozliwosci usuniecia klawiszy w dialerze no i musze jakos ogarnac kwestie zastepczych appek dla googlowych... ogolnie pozytywnie :]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, myślę, że podpinam się pod dobry post. Również zainteresowałem się tym telefonem. Jak to wygląda z tym miui Polska bo przeczytałem już 10 stron instrukcji odblokowania i w sumie to nic się z tego nie dowiedziałem. Zrodziło to tylko więcej pytań. Czy w tej chwili istnieje bezproblemowa instalacja Miui Polska? Jak to jest z aplikacjami od Google? Można instalować? Czy jest tam ogólnie Google Play? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyszedl redmi note 3 pro ktorego wersja 2/16gb kosztuje tyle co normalna wersja 3gb/32gb (ok 960zl) posiada slot kart pamieci i nowego snapdragona. Z tego co widzialem w sieci wydajnoscia bije 3/4 smartfonow nawet samsunga galaxy s6 i sony xperie z5.

A co do bootloadera to w koncu ktos znajdzie sposob jak go odblokowac bez smsa z xiaomi.  Poki co romy na zablokowany bootloader tez powstaja.

Edytowane przez marcinj6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DDragon napisał:

Obecnie ktoś się orientuje czy warto kupić Note 3 czy może bardziej się opłaca Redmi 3?

Między tymi telefonami jest tyle różnic, że to już zależy od konkretnych wymagań. R3 to 5", RN3 to 5.5". R3 ma 16GB wbudowanej pamięci - jeżeli korzystasz z 2 kart SIM, to jej nie rozszerzysz i musisz mieć to na uwadze (RN3 możesz kupić z 32GB). Jeżeli korzystasz z wielu pamięciożernych aplikacji, to 2GB RAM w R3 może nie wystarczyć - RN3 możesz kupić z 3GB RAM. Zastanów się czego oczekujesz od telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mi właśnie chodzi o wersję z 2 GB bo nie mam możliwości dopłaty to wersji 3 GB, W takim wypadku chyba lepiej wypada R3 bo 2 sim i tak nie będę używał. Wielu aplikacji nie będę używał. Ot taki FBlite, jak dojadę i standard jakieś sms itp. Chodzi mi o to żeby przy normalnym użytkowaniu się sprawdził. Gier specjalnych nie będzie, jakieś karcianki itp może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba mają dualsim. Kupuj ten który ci bardziej pasuje
RN3 większy, jest miuipolska, czytnik linii papilarnych
R3 lepiej trzyma bateria, jest mniejszy, jeszcze nie ma miuipolska i brak czytnika linii papilarnych, są pogłoski że  słabszy GPS

R3 ma aparat z "detekcją fazy", nie wiem jak RN3

A co do dualsim i microSD, można  kombinować: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3146029.html

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiem Wam, że też zastanawiam się co wybrać. Zamówiłem do firmy RN3 jeszcze w grudniu i czekałem na pojawienie się MIUI Polska bo ilość krzaczków mnie dobijała. Nie znam się kompletnie na tym co piszecie o odblokowywaniu bootloadera więc poprosiłem o pomoc kumpla. Niestety okazało się, że wniosek został odrzucony i kicha... Zastanawiałem się nad kupnem tego telefonu dla siebie prywatnie ale obawiam się całego zamieszania z odblokowywaniem telefonu, zwłaszcza, że gdzieś przewinęło mi się, że teraz nawet nie da się wniosku złożyć czy są z tym jakieś nowe problemy?

Fajnie byłoby mieć najnowszy model czyli RN3 ale zastanawiam się czy nie pójść w stronę RN2 i mieć "święty spokój"...

Jakieś propozycje? "Dobre rady"?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią czasu, trzeba pamiętać, że Xiaomi pierwszy raz zablokowało BL w tym telefonie, jeszcze trochę to dojdą do jakiegoś dobrego rozwiązania (a przynajmniej na to liczę).

Póki co telefon można spokojnie używać z innym romem wgrywanym przez spflash'a, lub chociażby korzystać z oryginalnego softu ;)

Sam się zastanawiałem nad RN 2, ale mówiąc szczerze... Plastikowa obudowa, problemy z mikrofonem mnie odrzuciły ;)

RN 3 mimo, że jest telefonem budżetowym wygląda na premium, a i działa bardzo dobrze, przez półtora miesiąca użytkowania nie miałem z nim żadnych problemów i niech tak zostanie :D

Edytowane przez Tajniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przesiadłem się z LG G3 na Redmi note 3 3/32 i jestem bardzo zadowolony działa mi o niebo lepiej. Chociaż jak wyszło 6.0 na G3 to też juz działał lepiej.
na RN3 mam ROM od Xiaomi.eu LoXara  i ładnie działa nie narzekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ogólnie rzecz biorąc tel jest fajny, szybki itd aleee trzeba otwarcie powiedzieć że tragedia w tym tel jest bateria!!! Chciałem się przesiąść na chiński sprzęt i wybrałem RN3A tylko i wyłącznie ze względu na baterie!! A okazuje się że ona w tym tel jest najgorsza! Zmieniłem już na 3 Rom i ZADNEJ różnicy nie widzę... Aktualnie mam włączone dwie karty i dane kom i tylko czytając forum uciekło kilka procent... I tak mam poustawiane wszystkie profile oszczędzania baterii... Jednym słowy jeśli ktoś chce kupić ten tel że względu na baterie to niech tego nie robi... Rn3 pro

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppgblack napisał:

(...) aleee trzeba otwarcie powiedzieć że tragedia w tym tel jest bateria!!! (...)

Powiem Ci szczerze, że ja nie spodziewam się szału z baterią bo używając telefon na dwóch kartach (smsy, rozmowy) + wifi czyli absolutne minimum jeśli będę ładował co drugi dzień to i tak będzie szał. Teraz mam Pentagram Monster X5 z baterią 6000 mAh i tutaj ładować muszę co około 3/4 dni przy takim właśnie użytkowaniu.

Edytowane przez LUCek1519
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam się do tematu. Mam zamiar zakupić Redmi note 3 PRO 3/32, ale nie wiem czy jest wsparcie dla tego telefonu od miuipolska. Czy lepiej po prostu zakupić Redmi note 3 3/32. Telefon będzie głównie używany do przeglądania internetu, i od czasu do do czasu gier takich jak hearthstone czy WOT Blitz (na tym bardzo chciałbym stałe 60fps, a o spadkach fps nie ma być mowy). Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam się do tematu. Mam zamiar zakupić Redmi note 3 PRO 3/32, ale nie wiem czy jest wsparcie dla tego telefonu od miuipolska. Czy lepiej po prostu zakupić Redmi note 3 3/32. Telefon będzie głównie używany do przeglądania internetu, i od czasu do do czasu gier takich jak hearthstone czy WOT Blitz (na tym bardzo chciałbym stałe 60fps, a o spadkach fps nie ma być mowy). Ktoś coś doradzi?

Nikt Ci jeszcze nie doradzi wersji pro bo nikt jej od nas jeszcze nie ma. Na Yt widzialem porownania obu wersji i jakiejs przepasci w wydajnosci nie ma. Jak widac wynik w antutu to nie wszystko. Z resztą 50k pkt ktore robi x10 to wiecej niz potrzeba do normalnej pracy.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria to tragedia?

Niby dlaczego? Przeglądając temat dotyczący statystyk baterii jakoś nie widzę tragedii...

Zależy kto czego oczekuje, jeśli myślisz, że kupisz ten telefon i nie będziesz musiał ładować tego telefonu przez tydzień to masz rację!

Pod warunkiem, że telefon będzie leżał wyłączony w kartonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, BecKs napisał:

Witam, dołączam się do tematu. Mam zamiar zakupić Redmi note 3 PRO 3/32, ale nie wiem czy jest wsparcie dla tego telefonu od miuipolska. Czy lepiej po prostu zakupić Redmi note 3 3/32. Telefon będzie głównie używany do przeglądania internetu, i od czasu do do czasu gier takich jak hearthstone czy WOT Blitz (na tym bardzo chciałbym stałe 60fps, a o spadkach fps nie ma być mowy). Ktoś coś doradzi?

Za ~tydzień powinny dotrzeć pierwsze zamówienia redmi note 3 pro ze spemall, kilka osób z forum od nich zamówiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/2/2016o16:26, jarekm95 napisał:

R3 ma aparat z "detekcją fazy", nie wiem jak RN3

RN3 ma szybki autofocus, gorzej, że moim zdaniem albo optyka jest nie wysokich lotów, albo soft chorobę wieku dziecięcego i chińczycy uczą się dopiero algorytmów fotografii, ewentualnie tak ma być w budżetowym fonie :)

Dnia 2/3/2016o11:31, ppgblack napisał:

[..] trzeba otwarcie powiedzieć że tragedia w tym tel jest bateria!!! Chciałem się przesiąść na chiński sprzęt i wybrałem RN3A tylko i wyłącznie ze względu na baterie!! A okazuje się że ona w tym tel jest najgorsza![..]

Ja się tylko zastanawiam, skąd tyle rozbieżności w opiniach. Może to etap produkcji czy serii baterii ma takie rozrzuty? Wierzyć mi się nie chce, że komuś trzyma najkrócej ze wszystkich smarfonów jakie miał, a mi najdłużej.
Miałem głupie szczęscie z nim?
Miałem różne fony, tuż przed RN3 miałem Lumię 920 i SGS 4mini. Lumia bateria porażka.. Samsung całkiem nieźle trzymał. No ale RN3 je bije nałopatki.
Jak RN3 leźy wygaszony w nocy, to prawie nic prądu nie ciągnie. Jego ładowanie jest na prawdę szybkie (względem poprzedników choćby).
Wiaodmo, 5,5" 1080 musi swoje żreć, liczyłem się z tym, ale mimo wszytko póki co - jest znacznie lepiej. Soft. 7.1.6.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę się przesiąść z galaxy s3 na redmi note 3 pro 3GB (Snapdragon) i mam pytanie co do ROM-u.Orientujecie się czy jest już jakaś wersja polska systemu ,a jeżeli nie to kiedy mogłaby wyjść? Jestem typowym laikiem jeżeli chodzi o telefony chińskie (wiem że są bardzo dobre ;) ) i nie wiem jak to z tymi systemami jest. Czy będzie wsparcie OTA? Zależy mi na "normalności" ponieważ miałem już do czynienia z jednym Lenovo z chińsko-angielsko-polskim systemem bez żadnego wsparcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje wychodzą co tydzień, a OTA jest tylko na stockowym sofcie (tym z j.angielskim i chińskim).
Polskiego softu jeszcze nie ma, a przynajmniej nie ma godnego polecenia (jak znajdziesz to właśnie taki częściowo przetłumaczony).
To czy PL soft wyjdzie zależy od jego developera, czyli Acida. Póki co nie ma chyba żadnego info, ale można się spodziewać że będzie, bo w końcu to Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...