Skocz do zawartości

Czy warto kupic redmi note 3?


mihaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od miesiaca chce kupic ten telefon- tzn kasa czeka, a ja czytam kilka razy dzennie czy juz cos wiadomo o unlocku. Z powodu problemow z bootloaderem zaczalem sie zastanawiac czy warto czekac??...mysle o kilku tel moze cos doradzicie.

Lenovo ZUK Z1 ok. 1500pln z polski

Oneplus one ok. 1400pln z polski

Mi4c ok. 1250 pln z polski - troche maly wyswietlacz

Mi note.. Ok. 1400 - na wersje premium mnie nie stac, boje sie ze bedzie bardzo duzy

Myslalem jeszcze o Honor 7 ale zastosowany ich procek daje do myslenia jezeli chodzi o custom romy...

Moze cos innego?

Zalezy mi na wsparciu developerow z tag xiaomi i zuk ktory wydaje sie byc bardzo ciekawa opcja - cyanogen OS

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny dylemat (również obecnie siedzę na Nexusie4 :) ).

Z tego co czytałem, ma się pojawić Redmi Note3 z Snapdragonem - na necie różne plotki, albo z Snapdragonem 808 albo z 650, do tego lepszy aparat od sony 16MP, reszta jak w modelach z mediatekiem. Cena ponoć 200$ i ma się ukazać w lutym, no i niby nie ma być problemów z unlockiem. Brakuje mi tylko slota microsd awaryjnie :P . To wyczytałem z neta.

 

Sam nie wiem co tu najlepiej brać, każdy smartfon z podanych jest dobry przez co ciężko wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to w cenie 200USD nic lepszego nie wyrwiesz...moim poprzednim tel był Honor 6 i moim zdaniem nakładka emui chowa się do miui.

Zobaczymy jak po dluższym czasie użytkowania będzie to wyglądać, ale np. bateria w HH6 trzymała max 10h. Teraz w RN3 około 30h (podobnie eksploatowany).

Szczerze polecam RN3, mam go od ponad miesiąca i jest naprawde dobrze,  jak już wszystko ograną z bootoaderem to wogóle będzie git ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że lepiej kupić Redmi Note 2 16GB i kartę pamięci. Różnica w cenie między RN2 16GB a RN3 Prime jest prawie dwukrotna (Patrząc na ceny w Polsce). Wg mnie nie ma za co przepłacać. Mój kolega ostatnio się wahał pomiędzy RN2 a RN3, posłuchał mnie i jest zadowolony, i parę stówek w kieszeni. Jeśli ceny się utrzymają to zaoszczędzone pieniądze za rok czy półtora przeznaczysz na nowszy model, a nie taki co ma tylko skaner palca, metalową obudowę i trochę większa baterię.

XRN2 by Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że lepiej kupić Redmi Note 2 16GB i kartę pamięci. Różnica w cenie między RN2 16GB a RN3 Prime jest prawie dwukrotna (Patrząc na ceny w Polsce). Wg mnie nie ma za co przepłacać. Mój kolega ostatnio się wahał pomiędzy RN2 a RN3, posłuchał mnie i jest zadowolony, i parę stówek w kieszeni. Jeśli ceny się utrzymają to zaoszczędzone pieniądze za rok czy półtora przeznaczysz na nowszy model, a nie taki co ma tylko skaner palca, metalową obudowę i trochę większa baterię.

XRN2 by Tapatalk

Coś w tym jest. Jak bym miao wybierać między rdn2 a rdn3 to też bym raczej skłaniał się na rdn2. Ale jak zwykle to też kwestia ceny.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak troche macie racji a troche nie. Rn3 wykonany jestcbarfzo dobrze pierwsza klasa metalowe plecki robia robote. Do tego czytnik rewelacja rozwiazanie korzystam of dawna I w koncu ktos pomyslal. Pin 4 cyfrowy a nie haslo uj wie jak dlugie po drugie przylozenie pazura I fon odblokowany bez miziania naciskania klawiszy. Dziala to lepiej niz na samsungu s6 a porownywalnie z fonami apple

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest milion takich pytań tu i na innych forach. Rn3 jest ok. O odblokowaniu BLa też jest dział. Na razie jest zablokowany ale coś się dzieje. Porównaj tabelki wybierz za i przeciw i będziesz wiedział. Co do mi4c to flagowiec więc też będzie spoko. Oba telefony godne polecenia.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Ps. Co do rodzaju androida chyba nie zauważysz różnicy między 5.0 a 5.1 - co do 6.0 też są wątku o tym na forum.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki... Czy warto zamienić Samsung Galaxy Note 3 na Redmi  Note 3 Prime??

Telefonu ogólnie używam do dzwonienia, SMS, email, Fb i do otwierania PDF. Żadne gry czy coś.

Chciałbym coś z dual sim, bo denerwuje mnie noszenie dwóch telefonów (prywatny + służbowy). Znam problemy z bootloaderem, nie przeszkadza mi to.

Używanego SG Note 3 mogę wymienić w stosunku 1:1 za Redmi Note 3 Prime. Myślicie że warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marandos napisał:

Też mam podobny dylemat (również obecnie siedzę na Nexusie4 :) ).

Z tego co czytałem, ma się pojawić Redmi Note3 z Snapdragonem - na necie różne plotki, albo z Snapdragonem 808 albo z 650, do tego lepszy aparat od sony 16MP, reszta jak w modelach z mediatekiem. Cena ponoć 200$ i ma się ukazać w lutym, no i niby nie ma być problemów z unlockiem. Brakuje mi tylko slota microsd awaryjnie :P . To wyczytałem z neta.

 

Sam nie wiem co tu najlepiej brać, każdy smartfon z podanych jest dobry przez co ciężko wybrać...

Dużej różnicy pomiędzy tymi prockami nie zauwazysz. 

Nawet ich potencjału nie wykorzystasz.  200$ w Chinach . u nas jakoś 250 $

Edytowane przez wensz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze dużo osób ma podobny problem... zastanawia mnie ZUK Z1 duza bateria, czytnik linii, trochę przestarzałe podzespoły ale sprawdzone- nexus 5 na sterydach no i cyanogen OS... pytanie na jak długo (przykład 1+1)...

Zależy mi na baterii dual sim i jak najdłuższym wsparciu

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki... Czy warto zamienić Samsung Galaxy Note 3 na Redmi  Note 3 Prime??

Telefonu ogólnie używam do dzwonienia, SMS, email, Fb i do otwierania PDF. Żadne gry czy coś.

Chciałbym coś z dual sim, bo denerwuje mnie noszenie dwóch telefonów (prywatny + służbowy). Znam problemy z bootloaderem, nie przeszkadza mi to.

Używanego SG Note 3 mogę wymienić w stosunku 1:1 za Redmi Note 3 Prime. Myślicie że warto??

Jeśli nie robisz zdjęć, nie przeszkadza Ci brak amoleda, brak póki co odblokowanie bootloadera to do twoich zastosowań Ci starczy.

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tpawel napisał:
9 godzin temu, Rafullo napisał:
A teraz pytanie z innej beczki... Czy warto zamienić Samsung Galaxy Note 3 na Redmi  Note 3 Prime?? Telefonu ogólnie używam do dzwonienia, SMS, email, Fb i do otwierania PDF. Żadne gry czy coś.

Chciałbym coś z dual sim, bo denerwuje mnie noszenie dwóch telefonów (prywatny + służbowy). Znam problemy z bootloaderem, nie przeszkadza mi to.

Używanego SG Note 3 mogę wymienić w stosunku 1:1 za Redmi Note 3 Prime. Myślicie że warto??

 

Jeśli nie robisz zdjęć, nie przeszkadza Ci brak amoleda, brak póki co odblokowanie bootloadera to do twoich zastosowań Ci starczy.

wysłane z RN2

 

No własnie troszkę zdjęć robię. To może lepiej dołożyć i kupić Mi4C w wersji 3/32? (choć boje się że 5" może być mało dla mnie)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Rafullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się przesiadal na ten telefon z LG G2?

Stoję przed wyborem nowego telefonu, następcy właśnie G2 i waham się między S5, RN3 i w sumie G3 oraz M8. Ktoś może miał dłuższą styczność z tymi telefonami?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki... Czy warto zamienić Samsung Galaxy Note 3 na Redmi  Note 3 Prime?? Telefonu ogólnie używam do dzwonienia, SMS, email, Fb i do otwierania PDF. Żadne gry czy coś. Chciałbym coś z dual sim, bo denerwuje mnie noszenie dwóch telefonów (prywatny + służbowy). Znam problemy z bootloaderem, nie przeszkadza mi to.

Używanego SG Note 3 mogę wymienić w stosunku 1:1 za Redmi Note 3 Prime. Myślicie że warto??

 

Jeśli nie robisz zdjęć, nie przeszkadza Ci brak amoleda, brak póki co odblokowanie bootloadera to do twoich zastosowań Ci starczy. wysłane z RN2

 

No własnie troszkę zdjęć robię. To może lepiej dołożyć i kupić Mi4C w wersji 3/32? (choć boje się że 5" może być mało dla mnie)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Obawiam się że mi4c też ma gorszy aparat.

Jeśli miałeś kiedyś większy wyświetlacz to 5 cali będzie już mały.

Zgadzam sie

Będziesz miał ciężko znaleźć coś z dualem za tą kasę, co choćby spróbuję dorównać note3

Zobacz sobie ZUK Z1. Świetny telefon

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tpawel napisał:

Zobacz sobie ZUK Z1. Świetny telefon

 

Hmm.. dość ciekawy ten ZUK,

Ale teraz się zastanawiam czy nie kupić sobie Redmi Note 2 za mniejsze pieniądze, sprawdzić w ogóle jak mi MIUI  i dual sim przypadnie mi do gustu, gdyż teraz jako służbowy używam zwykła nokie z klawiszami i z racji tego że przez dzień wykonuje nieraz ok 100 połączeń to jest w miarę wygodnie. Jedyny minus że muszę nosić dwa telefony a to już mnie drażnić zaczyna. No i wracając do tematu jak mi dual sim spasuje jak i  MIUI bo od 4 lat jadę na samsungach S2, S4, N3, to wtedy zainwestować w coś droższego z dobrymi parametrami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wystarczy... przynajmniej jak nie grasz na telefonie. A 16GB pamięci lepiej mobilizuje do częstszego zgrywania zdjęć i filmów z telefonu = większe bezpieczeństwo danych.

Można podłączyć telefon do chmury np mega. 50gb miejsca za Free. Przy ładowaniu telefonu łączy się i zrzuca zdjęcia i filmy na chmurę. Co jakiś czas wystarczy skasować z telefonu i git. Ja bym się nie żyłował i dopłacił już do tych 3gb ramu i 32gb. To nie są jakieś mega koszta a telefon z założenia kupuje się na dłużej niż pół roku. Nawet pokuszę się o stwierdzenie że lepiej dopłacić do rn3 niż wziąć rn2. Zwłaszcza jak ktoś katuje telefon. Bateria jest w rn3 genialna. Bez jakich kolwiek ustawień oszczędzania baterii działa długo. Wczoraj sot na 100% jakości 5,2h. Przy czym telefon robił kilka godzin za hot spot, sterowaniem kompa zdalnie i prawie godzinie rozmowy!!! Trzeba wziąć pod uwagę że może będzie marszmaloł i tam 2gb może być na styk kto wie. Oczywiście nadal uważam że rn2 jest nadal świetny, jednak nawet bez odblokowanego BLa nie zamienię rn3 na nic innego przez jakiś czas.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, prędzej czy później uda się to odblokować ;)

Tak czy siak, moim zdaniem warto kupić ten telefon, nawet, jeśli nie będzie można wgrać MIUI Polska, w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie, trzeba tylko znać ograniczenia (póki co brak możliwości odblokowania BL).

Na oryginalnym sofcie telefon naprawdę dobrze działa.

No i ta bateria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mnie zastanawia - odblokowuje praktycznie tylko w ten sposób (przez dwa tygodnie tylko palcem odblokowywałem), od wczoraj czasami odblokowuję za pomocą bransoletki. Często i gęsto włączam i żadnego problemu nie miałem, jasne, zdarza się, że źle przyłożę palec, ale nigdy, żeby czytnik mi nie działał.

Nie bawiliście się czasami za dużo softem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mnie zastanawia - odblokowuje praktycznie tylko w ten sposób (przez dwa tygodnie tylko palcem odblokowywałem), od wczoraj czasami odblokowuję za pomocą bransoletki. Często i gęsto włączam i żadnego problemu nie miałem, jasne, zdarza się, że źle przyłożę palec, ale nigdy, żeby czytnik mi nie działał.

Nie bawiliście się czasami za dużo softem?

Potwierdzam. Robiłem nawet testy (po recenzji pirza) wkładając palec najpierw w olej żeby sprawdzić "spoconą" opcje ręki a potem umyłem i wsadziłem w mąkę zakurzoną dłoń i czytał poprawnie. Widocznie trafiają się wadliwe modele. Myślę że jedynie mechanik pracujący bez rękawiczek i w rękach z tawotem miałby problem. Jedyny problem to gdy źle dokładam palec i nie ma takiego skanu z pamięci.

"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy się nie stało, że nie zareagował w ogóle.

Albo odblokowuje telefon, albo wibruje, że źle palec przyłożyłem.

Miałem tylko oryginalne softy w wersji: 7.0.9, 7.0.11 (nie testowałem, od razu był update), 7.0.19 i teraz 7.0.22.

Czytnik zawsze działał mi rewelacyjnie, jest szybki.

 

Edit:

Co do rękawiczek. Od wczoraj mam Xiaomi Mi Band 1s i to nim odblokowuję telefon, gdy jestem w rękawiczkach ;)

Edytowane przez Tajniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chce kupić ten telefon ale czytam na tym forum dużo o tym że nie można wgrać polskiego miui. Dlaczego wszystkim tak na tym zależy? Jeżeli chodzi o język angielski to nie ma dla mnie z tym żadnego problemu, są jakieś inne powody?

Czysty soft, bez chińskich krzaczków.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...