Skocz do zawartości
  • 0

Czy nadal opłaca się kupić Mi3?


RavnousX

Pytanie

Witam, przymierzam się do zakupu telefonu za ok. 600zł. Na ibuygou jest obecnie promocja na Mi3 64GB, który teraz kosztuje 160$. Pamiętam, że już ponad rok temu naprawdę chciałem go kupić, ale był poza moim zasięgiem. I tu pojawia się pytanie, czy nadal opłaca się kupować MI3? czy lepiej pieniądze przeznaczyć na coś nowszego np. Redmi Note 2? Od razu mówię, zależy mi na jakości dźwięku, jak najlepszym ekranie, przyzwoitej jakości i wsparciu społeczności (custom romy). Słyszałem, że mi3 ma dostać oficjalnego 6.0 od Xiaomi, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja miałem to samo pytanie w grudniu. I zamówiłem. Z przesyłką wyszło 740 zł. Jakość wykonania mnie nie zawiodła, ekran świetny, działanie również nie ma zadyszki cokolwiek się robi. Trzymanie na baterii nie zawiodło. Custom romy ma np. CM, miui bazie 6.0 też ma dostać pewnie w lutym/marcu. Ogólnie polecam.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znalazłem miejsca z przywitaniami więc to zrobię tu ;) Witam forumowiczów serdecznie :) 
Ale do rzeczy.
Od zeszłego roku próbuję coś wybrać, zastanawiałem isę nad Redmi 2 2/16. W międzyczasie cena Mi3 u pana Xon24 spadła do akceptowalnego poziomu. Mam budżet zaplanowany na 700zł - akurat tak jest u xon24 (chyba że zdecyduję się na kupno przez Xfs, tam wyjdzie chyba ~800)
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy fakt że Mi3 jest już prawie trzyletnią konstrukcją ma znaczenie? Nie chcę Redmi Note, bo są za duże ;)
64bit nie robi różnicy poniżej 4gb ramu chyba. 
No i wyszło teraz Redmi 3, ale podobno może być problem z MiUI polskim. Jak to jest?
Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kupiłem ostatnio Mi3 i powiem, że jakość wykonania jak dla mnie jest lepsza niż na RN2 którego też posiadam, znaczenie ma też rozmiar...mimo moich naprawdę sporych dłoni Mi3 leży dużo lepiej niż 5,5 calowy RN2- te pół cala mniej ma znaczenie. Generalnie chodzi płynnie, żadnych zacięć, zawieszeń no i dalej mimo upływu 3 lat prezentuje się bardzo przyzwoicie, chociaż wrażenia estetyczne to sprawa gustu. Telefon zakupiłem dla 17-latka i chłopak se chwali, na nic nie narzeka. Brałem wersję 64GB, jak młodemu się znudzi to przejdzie na małżonkę, ale myślę że prędko to nie nastąpi. Osobiście mogę polecić. Kupowane u xon-a za USD, czyli taniej niż na allegro.

Edytowane przez b_olton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stanowczo nie polecam. Nie za tą cenę. Tu już nie chodzi o same moje uprzedzenia do miui. Sprzęt jest dosyć leciwy. Wysiada przy niektórych apkach, ma problemy ze sprzętowym wsparciem wideo x264. GPS nie powala, wymiary prawie jak 5,5", czas pracy na baterii także nie należy do najlepszych mimo aku 3Ah. Aparat robi kiepskie zdjęcia, ma spore problemy ze złapaniem ostrości. Żółty wyświetlacz (chociaż idzie trafić też na biały). Część osób narzeka na pękającą obudowę i schodzący lakier, mój siedział opatulony w gruby silikon, także nie miałem tej przykrości.

Z plusów to wykonanie, nienajgorsze. Bardzo ładnie spasowany. Dźwięk nawet dobry, byle nie używać ViperFX. Wifi działa dobrze. Głośnik rozmów jest ok, mikrofon nie zaszumia. Mi to nie przeszkadza, ale jak ktoś zwraca na to uwagę to wyświetlacz nie "pływa" po mocniejszym ścisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe, przydługawy wywód, w zasadzie o niczym :-P z minusów mi3 to kanciaty kształt i rozmiar dość duży jak na 5 cali, ale wypowiedź ddr ja widzę tak:

"Nie polecam, kup coś za 1200 zł".

Z całym szacunkiem, ale SD 800 to jeden z najbardziej udanych SoC Qualcomma, a 2 GB RAM? No cóż, mówimy o telefonie za 700 zł ;-)

I nie mów, że za tyle jest x600 bo nie jest za tyle. Sztucznie cena zjechała po promocji na JD. Janusze sprzedadzą to wróci do poziomu jak na Ali. Poza tym tam masz MTK i nie masz takiego wsparcia jak w mi3

Nubia to fajny fon, ale męcz się z zerowym wsparciem. Ja już kiedyś kupiłem Lenovo i nauczyło mnie to tyle, że przy zakupach TRZEBA myśleć co później. Jaki soft, jakie wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, ddr napisał:

Tak na szybko to choćby nubia Z7 mini

Flash tylko 16 GB, wolniej taktowany procek i mniejsza bateria za to cena znacznie większa (1200 zł) ?

No przepraszam, selfie może lepsze robi bo ma 5 MPixeli :P

Alternatywne romy praktycznie nie istnieją na XDA, czyli ze wsparciem cieniutko, w stosunku do mi3 to jest przepaść.

Nie śpiesz się @ddr ale daj jakąś poważną, sensowną alternatywę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nubie to może jeszcze byłyby znośne modele(już pomijając kulejący support) , ale te ich akumulatory... Masakra. Niewspółmiernie małe, choćby do wielkości ekranu(nie biorę pod uwagę hardware) . Żeby Nubia miała baterię pojemną , jak choćby w RN3, musieliby wypuścić PHABLET ~8 cali.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ddr Za taką cenę to masz Mi4 3/16 LTE, nie dość, że z MIUI to jeszcze na XDA custom'ów znajdziesz co nieco :). W sumie, jeszcze się ok. 100zł zaoszczędzi (a to jest cena z VAT!) z chin za ~950zł można na IBG wyrwać Mi4 3/16 LTE... Także, ZTE jest tutaj chyba jedną z najgorszych propozycji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zmień bryle bo słabo widzisz.

x600 z JD jest wart max 700zł z racji nieoryginalnej ładowarki i wątpliwej gwarancji. Wsparcie swoją drogą co w przypadku miui i tak nie jest mocnym argumentem. Nie wiem czemu wyskakujesz z tym x600, to nie jest telefon dla nowicjusza, tak jak Jiayu S3 wymaga poprawek by był używalny.

Autor bierze pod uwagę 5,5", także dobrym wyborem będzie meizu mx4 32GB. Lepszy wyświetlacz, aparat, dźwięk i jakość wykonania. W budżecie się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak czytam, że przez nieoryginalną ładowarkę coś jest warte tyle a tyle to aż się ciśnie

"Argument jest inwalidą" :-P

Ładowarka z najwyższej półki kosztuje 45 zł.

A gwarancja przy zakupach z chin to w 99% fikcja bo ja sobie nie wyobrażam na dwa miesiące się pozbywać telefonu by oszczędzić na częściach.

Zresztą x600 jest na MTK więc tylko RAM go stawia ponad mi3. Ale za dwa, trzy miesiące będzie sporo droższy od mi3 jak się partia z jd sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wypowiadasz się na tematy o których nie masz widocznie pojęcia.

Może i kosztować 30zł, a nawet 20zł. Nabijanie marży ponad 100zł na towarach z "dziwnego" pochodzenia to trochę tak nie bardzo. Policz sobie ile na tym zarabiają, a co ostatecznie otrzymuje kupujący.
Co do gwarancji. Różne sklepy różnie realizują gwarancję, ale jeżeli jest to jest. Padnie płyta w telefonie? 30zł i wraca za 2 miechy, a nie 500 w plecy.
Z tym porównaniem do mi3 też strzeliłeś gafę i to mocno. Chwilowo mi3 jest stanie konkurować tylko pod względem softu bo leui to nowy twór z niedoróbkami i minimalnie gpu (jedynie w trybie wydajnym który potrafi zjeść całą baterię w pół godziny).

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...