Skocz do zawartości

[FIX] Spolszczenie aplikacji na chińskim ROMie bez ROOTa


martek993

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Redmi Note 3 ma aktualnie zablokowany bootloader, co uniemożliwia instalację ROMu MIUIPolska, a tym samym korzystanie ze wszystkich funkcji smartfona w języku polskim.
Istnieje natomiast tymczasowe rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli "spolszczyć" (zamienić język lokalny z angielskiego na polski) prawdopodobnie wszystkie aplikacje, które zostały udostępnione przez twórców w języku polskim.
M.in. Google Play, Chrome, Instagram, Messenger, Snapchat, Spotify i tak dalej. Zapewne już nie jedna osoba na to wpadła, ale warto to opisać :)


Czego potrzebujemy?

Wszelkie działania robicie na własną odpowiedzialność.

0. Jeśli mamy ROOTa to pomijamy punkty od 4 do 5f.
1. Pobieranie i instalacja chińskiego ROMu DEV - Opis znajdziemy tutaj: Instalacja MIUI 2016.
2. Pobieranie i instalacja aplikacji Google Play - Opis znajdziemy tutaj: Google Instaler (w razie błędów warto zajrzeć TUTAJ).
3. Pobieranie i instalacja aplikacji
Language - set locale language.
4. Aktywacja opcji "USB Debugging" w ustawieniach smartfona: " Settings -> Additional settings -> Developer options -> USB Debugging ".
5. Pobieranie i instalacja programu
Minimal ADB w komputerze - Link do pobrania znajdziemy tutaj: Minimal ADB.
a. Pobieranie, instalacja i uruchamianie programu (jako Administrator) poprzez utworzony skrót na pulpicie.
b. Podłączanie telefonu działającego w normalnym trybie kablem USB do komputera.
c. Wpisanie komendy "
adb devices " w konsoli programu Minimal ADB. Zatwierdzamy klawiszem Enter.
d. Status poprawnego wykrycia urządzenia -> " List of devices attached XX_SYMBOLE_TELEFONU_XX   device ". Wciskamy klawisz Enter.
e. Uruchamianie Aplikacji Language - set locale language.
f. Wpisanie komendy " 
adb shell pm grant com.whenair.language android.permission.CHANGE_CONFIGURATION " w konsoli programu Minimal ADB. Zatwierdzamy klawiszem Enter.
g. Z listy języków w aplikacji wybieramy język polski (Dowolna z dwóch dostępnych opcji).
h. Wychodzimy z aplikacji i uruchamiamy ponownie smartfona.
6. Gotowe, aplikacje powinny być już w języku polskim :)

Uwaga! "Spolszczenie" nie zadziała na standardowe aplikacje takie jak Dial, SMS, Camera, Kontakty itp, a także wszelkie ustawienia, powiadomienia i opcje telefonu.
Możliwe, że można podmienić/przeinstalować standardowe aplikacje w języku angielskim, na te, które są używane w romach MIUIPolska, ale na tym się nie znam więc ktoś musi się wypowiedzieć.
W razie problemów warto sprawdzić czy wszystko wykonaliśmy poprawnie oraz czy posiadamy wszystkie potrzebne sterowniki do poprawnego wykrycia telefonu.

Sprawdzone na smartfonie Xiaomi Redmi Note 3 2/16Gb z Developer ROM 5.12.31 (MIUI7).
W załączeniu screenshoty ze spolszczonym sklepem Google Play oraz przeglądarką CM Browser.

Poradnik wykonany wyłącznie dla MIUIPolska przez martek993. Zakaz kopiowania i udostępniania.

a.pngb.png

Edytowane przez martek993
Zmiana tytułu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś chciałby więcej polskiego, co wiąże się z przejściem na wersję 77.0.11, która jest bardzo dobrze spolszczona - nie jakieś morelocale itp.  to TU jest instrukcja.

Kilka słów ode mnie:

1.Potrzebna jest wersja Stab nie Dev (na devie nie odpalicie Roota)

2.Nie ma potrzeby używać Flashtool - ja to zrobiłem i uwaliłem tel. i musiałem podnosić go na nowo Flashtool 15.16 plus wersja stab. 16 czy 19.

3.Zaczynacie więc od punktu 5. instrukcji czyli root1 -potem root2

I tyle macie spolszczonego fona z rootem

Screenshot_2016-01-02-12-06-52[1].png

Screenshot_2016-01-02-12-06-57[1].png

Screenshot_2016-01-02-12-07-36[1].png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVO76 napisał:

Witam

Jeśli ktoś chciałby więcej polskiego, co wiąże się z przejściem na wersję 77.0.11, która jest bardzo dobrze spolszczona - nie jakieś morelocale itp.  to TU jest instrukcja.

Kilka słów ode mnie:

1.Potrzebna jest wersja Stab nie Dev (na devie nie odpalicie Roota)

2.Nie ma potrzeby używać Flashtool - ja to zrobiłem i uwaliłem tel. i musiałem podnosić go na nowo Flashtool 15.16 plus wersja stab. 16 czy 19.

3.Zaczynacie więc od punktu 5. instrukcji czyli root1 -potem root2

I tyle macie spolszczonego fona z rootem

Screenshot_2016-01-02-12-06-52[1].png

Screenshot_2016-01-02-12-06-57[1].png

Screenshot_2016-01-02-12-07-36[1].png

sprawdziłem  działa wersja stable i od 5 pkt zaczynamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś chciałby więcej polskiego, co wiąże się z przejściem na wersję 77.0.11, która jest bardzo dobrze spolszczona - nie jakieś morelocale itp.  to TU jest instrukcja.

Kilka słów ode mnie:

1.Potrzebna jest wersja Stab nie Dev (na devie nie odpalicie Roota)

2.Nie ma potrzeby używać Flashtool - ja to zrobiłem i uwaliłem tel. i musiałem podnosić go na nowo Flashtool 15.16 plus wersja stab. 16 czy 19.

3.Zaczynacie więc od punktu 5. instrukcji czyli root1 -potem root2

I tyle macie spolszczonego fona z rootem

5687b04751c2b_Screenshot_2016-01-02-12-06-521.thumb.png.24a0df407072fd236abe55ad895c6d72.png

5687b05430353_Screenshot_2016-01-02-12-06-571.thumb.png.24ff1d8873a18f2312479797bb3b9ce1.png

5687b071b2118_Screenshot_2016-01-02-12-07-361.thumb.png.6846d0699b4833b812a84334426e6ba6.png

A jesteś świadom że to syfiasty rom? Na forum już jest temat że nie da się robić zdjęć z hdr na tym romie

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam DEV 5.12.31 nie ma polskiego ale bateria trzyma mega. Mam już ponad 8h wyświetlacza i jeszcze 24% no i wszystko działa jak powinno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Też siedzę na chińskim dev i przy tym zostanę dopóki nie odblokuję bootloadera

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marks napisał:

A co jeszcze dziala --  a co nie dziala?? w tym ROMie??

A co chciałbyś dokładnie wiedzieć ? Jak dla mnie i moich potrzeb działa wszystko to co powinno. Jak coś to pytaj. Może na innym fonie jest inaczej u mnie wszystko jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, IVO76 napisał:

A co chciałbyś dokładnie wiedzieć ? Jak dla mnie i moich potrzeb działa wszystko to co powinno. Jak coś to pytaj. Może na innym fonie jest inaczej u mnie wszystko jest spoko.

Kilka screenow...moze film (?)... Czy Google Market jest po PL, i "sugeruje" PL apk, czy sa jakies dodatki ulepszajace, jakie znamy z MIUIPOLSKA,..

czy sa chinskie aplikacjie, .. i chinskie sugestie (chocby w aplikacja muzyka).. etc, etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Market jest po PL, więc wszystkie apki również - facebooki i inne vibery. itd - Językiem systemowym jest język polski.Nie ma dodatków  z MIUIPOLSKA  - tak podejrzewam. Jest kilka chińskich apek, i  i chinskie sugestie (chocby w aplikacja muzyka) ...

Ten soft jest po prostu spolszczony, ma roota i tyle.

Kolega gdzieś wyżej pisał: "  nie da się robić zdjęć z hdr na tym romie " - nie wiem o co dokładnie "biega" - u mnie  opcja hdr w aparacie działa.

Nie zauważyłem też aby zużycie baterii było szybsze niż na "czystym" sofcie.

Tyle

Pozdrawiam

Screenshot_2016-01-02-18-57-44[1].png

Screenshot_2016-01-02-18-58-34[1].png

Screenshot_2016-01-02-19-08-34[1].png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd możesz wiedzieć czy np nie wykrada twoich prywatnych danych? Pewności nie masz, dlatego wolę używać chińskiego romu gdzie wystarczy znać angielski na poziomie podstawowym i czekać na rozwiązanie sprawy z bootloaderem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chciałem Cię urazić.  Twój temat - wywal więc moje posty bo ja nie mogę znaleźć opcji żeby je usunąć.

Pozdro:wink:

p.s.  "TWÓJ": tutorial też jest powielony... z której strony by nie spojrzeć 

Pozdrawiam..

Edytowane przez IVO76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVO76 w dziale o Redmi Note 3 znalazłem jedynie post o aplikacji, którą @zibik użył na romie od Sphinxa, nie znalazłem żadnej porady jak tego użyć na chińskim romie bez ROOTa, stąd mój poradnik.
Poza tym jak w nim wspomniałem "Zapewne już nie jedna osoba na to wpadła, ale warto to opisać".

Mam nadzieję, że jeszcze komuś się przyda :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pobrać w żaden sposób  Language - set locale language.
Ani na telefonie ani na komputerze.
Ktoś coś?

 

@Edit

Już pobrałem. 
kolejny problem
" List of devices attached XX_SYMBOLE_TELEFONU_XX   device "

Co ja mam wpisać w tym'xx symbole telefonu xx"?

 

Edytowane przez fotkao2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko przykład statusu, jeśli program poprawnie wykrył twój telefon to w miejsce gdzie wpisałem "XX_SYMBOLE_TELEFONU_XX" będziesz miał ciąg liter i cyfr, którymi zostało opisane twoje urządzenie, np. " List of devices attached 89D893FSSC09   device ". Jeśli nie masz podobnego statusu to znaczy, że program nie wykrył twojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpuntoo napisał:

@IVO76 czy na tym spolszczonym ROM-ie, aplikacja wiadomości nie rozjeżdża się? Tzn. nie ucina tekstu wiadomości z góry? Bo miałem kilka dni temu polski stable i właśnie aplikacja wiadomości graficznie była jakaś zepsuta 

Ja miałem podobnie z dialerem. Mi pomogło zmiana tematu i ponowny powrót do starego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...