Skocz do zawartości

Migracja z 7.0.19 STABLE NA NAJNOWSZA WERSJE DEV


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jesteś na wersji 7.0.19 stable przejdź odrazu do punktu 2. 

1. Zflashuj 7.0.19 - Poradnik

2, Pobierz najnowszego DEVa - DEV

3. Wklej do pamięci telefonu 

4. Wejdź w ustawienia -> informacje o telefonie -> aktualizacje

5. Kliknij w ikone ustawień w prawym górnym rogu i wybierz opcje Chose update Package

6. Wskaż plik który pobrałeś i wkleiłeś do telefonu

7. Podążaj za instrukcjami wyświetlanymi przez telefon

8. Po restarcie będziesz już na najnowszej wersji DEV

9. Zaktualizuj przez telefon do ostatniej wersji i ciesz się wersją dev.

Edytowane przez zehell
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Jeszcze nie, zgodnie z instrukcją Acid'a.

Najpierw dev rom 5.12.24 z linku, który podałeś albo 5.12.31 stąd http://en.miui.com/download-295.html

Tylko że żaden nie wchodził.

Ale jest przełom ;) Początkowo nie pomogło też wipe all data w recovery mode, przynajmniej dla romu 5.2.24 ("can't verify") ale tym razem (tj. po wipe) najnowszy 5.12.31 już zaskoczył.

 

Proponuję, żebyś w poradniku powyżej dodał to jedno zdanie - pierwsze stąd (Note): http://en.miui.com/a-232.html

 

Edytowane przez Greengo73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się troche fonem dzisiaj przeszłem  na stabilna wersje 7.0.19, a potem  juz na dev romie 5.12.31  moje pytanie - .czy jest mozliwosc zrootowania  tej wersji??? bo jakoś mnie wybija cały czas tak choćby by nie było mozliwośći .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zehell napisał:

jak zrobiłeś wipe w recovery skoro jest zablokowane ? 

To wygląda na to, że chyba sam nie do końca wiem, co zrobiłem :)

W każdym razie z aplikacji Updater wszedłem w tryb recovery, po czym zobaczyłem czarny ekran z prostym modelem telefonu na biało i żadnego menu, więc postąpiłem zgodnie ze wskazówkami stąd: http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-note/  (czyli volume - i power), a fon się zresetował. Po czym już bez przeszkód zainstalował się 5.12.31, a wcześniej nie chciał. Może i przypadek, jak się na tym nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to oczywiste ale dopytam. Wersja DEV to wersja rozwojowa która wychodzi co tydzień w piątek i można ją wgrać OTA?

W takim razie ile się czeka na update wersji Stable?

Wchodzę w Updater i nie znajduje mi aktualizacji, zaś po kliknięciu w trzy kropki w prawym górnym rogu i wybraniu opcji download pobiera się coś i po reboocie robi się aktualizacja. Zmian żadnych w cyferkach oznaczeń softu nie było. Co ciekawe zrobiłem tak dwa razy i dwa razy się pobrało i aktualizowało. W zmianach po aktualizacji była informacja że to naprawa bugów i optymalizacja - tak ogólnie. Więc jaka jest różnica w tym, że kliknę w sprawdzanie Check updates na ekranie głównym Updatera a tym drugim sposobem w kliknięcie w trzy kropki?

Edytowane przez oleks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu dev 5.12.31 nie mogę zsynchronizować kontaktów google. Mam zainstalowany sklep play, dodane konto google w telefonie i niby wszystko ładnie się synchronizuje, ale w kontaktach do wyświetlenia znajduje tylko outlook, mi account i messenger, kontaktów google brak. Próbowałem też przez inny dialer ze sklepu Play. Czy ta wersja dev w jakiś sposób blokuje tą synchronizacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na gupie pytanie ale lepiej sie dowiem zanim zaczne:

Na forum sie przewija ze dev robi WIPE. On to robi sam z siebie czy trzeba samemu zrobic? Manuale ze strony xiaomi nie pomagaj, tylko mowia aby zrobic wipe.

Nie chce zainstalowac, sie okaze ze musialem zrobic wipe recznie i cos przestanie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bomirr napisał:

Ale co tu czyścić tuhttp://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/8409-Wgrywanie-czystego-romu-MIUI-STABLE-7.0.19-oraz-UNBRICK-martwego-już-telefonu masz tutorial według niego wygrywasz czysty stable i później deva według tego tutka

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Czysty STABLE był już wgrany, tylko nie w wersji 7.0.19, a 7.0.22. Problem pojawiał się przy próbie update-u do 6.1.7 DEV. Z tej (7.0.22) wersji dało się przejść bezproblemowo tylko do 6.1.11 DEV. A dziwnym trafem ta 6.1.11 wczoraj była dostępna tylko przez chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moze po części offtop, ale czy tylko ja nie moge normalnie zainstalowac aktualizacji przez ota? (mam wersje stable 7.0.9.0) Próbowałem też przez zipa i aktualizacje, ale przy pasku postępu przez pierwsze ok. 2 sekundy leci wolno, po czym dobija do końca i uruchamia telefon... ale bez zmian.
Poradził sobie ktoś z tym?
Przez sp flashtool nie chce, przynajmniej narazie, bo boje się o bricka xD

Edytowane przez slother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...