Jump to content

Wgrywanie czystego romu MIUI STABLE 7.0.19 oraz UNBRICK martwego już telefonu

zehell
 Share

Recommended Posts

HELP !!!
Robiłem po koleji tak jak trzeba , ale po kilku min  trzymania przycisków i pasku progrs w kolorze  czerwonym nadusiłem stop i odłączyłem telefon .no i chyba Brick . Dioda nie świeci sie podczas dpołaczenia do lapka/ladowarki . nie urcuamia sie teelfon .  nci ani awaryjny ani tryb fastboot 

pomocy co robić ? 

Bo nie odznaczyłes opcji PREOLOADER i masz bricka ! czytałeś ze zrozumieniem poradniki ? 

Jak byk wszędzie " WARNING: UNTICK PRELOADER WHEN FLASH ROM VIA SP FLASH TOOL  WHEN YOU WITHOUT SPECIFIC SOLUTIONS TO THIS PROBLEM SOLVED!

Edited by leonov
  • Like 1

"Tips: On step 11 After press DOWNLOAD
1. plug the usb cable to the computer/Laptop ONLY ! (dont plug to the PHONE yet !),
2. On ur phone press power + vol down, then ASAP plug the usb cable to ur PHONE at the same time (but power + vol down pressed first), if u see FASTBOOT menu on ur PHONE meaning u FAILED to press (repeat step 11), quite tricky
3. Wait until the progress turn YELLOW, then release the power + vol down button"

Jeżeli o to chodzi to próbowałem i niestety ten sam błąd , w 1532 idzie normalnie a w 1516 wywala

Hej, od kilku dni probuje sflasghowac rom inny niz dostarczony stockowo. mam rom 7.00.11 uzywal juz kilku wersji flash toola i kilkukrotnie pobralem rom hennessy. Za kazdym razem podlaczam gdy podlaczam telefon (z przycisnietymi klawiszami vol- i power) czerwony pasek progress`u skacze do 100% a nastepnie dostaje blad SP_VALIDATION_FAIL;<. ?

Nie wiem czy ponizsze fakty maja jakis zwiazek ale:

Nie moge sflashowac romu przez updater systemowy.

Wysyalalem tez request do xiaomi o odblokowanie i otrzymalem sms zwrotny jednakze ta opcja rowniez mi nie dizala (wysypuje sie na okolo 70%)

sterowniki : https://app.box.com/s/evrfz017cr4xdpjq1jtuxere6jv2d66b

spflash : https://app.box.com/s/23pn8i1wlsxy25ectr9fnyps5miy9err 

sprawdź teraz

PS. @leonov troche zgupiałem jak zobaczyłem posty z takim samym awatarem xD już podejrzewałem rozdwojenie jaźni :D

Edited by zehell

On 5.01.2016 at 6:15 PM, QM_ said:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Zrobiłem wg tego postu, ale przy bootowaniu telefon stoi. Spróbowałem wg poradnika w poście, niestety z zaznaczonym preloaderem i mam ten błąd jak nitrospider. Jak z tego wybrnąć?

Przechwytywanie.PNG

Po wgraniu firmware przez 1532 nie chce się włączać telefon , czarny ekran, natomiast przy próbie wgrania go przez 1516 z kombinacją Vol - + power , zaczyna się łączyć z telefonem ( czerwony bar z postępem ) wywala po chwili komunikat :  BROM ERROR: S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_HASH_FAIL (6047)

Please help !

ok udało się :-)

Użyłem innej wersji 1516 i przy podłączonym od początku kablu USB kliknąłem 'download' , następnie po 1sek wciskam i trzymam wszystkie 3 przyciski na telefonie ( vol +, vol - i power) , gdy pasek dochodzi do 100% na czerwonym polu ,puszczam power trzymając dwa pozostałe. Gdy przechodzi w pasek żółty można puścić wszystko.