Skocz do zawartości

Wgrywanie czystego romu MIUI STABLE 7.0.19 oraz UNBRICK martwego już telefonu


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

@darthnorbe

Nie da się nic zrobić:

1. zgoda sms jest

2. nie mogę wgrać dev przez Updater -mam 77.0.19.0 (stabile)

3. odblokowanie przez unlock staje na 50%

4. SPFlash - też błędy podczas próby wgrania (zdjęcia są wgrane wyżej)

Przeczytałem gdzieś, że może być problem z katalogiem gdzie jest plik scatter (u mnie jest w katalogu SPFlash\images\signed_bin\MT6795_Android_scatter.txt)

Na tym romie chyba jeszcze nikt nie odblokować bootloadera. Darthnorbe ma racje - win 10 robi dużo problemów ze wszystkim a na 7 wystarczy ewentualnie godzina (jak ma się jakieś problemy) i jest zrobione :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to suprise totalny...UDAŁO SIĘ :) teraz pytanie, a jak?

To gdzie znajdował się plik MT6795_Android_scatter.txt miało u mnie znaczenie, bo przerzuciłem go z katalogu signed_bin do samego images i udało się wgrać soft.
Aktualnie: 7.1.8.0 (Wersja stabilna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to suprise totalny...UDAŁO SIĘ  teraz pytanie, a jak?

To gdzie znajdował się plik MT6795_Android_scatter.txt miało u mnie znaczenie, bo przerzuciłem go z katalogu signed_bin do samego images i udało się wgrać soft.

Aktualnie: 7.1.8.0 (Wersja stabilna)

Nawet na screenach na to nie patrzyłem bo nie sądziłem że można tego nie zrobić ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meiker napisał:

No to suprise totalny...UDAŁO SIĘ :) teraz pytanie, a jak?

To gdzie znajdował się plik MT6795_Android_scatter.txt miało u mnie znaczenie, bo przerzuciłem go z katalogu signed_bin do samego images i udało się wgrać soft.
Aktualnie: 7.1.8.0 (Wersja stabilna)

To nie mogło być to, coś inaczej zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smigoll @darthnorbe

Nic innego nie zrobiłem, przeniosłem tylko plik i zaimportowałem z katalogu image. Wtedy pojawiły się ścieżki dostępu, ktróch szybciej nie było po prawej stronie co widać na załączonych przeze mnie screenach. Ta operacja u mnie pomogła, może ten kto nie może też niech spróbuje.

Tak w ogóle ktoś powinien poprawić w pierwszym poście, żeby na wyłączeniu telefonu nacisnąć tylko vol - (bez power) i wtedy włożyć kabel; power tutaj nie jest potrzebny co  potwierdza wiele anglojęzycznych for.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meiker twoim problemem przede wszystkim jest to że masz sieciowe MIUI. Od kogo kupiłeś tel? Allegro? Tvsat? Czy jakoś tak? Miałem to samo. I jeżeli nie wygrasz oryginalnego deva czy stable to nic ci nie pójdzie. Na tym 77.0.19 nie działa updater w ogóle. Co kolwiek będziesz chciał wrzucić przez updater zawsze będzie błąd.

Wysłano z RN3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smigoll @darthnorbe

Nic innego nie zrobiłem, przeniosłem tylko plik i zaimportowałem z katalogu image. Wtedy pojawiły się ścieżki dostępu, ktróch szybciej nie było po prawej stronie co widać na załączonych przeze mnie screenach. Ta operacja u mnie pomogła, może ten kto nie może też niech spróbuje.

Tak w ogóle ktoś powinien poprawić w pierwszym poście, żeby na wyłączeniu telefonu nacisnąć tylko vol - (bez power) i wtedy włożyć kabel; power tutaj nie jest potrzebny co  potwierdza wiele anglojęzycznych for.

 

Sądziłem że jest to opisane w poradniku żeby przenieść plik scatter bo na angielskim forum zazwyczaj widniało jedno zdanie o tym.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem dzisiaj pół dnia ze zbickowanym Notem więc napiszę parę słów jak wybrnąłem, może komuś się przyda.

Po pierwsze kupiłem telefon z jakimś śmieciowy ROMem 7.0.919.0, który był dość mocno spolszczony ale wieszały się np komunikatory, standardowa czcionka była tylko bardzo duża i ogólnie nie działał zbyt płynnie. Note 3 w wersji 2gb ram, 16 gb rom. Oczywiście pierwsze próby wgrania DEV roma prze Update nie przyniosły skutku. Najpierw próbowałem wgrać chińskiego stable przez  SPFlash 1532. Doleciało do końca ale właśnie wtedy telefon się zbrickował. Zrobiła się dziwna rzecz a mianowicie jak leżał podłączony na kablu do kompa to co chwilę pojawiał się dźwięk podłączania i odłączania urządzenia przez usb. Trzymanie jakiejkolwiek kombinacji klawiszy nawet przez 10 minut nie przynosiło skutku. Odpalając po raz kolejny Download nie musiałem nic naciskać i zaczynało się coś po chwili dziać tak jak by telefon się włączał i wyłączał samoczynnie. Na wyświetlaczu nie pojawiało się zupełnie nic. Finalnie telefon wstał na  SPFlash 1516 z tego linku https://drive.google.com/file/d/0B059jeiEhnYneThTVHk3NXR5bUU/view ale dopiero po drugiej próbie z przyciśnięciem wszystkich klawiszy na raz tj. vol up, vol down i power. Nie jestem w stanie określić czy kombinacja klawiszy pomogła czy "akurat zaskoczyło" bo podłączenie kabla wbiło się w odpowiedni moment bootloopa. Ogólnie to polecam próbować wszystkich możliwych wersji SP Flash Tool aż w końcu wstanie.

P.S. Dzięki wszystkim za zaangażowanie i porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 05/01/2016 at 5:15 PM, QM_ said:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

zadzialalo! wlasnie ciagnie mi V7.1.8.0LHNCNCK . Nowsza wersja juz ale to chyba nadal ok i da sie przejsc na DEV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam działać według tego poradnika http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Działałem według instrukcji z pierwszego postu i sobie ucegliłem fona. Ściągałem różne wersje programów, sterowników i nic nie pomagało, dopiero korzystając z poradnika z powyższego linku telefon ożył i już wszystko działa jak należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2016o00:05, machen3135 napisał:

No i udało się dzięki mojej dziewczynie :-) mogę podpowiedzieć że ważna jest kombinacja klawiszy. Teraz już mam upragnione miui Polska i dziękuję wam wszystkim za porady :-D 

no to wypadałoby napisać jaka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej wersji devrom jest Polski język, sklep play, konto Google żeby pobrać kontakty? Polski język jest mi z tego najmniej potrzebny, ale wszystko inne jest i to bardzo potrzebne... Dzięki za tutorial, robiłem patrząc tutaj i na angielskiej wersji... Na szczęście odznaczyłem preloader tak jak zalecaliście, bi tam nic o tym nie pisano i ludzie zaliczają bricka. Ja wgrałem MIUI 7.2 stable 7.2.3.0(LHNCNDA) i super działa ale nie ma sklepu play i konta Google a to podstawa, poza tym mam wyszukiwarkę po chińsku :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27 stycznia 2016o09:14, szeryf_88 napisał:

jak nacisnę vol- i power podłączając kabel to włącza mi się "fastboot" a jak nacisnę vol+ i power włącza mi się miniaturka telefonu z podpiętym kablem. W obu przypadkach nic nie wgrywa a jak przytrzymam krócej do wyskakuje DA100% i błąd jak w poście powyżej pisałem. Próbowałem wersji 15.32 i też nic nie pomogło uruchomienie jako administrator też. Zainstalowane mam sterowniki tylko nie mogę zainstalować MAP SMS/MMS ale to chyba niepotrzebne prawda?

Wciśnij tylko vol- (bez powera) i podłącz kabel do telefonu którego końcówka była wcześniej wpięta do kompa... I jak pojawi się na dole żółty pasek postępu puść vol-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ze niechcący w flashtoolu wcisnąłem stop podczas flashowania i teraz gdy próbuje flashtoolem odbrickować to pasek w flashtoolu nie pojawia się w ogóle po podłączeniu telefonu co muszę zrobić aby naprawić telefon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam 

Mam duży problem z pozbyciem się tego chińskiego "softu" 77.0.19.0. Link do sterowników nie działa. Domyślam się o jakie sterowniki chodzi, ale nie jestem pewien czy wgrałem dobre. Natomiast telefon przy naciśnięciu power+ volume down poniżej 1s uruchamia mi fastboota. Nie zaleznie jak szybko podpinam kabel fastboot jest szybszy :(

 

Edit1: link do sterowników z google drive byłby super

Edit2: jeśli przyciskam tylko głośność w dół  Fastboot nie wstaje tak szybko. Martwię się że problem jest w sterownikach. Niestety mi ten link nie działa.Dodatkowo  W10Pro  i wyłączyłem podpisy cyfrowe sterowników

 

Edytowane przez Dzambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrickowałem sobie fona kolejne wersje romu pogarszały tylko ten stan - od restartów podczas uruchamiania do kompletnej cegły. Próbowałem wersji  SPFlash 1532 i  SPFlash 1516 doszedłem do etapu opisanego tutaj:

On 29.02.2016 at 8:33 PM, Dymitr said:

Walczyłem dzisiaj pół dnia ze zbickowanym Notem więc napiszę parę słów jak wybrnąłem, może komuś się przyda.

Po pierwsze kupiłem telefon z jakimś śmieciowy ROMem 7.0.919.0, który był dość mocno spolszczony ale wieszały się np komunikatory, standardowa czcionka była tylko bardzo duża i ogólnie nie działał zbyt płynnie. Note 3 w wersji 2gb ram, 16 gb rom. Oczywiście pierwsze próby wgrania DEV roma prze Update nie przyniosły skutku. Najpierw próbowałem wgrać chińskiego stable przez  SPFlash 1532. Doleciało do końca ale właśnie wtedy telefon się zbrickował. Zrobiła się dziwna rzecz a mianowicie jak leżał podłączony na kablu do kompa to co chwilę pojawiał się dźwięk podłączania i odłączania urządzenia przez usb. Trzymanie jakiejkolwiek kombinacji klawiszy nawet przez 10 minut nie przynosiło skutku. Odpalając po raz kolejny Download nie musiałem nic naciskać i zaczynało się coś po chwili dziać tak jak by telefon się włączał i wyłączał samoczynnie. Na wyświetlaczu nie pojawiało się zupełnie nic. Finalnie telefon wstał na  SPFlash 1516 z tego linku https://drive.google.com/file/d/0B059jeiEhnYneThTVHk3NXR5bUU/view ale dopiero po drugiej próbie z przyciśnięciem wszystkich klawiszy na raz tj. vol up, vol down i power. Nie jestem w stanie określić czy kombinacja klawiszy pomogła czy "akurat zaskoczyło" bo podłączenie kabla wbiło się w odpowiedni moment bootloopa. Ogólnie to polecam próbować wszystkich możliwych wersji SP Flash Tool aż w końcu wstanie.

P.S. Dzięki wszystkim za zaangażowanie i porady ;)

I dokładnie  SPFlash 1516 sciągnięta z tego linku zadziałała od strzału. Jedyne co zrobiłem to zmieniłem jej wersję jezykową na angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Wiem ze moze macie juz dosc pytan o jedno i to samo ale zaryzykuje:-).

Potrzebuje pomocy przy instalacji MIUI POLSKA,posiadam redmi note 3,soft 7.0.19.0,wersja stabilna.Co mam zrobic zeby przejsc na w.w. soft,czy musze miec odblokowany bootloader,zgode mam ale odblokowywanie zatrzymuje sie na 50% i lipa.Jesli to mozliwe to prosze o pomoc,najlepiej krok po kroku.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danloo23 napisał:

Witam.

Wiem ze moze macie juz dosc pytan o jedno i to samo ale zaryzykuje:-).

Potrzebuje pomocy przy instalacji MIUI POLSKA,posiadam redmi note 3,soft 7.0.19.0,wersja stabilna.Co mam zrobic zeby przejsc na w.w. soft,czy musze miec odblokowany bootloader,zgode mam ale odblokowywanie zatrzymuje sie na 50% i lipa.Jesli to mozliwe to prosze o pomoc,najlepiej krok po kroku.Pozdrawiam.

Mamy dość, gdyż wszystko zostało opisane w poradniku https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ w którym pogrubioną czcionką pisze, że dla softu poniżej wersji 7.1 wymagane jest zainstalowanie chińskiego romu dev by odblokować bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie próbowałem wszystkiego i nic!

Chciałem wrzucić MIUI 8 na moje Redmi 3 Pro. Wrzuciłęm ROMa(nie pamiętem już jakiego) zip-em do pamięci telefonu i korzystając z aplikacji 'Update' wskazałem plik. Telefon nie zweryfikował pliku, zrestartował się po czym zawisł na wgrywaniu nowego ROMu. Po mniej więcej godzinie zrestartowałem telefon i od tamtej pory stał się cegłą. Tutorial z tematu przeprowadzałem na Win8.1 i 7 ale po uruchomieniu SP Flash Tool nie mam żadnego paska postępu! Próbowałem różne kombinacje klawiszy i spędziłem cały weekend na różnych próbach ale telefon uparcie pozostaje cegłą! 

Czy jest ktoś w Łodzi kto mógłby mi z tym pomóc?

PS. Mój oryginalny problem był taki, że co dwa-trzy dni nie mogłem zalogować się na konto google i musiałem odinstalowywać Sklep Play, po czym instalować Usługi Google.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lenny86 napisał:

Panowie próbowałem wszystkiego i nic!

Chciałem wrzucić MIUI 8 na moje Redmi 3 Pro. Wrzuciłęm ROMa(nie pamiętem już jakiego) zip-em do pamięci telefonu i korzystając z aplikacji 'Update' wskazałem plik. Telefon nie zweryfikował pliku, zrestartował się po czym zawisł na wgrywaniu nowego ROMu. Po mniej więcej godzinie zrestartowałem telefon i od tamtej pory stał się cegłą. Tutorial z tematu przeprowadzałem na Win8.1 i 7 ale po uruchomieniu SP Flash Tool nie mam żadnego paska postępu! Próbowałem różne kombinacje klawiszy i spędziłem cały weekend na różnych próbach ale telefon uparcie pozostaje cegłą! 

Czy jest ktoś w Łodzi kto mógłby mi z tym pomóc?

PS. Mój oryginalny problem był taki, że co dwa-trzy dni nie mogłem zalogować się na konto google i musiałem odinstalowywać Sklep Play, po czym instalować Usługi Google.....

Uratował mnie koleś z forum miui pod tym adresem:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=543891&page=1#pid10633713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...