Skocz do zawartości

Wgrywanie czystego romu MIUI STABLE 7.0.19 oraz UNBRICK martwego już telefonu


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Jacobi napisał:

sam z siebie telefon nie zrestartuje po wyświetleniu zielonego "ptaszka", trzeba mu pomóc wciskając na chwilę power

Pytanie tylko czy po wcisnieciu power na chwile, trzeba czekac te 5-15 minut na to az cos wyswietli czy po chwili powinien wyswietlic napis miui.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się - nareszcie się udało! :smile: Pomógł konkretnie ten 1 punkt z tego poradnika: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Step 11: let the phone completely off, and then press and Hold the volume down key(Keep it pressed until Progress goes Yellow), then the USB data cable into the phone ! Computer will find your device, when the progress become yellow update will begin to move! This is when you can release the volume down key.
 

Edytowane przez GeoRedfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem RN3 32GB i mam z nim problemy m.in nie dziala skaner linii papilarnych, ucina wyswitlanie smsów i duzo jakiejs chinszczyzny. Przeczytalem na forum, ze moze byc to przyczyna jakiegos syfnego softu. Chcialbym doprowadzic go do porzadku tj. wgrac czysty soft. Znalazlem nawet dosc prosty (wydaje się) sposób opisany przez QM w poście poniżej (wersja oprogramowania dokladnie taka jak opisana), ale utknąłem na samym początku tj. na rootowaniu telefonu.

 

Dnia 5.01.2016o18:15, QM_ napisał:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Chciałem użyć sposobu z filmiku zamieszczonego przez Rad0:

Dnia 6.01.2016o21:46, Rad0 napisał:

Poradnik do roota ;)

ale skąd mam ściągnąć apkę do rootowania? Nie mam tego katalogu Redmi Note 3...

Dzieki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GeoRedfox napisał:

Pochwalę się - nareszcie się udało! :smile: Pomógł konkretnie ten 1 punkt z tego poradnika: http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Step 11: let the phone completely off, and then press and Hold the volume down key(Keep it pressed until Progress goes Yellow), then the USB data cable into the phone ! Computer will find your device, when the progress become yellow update will begin to move! This is when you can release the volume down key.
 

Pisałem o tym kilka postów wcześniej. @zehell mógłby poprawić opis w pierwszym poście, mniej osób by błądziło.

 

2 godziny temu, fsf napisał:

Znalazlem nawet dosc prosty (wydaje się) sposób opisany przez QM w poście poniżej (wersja oprogramowania dokladnie taka jak opisana), ale utknąłem na samym początku tj. na rootowaniu telefonu.

QM opisał sposób dla softu V77.0.11.0. Twój jest identyczny?

A linki do apki do rootowania znajdziesz pod filmikiem na youtube.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem nawet dosc prosty (wydaje się) sposób opisany przez QM w poście poniżej (wersja oprogramowania dokladnie taka jak opisana), ale utknąłem na samym początku tj. na rootowaniu telefonu.
QM opisał sposób dla softu V77.0.11.0. Twój jest identyczny?

A linki do apki do rootowania znajdziesz pod filmikiem na youtube.

 

Gdzie? 😁

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A linki do apki do rootowania znajdziesz pod filmikiem na youtube.

Gdzie?

:shock:

Kliknij "Pokaż więcej" w opisie pod filmikiem.

Pytałem gdzie jest filmik ale to już nie aktualne bo mi nie do końca ładowało strony i nie widziałem filmika.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke_I

Tak, miałem te właśnie wersję. Dzięki za tip znalazłem, zrootowalem, zupdatowalem :) Sęk w tym, że po updacie mam wersję 7.1.7.0(LHNCNCK), nie 7.0.22.0(LHNCNCJ) tak jak pisał QM... Co to za wersja?? Po drugie nie działał mi sklep googla więc kliknalem odinstaluj aktualizację no i klops sklep w ogóle zniknął. Generalnie znowu proszę o pomoc...

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fsf wersja 7.1.7.0(LHNCNCK) jest nowszą wersją oficjalnego chińskiego rom-u co widać po numerkach.

Co do sklepu google to w moim przypadku po aktualizacji całkowicie zniknął, więc poszukałem instrukcji instalacji google play i znalazłem! :)
http://en.miui.com/thread-99703-1-1.html

Edytowane przez Luke_l
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Troche musialem pokminic, ale wykminilem i wszystko gra. Nowy soft jest,sklep google play jest... tylko ta chinszczyzna - boje sie usuwac te krzaczki, zebym czegos waznego nie usunal. A jest szansa, ze bedzie kiedys jezyk polski?

PS Dzieki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fsf napisał:

Bingo! Troche musialem pokminic, ale wykminilem i wszystko gra. Nowy soft jest,sklep google play jest... tylko ta chinszczyzna - boje sie usuwac te krzaczki, zebym czegos waznego nie usunal. A jest szansa, ze bedzie kiedys jezyk polski?

PS Dzieki wielkie za pomoc :)

Wrzuć sobie: http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

Będziesz miał rom bez chińskich apek, z polskim językiem (by miuipolska), z root'em.

Sam nie usuwaj chińskich apek na obecnej wersji romu - możesz w łatwy sposób uwalić telefon (np usunięcie app store często kończy się bootloopem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem jak 45marcin, flashowanie skończyło się poprawnie ale tel. nie chce się włączyć, nie pomogl flash 5.1516 ani 5.1532, teraz tel. nie włącza się i podłączając do ładowania nie widać by bateria się ładowała :(

flshowanie 5.1532 idzie bez problemu jak chce zrobic od razu po nim w programie 5.1516 wyskakuje BROM Error

Edytowane przez baicik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baicik napisał:

Mam ten sam problem jak 45marcin, flashowanie skończyło się poprawnie ale tel. nie chce się włączyć, nie pomogl flash 5.1516 ani 5.1532, teraz tel. nie włącza się i podłączając do ładowania nie widać by bateria się ładowała :(

flshowanie 5.1532 idzie bez problemu jak chce zrobic od razu po nim w programie 5.1516 wyskakuje BROM Error

Znajomy miał podobnie, tylko że przy wgraniu xiaomi.eu stable. Najpierw próbowaliśmy wgrać na windows 10 przy użyciu flash 5.1532, poszło bez błędów, pojawił się napis mi na wyświetlaczu ale telefon nie chciał wstać. Potem próbowaliśmy flash-em 5.1516, ale wyskakiwał error. W końcu udało się na laptopie z windows 7 i przy użyciu flash 5.1532. Tylko trzeba pamiętać, by przed całą zabawą wyłączyć weryfikacje sterowników, a flash tool-a odpalić jako administrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Luke_l napisał:

Znajomy miał podobnie, tylko że przy wgraniu xiaomi.eu stable. Najpierw próbowaliśmy wgrać na windows 10 przy użyciu flash 5.1532, poszło bez błędów, pojawił się napis mi na wyświetlaczu ale telefon nie chciał wstać. Potem próbowaliśmy flash-em 5.1516, ale wyskakiwał error. W końcu udało się na laptopie z windows 7 i przy użyciu flash 5.1532. Tylko trzeba pamiętać, by przed całą zabawą wyłączyć weryfikacje sterowników, a flash tool-a odpalić jako administrator.

Na windowsie 7 i 10 jest to samo :( teraz patrze jak flashuje 5.1532 przy sterownikach pojawia się DA USB VCOM Port w momencie wgrywania (żółta kreska) a flashując 5.1516 w tym momencie wyskakuje jakiś błąd.

I skąd pobrać flash toll 5.1516 bo tej z wątku z boxa nie mogę i pobrałem jakąś z sieci, może tu jest problem?

Edytowane przez baicik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...przewałkowaałem od deski do deski o tym o czym piszecie i u mnie nie idzie w zadnej konfiguracji zeby przeskoczyc na dev ....kupilem redmi 3 /32 z jakas poroabana polska wersja ...antek 5.0.2 lrx22g...mui 7.0 (stable) 7.0.19.0.0(LHNCNCJ) I na 2 kompach probowałem wrocic wszystkimi sposobami do 7.0.19 orginalnego chinczyka a potem na dev ...nie da rady ...czy cos namieszali sprzedawcy czy co ...wiecznie konczy sie na czerwonym pasku i komunikatach opisywanych przez Was ...rece opadly do kolan a kolana za kostki ...niech ktos cos pomysli i pomoze ...moze na priva ....plissss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Chciałem wgrać sobie na nowo xioami.eu stable z rootem i chyba nie odznaczyłem preloaded (chyba!), gdy instalacja się skończyła telefon w ogóle nie reaguje na nic! Co kolwiek bym robił przyciski się nie podświetlają, ekran nie zapala, nie wibruje, nie chce przejść do trybu fastboot (a przynajmniej tego nie widać!) i żadne trzymanie nie wiadomo ile przycisku power nie pomaga. Wgrywałem spflashtoolem 1532 (zawsze było szybko i sprawnie oraz działał). Próbowałem robić wedle poradnika tego i soft się wgrywa tak jak każdy inny lecz telefon nie reaguje! Na innych spflashtool'ach ładuje się czerwony pasek i co ok 20 sek słychać dziek podłączanego urządzenia.

Edytowane przez Smigoll
Błędy ortograficzne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi poszlo na chinskim flashu 1516 i mialem tak samo uceglonego fona gdzies w tym watku jest do niego link poszukaj ...aha i jak bedziesz podlaczac to ktos napisal volume up+down+power ....pojdzie napewno ,,,ja juz sie uratowalem 

Dzięki poszukam, ale jakbyś mogł to podrzuć linka

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...