Skocz do zawartości

Wgrywanie czystego romu MIUI STABLE 7.0.19 oraz UNBRICK martwego już telefonu


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Na poprzedniej stronie kolega pisał, że uruchomił wersje 1516 na Windows 7. Ja tez flashowalem na win7.

Są różne komputery, różne procesory, chipsety, wiec próbuj na Windows 7. Być może akurat u Ciebie, na Windows 10, nie uda się zrobić flashowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu sukces na win 7 wszystko ładnie poszło. Wgrałem też wersje 6.0.21 jest język polski zero błędów dzięki za pomoc panowie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jak ci się udało wgrać sterowniki żeby e menedżerze urządzeń nie było "nieznane urządzenie "?

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s_security_secure_usb_dl_image_hash_fail - taki komunikat mi wyskakuje i nie da się wgrać. Już jestem załamany, żaden z opisanych sposobów z forum nie działa. Mam wersję 7.1.7.0 stable i przy próbie wgraniu romu DEV wyskakuje też komunikat Can't verify update. Po próbie "[FIX] Wgrywanie romu developerskiego MIUI" nadal dzieje się to samo. Jestem pod ścianą - nic się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nacisnę vol- i power podłączając kabel to włącza mi się "fastboot" a jak nacisnę vol+ i power włącza mi się miniaturka telefonu z podpiętym kablem. W obu przypadkach nic nie wgrywa a jak przytrzymam krócej do wyskakuje DA100% i błąd jak w poście powyżej pisałem. Próbowałem wersji 15.32 i też nic nie pomogło uruchomienie jako administrator też. Zainstalowane mam sterowniki tylko nie mogę zainstalować MAP SMS/MMS ale to chyba niepotrzebne prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie daje, palce mam małe, kilka sekund świeci się czerwony pasek "da 100%" i wyskakuje błąd " s_security_secure_usb_dl_image_hash_fail "

Przestań wciskać te oba przyciski. Wciśnij natychmiast po wciśnięciu przycisku download tylko przycisk volume down.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem już wiele instrukcji odnośnie wgrywania flasha do tego modelu i raczej nie robię nic źle. Mam jakiś problem komunikacyjny z telefonem?

Mam to samo. Po dokładnie 16 sekundach zawsze się wyświetla błąd o połączeniu komputera i telefonu.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajeczka Panowie,

bardzo Wam wszystkim dziękuje, choć się zbytnio nie znam poszło wszystko za pierwszym razem !

Co prawda koresponduje dzisiaj i wczoraj z Europejskim biurem wsparcia MI.com i muszę przyznać, że odpisują w błyskawicznym tempie. Miałem nadzieję, że dowiem się od nich czegoś więcej lub przyspieszę otrzymanie SMS z możliwością zdjęcia blokady. Niestety nic takiego się nie stało ale poziom udostępniania informacji i próbach pomocy oceniam na celujący. Nie mniej jednak żadna z prób instalacji DEV ROM nie dawała rezultatu, dopóki nie przeczytałem tego tematu.

Tel po instalacji od razu rozpoczął pobieranie aktualizacji i i mam w tej chwili MIUI 7.1.7.0(LHNCNCK)

Jeszcze raz dziękuje fachowcom za ten temat i pomoc.

Czekam zatem na je***ego SMS :)

Gdyby ktoś potrzebował pomocy laika (wątpię) to dajcie znać.

Najbardziej mnie wqrwia to, że przy wysyłaniu formularza z prośbą o odblokowanie, z góry piszą że skargi i reklamacje należy kierować na forum ?

Co to ma qrna znaczyć ? Zrobimy ci "laskę"...

Link do plików:

 

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B9gIR619r67Pa3FSRDBaWmhSejA&usp=sharing

 

Pliki do 3GB/32

Edytowane przez majkel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szeryf_88 napisał:

Wyczerpują mi się pomysły co mogło pójść nie tak. Sterowniki są dobrze zainstalowane. A sterownik MAP SMS/MMS to jest do zainstalowania czy tego nie muszę instalować? Jeśli muszę to jaki sterownik z paczki do tego idzie?

Jak jesteś ze stolnicy to sie odezwij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szeryf_88 napisał:

niestety podkarpacie

Trudno, ja się prawie nie znam i sobie poradziłem, zrób powoli wszystko co jest w poradniku - POWODZENIA

11 minut temu, szeryf_88 napisał:

niestety podkarpacie, a Ty miałeś zainstalowane ten sterownik " MAP SMS/MMS "?

Niestety nawet taka wiedza nie była mi potrzebna, jak dla mnie stety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że kabel zły - nie, myślałem że źle zainstalowane sterowniki lub zła wersja - nie, chyba się poddam i odeślę na reklamacje, bo telefon z angielskim językiem i bez sklepu play to dla mnie bezużyteczny klocek a tydzień lub dwóch nie mam zamiaru siedzieć nad telefonem bo zapracowany jestem. A szkoda bo telefon urzekł mnie jakością wykonania i szybkością działania :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Nareszcie spróbowałem tym sposobem a nie Flash Toolem i właśnie zasysam czysty soft przez Updatera

Polecam każdemu spróbować ta metoda bo jest o wiele prostsza niż przez program którym mimo wielu prób nie udało mi się nic zdziałać. Dzięki wielkie za ten sposób!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

EDIT: Chyba to była sprzed wczesna radość, niby pobralo aktualizacje ale po tym jak instaluje (restart urządzenia) po prostu mi robi restart i cały czas jest trzymana stara wersja. Chyba jednak z Flash Toolem spędzę parę dobrych godzin żeby to jakoś ogarnąć...

Chyba że ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić, bo już naprawdę tracę siły

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GeoRedfox napisał:

 

Nareszcie spróbowałem tym sposobem a nie Flash Toolem i właśnie zasysam czysty soft przez Updatera emoji2.png

Polecam każdemu spróbować ta metoda bo jest o wiele prostsza niż przez program którym mimo wielu prób nie udało mi się nic zdziałać. Dzięki wielkie za ten sposób!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

EDIT: Chyba to była sprzed wczesna radość, niby pobralo aktualizacje ale po tym jak instaluje (restart urządzenia) po prostu mi robi restart i cały czas jest trzymana stara wersja. Chyba jednak z Flash Toolem spędzę parę dobrych godzin żeby to jakoś ogarnąć...

Chyba że ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić, bo już naprawdę tracę siły emoji17.png

Ja mam tą samą sytuację. Wymiękam już. Jest ktoś kto poradził sobie z błędem  " s_security_secure_usb_dl_image_hash_fail " ? Szukam też po europejskim forum nic nie piszą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GeoRedfox napisał:

 

Nareszcie spróbowałem tym sposobem a nie Flash Toolem i właśnie zasysam czysty soft przez Updatera emoji2.png

Polecam każdemu spróbować ta metoda bo jest o wiele prostsza niż przez program którym mimo wielu prób nie udało mi się nic zdziałać. Dzięki wielkie za ten sposób!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

EDIT: Chyba to była sprzed wczesna radość, niby pobralo aktualizacje ale po tym jak instaluje (restart urządzenia) po prostu mi robi restart i cały czas jest trzymana stara wersja. Chyba jednak z Flash Toolem spędzę parę dobrych godzin żeby to jakoś ogarnąć...

Chyba że ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić, bo już naprawdę tracę siły emoji17.png

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

zrób według tego poradnika, mi poszło w ten sposób i już mam polski język i sklep play. Bez żadnych devów, bez rootowania kombinowania. Po prostu użyj wszystkiego co masz w tamtej paczce i Ci pójdzie. Przy okazji serdeczne dzięki dla Jacobi za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...