Skocz do zawartości

Wgrywanie czystego romu MIUI STABLE 7.0.19 oraz UNBRICK martwego już telefonu


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

HELP !!!
Robiłem po koleji tak jak trzeba , ale po kilku min  trzymania przycisków i pasku progrs w kolorze  czerwonym nadusiłem stop i odłączyłem telefon .no i chyba Brick . Dioda nie świeci sie podczas dpołaczenia do lapka/ladowarki . nie urcuamia sie teelfon .  nci ani awaryjny ani tryb fastboot 

pomocy co robić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie odznaczyłes opcji PREOLOADER i masz bricka ! czytałeś ze zrozumieniem poradniki ? 

Jak byk wszędzie " WARNING: UNTICK PRELOADER WHEN FLASH ROM VIA SP FLASH TOOL  WHEN YOU WITHOUT SPECIFIC SOLUTIONS TO THIS PROBLEM SOLVED!

Edytowane przez leonov
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tips: On step 11 After press DOWNLOAD
1. plug the usb cable to the computer/Laptop ONLY ! (dont plug to the PHONE yet !),
2. On ur phone press power + vol down, then ASAP plug the usb cable to ur PHONE at the same time (but power + vol down pressed first), if u see FASTBOOT menu on ur PHONE meaning u FAILED to press (repeat step 11), quite tricky
3. Wait until the progress turn YELLOW, then release the power + vol down button"

 

Jeżeli o to chodzi to próbowałem i niestety ten sam błąd , w 1532 idzie normalnie a w 1516 wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, od kilku dni probuje sflasghowac rom inny niz dostarczony stockowo. mam rom 7.00.11 uzywal juz kilku wersji flash toola i kilkukrotnie pobralem rom hennessy. Za kazdym razem podlaczam gdy podlaczam telefon (z przycisnietymi klawiszami vol- i power) czerwony pasek progress`u skacze do 100% a nastepnie dostaje blad SP_VALIDATION_FAIL;<. ?

 

Nie wiem czy ponizsze fakty maja jakis zwiazek ale:

Nie moge sflashowac romu przez updater systemowy.

Wysyalalem tez request do xiaomi o odblokowanie i otrzymalem sms zwrotny jednakze ta opcja rowniez mi nie dizala (wysypuje sie na okolo 70%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki : https://app.box.com/s/evrfz017cr4xdpjq1jtuxere6jv2d66b

spflash : https://app.box.com/s/23pn8i1wlsxy25ectr9fnyps5miy9err 

sprawdź teraz

PS. @leonov troche zgupiałem jak zobaczyłem posty z takim samym awatarem xD już podejrzewałem rozdwojenie jaźni :D

Edytowane przez zehell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5.01.2016 at 6:15 PM, QM_ said:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Zrobiłem wg tego postu, ale przy bootowaniu telefon stoi. Spróbowałem wg poradnika w poście, niestety z zaznaczonym preloaderem i mam ten błąd jak nitrospider. Jak z tego wybrnąć?

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu firmware przez 1532 nie chce się włączać telefon , czarny ekran, natomiast przy próbie wgrania go przez 1516 z kombinacją Vol - + power , zaczyna się łączyć z telefonem ( czerwony bar z postępem ) wywala po chwili komunikat :  BROM ERROR: S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_HASH_FAIL (6047)

 

Please help !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok udało się :-)

 

Użyłem innej wersji 1516 i przy podłączonym od początku kablu USB kliknąłem 'download' , następnie po 1sek wciskam i trzymam wszystkie 3 przyciski na telefonie ( vol +, vol - i power) , gdy pasek dochodzi do 100% na czerwonym polu ,puszczam power trzymając dwa pozostałe. Gdy przechodzi w pasek żółty można puścić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...