Skocz do zawartości

Wgrywanie czystego romu MIUI STABLE 7.0.19 oraz UNBRICK martwego już telefonu


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

 

Z uwagi że jest dużo pytań postanowiłem napisać o tym temat.

 

PRZECZYTAJ CAŁA INSTRUKCJE NIM ZACZNIESZ DZIAŁAĆ I UPEWNIJ SIĘ ŻE JĄ ZROZUMIAŁEŚ !

 

1. Sciągamy sterowniki :  Sterowniki

 

2. Ściągamy czystą wersje 7.0.19 : Soft

 

3. Ściągnij SPFlashTool : SPFlashTool 1532

 

3*. Jeżeli masz wersje 32 GB FlashTool : SPFlashTool 1516

 

4. Rozpakuj pobrany soft i zainstaluj sterowniki

 

5. Przenieść plik sccater do folderu signed_bin

 

6. Odpal  SPFlashTool wskaż plik sccater oraz DA_SWSEC.bin zgodnie z screenem 

 

Download agetnt : DA_SWSEC.bin   - z folderu spflashtoola 

 

Scatter : MT6795_Android_scatter.txt  - z folderu signed_bin

 

7. Sprawdzamy czy wszystkie elementy się załadowały i czy jest tryb Download only

!!!!!!  ODZNACZAMY PRELOADER  !!!!!!

8. Klikamy Download 

 

9. Wyłącz telefon

 

10. Wciśnij kombinacje klawiszy  (vol -) + (power) i podłącz w tym samym czasie kabel. 

 

11. Czekamy aż zakończy się proces i cieszymy się czystym chińskim softem.

 

 

 

UWAGA : NIE BIORE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZBRICKOWANE TELEFONY ROBISZ WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 

 

 

image.png

 

 

 

Jeżeli twój telefon się nie włącza lub zaliczył bricka to wykonaj kroki od 6 do końca z użyciem : pierwsze SPFlashTool 1532 a następnie zrób to samo z użyciem 1516. 

 

Edytowane przez zehell
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zehell napisał:

(...) 11. Czekamy aż zakończy się proces i cieszymy się czystym chińskim softem.

Jak długo może trwać pkt 11? Tj. wgrywanie softu po usb. Pewnie jestem zbyt niecierpliwy, bo minęło ok. 10 min i nadal nie mam się z czego cieszyć :)

Co prawda w katalogu hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn jest 4GB danych, ale zaczynam się trochę niepokoić.

Ile czasu zwykle to zajmuje?

Edit: to już prawie pół godziny i nic - fon wisi na ekranie fastboot a w programie FlashTool nic nowego, tylko nadal aktywny przycisk Stop.

Czekać dalej czy już coś poszło źle?

-----------------

Edit2. W końcu się udało - musiałem powtórzyć, zgodnie ze wskazówkami z http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

"Tips: On step 11 After press DOWNLOAD
1. plug the usb cable to the computer/Laptop ONLY ! (dont plug to the PHONE yet !),
2. On ur phone press power + vol down, then ASAP plug the usb cable to ur PHONE at the same time (but power + vol down pressed first), if u see FASTBOOT menu on ur PHONE meaning u FAILED to press (repeat step 11), quite tricky
3. Wait until the progress turn YELLOW, then release the power + vol down button"

Pierwszy start nowego systemu trwał bardzo długo, jakieś 5min.

Dzięki, zehell.

Edytowane przez Greengo73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło wszystko zgodnie z planem z "brudnego" 7.0.11.0 (Win10PRO 64Bit, SP Flash Tool 1516). Jedyny problem miałem właśnie z podłączeniem kabelka ale metoda zacytowana przez @GreenGo zadziałała. Później DEV zgodnie ze wskazówkami na http://miuipolska.pl/forum/topic/8412-migracja-z-7019-stable-na-51231-dev/ i można na czysto korzystać z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze strach wrzucać tego czystego roma, patrząc na to co sie dzieje na oficjalnym forum miui.. co druga osoba brick telefonu.. a sam też mam 7.0.11 dziwnie spolszczoną, a chciałbym wrzucić sobie dev'a.. poki co to widze że nie ma sprawdzonej metody jeśli chodzi o 32gb 3gb ram..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że to jedyna opcja ? Niby u @IVO76 poszło z 1516 bezpośrednio :>

Tutaj jest jakiś nowy temat o ODZNACZENIU preloadera podczas flashowania... http://en.miui.com/thread-198856-23-1.html
Co o tym sądzić, mógłby ktoś to dokładnie przetłumaczyć ?

Edytowane przez nicemike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Edytowane przez QM_
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, QM_ napisał:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Działa!

Zasysam aktualizację i stawiam piwko przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2016o18:15, QM_ napisał:

Dla osób które dostały telefon z softem V77.0.11.0  można przejść do wersji dev zmieniając wpis w pliku build.prop (wymagany root). Plik znajduje się w katalogu System. Zmieniamy wpis "ro.build.version.incremental=V77.0.11.0.LHNCNCJ" na wersję "ro.build.version.incremental=V7.0.11.0.LHNCNCJ". Zapisujemy, reset telefonu. Po uruchomieniu mamy już update przez OTA do aktualnej stabilnej wersji systemu (V7.0.22.0.LHNCNCJ). Do dev wystarczy iść zgodnie z wątkiem założonym przez zehell (thx) - Migracja z 7.0.19 STABLE NA 5.12.31 DEV.

Dzieki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wersji V7.00.16.00 nawet po zmianie na wersję V7.0.11.0 nie da się zrobić aktualizacji. Ręczny wybór aktualizacji też bez powodzenia.

Nawet próbowałem przez Mi device. to wyskakuje komunikat że V7.0.11.0 jest aktualna :]

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje poza oczywiście flashtool ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...