Skocz do zawartości

[OFFICIAL] CyanogenMod 13.0 - Mi3 [cancro]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Bo od kilku dni kompilacje nightly dla cancro kończą się błędami... w sumie to dobrze biorąc pod uwagę ile aktualnie zmian jest robionych i nieprzetestowanych. Pora @Pietr pomyśleć o stable (snapshot) bo wersje nightly od 3 tygodni tak naprawdę do codziennego użytku się nie nadają  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, baku1991 napisał:

Czy zeurion ma jakieś istotne błędy?

Nie zauważyłem błędów. Ale być może ma problem z odczytem stanu baterii. Raz po przejściu do twrp by zrobić kopie systemu i powrocie wskazania baterii znacznie się różniły ale samo przeszło po naładowaniu... ewentualnie na to możesz zwrócić uwagę, bo u mnie tylko raz to wystąpiło.

Dokładniej to zeurion pokazał naładowanie baterii na 100% przy napięciu baterii ~3,9V.... baterię można było oczywiście normalnie naładować... ale czy był to problem aktualizacji statystyk baterii przez twrp czy ich odczytu przez kernel zeurion to nie wiem.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. ;)

Wiecie o tym, że w CM13 jest opcja czułego dotyku  w rękawiczkach? I działa. :D

Ustawienia > Język i wprowadzanie tekstu > Wysoka czułość dotyku

Tyle lat siedzę na CM'ie a dopiero teraz zauważyłem tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja ZeurionX v.2.3 i aktualizacji blobs dla CM. Jak ktoś ma starszą wersję zeurionx to najpierw trzeba wgrać jeszcze raz rom (usunie to starszą wersję zeurionx), potem nową wersję i aktualizację blobs (jest w pliku assertive_display). Tu sobie można poczytać o co chodzi.

Podpisane pliki do instalacji:

1. ZeurionX-V2.3-cm-05-07-16-signed.zip

2. assertive_display-signed.zip

Wipe cache/dalvik nie jest wymagane. Ja testuję od wczoraj i nie widzę błędów, całkiem dobrze to działa :-)

Kończy się też wsparcie CM dla starego układu partycji MIUI KK (2 partycje system), następne wersje systemu (stable i nightly) będą już najprawdopodobniej wymagały nowego układu MIUI MM (jedna partycja 1.2 GB) i nowszego firmware modemu do poprawnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Z tymi partycjami paenie jak na SII będzie. Po prostu system trochę przytył więc albo CM bez GAPPS lub powiększasz partycję do 1GB. :)

A co do kernela to właśnie testuję go na MIUI. @fredek powiedz jeszcze. Czy naprawili wyświetlacz? Bo na CM + kernel od czasu do czasu gasł mi całkowicie ekran. I widzę, że na XDA o tym pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pietr napisał:

Czy naprawili wyświetlacz? Bo na CM + kernel od czasu do czasu gasł mi całkowicie ekran. I widzę, że na XDA o tym pisali.

Nie wiem czy to o to chodzi bo ten błąd nie u każdego występował ale u mnie taki efekt był 2-3 razy i to tylko na youtube. Raczej nie wiązałem tego z kernelem tylko z próbą wyświetlenie reklam w yt. Wystarczyło nacisnąć power i ekran się włączał.

Ale też o tym błędzie czytałem i właśnie aktualizację blobs (jest w pliku assertive_display) ma to naprawiać. Mam ostatni snapshot, najnowszego ZeurionX i tą poprawkę, dam znać jak się zrobi czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. O to mi chodzi. Też głównie na YT mi się to dzieje. Już myślałem, że źródłem wyświetlacz. :D Tylko, że u mnie wtedy normalnie głos leci. Więc muszę zablokować telefon i dopiero po wybudzeniu trybi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde.. a ja głupi myślałem że aż tak rozgrzebałem ten system przez xposed a tu sie okazuje że to jest bug kernela... Dobrze wiedzieć. A co do zeuronx to jednak powiem że w kwestii baterii to szału i tak nie ma. Na pewno lepiej niż inne romy, ale jednak telefon leżąc wytrzymuje dwa dni to troszku za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skubi07 napisał:

że to jest bug kernela

To nie jest bug kernela tak naprawdę... tylko niedopasowanie nowszego kernela do starszego systemu.

@Pietr jak na razie wygląda, że fix jest skuteczny, mimo intensywnych testów czarnego ekranu brak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Używam na CM13 ZeurionX i assertive_display (aktualizacja blobs).

Wersji 2.3 używałem przez miesiąc... była całkiem niezła - ja jestem maruda jak coś nie działa to piszę... ale w tym przypadku nie było o czym, wszystko działało ;-)

Od wczoraj mam 2.4, ma sporo zmian: z ważniejszych to optymalizacje pracy modułów radiowych (poprawa czasu pracy na baterii), są też zmiany dotyczące wyświetlacza (korekta minimalnej jasności na mi3), ładowania baterii (ograniczenie prądu ładowania baterii w trybie QC2.0 do 1,5A), hotplugów, cała masa drobnych optymalizacji, aktualizacji i poprawek.... na chwilę obecną nie ma na co narzekać, wszystko działa i to dobrze :P

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na XDA pojawiły się zgłoszenia, że wersja CM nightly 2016-07-07 ma problemy z sensorami i kartą sim, proponuję wstrzymać się z aktualizacjami do czasu wyjaśnienia problemu. Jeżeli problem jest z danymi czujników na partycji persist to samo przywrócenie backupu z twrp może nie wystarczyć. Jak znajdę czas to sprawdzę to wieczorem.

Wersja z 6 lipca i wszystkie wcześniejsze (od połowy maja, czerwcowe i lipcowe do 6) nie mają błędów, można spokojnie wgrywać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do CM nightly 2016-07-07 mi wszystkie sensory działają ale o karcie sim można zapomnieć :/

Screenshot_20160707-192409.png

Przywrócenie backupu z TWRP naprawia problem nic więcej nie trzeba kombinować.

Także wygląda że faktycznie coś jest napsute w wersji z 7 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jak dla mnie od dawna bez jakiś wyraźnych zmian... wieczorem zostaje 20-50% i telefon na noc idzie do ładowarki. Ale ja mam wszystko powłączane łącznie z dokładną lokalizacją, danymi mobilnymi, wifi i bt dla smartwatcha. Co do stabilności to wszystko mi działa, FC to dawno nie widziałem, restartów również, nie ma problemów z powiadomieniami w aplikacjach (mam zainstalowane ponad 80 apek). Krótko mówią nuda... kusi mnie by sobie miui 8 potestować jak będę miał trochę wolnego czasu :-)

Edit: wersja cm nightly z 8 lipca jest ok, poprawili błąd. Dodatkowo zawiera najnowsze aktualizację zabezpieczeń androida na 5 lipiec.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, baku1991 napisał:

Mam problem, mianowicie nie wykrywa mi słuchawek kompletnie. U was ten problem nie występuje?

Detekcja słuchawek jest robiona przez kernel, obsługa przez kilka składników systemu. Nic mi nie wiadomo o jakimkolwiek problemie z tym w zeurionx lub stockowym kernelu, sam używam spotify na słuchawkach przynajmniej godzinkę dziennie. O ile nie są to jakieś nietypowe słuchawki np. od nokii to powinno działać łącznie z poprawną detekcją mikrofonu i przycisków.

Tak wygląda w logcat detekcja słuchawek na stock :

07-12 20:08:21.229   876  1069 V WiredAccessoryManager: notifyWiredAccessoryChanged: when=38198353425000 bits=SW_HEADPHONE_INSERT SW_MICROPHONE_INSERT mask=14

07-12 20:08:21.229   876  1069 V WiredAccessoryManager: newName=h2w newState=1 headsetState=1 prev headsetState=0

07-12 20:08:21.229   876  1069 I WiredAccessoryManager: MSG_NEW_DEVICE_STATE

07-12 20:08:21.230   876   876 V WiredAccessoryManager: headsetName:  connected

Jak po włączeniu słuchawek nie będziesz miał czegoś takiego to masz problem sprzętowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baku1991 napisał:

Jak mu zrobię miflash to wszystko wróci do zera?

Tak, po miflash masz stan fabryczny . Sprawdź dodatkowo w diagnostyce miui czy słuchawki są wykrywane. Ale mi to wygląda na problem sprzętowy: zabrudzone/uszkodzone gniazdo lub słuchawki.

Wejście w diagnostykę miui:  *#*#MIUI#*#* lub *#*#6484#*#* lub klikasz kilkakrotnie w wersję jądra w informacjach o telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukas98woj napisał:

Witam jaki jest aktualnie najlepszy i najstabilniejszy karnel do mi 4 do CM13 ? 

Używałem ZeruionX + assertive_display dosyć długo, obecnie używam stock kernela... jak dla mnie są porównywalne. ZeurionX ma DT2W, S2W i kilka innych bajerków... jak wszystkie bajerki po pewnym czasie się nudzą. Stock też działa dobrze (i jest nowszy) a ma tą zaletę, że można zrobić zwykłą aktualizację przez OTA i nie trzeba się bawić w flashowanie dodatkowych plików. Także sam sprawdź, który bardziej podpasuje.

3 godziny temu, Lukas98woj napisał:

I jeszcze jedno pytanie czy na CM13 działa już szybkie ładowanie ? Ewentualnie czy można je jakoś uzyskać wygrywając inny kernel ?

QC2.0 działa zarówno na stock jak i na zeurionx, bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, jednak dt2w nie jest mi niezbędne do życia, a telefon mi się lubi odblokować w kieszeni. Czy jest opcja powrotu do stock kernela bez miflasha? Tzn z zachowaniem bieżących ustawień.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, baku1991 napisał:

Czy jest opcja powrotu do stock kernela bez miflasha? Tzn z zachowaniem bieżących ustawień.

Wystarczy zrobić jeszcze raz flash romu w twrp by usunąć zeurionx, nie trzeba nawet robić wipe cache/art. Wszystkie ustawienia i aplikacje pozostaną.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki ;-) męczę temat tych słuchawek, o których pisałem wcześniej. Przełożyłem płytę główną do innego telefonu I tam to działa więc wszystko wskazuje na usterkę modułu czujnika zbliżeniowego. Tylko sprzedawca, od którego ten czujnik kupiłem narazie twierdzi, że ... To tylko czujnik i nie ma nic do słuchawek :-P

Czy u Was jeśli podłączycie słuchawki to wyświetla się jakaś ikona?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...