Skocz do zawartości

[OFFICIAL] CyanogenMod 13.0 - Mi3 [cancro]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, bateria to istny koszmar znika w oczach przy wyłączonym ekranie. Gdy wyszedłem z domu o godzinie 10.00 miałem 65% gdy wróciłem do domu o 15.00 telefon był całkowicie rozladowany.

Jest jakaś wersja miui z androidem 4.4 która będę mógł wrzucić na telefon który miał już piankę?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pietr napisał:

Wgraj jeszcze CM13 na nowo z wipe data + system. I najlepiej jakieś małe gapps'y.

Ja wczoraj wieczorem znudziłem się miui i wróciłem do cm - czysta instalacja wersji 12.04 + open gapps z 12.04. Telefon zostawiony przez całą noc z włączonym wszystkim (wifi, bt, dokładna lokalizacja, synchronizacja, dane komórkowe). Po nocy przez 7,5 h ubyło 11% baterii, także powiedziałbym że bardzo przyzwoity wynik. Rano maiłem 89% baterii, zrobiłem jeszcze kopie danych w twrp z kompresją i aktualizację do wersji 15.04. Aktualnie po 13 h od odłączenia od ładowarki mam 73% baterii. Także nie bardzo wiem, czemu narzekacie na baterię. 

Jedyne co mi nie działa to IKO, chwilkę podziałało trochę kapryśnie i zdechło po restarcie telefonu... ale to akurat wina tej aplikacji, po ostatniej aktualizacji nie działa prawidłowo na wielu telefonach z różnymi systemami, choć muszę przyznać, że akurat na miui działa właściwie, bez root-a nawet płatności przez nfc można robić :shock:

Edit: IKO dostało aktualizację i już działa :-)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2016 o 23:04, Bullsblood napisał:

Nie no, bateria to istny koszmar znika w oczach przy wyłączonym ekranie. Gdy wyszedłem z domu o godzinie 10.00 miałem 65% gdy wróciłem do domu o 15.00 telefon był całkowicie rozladowany.

Jest jakaś wersja miui z androidem 4.4 która będę mógł wrzucić na telefon który miał już piankę?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

u mnie jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2016 o 23:04, Bullsblood napisał:

Nie no, bateria to istny koszmar znika w oczach przy wyłączonym ekranie.

To zainstalujcie sobie GSam Battery Monitor  i zobaczcie dlaczego tak się dzieje ;-)

Ja sobie właśnie testuję najnowszy custom kernel z DT2W + Viper FX + Dolby Atmos.

Jak ktoś chce się pobawić to podsyłam prawidłowo podpisane pliki:

1. ZeurionX-V2.2-cm-04-18-16-signed

2. ViPERAtmos_5.4_Stock-signed

Parę screenów:

Zeurion.jpgViper_FX.jpgDolby_atmos.jpg

 

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2016 o 14:54, Bullsblood napisał:

W przeciągu 5 minut 5% prcent baterii coś jest nie tak. Tylko ja nam taki problem?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

Dnia 14.04.2016 o 23:04, Bullsblood napisał:

Nie no, bateria to istny koszmar znika w oczach przy wyłączonym ekranie. Gdy wyszedłem z domu o godzinie 10.00 miałem 65% gdy wróciłem do domu o 15.00 telefon był całkowicie rozladowany.

Jest jakaś wersja miui z androidem 4.4 która będę mógł wrzucić na telefon który miał już piankę?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

Dnia 16.04.2016 o 14:35, Zdziwionyżółw napisał:

u mnie jest podobnie

Troche mnie nie było na forum bo sie zabrałem właśnie za testowanie custom romów i zapomniałem o istnieniu miui. Już wam tłumacze czemu tak sie dzieje. Otóż xiaomi nie zaimplementowało w swoim 6.0 czegoś takiego jak doze, które jest odpowiedzialne właśnie za oszczędzanie energii i usypianie urządzenia kiedy tylko sie da. Zamiast tego miui ma swoje oszczędzanie baterii które działa i ma sie dobrze. Jednak nie da sie go nijak zaimplementować w żadnym innym romie opartym o czyste źródła androida. przetestowałem kilkanaście romów, w połączeniu z trzema różnymi kernelami i praktycznie w każdym prędzej lub później pojawia sie sytuacja kiedy telefon w ciągu 8h jest raptem przez ~1h w trybie deep sleep, ponieważ reszte powodują wakelocki. Jedynym rozwiązaniem jest wyłaczenie wifi, pakietu oraz lokalizacji (nie wiem jak z bt, ponieważ miałem cały czas włączone dla mibanda) i wtedy telefon magicznym sposobem potrafi wyciągać czasy czuwania lepsze niż na miui, i sytuacji w których uzycie baterii dochodzi do mniej niż 1% na 4h w spoczynku. Dodatkowo, kernele z obsługą dt2w i aktywowaną tą opcją jeszcze bardziej drenują baterie, chociaż jeśli na to popatrzyć ze strony że telefon średnio wytrzymuje raptem 15-20h w trybie czuwania, to godzina w tą czy w tą nie zrobi różnicy ;) Cmy i inne custom romy mają za to jeden zasadniczy plus. Na żadnym miui nie udało mi sie uciągnąć 6h SOT przy włączonym cały czas yanosiku ... Nie wiem jak to sie dzieje, ale na prawde.. SOT można wyciągnąć kosmiczne na custom kernelach. Osobiście najlepiej korzystało mi sie z romu Dirty Unicorn który miał fajny bajer że posiada wakelock blockera. Po zablokowaniu większości wakelocków, aplikacje nie wybudzały telefonu natomiast kernel już tak... uzycie na poziomie 5%-10% na godzine było normą. Jak przeglądnąłem kernel wakelocks i trigery to wychodzi na to że.... Obsługa modułu wifi leży wszędzie. Od czeog to zależy to nie wiem. Szkoda że usunąłem już screenshoty, ale w porównaniu do wykresików na miui, to w każdym customie na pozycji wybudzony miałem praktycznie co piksel na ekranie zaznaczone ;)

 

Troche słaby screenshot znalazłem ale jednak widać jak w niektórych miejscach soft głupiał i wybudzał sie praktycznie co chwile. Telefon był u mnie na czas testów praktycznie czysty bo mi sie nie opłacało nic instalować na kilka dni. Tylko rom + gappsy i podłączona jedna skrzynka mailowa.

Screenshot_20160413-005654.png

Edytowane przez skubi07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 dni mam wgrany na czysto ostatni CM snapshot + zeurion.  Zmęczyły mnie trochę wersje nightly, gdzie ciągle jest coś rozgrzebane w kodzie i trzeba kombinować.

Dnia 25.04.2016 o 20:58, skubi07 napisał:

Otóż xiaomi nie zaimplementowało w swoim 6.0 czegoś takiego jak doze, które jest odpowiedzialne właśnie za oszczędzanie energii i usypianie urządzenia kiedy tylko sie da. Zamiast tego miui ma swoje oszczędzanie baterii które działa i ma sie dobrze.

Z doze to prawda, to nie działa, błąd zgłaszany dawno temu, olewają go. Co to dobrego działania oszczędzania baterii w miui to bym polemizował... problemy z powiadomieniami push, z synchronizacją, kiepski SOT... ja nie widzę akurat w miui7 na MM nic dobrego w tym temacie.

Dnia 25.04.2016 o 20:58, skubi07 napisał:

Jedynym rozwiązaniem jest wyłaczenie wifi, pakietu oraz lokalizacji (nie wiem jak z bt, ponieważ miałem cały czas włączone dla mibanda) i wtedy telefon magicznym sposobem potrafi wyciągać czasy czuwania lepsze niż na miui, i sytuacji w których uzycie baterii dochodzi do mniej niż 1% na 4h w spoczynku

Tu też się nie zgodzę, mam wszystko włączone (wifi, lokalizację, bt, synchronizację) zainstalowane dodatkowo greenify i 80 innych aplikacji, nie mam najmniejszego problemu z baterią... jak rano odłączę telefon od ładowarki to wieczorem mam jeszcze 30-50% przy SOT ~ 3-4 h.

Dnia 25.04.2016 o 20:58, skubi07 napisał:

Dodatkowo, kernele z obsługą dt2w i aktywowaną tą opcją jeszcze bardziej drenują baterie

Używam DT2W, ja bym ok. 1%/h czuwania drenażem nie nazwał.

Załączam aktualne sceeny, wszystko włączone (BT, WiFi, dane mobilne, synchronizacja, dokładna lokalizacja, działa DT2W):

Screenshot_20160501-094042.jpgScreenshot_20160501-094051.jpg

Jak dla mnie całkiem normalnie to wygląda i to przy korzystaniu z MI3 jak ze smartfona a nie tylko telefonu. Wszystkie apki działają, powiadomienia przychodzą na czas. Można się zacząć bawić w bicie rekordów typu 3-5 dni na jednym ładowaniu lub SOT ponad 7h tylko, że ja lubię mieć wszystko włączone i nie mam problemu z podłączeniem telefonu do ładowarki jak jest taka potrzeba.

No i jak ktoś chce sobie CM13 potestować to na chwilę obecną radzę wgrywać stable, bo nightly to obecnie jeden wielki plac budowy, nie nadaje się do codziennego używania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fredek napisał:
Ja od 5 dni mam wgrany na czysto ostatni CM snapshot + zeurion.  Zmęczyły mnie trochę wersje nightly, gdzie ciągle jest coś rozgrzebane w kodzie i trzeba kombinować.

Używam DT2W, ja bym ok. 1%/h czuwania drenażem nie nazwał.

Załączam aktualne sceeny, wszystko włączone (BT, WiFi, dane mobilne, synchronizacja, dokładna lokalizacja, działa DT2W):

Screenshot_20160501-094042.jpgScreenshot_20160501-094051.jpg

Jak dla mnie całkiem normalnie to wygląda i to przy korzystaniu z MI3 jak ze smartfona a nie tylko telefonu. Wszystkie apki działają, powiadomienia przychodzą na czas. Można się zacząć bawić w bicie rekordów typu 3-5 dni na jednym ładowaniu lub SOT ponad 7h tylko, że ja lubię mieć wszystko włączone i nie mam problemu z podłączeniem telefonu do ładowarki jak jest taka potrzeba.

No i jak ktoś chce sobie CM13 potestować to na chwilę obecną radzę wgrywać stable, bo nightly to obecnie jeden wielki plac budowy, nie nadaje się do codziennego używania.

 

 

Ale czy snapshot nie jest na 5.x cm12? I w ogóle to chciał bym żeby mieć w idole użycie baterii nA poziomie 1%/h.... Praktycznie na żadnym tomie który już sprawdziłem (mówię o tych co są na mm) użycie baterii przy dobrych wiatrach w idle to właśnie okolicę 15%/h co już jest raczej nie do przyjęcia..

Z miui to fakt, najlepsze nie jest. Ale jednak 1% na 8h robi swoje. ;) więc jak ktoś korzysta na zasadzie że tylko sms i dzwonienie bez wielkiej ilości apek to miui jest dla niego. Inną sprawa to to że miui na 6.0 ma tak skopany dźwięk na słuchawkach że nawet viper. Je może tego uratować, co dla mnie dyskwalifikuje miui.

 

EDIT: Właśnie zobaczyłem że 18.04 był wydany snapshot cm13. Już sie pobiera i zobaczymy co to będzie warte. Bo jak na razie to tylko sie wkurzam na te cmy ...

Sent from my MI3W using Tapatalk

Edytowane przez skubi07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...