Skocz do zawartości

[OFFICIAL] CyanogenMod 13.0 - Mi3 [cancro]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Działa, możesz zainstalować, nie jest to blokowane, wiele osób to robi a brak wsparcia oznacza, że ta wersja nie jest na tym telefonie testowana, nie ma specjalnych poprawek pod tą wersję, dev używa mi3 wcdma i na ten telefon jest to kompilowane, dodatkowo dla Mi4 (bez lte) podczas instalacji dodawane są poprawki i mi4 (bez lte) oczywiście jest wspierane.

Jak masz Mi4 lte nie możesz zgłaszać błędów (no możesz ale są ignorowane).

Podsumowując: jak na mi4 lte działa to dobrze, jak nie działa to też dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :) zainstalowałem CM 12.1 na moim Mi3W /64 i powiem szczerze że telefon dostał nowe życie :) wnosi sporo nowości w porównaniu do naszego poczciwego Miui i usprawnień :) ktoś kto szuka odmiany, jest to super sposób by chwilowo odpocząć od Miui które wiadomo jak wszystko może się znudzić (używam stale od 2013 roku) nie wiem jak wersja cm 13, ale 12.1 uwaga polepsza pracę baterii, potrafi wytrzymać nawet 7h Sot! 

Polecam każdemu kto lubi trochę zabawy i odmiany! :) 

Aa i najważniejsze telefon dostał zaje**stego kopa, nie wiem jak na miui ale na Cyanie wykręcil w Antutu taki oto wynik :

IMG_20160323_001354_1458688459986.jpg

Dla porównania mój drugi telefon Xiaomi Mi4 3/64 charakteryzujący się przecież szybszą pamięcią, lepszą grafika (taktowanie), oraz większą ilością ramu, wiem że Miui jest ciężkie ale to pokazuje tylko ile możemy zyskać przechodząc na Cyana :) 

Screenshot_2016-03-23-00-17-13_com.antutu.ABenchMark.png

@fredekmasz już jakiś przetestowany kernel pod cyanogenmoda? Jeśli tak to podpowiedz jaki bo znalazłem kilka w necie ale nie chce ryzykować :) ooczywiście znalazłem kernele pod mi3:) np ten? 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/kernel-izer-kernel-t3304639

Edytowane przez JaroS
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JaroS napisał:

masz już jakiś przetestowany kernel pod cyanogenmoda?

Używałem kilku custom kerneli tak by sobie popatrzeć co potrafią, miały różne bajerki typu DT2W, dodatkowe governory, hotplugi, kalibracje, regulacje napięć, podkręcanie CPU i GPU... i za każdym razem okazywało się po dłuższych testach, że są jakieś błędy lub problemy... od 2 miesięcy tylko stock kernel, na custom nawet nie patrzę, szkoda mi czasu na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nightly (z 22.03) ale będziesz miał prawdopodobnie błąd w ustawieniach zegarka (FC) - jak na to trafisz to doinstaluj google clock (podmieni ten z cm), bo aktualnie zegarek z cm może powodować czasami problemy.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fredek napisał:

Używałem kilku custom kerneli tak by sobie popatrzeć co potrafią, miały różne bajerki typu DT2W, dodatkowe governory, hotplugi, kalibracje, regulacje napięć, podkręcanie CPU i GPU... i za każdym razem okazywało się po dłuższych testach, że są jakieś błędy lub problemy... od 2 miesięcy tylko stock kernel, na custom nawet nie patrzę, szkoda mi czasu na to...

To może mógłbyś jakiś polecić najbardziej zależy mi na DT2W :) bo ppewnie gestów np takich jak są w One plus two dla przykładu na wygaszonym i zablokowanym wyświetlaczu robisz znak V włącza się latarka O-wlacza się kamera, i w jaki bezpieczny sposób wgrywa się kernel? Siedzę na wersji 12.1 stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JaroS napisał:

To może mógłbyś jakiś polecić najbardziej zależy mi na DT2W :) bo ppewnie gestów np takich jak są w One plus two dla przykładu na wygaszonym i zablokowanym wyświetlaczu robisz znak V włącza się latarka O-wlacza się kamera, i w jaki bezpieczny sposób wgrywa się kernel? Siedzę na wersji 12.1 stable

Wgrywa się prosto, robisz sobie kopię systemu i danych na wypadek jakby coś poszło źle (masz to opisane w 1-szym poście ze screenem) i instalujesz zip-a, często musisz odznaczyć weryfikację podpisu pliku. Co do CM12.1 to ja nie śledzę tego od końca grudnia 2015, podobnie jak custom kerneli dla CM13 ale poszukaj informacji tu na XDA.

Jak chcesz usunąć custom kernel to w większości przypadków wystarczy zainstalować jeszcze raz rom, który miałeś. Radzę uważać na kernele, które obniżają napięcie zasilania cpu, ja miałem przy takich zabawach 2 razy bricka, raz przy kopiowaniu dużych ilości danych na telefon (błąd pamięci emmc) i raz po wybudzeniu telefonu... także generalnie radzę uważać z takimi zabawami, bo kopia zapasowa z twrp może się przydać. Ale Ty masz Mi4, może tam będzie inaczej.

Jak złapiesz bricka to przy odceglaniu stracisz też dane z internal SD, też zrób sobie tego kopię, bo twrp tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaroS Widać jak stuczne są te literki w antutu, Na custom kernelu niby wyciągnąłem +63K pkt.... I co z tego? Jak polepszył się tylko I/O? Punty wydajności w 3D czy samego procesora są takie same. Więc szału nie ma i d*py nie urywa. ;) Dla ciekawości. Snap820 ma lekko lepszą wydajność CPU do naszego snapa (Różnica 6k pkt). Ale za to w ch... i jeszcze troche nadrabia grafika. ~5k pkt vs 51k. ;) Dlatego tyle punktów nabijają.

Wystarczy umieć czytać a nie patrzeć się na podsumowanie wszystkich punktów.

I też zdał by się różne odniesienia. To, że coś ma 2x więcej pkt w Antutu to w praktyce nie oznacza, że jest 2x szybszy.

Równie dobrze można dostać 500k pkt za szybkość pamięci i operacji. A wąskim gardłem będzie CPU czy GPU. I 500k w Antutu a gry się zacinają bo jednostka nie wyrabia.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietrale ja napisałem że telefon przyspieszył bo nakładka CM jest czystym androidem a Miui trochę waży spójrz na punkty, tylko wyłącznie o to mi chodziło, dla mnie wyniki z antutu nie są istotne chciałem tylko zobrazować co dała instalacja CM. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafi1 miałem podobne przypadki na Mi3. Tylko, że nie wyłączeniem telefonu tylko zawieszeniem z wyłączeniem ekranu. Dopiero kilkunasto sekundowe przytrzymanie guzika power przywróciło telefon do życia bo nawet na ładowarkę nie reagował.

 

@JaroS, zgadzam się. CM jest szybszy. Ale po antutu widać tylko i wyłącznie, że prędkość I/O (UX) się zwiększyła. Nic poza tym. ;)

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafi1 napisał:

Zainstalowałem ostatnią wersję stable i sytuacja jest ciekawa, bo ani jeden test antutu nie doszedł do końca. Wszystkie kończą się wyłączeniem telefonu. Może dlatego, że to wersja LTE i nie ma oficjalnego supportu?

Możliwe... co do stable się nie wypowiem bo nie sprawdzałem ale ostatnie nightly (czyli z 23.03) u mnie tak wygląda w antutu:

Screenshot_20160323-181402.png

Poza tym antutu jest do bani...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? nwm. Miałem kilka dni i nie było problemu. Ale jest to dość stary kernel. Dlatego też jadę na stockowych kernelach. Zmiana napięć jest w domyślnym kernelu CM. Więcej mi nie trzeba. ;) Bo Snap800 tak czy tak działą jak rakieta. W porównaniu do mojego starego Galaxy SII z 2x1.2GHz. ;) Który przez swoje cienkie ramki potrafił parzyć. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaroS napisał:

Masz link do stockowego bo nie chce od nowa ROMu wgrywać

W zipie z romem masz stock kernel, to plik boot.img... ale rom musisz jeszcze raz zainstalować, żeby konfigi zrobione przez instalację custom kernela zostały usunięte, samo wgranie boot.img tego nie daje. Przy instalacji romu, partycja system jest czyszczona i dokładnie o to chodzi. Dlatego jak chcesz usunąć custom kernel to instalujesz jeszcze raz rom i robisz wipe cache.

Jest jeszcze taka drobna różnica między czyszczeniem partycji system podczas instalacji romu w wipe system. Wipe system kasuje wszystko a czyszczenie podczas instalacji romu zachowuje np. plik etc/hosts i te elementy które są backupowane przez skrypty w system/addon.d, czyli np. gapps i ewentualnie inne dodatki.

Ale w tym przypadku który masz w zupełności wystarczy przeinstalować rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem CM 13 Snapshot. Wszystko fajnie tylko podczas rozmowy nie działa czujnik zbliżeniowy i nie wygasza ekranu. Nie można prowadzić rozmowy bo cały czas wciska się uchem wszystko po kolei...

Można jakoś to naprawić czy pozostaje czekać na poprawiony soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pytanko. Wcześniej nie miałem problemu z instalacją CyanogenMod.

Teraz, gdy chcę przejść z ostaniej wersji MIUI na CM to mam problem z gapps. Cały czas wywala sklep play. Gdzie zawsze wszystko ładni śmigało.

Do instalacji oczywiście robię wipe system + data + dalvik/cache. Gapps też zmieniałem. Bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_Tcz nie pierwszy raz siedzę w modowaniu. Na CyanogenMod od kilku lat. A po drodze wiele innych odmian.

Czy zrobię wipe system czy też nie, nie pomaga.

Zmiana gapps też nie pomaga.

Zauważyłem (aktualnie siedzę na CM bez gapps), że jak nagrywam i po zakończeniu nagrania wywala mi proces android.process.media. Inne aplikacje też potrafią FC pokazać.

Więc nie wiem o co chodzi. Robić MiFlash?

 

//

Przy pierwszym uruchomieniu sensory chwilę działają i wysiadają. Pomaga restart. Ale też telefon lubi jak nigdy postać na logo MI. od kilknastu do nawet minuty. Raz nawet myślałem, że system padł. Ale chwilę postał na MI i odpalił.

//telefon po miflash. Dalej wywala mi Sklep Play i Usługi.

Pobierałem nawet na nowo CM i GAPPS.

//

Wgrałem rom RR, normalnie śmiga. Więc jest to wina CM. :/

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...