Skocz do zawartości

[OFFICIAL] CyanogenMod 13.0 - Mi3 [cancro]


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pietr napisał:

Jakim brakiem podświetlenia?

Ambient Display, taka funkcja która włącza ekran jak przyjdzie powiadomienie. Nie ma obecnie i nie będzie z tego co wiem. Sygnalizacja powiadomień na CM jest tylko diodą led na telefonie lub dodatkowo przez smartband lub smartwatch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomo. Nie ma to sensu na wyświetlaczach IPS i nie została ta opcja włączona. Jak musisz to mieć to szukaj innych custom romów, czasami mają taką opcję ale przeważnie są z tym problemy. To ma sens na amoled.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zielonyBB napisał:

Ale chwila bo ją czegoś nie rozumiem. W MIUI zupełnie normalne jest to że mogę włączyć opcję "włącz ekran przy powiadomieniach" i już. Czy w CM właśnie to nie działa ? Co to ma wspólnego z wyświetlaczem IPS ?

Ta opcja (albo bardzo podobnie działająca) w CM nazywa się Ambient Display. Na ips aby coś wyświetlić musisz włączyć cały ekran, na amoled tylko część. A to wpływa na pobór prądu przez telefon. Dlatego ta opcja w oficjalnych wersjach CM dla urządzeń z ips nie jest włączana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zielonyBB napisał:

Ostatnie (moje) pytanie. Jak wygląda powrót do MIUI po ewentualnej zabawie z CM ? Czy wystarczy po prostu w TWRP przywrócić wykonany wcześniej backup czy jeszcze trzeba coś extra ?

Wystarczy przywrócić backup zrobiony wcześniej w twrp.

Potencjalnie problemem mogą być aplikacje które sobie zainstalowałeś podczas używania CM, np. bankowe i niektóre programy. U mnie to wygląda tak, że np. aplikację bankową iPKO muszę powtórnie aktywować, pewne programy aktualizują sobie same dane po powrocie, np. Spotify, Asphalt 8.

2 minuty temu, Pietr napisał:

Backup lub instalujesz ZIP.

Nie instalujesz ZIP, chyba że zrobisz full wipe i dopiero install ZIP, bo dane na partycji data nie będą się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciągnik mnie tak za język. Bo chyba wiadomo, że trzeba zrobić wipe data. Logika tak nakazuje. :P

Teraz to ja cię pociągnęło za język. Nie może zrobić full wipe bo jak da wipe system to nie zainstaluje MIUI bo nie wykryje, że to cancro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pietr napisał:

Nie ciągnik mnie tak za język. Bo chyba wiadomo, że trzeba zrobić wipe data. Logika tak nakazuje. :P

Dobrze, że to wiesz ale nie zakładaj, że każdy kto to przeczyta będzie tego świadomy ;-)

32 minuty temu, Pietr napisał:

Nie może zrobić full wipe bo jak da wipe system to nie zainstaluje MIUI bo nie wykryje, że to cancro.

Zainstalujesz, sprawdź sobie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fredek napisał:

Zainstalujesz, sprawdź sobie ;-)

Sprawdzałem w piątek ( 2 tygodnie temu ) jak aktualizacja wychodziła. By przy okazji sprawdzić jak działa CM. Robiłem full wipe z pominięciem pamięci wewnętrznej. I nie chciało zainstalować. Bo wyskakiwało, że to nie jest cancro. Dopiero jak zainstalowałem CM i bez formatu na system poszedł MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawdziłem ostatnio jak instalowałem MIUI 6.2.4 robiłem full wipe (system, data, cache, art/dalvik cache) i jak najbardziej bez problemów zainstalowałem MIUI ;-)

Na CM też dosyć często robię wipe system jak chcę zmienić gapps na inna dystrybucję lub chcę mieć czysty system po testach modów...

Jak znajdę wieczorem czas to sprawdzę na najnowszym miui polska.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pietr napisał:

Sprawdzałem w piątek ( 2 tygodnie temu ) jak aktualizacja wychodziła. By przy okazji sprawdzić jak działa CM. Robiłem full wipe z pominięciem pamięci wewnętrznej. I nie chciało zainstalować. Bo wyskakiwało, że to nie jest cancro. Dopiero jak zainstalowałem CM i bez formatu na system poszedł MIUI.

Okazuje się, że masz rację... jak bezpośrednio po full wipe zrobi się instalacje miui to wywala błąd, kod błędu 7, czyli typowy jak bym nie miał miejsca na partycji system.

Chyba znalazłeś ciekawy błąd w twrp.

Ale wystarczy, że zrobisz full wipe (system, data, cache, art/dalvik cache), potem restart z powrotem do recovery (twrp) i dopiero wtedy instalacja najnowszego miui polska - instaluje się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, problem występuje tylko przy instalacji MIUI bezpośrednio po full wipe:

Screenshot_2016-03-02-14-27-35.jpg

Jak się zrobi po full wipe restart do recovery i dopiero instalację miui to błędu nie ma:

Screenshot_2016-03-02-14-36-06.jpg

Czyli wychodzi na to, że najlepiej jak się komuś nie spodobał CM przywrócić sobie kopię MIUI z TWRP ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na dzisiejszym nightly z 18 miałem bootloop aktualizacja była przez CyanDelta. Także miejcie na uwadze. Wróciłem na trochę na miui, ale ogólnie to cm polecam w wersji stabilnej i tylko takie aktualizować sobie co jakiś czas jak wyjdą.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baku1991 napisał:

A jakiekolwiek błędy? Irytujące sprawy?

Z błędów to znalazłem tylko jeden nieprzetłumaczony napis (po angielsku) w ustawieniach sieci komórkowej, innych nie widzę.

No i stable nie ma kilku dodatków które były testowane w nightly ale to normalne bo w stable jest starsze api cm:

- nagrywanie rozmów

- animowana blokada ekranu i wygaszacze

- automatyczne uruchomienie odtwarzacza muzyki po podłączeniu słuchawek do telefonu.

1 godzinę temu, zielonyBB napisał:

Czy Snapshot=Stable ?

Tak.

2 godziny temu, Tomek_Tcz napisał:

U mnie na dzisiejszym nightly z 18 miałem bootloop aktualizacja była przez CyanDelta.

To jest problem CyanDelta a nie CM jako takiego. Wszystkie wersje nightly od 13.03 do 18.03 mają drobne błędy wynikające z niedostosowanie api cm do zmienionej bazy, to się powinno szybko poprawić. Ale jak ktoś chce wersję z większą ilością bajerków i bez niespodzianek to na ten moment jest to wydanie nightly 12.03.

Ja tam sobie na razie przez parę dni stable pomęczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem wersji z 13.03 - ogólnie wszystko sprawnie, szybko. Zauważyłem dwa błędy: w dialerze gdy wpiszę jakiś numer i klikam "wyślij sms", to nic się nie dzieję, nie reaguje; dziwne zacinki w snapdragon camera podczas np. robienia zdjęć czy łapania ostrości. Aktualnie wracam na MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable  Mi4 LTE nie jest wspierany przez CM13, tylko MI3/Mi4 WCDMA.

Koniec zabawy ze stable, ma stary błąd, po kilku połączeniach telefonicznych przestaje działać panel dotykowy, nie da się odblokować telefonu :P

Pobawiłem się też dzisiaj szyfrowaniem telefonu... mega lol, ta opcja nie działa niezależnie od tego czy ma się twrp 2.7.x, 3.0.x, CM recovery, ROM stable, nightly... atrapa z groźnie wyglądającymi ostrzeżeniami i co ciekawe dotyczy to wielu modeli telefonów :P

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zenderable napisał:

Gdyby nie był wspierany, to by nie można było zainstalować. LTE także działa bez problemu. Nie trzeba nic ustawiać.

No opiekun oficjalnej wersji CM dla cancro chyba lepiej wie co jest wspierane a co nie... tak dla przykładu: Unsupported Mi cancro - temat był wałkowany kilkakrotnie i to zarówno na XDA jak i na forum CM dla cancro, też dla przykładu  Mi4 LTE is not supported  - odpowiedź zawsze była taka sama... wersja Mi4 LTE nie jest wspierana.

39 minut temu, zielonyBB napisał:

To jest w ogóle jakiś naprawdę dobrze działający custom dla cancro ?

Tapnięte z MI4 W

Tak naprawdę to 95% procent wersji nightly dla CM nadaje się bezproblemowo do codziennego używania, jak nie śledzisz tematu i nie wiesz co jest zmieniane i gdzie to nawet błędu nie znajdziesz ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...