Skocz do zawartości

Nowy TV od Xiaomi - 70'' (!) za 9999rmb


Mymi

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja uzupełnię...

Telewizor ma grubość 12,9 mm w najcieńszym miejscu. W najgrubszym - 38,6 mm.

Pełna specyfikacja:

- ekran: przekątna 70 cali od Sharp - rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, odświeżanie 120 Hz, czas reakcji 6 ms, kontrast 4000:1, pokrycie palety barw NTSC 85%, kąty patrzenia 178*,

- procesor: MStar 6A928 Cortex-A17 1,4 GHz z układem graficznym Mali-760 MP4,

- pamięć operacyjna: 2 GB trójkanałowej pamięci DDR3,

- miejsce na dane: 8 GB wbudowanej pamięci masowej (eMMC 5.0),

- OS: MIUI TV (Android 5.1 Lollipop),

- łączność i interfejsy: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4/5 GHz, Bluetoothe 4.0 LE, Mi Port, 3 x HDMI 2.0, AV, VGA, 1 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, Ethernet,

- wsparcie kodeków: H.265 4k 60/30 FPS, H.265 1080p 60 FPS, H.263 1080p 30 FPS,  MPEG1/2/4 1080p 30 FPS, VP8 1080p 30 FPS, REAL7/8/9 1080p 30 FPS, MJPEG 1080p 30 FPS,

- dźwięk: sounbar - 4 x 2,5-calowe głośniki (po 2 średniotonowe i wysokotonowe) z technologią sterowania falą akustyczną, Dolby DTS Virtual Sound i Bass Boost.

Cena telewizora to 9999 Juanów.

:razz:  Mniam....

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

w info piszą o Sharpie, w spec. o LG, jak w końcu jest? 

Jest sporo sprzecznych informacji. Na Twitterze jest Sharp, więc poprawiłem specyfikację. Być może model z 60-calową matrycą ma ekran od LG i gdzieś nastąpiło pomieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Bo też zacząłem szperać po necie i właśnie połowa podaje LG, połowa Sharpa i się wolałem upewnić :D. Co do reszty, to na prawdę *mniam*, jedyne co mnie jeszcze nurtuje to.. kontrast 4000:1, nie jest źle, ale zawsze mogło by być lepiej :D.

Wiesz, że generalnie te wszystkie kontrasty i inne współczynniki są "dla lepszego samopoczucia klienta"...? ;)

Generalnie parametrami miażdży konkurencję. Zastanawiam się powoli nad zakupem i w obszarze zainteresowań jest również TV od Xiaomi. Teraz już wiem jaki. Nie wiem tylko co żona powie na wiadomość o 70 calach. :D

Jak to jest z tym MIUI TV? Ma to rację bytu w naszych warunkach? Język angielski nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Wiesz, że generalnie te wszystkie kontrasty i inne współczynniki są "dla lepszego samopoczucia klienta"...? ;)

Generalnie parametrami miażdży konkurencję. Zastanawiam się powoli nad zakupem i w obszarze zainteresowań jest również TV od Xiaomi. Teraz już wiem jaki. Nie wiem tylko co żona powie na wiadomość o 70 calach. :D

Jak to jest z tym MIUI TV? Ma to rację bytu w naszych warunkach? Język angielski nie jest problemem.

No nie zawsze, wszystko zależy od producenta :D.

Znam 2 sposoby, na przekonanie żony, grzecznie zapytać i liczyć na litość, albo... postawić przed faktem dokonanym! :D (w większości przypadków działa 2 :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nezumi napisał:

No nie zawsze, wszystko zależy od producenta :D.

Znam 2 sposoby, na przekonanie żony, grzecznie zapytać i liczyć na litość, albo... postawić przed faktem dokonanym! :D (w większości przypadków działa 2 :D)

He, he... :D

A co z samym TV i systemem? Działa to "normalnie"? Jest chociaż język angielski? Problemu z wbudowanym tunerem raczej nie ma, bo i tak mam dekoder CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrosi napisał:

He, he... :D

A co z samym TV i systemem? Działa to "normalnie"? Jest chociaż język angielski? Problemu z wbudowanym tunerem raczej nie ma, bo i tak mam dekoder CP.

Wydaje mi się, że można "doinstalować" język ang, przynajmniej w MiTV2 jest taka możliwość, aczkolwiek języka chińskiego z grafik nie usuniesz ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, makovic napisał:

Hm może tak jak z telefonem? Na IBG można się od tego ubezpieczyc choć przy takich rozmiarach przesyłki... Wątpliwe że nikt nie zwróci na to uwagi :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No właśnie, jedynie zapłacić a od tej ceny podatek będzie ogromny... do tego jeszcze ten kurs dolara :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie pasował do każdego salonu :)... ważniejsze jest jaka będzie odległość widza od ekranu...

Każdy pokój ma swoją konfigurację więc każdy musi ocenić sam. Ja mam odległość 4m więc z przyjemnością wziął bym 70"

Jak patrzę na specyfikację z początku tematu to brakuje mi czy jest:

- mhl

- WiDi

- hbb tv

- Ethernet czy gigabit Ethernet

Czy Miui Tv na pełny dostęp do sklepu Google Play? Tu pytanie czy będzie można zainstalować youtube, Kodi, lub inne aplikacje czy gry?

Można podpiąć pady? Np z xbox 360?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi Display jest. Generalnie to ma to samo co np. MiBox. Przez MiBoxa mogę przesłać obraz z telefonu Xiaomi po WiFi Display. W TV system jest praktycznie ten sam. Nie ma Google Play. Zostaje kombinowanie na około. Kodi teoretycznie tak bo mi się udało bez roota wgrać na MiBoxa. Ale system jest po chińsku i tak.

Choć... chyba najlepszym wyborem jest Chromecast 2015. Pomijasz cały ten MIUI TV i sobie sam przesyłasz wideo po sieci lokalnej z komputera czy wysyłasz url do filmów youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ja uważam to za plus że ma androida tylko szkoda że GP nie działa od strzała. Staram ograniczać wszelkie boxy czy dongle.

To nie czasy kiedy można było kupić tani tv bez "smart" i kombinować z dodatkami" typu Chromecast.

Jak miałbym kupować Nowy tv to już na wypasie.

Samsung kombinuje u siebie z Taizenem i dodaje Samsung Games, inni producenci mają androidTv, a karuzela sprzedawców się kręci.

To wszystko jest porabane bo znowu LG chce teraz od razu przeskoczyć na 8K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...