Skocz do zawartości

[Dev] SphinX V1c - MIUI 7 V5.12.10 Global, Multi Language, SuperSU 2.62


Kodek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie ma jeszcze tematu dotyczącego ROMu "[Dev] SphinX V1c - MIUI 7 V5.12.10 Global, Multi Language, SuperSU 2.62" to napiszę kilka swoich spostrzeżeń.

Przed wgraniem SphinX V1c miałem 7.00.11 z językiem PL choć niepełnym. Używam kilka aplikacji które wymagają roota, więc postanowiłem wgrać SphinX V1c. Poza tym w 7.00.11 wkurzała mnie ilość chińskich aplikacji i powiadomień które ciągle wyskakiwały.

Po wczorajszej aktualizacji, tak na świeżo kilka spostrzeżeń:

Plusy:

  • ROOT i SuperSu,
  • brak większości chińskich apek, praktycznie poza koniecznymi z MIUI nie ma innych dodatkowych,
  • dostępna czcionka w rozmiarze XS,
  • nowsza apka prognozy pogody, chociaż nie działa wyświetlanie temperatury przy zegarku,
  • działają mi niektóre starsze wersje apek, które na 7.00.11 nie chciały się w ogóle uruchomić,

Minusy:

  • znacznie dłuższe odblokowywanie za pomocą czytnika linii papilarnych. Odblokowanie trwa wyraźnie ponad sekundę, a na poprzednim romie odblokowywało po ułamku sekundy, praktycznie od razy po przyłożeniu palca zapalał się ekran.
  • mniej dostępnego RAMu, nawet po wyczyszczeniu pamięci,
  • wgrane podstawowe googlowe aplikacje, a jednak wolałbym je pobrać pewnie i oryginalne z Google Play, bo do tych preinstalowanych nie mam nigdy zaufania, pozatym niektórych raczej bym nie chciał mieć zainstalowanych, bo z nich nie korzystam.
  • brak języka polskiego, chociaż dla mnie ma to niewielkie znaczenie,
  • dalej nie można zaktualizować ROMu za pomocą normalnego systemowego Updatera,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zehell napisał:

Ja wróciłem z tego romu do stocka dev :) miałem wrażenie że łapie zwiechy

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Też jak tylko zrobię backup to pewnie wgrywam stockowy dev, bo również wydaje mi się że nie działa zbyt płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się rom, dzisiaj z MIUPolska, ale nie mogę coś zainstalować can't verify, mam wgraną wersję DEV 5.12.31

 

Redmi Note 3

  • ANDROID 5.0.2
  • MIUI 5.12.31
  • CODENAME hennessy
  • ROZMIAR 707MB
MD5: DDB7344342F5C8F2C64C97E9BC80496E | 30/12/2015
Edytowane przez seciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pozzo napisał:

 wyszedł nowy Sphinx,

[ROM] [Stable] SphinX V1d - MIUI7 V7.0.22.0 Global, Multi Language, SuperSU (Released)

dosępny tutaj: http://en.miui.com/thread-197408-1-1.html

mam plan dziś wgrać :)

 

Kolego i jak po nowej aktualizacji ? minusy które wymieniłeś nadal występują ?  nie posiadam obecnie telefonu żeby przetestować samemu dlatego pytam ^^ 

Testowałeś może room miui polska Room Odsyłacz
?

Edytowane przez Monra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś może room miui polska Room Odsyłacz

?

Ja mam od 31.12 wrzucony MIUI Polska i polecam z tym że narazie nikt inny go nie może wgrać ;)

Bateria lepsza niż na stable 7.0.16, więcej wolnego RAMu bez chińskich śmieci no i pełne profesjonalne spolszczenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pozzo napisał:

Jeszcze nie miałem czasu, żeby go wgrać. Pozatym żadnych wad wcześniej nie wymieniałem, to był mój pierwszy post tutaj :)

Przepraszam cie bardzo zasugerowałem się pierwszym postem :) 

 

5 godzin temu, JoHnNy08PL napisał:

Ja mam od 31.12 wrzucony MIUI Polska i polecam z tym że narazie nikt inny go nie może wgrać ;)

Bateria lepsza niż na stable 7.0.16, więcej wolnego RAMu bez chińskich śmieci no i pełne profesjonalne spolszczenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dlaczego nikt inny nie może go wgrać? udało ci sie odblokować bootloader? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JoHnNy08PL napisał:

Ja mam od 31.12 wrzucony MIUI Polska i polecam z tym że narazie nikt inny go nie może wgrać ;)

Bateria lepsza niż na stable 7.0.16, więcej wolnego RAMu bez chińskich śmieci no i pełne profesjonalne spolszczenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A daj jakiegoś screenshota tak dla potwierdzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2016o17:57, JoHnNy08PL napisał:
Dnia 3.01.2016o16:38, Monra napisał:

Kolego i jak po nowej aktualizacji ? minusy które wymieniłeś nadal występują ?  nie posiadam obecnie telefonu żeby przetestować samemu dlatego pytam ^^ 

Testowałeś może room miui polska Room Odsyłacz
?

Ja mam od 31.12 wrzucony MIUI Polska i polecam z tym że narazie nikt inny go nie może wgrać ;)

Bateria lepsza niż na stable 7.0.16, więcej wolnego RAMu bez chińskich śmieci no i pełne profesjonalne spolszczenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

W końcu miałem chwilę, żeby to spokojnie wgrać, V1c nie miałem, wgrywałem na chiński stockowy rom,

Proces wgrywania dokładnie jak w temacie o V1C, tylko przy pierwszym podłączeniu wyłączonego telefonu nie zaskoczyło, telefon zaczął sie wyłączony ładować ;) ale to chyba była kwestia pierwszego podpięcia do komputera i instalacji sterowników, odpiąłem kabel, i po minucie spróbowałem ponownie i poszło ładnie. A i telefon się długo uruchamiał za pierwszym razem, nie wiem czy to normalne ale się stresowałem :P

Co do minusów wymienionych przez Kodeka na początku tematu, chyba wszystkie pozostają w mocy, nie wiem jak z odblokowywaniem, bo telefon dla żony nie dla mnie i póki był po chińsku to nie używała, zacznie od dziś,

Z dodatkowych minusów / problemów z V1D, to wyczytałem w temacie z EN.MIUI forum:

- w ustawieniach telefonu jest tylko lokalizacja Wietnam i nie można zmienić, - potwierdzam chociaż nie wiem za bardzo co z tego wynika

- nie działa odtwarzanie filmików z galerii, trzeba otworzyć przez inna aplikację, - potwierdzam,

- nie działa factory reset - nie testowałem :P

Podkreślam, że nie mam żadnych wcześniejszych doświadczeń z Xiaomi Miui więc o jakimkolwiek porównaniu przed/po ciężko mówić, zniknęły chińskie krzaczki ;) jest też normalna klawiatura od google a nie jakaś chińska, ale i tak zainstalowałem SwiftKey.

Jak ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć.

i pytanko, Mi account jest do czegos potrzebne/przydatne? bo nie wiem czy zakładać żonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają zablokowany bootloader i niedosyt custom romów :)

 

NNPhong V2.0 - MIUI 7 Dev 6.1.11 Global, Full Tiếng Việt, Root

http://miui.vn/forum/threads/nnphong-v2-0-miui-7-dev-6-1-11-global-full-ting-vit-root-update-cai-qua-recovery.8222/

 

[ROM] Xiaomi.eu 6.1.11 Global EU Rom flash with SP Flash Tool
http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html

 

 

[Stable] SphinX v2b Final - Redmi Note 3: MIUI 7.1 Global, Multilang, Fix

http://miui.vn/forum/threads/stable-sphinx-v2b-final-redmi-note-3-miui-7-1-global-multilang-fix-ht-li-max-n-dnh.7897/

Edytowane przez pablolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablolite napisał:

Dla tych co mają zablokowany bootloader i niedosyt custom romów :)

 

NNPhong V2.0 - MIUI 7 Dev 6.1.11 Global, Full Tiếng Việt, Root

http://miui.vn/forum/threads/nnphong-v2-0-miui-7-dev-6-1-11-global-full-ting-vit-root-update-cai-qua-recovery.8222/

 

[ROM] Xiaomi.eu 6.1.11 Global EU Rom flash with SP Flash Tool
http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html

 

 

[Stable] SphinX v2b Final - Redmi Note 3: MIUI 7.1 Global, Multilang, Fix

http://miui.vn/forum/threads/stable-sphinx-v2b-final-redmi-note-3-miui-7-1-global-multilang-fix-ht-li-max-n-dnh.7897/

ZAstanawiało mnie czy RM3 dostanie swoje CM... i znalazłem to: http://en.miui.com/thread-205649-1-1.html:D Wg nieoficialnych źródeł finalna wersja cyjana bazuje na andku 6.0 miłe zaskoczenie jak na mediateka ;)

Edytowane przez downtown69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...