Skocz do zawartości

Z niemieckiego na polski?


jasiek60

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem Redmi Note 2 32 Gb z systemem od decuro - strona decuro.de. Zakup ze strony amazon.de Przyszło z firmy Shuzhen Huang z Würzburga.

Mam do dyspozycji język angielski, niemiecki i dwa z krzaczkami. I nic więcej.

Pierwsza rzecz - czy Janusz (naprawdę tak mam na imię! Tak, tak, mam też wnuczki, ale maleńkie i nie pomogą) potrafi zmienić ten system na wersję polską. Jeśli tak, to jak?

Druga: czy można - jak - tymczasowo korzystać z normalnego androida, z polskim językiem, bez nakładki? Czy gdzieś to znajdę?

Jeśli potrzebne są jakiekolwiek informacje na temat tego telefonu, to powiedzcie jakie, oczywiście zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też mogłem napisać od razu. W domu nie mam żadnego komputera z windowsem (tylko Mac). Tu wygląda na to, że muszę zastosować drugą opcję (Redmi Note 2) ale ja mam już w Tools aplikację "Updater", niebieska ikonka ze strzałką. Jak w nią wejdę i w trzy kropki robi się tak:

u1.thumb.jpg.cba4ad40606748564b31e9a1a7e

Zastanawiam się, czy żeby było łatwiej nie dało by się wykorzystać aktualizacji z karty SD (druga możliwość). Właśnie, tylko czy tak łatwo się uda? Jeśli tak, to co na kartę SD zgrać? Przy okazji, czy gdzieś jest tam ten czysty android z językiem polskim i choćby w ten sposób dało by się ten język na telefonie choćby na razie mieć?

Edytowane przez jasiek60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasiek60, dokładnie w taki sposób ja zainstalowałem sobie miui pl, ściągasz wersję na redmi note 2 (ja korzystam z 5.10.29 https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347849982), dla tego urządzenia jest to zawsze "hermes". Ściągnięty plik zip umieszczasz w pamięci telefonu i potem te trzy kropki, tą drugą od góry opcję i wybierasz plik ze ściągniętym systemem. Tel się zresetuje, zainstaluje i będzie git, chyba że jest zablokowany bootloader to wtedy najpierw trzeba zainstalować TWRP. Najpierw spróbuj tak jak ci napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakimś dziwnym trafem.

Najpierw nie chciało iść normalnie. Zgodnie z http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ ściągnąłem i wpisałem do głównego katalogu w telefonie cztery programy. Chiński tom dla redmi 2, ostatni z MIUI Polska, Flashify i Recovery TWRP. Na początku (metoda 2 Flashify) po przejściu ok. 25% wyleciał mi komunikat, że chińskiego romu nie chce zainstalować, bo mu coś nie pasuje - signature verification failed. No to ja jeszcze raz, to samo. Zrezygnowany trochę wybrałem rom z MIUI Polska i ten doszedł do 99%, później zgasł i obudził się jako MIUI Polska. Jest ok. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...