Skocz do zawartości

[AOSP] Android 6.0 Mi Note 16Gb


chelchow

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj testuje rom CM 6.0 dla Mi Note bez miui. Jest szybki czasem potrafi się wykrzyczeć coś ale generalnie da się korzystać. Jest to typowa goła wersja. Antutu 48k

Instalacja przez twrp wgrywamy rom a później gaaps do 6.0 arm

Jeśli ktoś ma chęć poczytać sobie o nim niżej podaje link do forum:

http://en.miui.com/thread-185112-1-1.html

Opis instalacji twrp, po instalacji będzie chińska wersja. Po uruchomieniu telefonu trzeba wgrać nakładkę graficzna do wersji eng.

http://en.miui.com/thread-102946-1-1.html

gaaps ściągamy http://opengapps.org/ zaznaczając ARM 6.0 i wersje jaka chcemy. Ja zainstalowałem wersje piko jako najmniejsza. Zawiera tylko sklep google.

Download do romu:

https://onedrive.live.com/redir?resid=1011E77E9BB8FC2F!705&authkey=!AITQh9P1SWnOD70&ithint=file%2czip

 

Wszystko robimy na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez chelchow
bład
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AOSP 5.1.1 lte mi smigalo normalnie.Szkoda tylko ze nie da rady uzywac motywow z cm12.1 czy cm13 ;(( wtedy moze na jakis czas bym przeniosl sie z miui.Chociaz zawsze jak wracam z takiego aosp i patrze na miui to mowie jezu jakie to piekne.Ale fakt aosp dziala mega szybko i plynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od momentu zakupu motoroli razr na każdym telefonie wisiał u mnie czysty android (z wyjątkiem htc one i obłędnym viperone rom) i w chwili obecnej gdyby tlko miui posiadało app drawer-a to nie potrafiłbym powiedzieć złego słowa o tej nakładce. Co do tego AOSP to właśnie pobieram, jednak raczej z ciekawości. Zgadzam się z Sebastianem- gdyby bazował na cm lub lepiej na parandroidzie to nawet sekundy bym się nie zastanawiał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 1/13/2016o03:08, kulig007 napisał:

Jak chcesz typowy app drawer, to przecież możesz zainstalować jakiś inny launcher... I korzystać z uroków MIUI.

TapTap Tapatalk+MI4W

I tak i nie. Testowałem kilka aplikacji jednak wszystkie maja jednen podstawowy problem czyli widać że są "obcym" obiektem na tym Romie, i to zarówno jeśli chodzi  o aspekt wizualny jaki i działanie. Mikro przecięcia dość mocno obawiały  się zarówno na APEX jak i nova. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ioras

Właśnie jestem już na stałe na czystym 6.0.1

Z racji iż Miui v7 na 4.4 po prostu czesto mial przycinki chciałem czegoś innego.Miui 7 na 6.0 działa super ale brakuje mi wielu rzeczy.Dlatego twierdze ,że ten AOSP jest najlepszy.

Jest bardzo stabilny , w sumie żadnych błędów nie miałem.Aparat jest cudowny.Aplikacja do Snapdragon camer i naprawdę wydaje się nawet lepsza od tego co oferuje miui.

aplikacja ta oczywiscie posiada HDR, slow motion w 120 klatkach 720p,Mozna rowniez nagrwac z 720 w 120 klatkach bez zwolnionego tempa.

Po dograniu xtrememusic dla lp i mm z uzywaniem viper4andro muzyka jest super.Do tego przy tym androidzie mam mniejsze dpi , z 7 dzialajacych modulow xposed i troche bajerow wszystko dziala super.Bateria trzyma chyba tak samo jak na miui 7 4.4.Osobiscie polecam do czasu az nie bedzie stabilnego Miui z mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastian za szeroki opis.

W wolnym czasie się chyba skuszę i potestuję. Czy oprócz wgrania CWM robiłeś coś nietypowego jeżeli chodzi o wgrywanie romów?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sebastian czy możesz powiedzieć jakie moduły xposed udało Ci się uruchomic na Mi Note z AOSP 6.0

Szczególnie interesuje mnie czy próbowałeś instalować Flat Bar Indicators, Gravity Box i czy trzeba jakąś specjalną wersje xposed pod Mi Note.

Również przymierzam się do zmiany na AOSP, ale jakoś wydaje mi się, że nadal jestem zielony w kwestii MIUI i przejscia

na AOSP.

Wczesniej miałe nexusa 5 ( i w sumie nadal mam, ale po zakupie Mi Note chwilowo dałem sobie spokój z Nexusem), na którym, może powiem inaczej, telefonu nie dało się "uceglić" , zawsze wstawał , przynajmniej u mnie, podczas instalacji różnego rodzaju ROM-ów.

A co do Mi Note mam pewne obawy, co i jak.

Czy mógłbyś zrobić w wolnej chwili, opis jak Ty zainstalowałeś CWM, system AOSP, Xosed, root, krok po kroku na Mi Note.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

A więc tak na najnowszym Miui zainstalowałem przez cmd prostą komendą "fastboot flash recover (nazwa_pliku.img)

Instalacja recovery nie wiąże się z zadnym większym ryzykiem naprawdę,Samo przerzucanie (instalacja) recovery trwa nie calą sekundę wiec nie ma rownież możliwości o przerwanie.Jak bedziesz potrzebował linka do recovery cwm lub twrp to pytaj ale stosunkowo łatwo to znaleźć.

Wszedłem w recovery i standardowo Wipe data , cache , system ,dalvik cache...

Zainstalowałem AOSP 6.0 od ivana , nie wychodzilem z recovery i od razu pod rząd zainstalowałem gapps ze strony opengapps.org dla platformy arm dla wersji androida 6.0 i wersje pico.

Następnie bez wychodzenia z recovery zainstalowałem paczuszke z rotem (supersu) ze strony chainfire.

Xposed również zainstalowałem w normalny sposób

Z oficjalnego tematu na xda pobrałem paczuszke sdk23arm oraz xposed installer w wersji alpha beta 4

I teraz na spokojnie reset do systemu, po zbotowaniu będziesz miał co chwile komunikat slugi google play zostaly zatrzymane ale nie przejmuj się tym, to częsty problem ,ktory jest często omawiany ale rozwiazanie jest banalne.Jak przejdziesz przez początkową konfigurację to w ustawieniach/apliakcje bedziesz musial uslug google play nadać wszystkie uprawnienia jakie są i problem zniknie.

Co do modułów to działaly takie

-Gravitybox dla Marshmallow 

-XuiMod

-Flat Bar Indicators

-Flat Style colored Bar

-Serajr blurred system ui LP - Po przejsciu z miui świetny xposed polecam można rozmyć pare elementow interfejsu w tym pasek powiadomień

-LPThemer 

-App Settings

- Jakis xposed z multiwindow 

Ogólnie działały mi wszystkie xposed jakie próbowałem , jakie polecają dla 6.0 i wiele pod lolipopem , i zreszta takie jakie powinny działać na nexusach czy innych aosp.

Spokojnie mi rownież nie udało się nigdy tak ubić telefonu by nigdy nie wstał ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za detale :)

Jedno pytanie: jak wygląda bateria na tym romie? Jaki SOT ?

Tak przeciętnie.

W tych nowych miui opartych na 6 generalnie o 1/3 mam gorsze wyniki niż na 4.4 (teraz ciężko do 4h SOT dobić)

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to strasznie trudno zawsze mi powiedziec...Bo naprawde tak roznie uzywam smartphona ,czasem w ogole a czasami ograniczam sie tylko do smartphona a czasem ekran w ogole jest wylaczony...Ale na aosp wydaje mi sie ze bardzo porownywalnie jak do 4.4.Co do SOT to zawsze krotko trzymala mi bateria poniewaz mam taka manie,ze musze miec prawie zawsze maksymalna jasnosc a jak wiemy strasznie zre to baterie ale wydaje mi sie ze na dzien z 4 godziny zapalonego wyświetlacza  rowniez mi wychodzi.Co do miui z 6.0 to mialem go jeden dzien wiec rowniez sie nie wypowiem.Zauwazylem ze sporo modulow rowniez moze troszke obciazyc system i na bateri sie to tez odbija a lubie sporo "fajerwerkow" w systemie.W kazdym badz razie zawsze udaje mi sie aby od tej 8 rano telefon wytrzymal do 17.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 26.03.2016 o 11:55, SebastianWijatyk napisał:

Instalowałem Open gapps dla architektury arm wersje pico 6.0.

http://opengapps.org/

Użwałem do instalacji również cwm nie twrp.twrp posiadal rozne dziwne bledy z pamiecia.

Zwykle czy 64? Bo mi przy zwyklych cały czas crashuje proces Usługi Google Play... Próbowałem wersji standard i pico, cały czas to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...