Skocz do zawartości

Po zamrożeniu usług google play telefon działa 2x dłużej


jaxkub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po usunięciu usług google play telefon zaczął trzymać na włączonym ekranie ok 6-7h wcześniej 3,5-4h. 

Tylko jak teraz z powrotem włączyłem te usługi to w markecie wywala błąd: RPC:S-7:AEC-7 PAQO-5CH2-KMERW

Da się coś zrobić żeby naprawić ten błąd, tak żebym włączał usługi google play tylko żeby zaktualizować aplikację? Czy może da się coś zrobić z samym działaniem na baterii?

ROM mam miui polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po usunięciu usług google play telefon zaczął trzymać na włączonym ekranie ok 6-7h wcześniej 3,5-4h. 

Tylko jak teraz z powrotem włączyłem te usługi to w markecie wywala błąd: RPC:S-7:AEC-7 PAQO-5CH2-KMERW

Da się coś zrobić żeby naprawić ten błąd, tak żebym włączał usługi google play tylko żeby zaktualizować aplikację? Czy może da się coś zrobić z samym działaniem na baterii?

ROM mam miui polska.

A jak zamrazales I ktore pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po usunięciu usług google play telefon zaczął trzymać na włączonym ekranie ok 6-7h wcześniej 3,5-4h. 

Tylko jak teraz z powrotem włączyłem te usługi to w markecie wywala błąd: RPC:S-7:AEC-7 PAQO-5CH2-KMERW

Da się coś zrobić żeby naprawić ten błąd, tak żebym włączał usługi google play tylko żeby zaktualizować aplikację? Czy może da się coś zrobić z samym działaniem na baterii?

ROM mam miui polska.

Yyy no nieźle usługi Google Play zamrazac? Nigdy nie czytałem o takich bajerach. Kupa śmiechu. I co jakiś procent baterii masz kosztem bawienia się w wyłączanie systemowych usług?

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są tacy magicy. Nie dość że słuchawka będąca z natury telefonem inteligentnym, powiązanym z firmą Google bo innej opcji nie ma (w końcu to android) to ktoś jeszcze wykastruje go z reszty użyteczności i zabierze mu usługi Google :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że napisałem wyraźnie że czas pracy na baterii wydłużył mi się prawie dwukrotnie.

Betterbatterystats nie wykazuję żadnych procesów drenujących baterie, sprawdzałem już parę wersji miui polska.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na ten błąd RPC:S-7:AEC-7 PAQO-5CH2-KMERW  z google play? Nie pomaga usuwanie danych sklepu, frameworków google itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zamrozić (bo tracimy dostęp do synchronizacji kalendarza oraz marketu Google Play) ja osobiście wyłączam usługi w Disable Service wg. tej strony :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2999821

Jedyny bug jaki znalazłem to taki że po każdym włączeniu telefonu czy to po restarcie czy włączeniu muszę wyłączyć i włączyć ponownie jakąś z usług z Usług Google Play aby nie mieć ciągłego wakelocka telefonu czyli braku Deep sleep :-)

A zysk na czasie na baterii jest spory.

Przed zmianami, zróbcie w tym programie backup... To bardzo ważne i zmieńcie nazwę na jakas inna

Moje ustawienia, które można chyba wgrać (z podkreśleniem że trzeba co restart robić to co napisałem - ale to kilka sekund) do pobrania tutaj :

http://speedy.sh/qbhSJ/DS-backup.txt

-----ważne-----

Edit:

Wgrywamy przez restore. Nie testowałem czy to działa gdy się ma różne aplikacje...

---------

Gdy coś nie zagra to zmiana nazwy starego backupu na DS-backup, nadpisujemy ten który wcześniej był i restore po czym restart telefonu.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zamrozić (bo tracimy dostęp do synchronizacji kalendarza oraz marketu Google Play) ja osobiście wyłączam usługi w Disable Service wg. tej strony :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2999821

Jedyny bug jaki znalazłem to taki że po każdym włączeniu telefonu czy to po restarcie czy włączeniu muszę wyłączyć i włączyć ponownie jakąś z usług z Usług Google Play aby nie mieć ciągłego wakelocka telefonu czyli braku Deep sleep :-)

A zysk na czasie na baterii jest spory.

Przed zmianami, zróbcie w tym programie backup... To bardzo ważne i zmieńcie nazwę na jakas inna

Moje ustawienia, które można chyba wgrać (z podkreśleniem że trzeba co restart robić to co napisałem - ale to kilka sekund) do pobrania tutaj :

http://speedy.sh/qbhSJ/DS-backup.txt

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Albo jestem jakiś zacofany albo nie ogarniam w jaki magiczny sposób wgrać te Twoje ustawienia. :D

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co niektórym chodzi że śmiejecie się z wyłączania usług?

Jadę nad jezioro gdzie nie ma prądu i chce żeby tel działał jak najdłużej kosztem wszystkiego. Gdzie jest przycisk który wyłączy WSZYSTKIE funkcje telefonu oprócz zegarka, smsów i dzwonienia? Otóż nie ma.

Zaraz będzie tekst typu kup sobie powerbanka... Zrozumcie że każdy używa telefonu inaczej, każdy ma inne priorytety. Miejcie oczy trochę szerzej otwarte.

Wysłane z Xiaomi Mi4

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zamrozić (bo tracimy dostęp do synchronizacji kalendarza oraz marketu Google Play) ja osobiście wyłączam usługi w Disable Service wg. tej strony :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2999821

Jedyny bug jaki znalazłem to taki że po każdym włączeniu telefonu czy to po restarcie czy włączeniu muszę wyłączyć i włączyć ponownie jakąś z usług z Usług Google Play aby nie mieć ciągłego wakelocka telefonu czyli braku Deep sleep :-)

A zysk na czasie na baterii jest spory.

Przed zmianami, zróbcie w tym programie backup... To bardzo ważne i zmieńcie nazwę na jakas inna

Moje ustawienia, które można chyba wgrać (z podkreśleniem że trzeba co restart robić to co napisałem - ale to kilka sekund) do pobrania tutaj :

http://speedy.sh/qbhSJ/DS-backup.txt

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Albo jestem jakiś zacofany albo nie ogarniam w jaki magiczny sposób wgrać te Twoje ustawienia.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

----------------------

Faktycznie nie napisałem jak :-P

Instalujesz Disable Service, wchodzisz w ustawienia tego programu, robisz backup, nazwę tego backupu zmieniasz na jakąś inną, kopiujesz mój plik na telefon i klikasz restore...

Potem aby powrócić do bazowych ustawień kasujesz ten nowy plik i zmieniasz nazwę tego starego (backup) na pasującą.

Co do tego o czym napisałem, po prostu poprawiam bajzel jaki zrobiło Google, a Xiaomi cześć z ich usług zdublowało.

Google nigdy nie potrafiło napisać dobrze gappsów. W tle działają nikomu nie potrzebne usługi generujące tylko częste wakelocki i zwiększające pobór prądu.

Zaledwie 3-4 działające (niebieskie) są potrzebne do normalnej pracy. Zablokowałem te dotyczące Google fit, games, chrome, zdjęć Google i reklam

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Addamas to teraz mi powiedz co jest odpowiedzialne w usługach google za powiadomienia z fb :D Po wgraniu twojego backupu wybudzenie jest tylko razem z ekranem, ale fb lite nie daje powiadomień. Z maila sms i nieodebrane połączenia są w porządku, tylko fb sie nie synchronizuje... ;/ W sumie mógłbym w ostateczności tyle poświęcić dla baterii bo godzine telefon odpięty od ładowarki i cały czas 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Addamas to teraz mi powiedz co jest odpowiedzialne w usługach google za powiadomienia z fb Po wgraniu twojego backupu wybudzenie jest tylko razem z ekranem, ale fb lite nie daje powiadomień. Z maila sms i nieodebrane połączenia są w porządku, tylko fb sie nie synchronizuje... ;/ W sumie mógłbym w ostateczności tyle poświęcić dla baterii bo godzine telefon odpięty od ładowarki i cały czas 100%.

 

Wydaje mi się że to wszystko co wyłączyłem z gcm

cd3a9e0ad02c0c7625ffa8b3c088dea9.jpg

Kurcze to coś nie tak... Tylko co ?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Reboot był? Nigdy nie miałem takich cyrków na MI2S jak i Pentagram Monster z tym wykresem baterii. Jedynie czasem mi nie pokazywało że używałem WiFi.

Jesteś pewien że to ma związek z tym tematem? Usług Google Play?

Tak wygląda mój wykres, widać gdzie był tryb samolotowy.

f2361884e66c988dda3a177440303769.jpg

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Więc Tak... Różnica jest nie tylko w spoczynku ale także podczas używania telefonu. Bez problemu mam teraz grubo ponad 3h sot gdzie przed tym niecałe 3 to był dobry wynik. Dla potwierdzenia screeny gdzie jak widać zostało mi jeszcze 20% baterii. Mnie takie działanie baterii zaspokaja w mi3 zwłaszcza że korzystam z ładowarki z quick charge :Dd53270d1baca911eb1ec93840ca2e3ef.jpgd4054626923e0dd90379d52c56bf6d23.jpgcb60ba59c87e262c1f845394b36834c1.jpg9cb0909397068dbf2c61a12f840901db.jpg

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrożenie usług google nie wydłuża SOT, tylko powłączanie tych usług w tle, jakieś historie lokalizacji itp je zmniejszają.. Poza tym, śmiechłem serio.. Kupuje ktoś Androida i blokuje usługi google .. To tak jakbyś kupił auto na LPG i zakleił z tyłu wlew gazu, bo więcej pali niż benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic w tym temacie nie wnosisz to po co się wypowiadasz? Po co jesteś na MIUI skoro powinieneś być na jedynym słusznym AOSP na Nexusie... Problemem Androida są właśnie wszędobylskie Usługi Google Play i ich źle zoptymalizowanie. Fakt, wyłączenie lokalizacji, skanowania i reklam bazujących na identyfikatorze daje dużo i to też warto zrobić (ale o tym chyba każdy wie).

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :-)

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrożenie usług google nie wydłuża SOT, tylko powłączanie tych usług w tle, jakieś historie lokalizacji itp je zmniejszają.. Poza tym, śmiechłem serio.. Kupuje ktoś Androida i blokuje usługi google .. To tak jakbyś kupił auto na LPG i zakleił z tyłu wlew gazu, bo więcej pali niż benzyny.

Przy czym my nie wyłączamy całkowicie usług googla, tylko te odpowiedzialne za wysyłanie anonimowych statystyk, spersonalizowanych reklam i tym podobne. Niepotrzebna opcja która działa w tle i nie da się jej wyłączyć a drenuje kosmicznie baterie. Ale jeśli Chcesz mieć to włączone to nie Ma najmniejszego poroblemu ;)

Szczęśliwego nowego roku :)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tylko tyle... Bez usypiania - od rana do wieczora telefon miał okolice 10-20%, po uśpieniu od rana do wieczora mam 60-70%. Oczywiście mówie cały czas o moim użytkowaniu telefonu (dwie skrzynki, troche fb, snapchat w tle, aplikacja steama, pare telefonów po 10 minut, no i zawsze z rana i wieczora przeglądanie internetu przez jakieś 30 - 40 minut) więc jakkolwiek bym nie liczył to nie widze tutaj różnicy 1% ;) Ja zostaje przy swoim. Jedyne co jak na razie zauważyłem to to że usługa gier google krzyczy o instalacje usług google play, ale jakoś nie jest mi to potrzebne do szczęścia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tego potrzebujesz to możesz ręcznie włączyć wszystko z games w nazwie. Trochę zbyt agresywnie zrobiłem ten przykład, ale z drugiej strony każdy może go sobie zrobić pod siebie :-)

Dodatkowo zapomniałem że jak ktoś potrzebuje TTS (czyli komunikaty głosowe, czytanie itd.) to w Disable Service w zakładce System jest ono zablokowane (bo się włączało bez potrzeby)...

Przepraszam :-) W przyszłym tygodniu zrobię temat o tym i może uda się wspólnie dojść do rozwiązania problemu wakelocku po restarcie oraz zrobi się kilka przykładów pod konkretne potrzeby.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...