Skocz do zawartości

RN2 nagrywa filmy w bardzo słabej jakości.


pilot173

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od 2 tygodni jestem posiadaczem RN2. Mam aktualny MIUI ROM z 25 grudnia. Niestety doskwiera mi pewien problem, otóż przy słabszym oświetleniu nagrane filmy mają koło 15fps/sek., co według mnie nie powinno mieć miejsca. Wiem, że problem jest znany na innych forach.

Czy zostały podjęte kroki w celu wyeliminowania problemu?

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo i zarejestrowałem się żeby napisać o tym. Poprzednie telefony nagrywały powiedzmy ciemne obrazy, które mogłem sobie doświetlić ale w 30kl/s. Tu zauważyłem, że przy słabszym aczkolwiek nie jakimś bardzo ciemnym pomieszczeniu, jakość spada do 15 kl/s. Strasznie to słabo wygląda i widać, że problem softwarowy i spokojnie można by coś z tym zrobić. Podbijam zatem pod temat.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zapytać chińczyków czemu to zrobili i robią nadal, RN2 miał bardzo przyzwoity aparat ale w nim grzebali i wygrzebali. A czemu ? może nowe modele mają mieć widocznie lepsze a tu była ciekawa sprawa że taki tani telefon zrobili tak dobry i im to zawadzało. Początkowo RN2 był telefonem bardzo dobrym pod każdym względem, zdjęcia były zachwalane w tej chwili jest nic ciekawego wielki szum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze stary temat odnośnie zdjęć

Od siebie mogę potwierdzić problemy z łapaniem ostrości, na początku było bardzo dobrze, Xiaomi chwaliło się ultra szybkim focusem, detekcjami fazy ... i tak rzeczywiście było, można to zobaczyć na filmach testujących aparat. Aktualnie czasem nie wyostrzy, czasem trwa to długo. Może rzeczywiście jest tak jak mówi @d3tr0

Testowałem kilka darmowych apek i wszystkie podobne zdjęcia robią, może minimalnie lepsze ale brak w nich funkcji z tej domyślnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mam wrażenie, że z każdą nową aktualizacją właściwości telefonu maleją. Nie wiem co mnie pcha do ciągłych aktualizacji. Za każdym razem tęsknię za 5.9.24, głównie ze względu na aparat. A o zakupie tego właśnie telefonu zadecydowala ówczesna jakość zdjęć. Był to pierwszy rom na moim telefonie i bylem z niego zadowolony, z wyjątkiem przeglądarki internetowej, która w obecnej wersji jest lepsza. Ale od czego inne, dostepne w GP? Wbrew (chyba) większości użytkowników, ja swoj telefon kupilem dla jego właściwości technicznych a nie systemu MIUI, chociaż mi jego założenia i intuicyjność wcale nie przeszkadzają 😀. Niestety, myślałem, że z każdą jego nową wersją bugi będą usuwane, a system będzie tym samym coraz lepszy. Myliłem się. Na to wyglada, że jednak wrócę do 5.9.24, a jego niedostatki będę łatał aplikacjami z GP.

Wytapalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kupiłem Xiaomi ze względu na cotygodniowe aktualizacje. Ale po co Ci raz na tydzień aktualizacja, która tylko psuje? Trzeba się ogarnąć, nie instalować tego i dawać czas żeby ludzie potestowali sami. Wiem, że ciężko jest być DEVem, ale żeby wrzucać rom z błędem uniemożliwiającym dodawanie kontaktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, redminote2 napisał:

Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze w nowszych wersjach romu filmy/zdjacia sa robione w gorszej jakosci.

@Acid @ZduneX25 poprawcie mnie jesli sie myle, ale jesli to prawda to czy nie wystarczyloby wgrac liby z wersji 5.9.24?

Nie wiem czy są gorsze, chodzi nam o ogólną jakość. Obecnie jest kicha, nie wiem czy było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mnie cholernie podirytowała taka polityka xiaomi, ponieważ kupiłem redmi note 2 głównie ze względu na oprogramowanie.

I tak mamy niby co tydzień nową wersję oprogramowania tylko co z tego skoro jestem skazany na wersję 5.9.24 bo każda aktualizacja to dla aparatu krok wstecz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie wróciłem do 5.9.24. Jedyny problem mam z brakiem możliwości dodania Quick linków na ekran startowy przeglądarki, oraz z modyfikacją defaultowego tematu (wywala apkę). Poza tym reszta wydaje się być ok. Sądzę, że ta wersja romu zagości u mnie do czasu, gdy w nowych poprawią wreszcie aparat. Chociaż właściwie to należałoby napisać, przywrócą z poprzednich, dobrych wersji.

Wytapatalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Carburator napisał:

Też właśnie wróciłem do 5.9.24. Jedyny problem mam z brakiem możliwości dodania Quick linków na ekran startowy przeglądarki, oraz z modyfikacją defaultowego tematu (wywala apkę). Poza tym reszta wydaje się być ok. Sądzę, że ta wersja romu zagości u mnie do czasu, gdy w nowych poprawią wreszcie aparat. Chociaż właściwie to należałoby napisać, przywrócą z poprzednich, dobrych wersji.

Wytapatalkowane z XRN2

Dwa pytanka. Ta wersja romu jest na android 5.0.2? Zauważyłeś zauważalną poprawę z tym aparatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały przełom. Nie dałem za wygraną i poszukałem modu o nazwie Tardis. Daje tam usprawnienia kernela itp i podobno video 60FPS. Ale jest to na MIUI, z racji, że ja jestem na AOSP, to ściągnąłem z ciekawości na komputer. Wyciągnąłem z paczki media_profiles.xml, wrzuciłem na telefon i testuję. Dwa aparaty, nadal 30FPS. Uruchamiam A Better Camera, ustawiam 720p, robię wideo. Obraz ciemny, bo kiepskie oświetlenie, ale mam stałe 60 FPS. Mówię, fajnie. Włączam 1080, znowu obraz ciemny, sprawdzam.. średnie 43FPS, maksymalne 60FPS. Niestety nie mam lepszych warunków, muszę wyjść na dwór i sprawdzić jak tam się to sprawdza. Minusem jest to, że mamy wymuszone 60FPS i w ciemnych miejscach po prostu wideo będzie ciemne (oryginalne MIUI rozjaśnia wideo ale spadek FPS jest do 13-16). Ale jestem w szoku, że na 1080 osiągnąłem 60FPS. Jeśli jest ktoś zainteresowany, piszcie tu, udostępnię plik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę je wrzucić gdzieś na serwer, bądź YT. Ale najpierw muszę obeznać się z nową aplikacją do zdjęć (Camera z AOSP i Open Camera nie dają rady, wywalają do pulpitu). A w tej jest mnóstwo ustawień. I teraz nie wiem, czy sensor w RN2 jest dobry, z tym światłem jest kiepsko. Ale w pokoju nie ma co nagrywać, raczej nikt przy świeczkach filmów nie robi, a na zewnątrz w dzień powinno być o wiele lepiej :) Także kilka dni i myślę że będę już coś więcej wiedział.

 

EDIT: Na 1080p wideo ma u góry kolorowy pasek, teraz nie wiem czy kodek nie wyrabia, czy bitrate za mały. Albo jeszcze inna aplikacja do wideo.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem totalnym laikiem w dziedzinie technologii, więc nie bicie za pytanie. Rozumiem, że na romie 5.9.24 aparat jest powiedzy dobry czy bardzo dobry, nagrywanie video tez stoi na dobrym poziomie? Czy na tym romie w ciemniejszych warunkach jakośc spada do 15kl/s ??

I dalej: czy ja dobrze rozumiem, że jeśli dzisiaj kupię tel z wgranym MIU Polska v7 (taką informację mam od sprzedawcy) niezależnie która wersja to będzie możliwość wgrania tego 5.9.24??

 

Nie ukrywam, że jakość zdjęć a zwłaszcza video jest u mnie największym priorytetem i to chyba jedyna rzecz, która mnie jeszcze wstrzymuje przed zakupem RMN2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axles zdaje sobie sprawe, ze focenie smartfonem i oczekiwanie swietnych fot to nie ta droga. Od tego mam leciwego Eosa 400 ze szklami stala "50" 1.8 plus sigma 18-50 f2,8 i tokine 12-24, ktorymi wygralem dwa konkursy foto.

Od sredniopolkowego smartfona a.d. 2015 oczekuje bebechow i jakosci  aparatu flagowego smartfona sprzed 3-4 lat. To mi wystarczy. Gdyby nie system to pewnie juz mialbym Lumie 830 albo 640xl. Gdyby w cenie ok. 700zl dalo sie kupic nowego LG G2 to pewnie bym go juz mial. Ale sie nie da wiec szukam wsrod tego co mozna kupic obecnie. Jesli Letv x600 mialby normalne oprogramowanie z j. polskim to tez juz bym go mial. O takim poziomie aparatu mowie. Zastanawiajacym jest dla mnie tylko fakt, ze bebechy RMN2 dorownuja nawet obecnym prawie falgowcom, a aparat prezentuje poziom budzetowcow sprzed roku czy dwoch. 

Moja zona ma Nokie n8 z roku 2010 i polowe zjec z urlopow zrobimy Nokia a nie Canonem. Da sie? Da! 

Mam nadzieje, ze zrozumiales co mam na mysli. Poprostu chodzi mi o porzadny aparat jak na telefon...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...